МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чого чи Кого ми шукаємо?

06/30/2003 | Вільнодум
Шановні друзі!
Дозвольте запитати. Що ми хочемо відшукати в Голодоморі? Які відповіді? На які запитання? Мені здається, що поставлення цих питань є не менш важливим ніж знаходження на них відповіді. Пошук не може мати місця без цілі пошуку. Думаю, що всі з цим згідні. Чому тоді ми шукаємо "кота в мішку"? Так чи ні? Може комусь здається, що насправді це є шукання "шила в мішку"? Тобто воно вже "стирчить", і все "ясно". Вибачаюсь, але я не розділяю останньої думки. Для мене, поки-що, НІЩО з "мішка" не "стирчить"! Тому хочу почути РОЗУМНІ запитання до того як компанія шукання "козла відпущення" не набрала дуже багато моці. Надіюсь мої слова є достатньо зрозумілими?

Відповіді

  • 2003.06.30 | Мартинюк

    Ідеї , механізми та особи які причетні до цього.

    Такий масштабний "проект", яким був "Голодомор 1933" не міг виникнути на голому місці - були якісь ідеї, якась демагогія, котра це виправдовувала, були якісь організаційні схеми які все це організовували, врешті решт були особистості, які проявили достатньо наполегливості та цілеспрямованості, аби все це "втілити" в життя(вірніше у смерть) . Є документи підписані Сталіним стосовно Північного Кавказу, де у вигляді директиви розписані всі основні складові голодоморного процесу ( вилучення продуктів,репресії, блокада цілих сіл та районів, заборона використання української мови ).

    Є виступи певних державних чиновників, наприклад виступ Яковлева на всесоюзній "нараді колгоспників" десь наприкінці грудня 1992 року, де він чітко і недвозначно заявив що "крестьяне Украины сейчас будут расплачиватся за свое антисоветское поведение"

    Э особи , типу Дюранті які виправдовували все це у західній пресі, були фірми які активно торгували із Сталіним та приймали в якості оплати зерно вирване з ротів помираючих дітей. Багато з цих фірм існує і зараз, багато хто з їх власників процвітає і зараз .

    Були організації та установи які активно виконували вказівки Москви, були чиновники які отримували відзнаки та ордени за "успішну хлібозаготівлю", були державні діячі типу Постишева, іменами яких до цього часу називаються вулиці.

    Врешті невідомі імена всіх померлих, навіть невідомі місця їх захороненнь. Захоронення померлих від голоду у 1933( до речі в цей літній час був настрашніший апогей смертності)зараз часто знаходяться на території нових районів великих міст України, бо там були приміські села, а навіть і в центарльних частинах - у Києві протягом 1933 року збрали на вулицях і поховали невідомо де 10 тис померлих від голоду.


    Ось і шукайте на здоровя.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.06.30 | Вільнодум

      Ви мене не так зрозуміли.

      Я не казав, що шукати відповіді НЕ треба. Обов'язково треба! Моє питання є - ЩО шукати? Які відповіді? На які запитання? Запитане Вами потрібно вияснити, відшукати. Але Ваші запитання є самоочевидні. Зовсім не очевидні відповіді на наступні питання --

      Чому Український народ був НЕ ЗДАТНИМ боротися за виживання і не знищив ворога, який його заморив голодом? Адже нас було так багато -- міліони! А їх було відносно мало - тисячі. Так ЧОМУ ми не захистили себе? ЧОМУ ми так легко вмерли з голоду без достатнього опору? ЧОМУ не мали єдності? ЧОМУ не піднялися на боротьбу навіть під страхом смерті?

      Думаю, що це не такі пусті запитання. І останнє запитання --

      ЧОМУ ніхто не ставить ТАКИХ запитань?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2003.06.30 | Майдан

        Напевно це питання про механізм

        Вірніше механізм тоталітаризму. Гадаю тут є повна аналогія з кучмівським референдумом - безумовно частина людей таки на нього пішла і таки проголосувала.

        Тобто механізм обезволення і введення в стан апатії - зараз саме так працює кучмівська пропаганда , готуючись до виборів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2003.06.30 | Вільнодум

          Це вже тепліше...

          на вірному напрямку, але відповідь не знайдена бо питання так і не поставлено!

          Питання, яке я хочу поставити - є питання до СЕБЕ, до Українського народу!

          Так, нас зомбують, нас гвалтують, нас голодом морять! А МИ ЩО РОБИМО?
          Відповідаю - зомбуємося, віддаємося, умираємо з голоду!

          Моє запитання є дуже просте -- ЧОМУ ???
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2003.07.01 | Габелок

            Re: Та почитайте, к приміру, Конквеста

            http://maidan.org.ua/n//1047534220

            Чи вже прочитали? Ну то й які у Вас ще є питання?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2003.07.01 | Вільнодум

              Читав, і його і інших

              а відповіді не знайшов! Бо відповідь треба шукати не в "статистиці" і "політиці", на мою думку, а в ДУХОВНОМУ СТАНІ НАРОДУ.

              Я так думаю... Колись Київ був Великим і Могутнім, а потім став слабким і нікчемним. Колись ми були цільною з'єднаною нацією і могли перемогти, скажемо, армію Дарія, яка була в 10 раз багаточисельнішою. А потім стали нікчемними "рабами", які не змогли захистити себе від ворога, який був у ТИСЯЧІ РАЗ МЕНШЕ нас по чисельності.

              Так я Вас запитую знову -- ЧОМУ МИ ТАКИМИ СТАЛИ?

              P.S. З усією повагою до Конквеста і Мейса, яку вони повністю заслуговують, я маю сказати, що відповідь на МОЄ запитання може знайти тільки українець. Бо треба розуміти Дух Укарїнської Нації, щоб знайти відповідь.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2003.07.03 | Габелок

                Re: У такому разі, Ваші запитання не за адресою...

                Якщо Ви хочете обговорювати духовність, тоді звертайтеся до Духовного Форуму, чи то пак, "Релігії та Духовності".

                Але, як здається мені, Ви плутаєте збиту до купи череду з народом, нацією та духовністю. Бити когось ще не є духовністю... Але знову ж таки це обговорення належить до іншого форуму, з Вашої ласки...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2003.07.03 | Вільнодум

                  Я так не думаю

                  Бо мова йде за Голодомор, а не за "спасіння душі" чи "гріхи". Проте, Ви правильно помітили, що я шукаю відповіді в Національній Духовності, яка занепала, і як результат цього занепаду український нарід не зміг вистояти біду і дати їй відповідний супротив.

                  Можливо, що така тема може бути краще охарактеризована і мати відношення до "духовного" аспекту трагедії, ніж політичного чи економічного, але вона відноситься до Голодомору цілком і повністю. Тому її обговорення на форумі Голодомору є умісним. Знаходження відповідей на поставлені раніше запитання є досить важливим пошуком, який може дати розуміння глибинних причин трагедії, по-перше, і по-друге є важливим для майбутнього оздоровлення і зміцнення національної єдності, духу і сили. Мало-того, тільки цей пошук, у цьому напрямку, здатен це зробити. Інші пошуки є цікавими для історії і таке-інше, але не несуть оздоровлюючого розуміння самих-себе, яке нам конче потрібне.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2003.07.03 | Мартинюк

                    Духовне розбещення було

                    В часы революції це було заохочення до погромів, вбивств та пограбунку майна багатих. Фактично сама земельна реформа провелася більшовиками як привласнення чужої приватної власності.
                    Тому так легко пішла так звана колективізація - серед біднішої частини селян знайшлися охочі знову грабувати майно багатших . В умовах надання кожному однакової землі це були як правило нероби, пяниці або хронічні невдахи.

                    Голоду передувала вакханалія "розкуркулення" - багатших селян, які часто були в часи громадянської війни активними прихильними більшовиків, безжалісно "знищували як клас" використовуючи для цього заздрість та захланність їх бідніших сусідів. Потім виявилося що знищують не тільки як клас і не тільки багатших ...
                  • 2003.07.03 | Габелок

                    Re: Ви говорите про духовність...

                    начебто Ви знаєте, що таке духовність, Пане Вольнодуме. Поясніть, будь ласка, нам темним та бездуховним, що ж таке духовність.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2003.07.04 | Вільнодум

                      Що таке "національна духовність"?

                      Ну навіщо себе так ображати? : ) Я не сказав, Ви є “темні і бездуховні”? Я впевнений, що ви є, хто Ви є :) , як людина. АЛЕ, “духовність народу” – це вже зовсім інша “галушка”, як кажуть в Полтаві. Дозвольте сказати декілька слів про це. Не сприймайте сказане, будь ласка, як уже готову відповідь, -- я, як і Ви, тільки “шукаю” відповідь.

                      Національна духовність – це є соціальна енергія, яка єднає у ціле сукупність людей, для яких стає великою цінністю мати усталену ідею співжиття, яка зветься Національним Способом Життя.

                      Національна духовність – це є Національний Спосіб Життя! Спосіб життя є національною соціальною ознакою, яка має або несе в собі національну енергію. Ця енергія, або іншими словами, національна духовність, охороняє і зберігає нарід, як одне ціле. Ця “охорона” є не пасивне існування, а є активною дією самозбереження, для якої (дії) вищеназвана духовність дає силу = соціальну енергію.

                      Осмислення народом себе, як національної групи, є продуктом вищого (вишнього) культурного розвитку і шляхом с-творення, накопичення і зміцнення цієї соціальної енергії, без якої нація стає без-сила і неспроможна боронити себе від ворогів.

                      Я вбачаю причину Голодомору не тільки в дії “зовнішніх” чинників – ворожої атаки на мій нарід, але і у “внутрішніх” чинниках – низькій, або майже відсутній в той час “національній духовності”. Результатом відсутності останньої була неспроможність народу чинити опір “зовнішнім” чинникам, тобто відбити ворожий наступ і зберегти власні життя. Навіть під страхом смерті, цієї найбільшої небезпеки, українська соціальна енергія = національна духовність не “прокинулась” і не “спасла” від смерті. А значить “вона” дуже глибоко спала! ЧОМУ?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2003.07.07 | Габелок

                        Re: Добре, добре,

                        Перепрошую, Пане Вільнодуме, не зразу зрозумів, що Ви мали не увазі.

                        Але у такому разі, Ви піднімаєте глобальне питання української історії й щоб відповісти на нього треба відійти у часі до Київської Русі.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2003.07.07 | Вільнодум

                          Відійти треба до часів давніх...

                          Габелок пише:
                          > Перепрошую, Пане Вільнодуме, не зразу зрозумів, що Ви мали не увазі. Але у такому разі, Ви піднімаєте глобальне питання української історії й щоб відповісти на нього треба відійти у часі до Київської Русі.
                          ^^^(V) Абсолютно вірно! Руйнування Української духовності почалося дуже і дуже давно. Воно продовжувалось довго і методійно і не скінчилось до сьогоднішнього дня. Таки не так легко нас подолати!

                          Якщо ми не ос-мислимо ВЕСь ШЛЯХ нашого перетворення із ВЕЛИКИХ ОРІЇВ у духовних рабів, ніякого "Українського Ренесансу" не буде. Тільки через духовне оздоровлення нації можливе відродження України, як великої і гідної себе держави. Цей шлях є шлях відродження Національного Способу Життя. Думаю, що розмова про це є немаловажною, а може навіть і важливішою за те, хто і як "морив" нас в 1933? До дідька вони і інформація про "них" нам тепер потрібна? А те, ЧОМУ і ЯК ми стали "рабами" ми маємо зрозуміти, -- іншого шляху я не бачу.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2003.07.08 | Мартинюк

                            Історична бездіяльність

                            Це Ви так довго готували нас до "геніальної" мислі що "Голодомор фігня, давайте краще побазікаємо про "оріїв""?

                            Мушу збагатити свою колекцію різновидів і виправданнь української бездіяльності та нікчемності новим варіантом "Історична ( або міфологічна) бездіяльність"

                            ще існують
                            - поміркована бездіяльність
                            - героїчна бездіяльність
                            - принципова бездіяльність
                            - ліберально-ринкова бездіяльність.
                            (далі дивись по списку назв українських політичних партій)
                            Єдине що дозволяється робити це приймати участь у розкраданні залишків української власності та держмайна
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2003.07.08 | Вільнодум

                              Re: Історична бездіяльність

                              Пане Мартинюк! Якщо б я думав, що Голодомор є "фігня", як Ви сказали, то я б на цьому форумі не гаяв час. Я думаю, що "розуміння" і "осмислення" причин Голодомору через призму національної свідомості, а не через призму "ЧУЖОГО ОКА", є "ключом" для вирішення сучасних проблем Українського народу.

                              Вибачаюсь, але приклад Ваших слів демонструє дуже чітко, що ми є ДУЖЕ далеко від вище-означеного "розуміння", бо далі свого носа нічого не бачимо. Це не тільки до Вас, а до всіх, включаючи мене, відноситься, бо я тільки недавно почав задумуватись над цією проблемою "по-іншому", а до цього думав, як всі. Останнім часом мені здається, що ми шукаємо відповідь на проблему Голодомору не там і не в тому часі. Це подібно до того, як шукати причини психічної хвороби в тому, що трапилось вчора, а не в тому, що трапилось давно, в далекому дитинстві? Україна, мені здається, уже була обречена на Голодомор в 1933 році, бо не мала "духовної сили" чинити опір. Хто-завгодно в той час міг її "за-голодоморити". Це не знімає вини із злочинців. Їх потрібно шукати і покарати. Але це не дасть здоров'я "згвалтованій" нації. Для її видужання треба інше...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2003.07.08 | Мартинюк

                                Ви морочите голову.

                                1.Ви не говорите зразу того що знаєте.
                                2. Довго підштовхуєте до "потрібної" Вам думки.
                                3. Пробуєте перевести конретну тему , наприклад чому київська влада не хоче зайнятися масовими похованням померлих від голодомору, а прокуратура відмовляєтся відкривати справу за фактом виявлення цих похованнь, хоча зобовязана - злочини проти людства не мають строку давності.

                                4. Ви намагаєтеся применшити значення Голодомору і підмінити дискусію про нього розмовами про "оріїв". Ще можете про марсіан поговорити.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2003.07.08 | Вільнодум

                                  Ви не розумієте про ЩО йде мова

                                  Ви не хочете задуматися над тим, що я кажу, і зводете розмову з ТЕМИ, яка є на цій гілці. Про ТЕ, що Ви запитуєте нижче, розмова йде на інших гілках. Може Вам краще йти туди і задавати Ваші запитання там. Питання, які я поставив на ЦІЙ гілці, є інші. Постарайтесь зрозуміти тему розмови, або "на морочте" НАМ голову. Дякую.

                                  Мартинюк пише:
                                  > 1.Ви не говорите зразу того що знаєте.
                                  > 2. Довго підштовхуєте до "потрібної" Вам думки.
                                  > 3. Пробуєте перевести конретну тему , наприклад чому київська влада не хоче зайнятися масовими похованням померлих від голодомору, а прокуратура відмовляєтся відкривати справу за фактом виявлення цих похованнь, хоча зобовязана - злочини проти людства не мають строку давності.
                                  > 4. Ви намагаєтеся применшити значення Голодомору і підмінити дискусію про нього розмовами про "оріїв". Ще можете про марсіан поговорити.
                          • 2003.07.11 | Габелок

                            Re: Пам*ятайте, що...

                            Пам*ятайте, що УПА воювала з німцями, поляками та Совєтами, а потім тільки з Совєтами, до 1953 року.

                            З приводу духовности. Скромно хочу завважити, що, як здається мені Ви вживаєте термін "духовність", начебто се є дискретно визначена величина, яка, насправді, такою не єсть.

                            Якщо ж відійти від квантового підходу до "духовности", й поглянути з протилежного боку то можна переконатися, що "духовність" існує перманентно разом з існуванням людської спільности. Інша справа, чи резонує Ваш моральний стан зі станом духовности сьогоденного суспільства. Якось я почув фразу:"Україну треба змінити, щоб жити в Україні." Тобто ми не живемо в Україні? Ми не живемо в такій Україні, яка комусь би сподобалась? Якою ж Україна мусить бути, щоб вона задовольнила певні "духовні" позови певної групи людей? Я не думаю, що може бути єдина можлива відповідь на такого роду питання. Відповідей буде стільки, скільки українців живе в Україні. У кожного буде своя ідея про духовність. Когось стан сьогоднішньої дувности цілком влаштовує. Когось не влаштовує частково, когось не влаштовує зовсім. Яка ж мусить відповідь, що до "зміни", чи то пак, "розбудови", "розвою" духовности українського суспільства? Я Вам скажу просто - відповіді на це питання не існує. Кожний бачить духовність по свойому. Якщо ж Ви думаєте, що Ви маєте відповідь на це питання, - то вибачайте, але мені, нажаль, немає про що говорити з Вами, бо я не вірю у пророків, месій, моральних фюрерів, тощо.

                            Але, що ж все таки робити, коли Ви хочете змінити духовність українського суспільства? На це питання є відповідь й вона досить проста. Поводьте себе так, як би Ви хотіли, щоб себе поводили всі українці й, якщо Ваш приклад має харизму, яка необхідна українцям, вони її підтримають, змінять свою поведінку, тобто духовність й Ви доб*єтеся свого. "Не словом, а ділом!" :) "Не силою, а прикладом!"

                            Українському суспільству справді потрібен добрий приклад чесности й відкритости. Навіть українська опозиція, яка виступає за демократію, нажаль, не подає доброго зразка демократії. Як тут, якось писав Пан Свистович, опозиціонери відгородились від народу, не допускають до себе нікого. Останній приклад в Ірпені тільки підтверджує це. Здавалося б, що може бути простіше ніж ідея демократії? Але насправді, українське суспільство, навіть українська опозиційна провідна верства уяви не має, що таке демократія про, яку вони так багато говорять. Якщо вони не знають, що таке демократія то, що тоді говорити про духовність пересічного українця?

                            Здається мені, що цивілізація, як той чорнозем, створюється дуже повільно й тяжко, але розтринькується легко й швидко. Тож Пане Вільнодуме, до праці! Йдіть у народ, подавайте приклад, як бути порядною людиною й люди потянуться до Вас, будуть наслідувати Вас, пропагуючи тим самим ВАШУ ідею духовности.

                            Бажаю наснаги,
                            Габелок
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2003.07.11 | Вільнодум

                              Відповідь Габелоку

                              Габелок:
                              >З приводу духовности. Скромно хочу завважити, що, як здається мені Ви вживаєте термін "духовність", начебто се є дискретно визначена величина, яка, насправді, такою не єсть.
                              ^^^(V) Тоді я б хотів знати, чому? І як Ви розумієте таку категорію, як “національна духовність”? Підкреслюю, мова йде про НАЦІОНАЛЬНУ, а не персональну духовність. Між ними, звичайно, є звязок, але ці концепції досить рiзні.

                              Габелок:
                              > Якщо ж відійти від квантового підходу до "духовности", й поглянути з протилежного боку то можна переконатися, що "духовність" існує перманентно разом з існуванням людської спільности. Інша справа, чи резонує Ваш моральний стан зі станом духовности сьогоденного суспільства. Якось я почув фразу:"Україну треба змінити, щоб жити в Україні." Тобто ми не живемо в Україні? Ми не живемо в такій Україні, яка комусь би сподобалась? Якою ж Україна мусить бути, щоб вона задовольнила певні "духовні" позови певної групи людей? Я не думаю, що може бути єдина можлива відповідь на такого роду питання. Відповідей буде стільки, скільки українців живе в Україні. У кожного буде своя ідея про духовність.
                              ^^^(V) Я абсолютно впевнений, що Ви тут помиляєтесь. Ви хочете оправдати існуючий стан речей, як по-своєму закономірний і єдинo можливий, але все що Ви допускаєте в цій каші людських “без-належностей” -- так це поступові кількісні покращення. Я бачу стан речей по-іншому. Я за зміни якісні на рівні національної свідомості. Я вірю, що можливо мати СПІЛЬНУ НАЦІОНАЛЬНУ ДУХОВНІСТЬ. І не тільки можливо, а абсолютно необхідно (!), якщо ми хочемо вижити, як нація, в ХХІ столітті. Якщо ми не досягнемо тієї духовної єдності нації, пру яку йде мова, – нас чекає ще не один Голодомор, або може чекає більш прозаїчне – наше зникнення з лиця землі, як якась культурно-етнічна єдність!

                              Габелок:
                              > Когось стан сьогоднішньої духовности цілком влаштовує. Когось не влаштовує частково, когось не влаштовує зовсім. Яка ж мусить відповідь, що до "зміни", чи то пак, "розбудови", "розвою" духовности українського суспільства? Я Вам скажу просто - відповіді на це питання не існує.
                              ^^^(V) А я думаю, що існує. І вона не така складна, як Вам здається. Скаладним є тільки шлях до її впровадження у життя.

                              Габелок:
                              > Кожний бачить духовність по свойому. Якщо ж Ви думаєте, що Ви маєте відповідь на це питання, - то вибачайте, але мені, нажаль, немає про що говорити з Вами, бо я не вірю у пророків, месій, моральних фюрерів, тощо.
                              ^^^(V) А чому Ви вважаєте, що для відповіді нам потрібен пророк, фюрер, чи подібний? Добре, Ви не вірете в лідерів, а скажіть – в Україну Ви вірете?

                              Габелок:
                              > Але, що ж все таки робити, коли Ви хочете змінити духовність українського суспільства? На це питання є відповідь й вона досить проста. Поводьте себе так, як би Ви хотіли, щоб себе поводили всі українці й, якщо Ваш приклад має харизму, яка необхідна українцям, вони її підтримають, змінять свою поведінку, тобто духовність й Ви доб*єтеся свого. "Не словом, а ділом!" "Не силою, а прикладом!"
                              ^^^(V) Дякую на доброму слові. В Вашій відповіді, звичайно, є своя мудрість. Одна проблема – ця мудрість “запозичена” звідкілясь, як мені виглядає. Здогадайтесь звідкіля? І суть її зводиться до наступного – живи ради інших, або ради Бога, але ні в якому випадку – не РАДИ СЕБЕ! Хочу Вас розчарувати, я дотримуюсь іншої філософії життя, я живу ради себе, ради персонального щастя, в першу чергу. І вважаю, що кожна вільна людина (а не раб), яка має гідність, повинна жити ради персонального щастя, як основного змісту життя. АЛЕ, тут потрібно дуже чітко зрозуміти, в чому я бачу “персональне щастя”? За браком часу і це не по темі, тому скажу тільки декілька слів. Персональне щастя прямо залежить від щастя моєї сім’ї, моїх рідних, моєї нації, і від людства. В такому порядку, як написано, і ні в якому іншому, по важливості.

                              Габелок:
                              > Українському суспільству справді потрібен добрий приклад чесности й відкритости. Навіть українська опозиція, яка виступає за демократію, нажаль, не подає доброго зразка демократії. Як тут, якось писав Пан Свистович, опозиціонери відгородились від народу, не допускають до себе нікого.
                              ^^^(V) Тому, що ці люди дурні. Вони не розуміють, що їх “персональне щастя” неможливе без щастя нації. А шукати чи давати “приклади” – це не треба “шукати”, це має бути шляхом нормального життя шляхетної людської спільноти, в якій людина, яка є просто розумніша, або талановитіша, буде тою, у якої інші будуть вчитися, -- оце є “приклад” , бо тут при-кладається світогляд, знання кращої людини до інших для наслідування. Тобто при-клад -- це натуральна форма співіснування розумних людей, яких “ЩОСЬ” об’єднує. При-клад - це “їх” взаємодопомога для щастя всіх. Оте “щось” і є суспільною духовністю, про яку балакаємо.

                              Габелок:
                              > Останній приклад в Ірпені тільки підтверджує це. Здавалося б, що може бути простіше ніж ідея демократії? Але насправді, українське суспільство, навіть українська опозиційна провідна верства уяви не має, що таке демократія про, яку вони так багато говорять. Якщо вони не знають, що таке демократія то, що тоді говорити про духовність пересічного українця?
                              ^^^(V) Чому Ви думаєте, що “демократія” є наша ціль? І що таке “демократія”? У різних народів і держав різне розуміння цього модного слова. Я вважаю, що нам треба шукати не “демократію”, як вчорашнього снігу, а шукати Національний Спосіб Життя! Не там ми шукаємо, і не те.

                              Габелок:
                              > Здається мені, що цивілізація, як той чорнозем, створюється дуже повільно й тяжко, але розтринькується легко й швидко.
                              ^^^(V) Ось тут я з Вами згідний.

                              Габелок:
                              > Тож Пане Вільнодуме, до праці! Йдіть у народ, подавайте приклад, як бути порядною людиною й люди потянуться до Вас, будуть наслідувати Вас, пропагуючи тим самим ВАШУ ідею духовности.
                              ^^^(V) Ні, шлях “самопожертви” не для мене. Нехай його роблять попи – так їх здається вчить церква J. Ви смієтесь і я теж. Ці “духовні” лідери не про щастя народу думають. Та це було б ще пів-біди, але ж для “них” навіть сам “Український народ” не потрібен, бо вони є вісниками (скоріше агентами) “інтернаціональної” доктрини!
                              > Бажаю наснаги,
                              ^^^(V) Дякую. І Вам також.
                              ^^^ Вільнодум

                              Габелок
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2003.07.12 | Габелок

                                Re: Відповідь Габелоку (Габелку :))

                                Пане Вільнодуме!

                                Красно дякую Вам за таку чудову, сповнену енергії й віри відповідь. Тому що існують такі люди, як Ви, Україна називається не Етрурією але саме Україною.

                                Найбільше мене захопило у Вашій відповіді те, що Ви наснажливо шукаєте відповідь на питання "Як нам з України зробити людську країну?" Я вважаю це найголовнішим. Доки є люди, які намагаються розбудувати свою Батьківщину, в України є майбутнє.

                                З усім іншим, дозвольте погодитися, що ми не погоджуємся.

                                До речі, я не вірю не в бога, ні в чорта а тільки в людське щастя, тому я є матеріальним вільним буддистом.

                                Бажаю Вам щастя та миру,
                                Оммм,
                                Габелок
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2003.07.12 | Вільнодум

                                  Віра - це Буття!

                                  Пане Габелок,

                                  Буддизм є сучасною формою нашої древньої Орійської (Ведійської) віри. Так що духовно Ви є на правильному шляху до духовності наших пращурів! Хай Буде так!

                                  Приємно спілкуватися з людиною, яка має розум і гідність. Такою людиною Ви мені видаєтеся. Я хотів би з Вами познайомитися ближче. Ящо у Вас є таке бажання, то напишіть мені, будь ласка, на цю адресу: mykola@mykola.com
                                  Дякую!

                                  Тепер до диспуту. Я не буду в Вас будити Віру, бо я знаю (навіть якщо Ви ні), що “Віра” в Вас є! Якщо Вам не подобаються оті “чорти” в чорних рясах, і Ви не вірите в Московський Патріархат, то я Вас за це ніскільки винити не буду :). Це якраз те, що Україні потрібно.

                                  Нас до Біди привело, на мою думку, засмічення нашої Орійської свідомості чужеродними і згубними для нас концепціями. Які спотворили наше світобачення і привели до повного роз-брату між нами. Наші вороги добилися того, що хотіли – ми почали “вірити” в ЇХ духовний егрегор, і забули про духів наших пращурів! Такого (!) наш Буття-Датель = БоДа= Буда=Бог, не міг перенести і покарав нас Голодомором. Символічно і алегорично сказано, але сказано по змісту Національної Духовності, яку ми шукаємо. Якщо подумати, то сказане не таке вже і без-змістовне, на мою думку. А Ви як думаєте?
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2003.07.12 | Габелок

                                    Re: Дякую, Ваша Милість, що Ви затвердили мій вибір(-)

                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2003.07.12 | Вільнодум

                                      Воля Ваша, і вибір теж...

                                      На жаль, на Україні є багато людей, які роблять Ваш "вибір"... Дуже жаль... Тому що Ваша тонка іронія до відповіді не приведе. Ви самі сказали - вибір Ваш! Залишайтесь з ним там, де Ви є - шукайте "козла відпущення". Тільки козел-то не там... Може треба в дзеркало подивитися? :) (це не персонально Вам, а так, алегорично, по-темі). ~;-} :p
      • 2003.07.01 | Габелок

        Re: Та ніхто легко не вмирав

        Ви тут намагаєтеся отримати відповідь одним реченням. Навряд чи це можливо. Було вже написано кілька книжок про історію України 1917-1933 років. Почитайте. На пальцях, за три хвилини це не поясниш. Нажаль масштабного дослідження-розслідування в Україні ще не було. Це все сприймалося "витівкою бандерівців".

        Ви запитуєте "Що шукати?". Так здається, треба шукати, як Голодомор стався. Звичайно, ми не можемо шукати означенні відповіді. Відповіді означаються коли ми зрозуміємо, як Голодомор стався.

        Ви пишите, що відповіді були не очевидні. Я не думаю, що треба мати відповіді до того, як вони будуть знайдені? Нє? Я не зовсім слідую Вашій логіці... В чому у Вас проблема? Для Вас немає очевидних відповідей? Так це добре! Відповіді мусять бути не очевидними. Вони мусять приходити в результаті досліджень. Нє? Якщо є відповіді до того, як зроблено дослідження то навіщо тоді дослідження коли вже є відповіді на нього? Нє?

        Ваше питання - "Чому ніхто не ставить цього питання?". Я запитую себе про це вже дванадцять років. Чому в незалежній Україні ще так багато рабів, які не тільки бояться знати про свою історію, але ще ненавидять себе, через те, що вони українці. Коли люди ненавидять себе, вони не можуть любити когось іншого. Такі люди ненавдять усіх хто нагадує їм, що вони УКРАЇНЦІ. Не тільки слово євреї було лайливим у Імперії, слово українець було "напів" лайливим. Імперія розпалась але значення слів залишилось.


        Вільнодум пише:
        > Я не казав, що шукати відповіді НЕ треба. Обов'язково треба! Моє питання є - ЩО шукати? Які відповіді? На які запитання? Запитане Вами потрібно вияснити, відшукати. Але Ваші запитання є самоочевидні. Зовсім не очевидні відповіді на наступні питання --
        >
        > Чому Український народ був НЕ ЗДАТНИМ боротися за виживання і не знищив ворога, який його заморив голодом? Адже нас було так багато -- міліони! А їх було відносно мало - тисячі. Так ЧОМУ ми не захистили себе? ЧОМУ ми так легко вмерли з голоду без достатнього опору? ЧОМУ не мали єдності? ЧОМУ не піднялися на боротьбу навіть під страхом смерті?
        >
        > Думаю, що це не такі пусті запитання. І останнє запитання --
        >
        > ЧОМУ ніхто не ставить ТАКИХ запитань?
  • 2003.07.22 | Бринь-Жигало

    Все это просто демагогия и политиканство (-)

    Архивы Кагановича открыты, изучайте. Только это не в интересах укронационалистов. И они прекрасно знают, что им откроется такое, что поставит под существование сами основы Украины как государства, да и причин вонять будет меньше.
    Геноцид тоже мне нашли.. Это не геноцид, это совок: отрапортовать, что все ок, а дальше хоть трава не расти.
    Шукайте, и шукаемы будете. Хехе.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.07.22 | Вільнодум

      Re: Все это просто демагогия и политиканство

      Та невже?! Сім міліонів мертвих - це Ви називаєте "демагогія і політіканство" ??? А якщо краще порахувати, то буде набагато більше семи міліонів. Ви пане, як вас там - Брунька-Жало (?)- чомусь не думаєте головою, а напевно Вашою маленькою "брунькою" ? :))))
  • 2003.09.01 | Вільнодум

    Так кого ми шукаємо?

    Кого ми шукаємо?
    Хто винний? Кому пику набити?
    Добре, не заперечую, пику набити треба!
    АЛЕ, чи стане від цього легше?
    Чи це принесе запобіг нових Голодоморів?
    Хто небуть знає? Може відповісти?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".