МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чому Схід байдужий до Голодомора

05/27/2006 | Andrij
За винятком Донецької області, Схід постраждав чи не найбільш. Читаючи свідчення очевидців, запитиюся, чому Схід уникає цієї теми? Відповідь лежить на поверхні свідчень. Майже в кожному свідченні згадуються українці, котрі рятували своє життя за рахунок вбивства односільчан або навіть власних родичів. Таких українців, особливо в містах, було багато. Згадується свідчення про хлопчика, котрий ледь не вмер "в гостях" у власного дядька в Харкові, харчуючись помиями зі столу "родичів". Хлопчик вижив, бо дядька присоромила жінка його партійного боса, котра випадково побачила хлопчика.

Відповіді

  • 2006.05.27 | Мірко

    Re: Чому Схід байдужий до Голодомора

    Мало там чистих совістей. Батьки вижили або тому що вони були якраз тими що вивозили хліб, або тими що стали людожерами, або були тими що Москва післала щоби наново оселити спустошені землі. При такій історії тяжко створити якісь героїчні міфілогії в рамцях української національної держави. Морально їм більш вигідно бути в РФ, або змити усі національні риси сьогоднішної України, - починаючи від мовних.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.28 | Роман ShaRP

      Брехня.

      Ви самі звідки? Що ви взагалі про це знаєте?

      Мірко пише:
      > Мало там чистих совістей. Батьки вижили або тому що вони були якраз тими що вивозили хліб, або тими що стали людожерами, або були тими що Москва післала щоби наново оселити спустошені землі.

      Мої дід та бабця за батьківською лінією були з родин, де багато вмерло в Голодомор (Кіровоградська область, Долинський район).
      Вони вижили тому, що вони були дітьми.

      На той час їм було 10-12 років. Померли в першу чергу старі, потім дорослі. Дітей намагалися жаліти й підгодовувати, тому їх шанс на виживання був більший.

      >При такій історії тяжко створити якісь героїчні міфілогії в рамцях української національної держави.

      Йдіть в дупу разом з вашими героїчними міфологіями. Мені не потрібні ані такі міфології, ані такі порадники.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.28 | Andrij

        Re: Брехня.

        Роман ShaRP пише:
        >
        Вони вижили тому, що вони були дітьми.


        Не тому. Просто гляньте на статистику. Діти вмирали перші. Те, що написано нагорі є невіглаством людини, котра не читала практично нічого про події Голодомору.
  • 2006.05.27 | Раціо

    Непереконливо

    Andrij пише:
    > Таких українців, особливо в містах, було багато.


    Багато - це скільки, у відсотках? Скільки взагалі тоді було українців у містах? А "байдужих до голодомору" скільки у відсотках? Боюся, різниця в цифрах спростує Вашу терію. Гадаю, причини простіші:

    1) Банальна люмпенізація. Дайте мені ковбаси тут і тепер - і це є все коло інтересів, "горілка все дешевша, на екрані Петросян"((с)ТНМК)

    2) Банальна психіятрія. Страх подивитися правді в очі. Звідси ж непереборне бажання святкувати "пабєду".

    Все зрештою впирається в таку штуку як "державна інформаційна політика".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.28 | Andrij

      Переконливо, тому й перенесли цю тему навіть не в Голодомор

      а сюди, в "без правил". Українців в Харкові, на приклад, в 1933 була більшість. У всіх були родичі в селах. Всі вони прохали на допомогу, звичайно. Зауважте, Голодомор був відбором найпідступного та найницого в українському суспільстві. Ось це "саме" й вижило в містах. Зараз вони навіть згадувати не хочуть про той страшний дарвінізм. Пхають Голодомор під килим, труть теми на цьому форумі тощо.


      Раціо пише:
      > Andrij пише:
      > > Таких українців, особливо в містах, було багато.
      >
      >
      > Багато - це скільки, у відсотках? Скільки взагалі тоді було українців у містах? А "байдужих до голодомору" скільки у відсотках? Боюся, різниця в цифрах спростує Вашу терію. Гадаю, причини простіші:
      >
      > 1) Банальна люмпенізація. Дайте мені ковбаси тут і тепер - і це є все коло інтересів, "горілка все дешевша, на екрані Петросян"((с)ТНМК)
      >
      > 2) Банальна психіятрія. Страх подивитися правді в очі. Звідси ж непереборне бажання святкувати "пабєду".
      >
      > Все зрештою впирається в таку штуку як "державна інформаційна політика".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.28 | Дед Мазай

        Как хорошо быть долбоебом,типа Andrij

        Переконливо, тому й перенесли цю тему навіть не в Голодомор

        -------Вас ребята хрен поймешь.Когда Майдан пообещал на Голодомор перенести,кабуд взмолился "не надо". А тебе "надо". Вы тут хоть бы договорились.

        а сюди, в "без правил". Українців в Харкові, на приклад, в 1933 була більшість. У всіх були родичі в селах. Всі вони прохали на допомогу, звичайно. Зауважте, Голодомор був відбором найпідступного та найницого в українському суспільстві. Ось це "саме" й вижило в містах. Зараз вони навіть згадувати не хочуть про той страшний дарвінізм. Пхають Голодомор під килим, труть теми на цьому форумі
        тощо.


        ------Ты сам-то понимаешь какую фигню пишешь? "Зараз вони навіть згадувати не хочуть про той страшний дарвінізм. Пхають Голодомор під килим, труть теми на цьому форумі" Если им в 33 было хотя бы по 20 лет,то сегодня им более чем по 93 года.Это они что ли трут тебя? Это он что ли "пхають під килим"? Сколько их осталось в живых и сколько из них видели голомор? Ты об этом думал?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.13 | Лисий

          Re: Как хорошо быть долбоебом,типа Andrij

          Дед Мазай пише:
          Если им в 33 было хотя бы по 20 лет,то сегодня им более чем по 93 года.Это они что ли трут тебя? Это он что ли "пхають під килим"? Сколько их осталось в живых и сколько из них видели голомор? Ты об этом думал?
          Такі злочини не мають терміну давності. І спекулююють на цих справах не самі винуватці, а їх діти та внуки, які добре знають, що "предки" творили. Зрештою смішно думати, що голодомор був роботою Москви в чистому вигляді - ні, панове й товаріщі, робили свої рідні "комбедовци", як в селі мого діда, якого за те, що врятував село від голоду благополучно закатрупили разом із сином (близнюком мого батька). Баба до смерті односельчанам цього не простила, і навіть в село не повернулася. І я її не засуджую - вона правильно поступила, бо сама козацького роду, розуміла, що ницість і підлість не має виправдання і не може бути "зрозумілою". Все це вигадки ліберастів. Той, хто був причетний до винищення моєї Нації голодом - мають відповісти, хай і посмертно. А ось цього всі ці спекулянти на нашій крові не сприймуть ну ні за що.
          By the way, Мазаю, я також дід і за віком і за статусом, та й народився далеченько від України, проте дотримуюся Закону про мови і Конституції України, тож можу спитати, чи не зволили б ви писати постинги нашою мовою? Я звичайно знаю московську говірку, але надто неохота перемикати мовну панель на клавіатурі. Та й форум цього сайту, як і сам сайт Українські. Звичайно, якщо матірна говірка вашого постингу є єдиною доступною вам, то пробачте, тоді я пишу не до вас, а до когось культурнішого. Та і виносити порнофонію у мережу - теж не найкращий тон.
          Звичайно, мене можна звинуватити в чому-небудь також, але такого я собі ніколи не дозволяв, та й не хотілося, якось мені людської мови із набором пристойних слів вистачає.
  • 2006.05.28 | Роман ShaRP

    Бо вони люди.

    Якій психічно здоровій людині взагалі подобається згадувати про голод, про насильство, про смерті своїх близьких та рідних?
    Особисто я уникав, уникаю, і далі буду уникати цієї теми тому, що не хочу перетворювати своє життя на цвинтар, некролог, фільм жахів, будинок з привидами і т.д. й т.п....
    Аналогічно практично уникали її і мої батьки, не зважаючи на те, що принаймні по батьківській лінії дуже багато моїх родичів померло в Голодомор.
    Це було. Це минулося. Дайте спокій і мертвим і живим.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.28 | Andrij

      А євреї та вірмени не люди?

      Чи може в них із психікою щось, згідно з дописом внизу?

      Роман ShaRP пише:
      > Якій психічно здоровій людині взагалі подобається згадувати про голод, про насильство, про смерті своїх близьких та рідних?
      > Особисто я уникав, уникаю, і далі буду уникати цієї теми тому, що не хочу перетворювати своє життя на цвинтар, некролог, фільм жахів, будинок з привидами і т.д. й т.п....
      > Аналогічно практично уникали її і мої батьки, не зважаючи на те, що принаймні по батьківській лінії дуже багато моїх родичів померло в Голодомор.
      > Це було. Це минулося. Дайте спокій і мертвим і живим.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.28 | Роман ShaRP

        А що в них?

        Скільки євреїв прагне говорити про Холокост? Мені здається, що якщо порівняти тих, хто бажає говорити про Холокост серед єврєїв і про Голодомор серед українців {не забудьте врахувати, кому що й наскільки близьке}, вийде одне й те саме: певний прошарок + щось-там на державному рівні.

        Про армян в цьому плані мені нічого не відомо.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.28 | Andrij

          Вперед на Google!!

          Мерщій шукайте там слова "Голокост" (Holocaust) та Голодомор. Потім та закуску Armenian Genocide. Якщо не зовсім тупі, то зрозумієте про що йдеться.


          Роман ShaRP пише:
          > Скільки євреїв прагне говорити про Холокост? Мені здається, що якщо порівняти тих, хто бажає говорити про Холокост серед єврєїв і про Голодомор серед українців {не забудьте врахувати, кому що й наскільки близьке}, вийде одне й те саме: певний прошарок + щось-там на державному рівні.
          >
          > Про армян в цьому плані мені нічого не відомо.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.28 | Роман ShaRP

            Йдіться куди хочте.

            Подивився. Згадав, що англійська значно поширеніша за українську, і Холокост в світовій історії за кордоном значно краще висвітлений.

            Але це нічого мені не говорить про то, скільки звичайних (ordinary) євреїв бажають говорити про Холокост.

            Andrij пише:
            > Мерщій шукайте там слова "Голокост" (Holocaust) та Голодомор. Потім та закуску Armenian Genocide. Якщо не зовсім тупі, то зрозумієте про що йдеться.

            Я вже вам пояснив, чому я не хочу і не збираюся підтримувати такі теми та/або заглиблюватися в них.

            Більше я нічого не хочу вам сказати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.28 | Andrij

              Re: Йдіться куди хочте.

              Роман ShaRP пише:
              > Подивився. Згадав, що англійська значно поширеніша за українську, і Холокост в світовій історії за кордоном значно краще висвітлений.

              Тобто, Голокост "краще висвітлений", бо "англійська значно поширеніша за українську"? :) Вірменський Геноцид ви не шукали? Чи вірмени теж всі як один англійською спілкуються?

              Все з вами зрозуміло. Боріться. За особливий статус українців.
    • 2006.05.28 | Мірко

      Поклін вашим прабатькам.

      Болюче минуле. Думаю що може трохи ліпше вас розумію.

      Це ніби так зване post traumatic stress disorder але перекинене через одно два покоління. В одиниці це природне медичне явище. На родинному рівні, це пів-свідомий вибір. Це може така свідома амнезія. Ви відрізали минуле від своєї свідомости. Для вас існує лише майбутьне, і для вас навіть теперішний момент не цікавий.

      Дивився вдруге фільм "Munich". Там був момент де старший каже молодому героєві повісті, що на війні є такі воїни, що спроможні на найбілш героїчні вчинки, але лише в час бігу. З хвилини як вони стануть, повертається їм страх.

      Бачу я вас в такім бігу. Дивитесь перед себе в майбутьне, і минуле для вас не існує. Біжете якраз зі страху перед тим минулим. Коли врешті втомитеся і станете, будете змушені озирнутися. Побачите ці страхи, ці привиди. Цю історію. Відчуєте біль. Запитаєтесь тоді чому? за що? хто? бо ви інтеліґент. Побачите світ іншими очима. Побачите й себе в іншім насвітленню.

      Але сьогодні ви молоді, не стомлені. Біжіть. Біжіть і не озирайтеся, бо може й справді привиди наздоганяють.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.05.28 | Andrij

        Минуле, що забуте, повториться знов (-)

      • 2006.05.28 | Роман ShaRP

        Нічого ви не розумієте.

        Мірко пише:
        > Це ніби так зване post traumatic stress disorder але перекинене через одно два покоління.

        Це елементарна психічна нормальність. Уявіть себе дідусем чи бабцею, які пережили якісь дуже скрутні часи. Тепер подвіться очіма дідуся чи бабці на онука чи онуку - про що вам захочеться розповідати, про світле, чи про скруту та смерть?

        Батько з задоволенням розповідав мені про свої солдатські чи студентські роки, але майже не згадував гороховий хліб часів Хрущова, або "інтернаціональний обов*язок" у Чехословакії.

        > Бачу я вас в такім бігу. Дивитесь перед себе в майбутьне, і минуле для вас не існує. Біжете якраз зі страху перед тим минулим. Коли врешті втомитеся і станете, будете змушені озирнутися. Побачите ці страхи, ці привиди. Цю історію. Відчуєте біль. Запитаєтесь тоді чому? за що? хто? бо ви інтеліґент. Побачите світ іншими очима. Побачите й себе в іншім насвітленню.

        Ви пишете повну нісенітницю, верзете казна що. Минуле мертве. Його вже нема, і воно не потрібне для подальшого життя, хіба як урок, але ті, хто говорить про "уроки історії", як правило, самі їх не розуміють і використовують це словосполучення для маніпуляцій.

        В майбутньому нас чекає невідомо що. Це може бути світова термоядерна війна, або не термоядерна, але з Китаєм. Чи знов християни проти мусульман. Це може бути біологічна пошесть, - пандемія нового природнього вірусу, чи не раз обіграна в мистецтві тема виходу з-під контролю біологічної зброї. Це може бути космічна або кліматична катастрофа. Це може бути все, що завгодно. Ми живемо в дуже контрастному світі, де є дуже багаті і дуже бідні, і перші визискують других, в світі, де діє багато маразматичних законів, де існує тероризм.

        Якого дідька мені бігти назустріч такому майбутньому?


        Але озиратися в минуле також нема жодного сенсу. Там нема нічого кращого. Диктатура на диктатурі, імперії і колонії, постійні війни, кров, смерть, епідемії...

        Найкраще і в минулому і в майбутньому - це ті ідеали та принципи, скарби та твори людства, що збагачують всіх.

        Голодомори та їх історія ніколи й нікого нічим не збагачують.


        А ви просто нічого не розумієте. З Канади - воно й не дивно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.05.28 | Мірко

          Re: Нічого ви не розумієте.

          Шарп пише
          >Ви пишете повну нісенітницю, верзете казна що. Минуле мертве. Його вже нема, і воно не потрібне для подальшого життя,<

          Минуле, на жаль втілене в сучасності, і визначає майбутьнє. Не треба chaos theory щоби це зрозуміти. Ну, на приклад: Я живу, я живу в Канаді (а не Україні). Знаю українську. Чому? - а тут вже історія, - і Пілсудський і Сталін, і Гітлер і реакція на це моїх батьків і т.д. А про вас теж щось подібне. Навіть факт що уважаєте певні дві мови як рідні, де виросли, де живете, це усе минуле яке відбите в сучасному.


          >В майбутньому нас чекає невідомо що. Це може бути світова термоядерна війна, або не термоядерна, але з Китаєм. Чи знов християни проти мусульман. Це може бути біологічна пошесть, - пандемія нового природнього вірусу, чи не раз обіграна в мистецтві тема виходу з-під контролю біологічної зброї. Це може бути космічна або кліматична катастрофа. Це може бути все, що завгодно. Ми живемо в дуже контрастному світі, де є дуже багаті і дуже бідні, і перші визискують других, в світі, де діє багато маразматичних законів, де існує тероризм.<
          >Якого дідька мені бігти назустріч такому майбутньому?<

          Якраз про то говорив. Хоробрість у бігу.

          >Але озиратися в минуле також нема жодного сенсу. Там нема нічого кращого. Диктатура на диктатурі, імперії і колонії, постійні війни, кров, смерть, епідемії...<

          Кращого нема. Але знатимете звідки йдете. А знаючи це, знається напрям.

          >Найкраще і в минулому і в майбутньому - це ті ідеали та принципи, скарби та твори людства, що збагачують всіх.<

          >Голодомори та їх історія ніколи й нікого нічим не збагачують.<

          Ой! Може не вас і не мене. Але когось Голодомор збагатив. Комусь це треба було. Хтось по цей день користується результатом. Не думаєте що якраз Голодомор відбитий на виборчій мапі України? Не думаєте що Голодомор по цей день керує долею мілйонів? Не думаєте що Голодомор не мав впливу на вас особисто? Чи зникне Голодомор коли прижмуримо очі?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.05.28 | Роман ShaRP

            Нічого ви не розумієте.

            Мірко пише:
            > >Ви пишете повну нісенітницю, верзете казна що. Минуле мертве. Його вже нема, і воно не потрібне для подальшого життя,<
            > Минуле, на жаль втілене в сучасності, і визначає майбутьнє.

            Це неправда. Майбутнє завжди має багато варіантів розвитку, а тому не є визначеним.

            > >Якого дідька мені бігти назустріч такому майбутньому?<
            > Якраз про то говорив. Хоробрість у бігу.

            Ви говорите про якісь свої уявні галюцінації. Я нікуди не біжу.

            > Кращого нема. Але знатимете звідки йдете. А знаючи це, знається напрям.

            Я йду з СРСР. Ви там не жили, і вам цього не зрозуміти ;)

            > Ой! Може не вас і не мене. Але когось Голодомор збагатив. Комусь це треба було. Хтось по цей день користується результатом.

            Не обов*язково.

            > Не думаєте що якраз Голодомор відбитий на виборчій мапі України?

            То й що? Виборча мапа - це не минуле, це наше сьогодення.

            >Не думаєте що Голодомор по цей день керує долею мілйонів?

            Він не керує.

            >Не думаєте що Голодомор не мав впливу на вас особисто?

            Не мав.

            >Чи зникне Голодомор коли прижмуримо очі?

            Він вже зник. Сплив в минуле. І я не розумію тих, хто хоче обов*язково дістати цього трупа з могили і потицяти мене в нього носом.

            Я не стану від того щасливішим, і ніхто не стане.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.05.28 | Andrij

              Ваші протести нагадують протести під час панахиди

              Не набридло ще глузувати з пам"яті невинно вбитих?

              Роман ShaRP пише:
              > Він вже зник. Сплив в минуле. І я не розумію тих, хто хоче обов*язково дістати цього трупа з могили і потицяти мене в нього носом.

              Носом вам ніхто не тицяє. Не хочете пам"ятати - не треба. Тільки іншим не забороняйте пам"янути тих, що загинули.
        • 2006.05.28 | Дед Мазай

          ShaRP ! Не стоит распинаться перед этим бестолковым.

          Оно даже не знает,что проблема "льзя или нельзя оглядываться назад" давным-давно решена в мировой мифологии.Жена Лота,окаменевшая от того,что нарушила запрет и оглянулась.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".