МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хоч стій - хоч падай. Факти про економіку Третього рейху.

05/21/2007 | Navigator
Читаю спогади Шпеєра - міністра озброєнь Третього рейху.

http://lib.u-game.ru/MEMUARY/GERM/shpeer.txt

Диво дивне.

Співставте факти.

За 1944 рік було вироблено зброї в 3 (!) рази більше, ніж в 1941. (От би Сталін відтягнув початок війни до 1944-го - була б і атомна бомба у фюрера! І реактивні винищувачі.)
...
На максимум рейх вивів військовий сектор економіки лише в серпні 1944 року (коли вже совіцькі війська дійшли до кордонів рейху, в Нормандії висадились союзники, а союзна авіація стирала місто за містом, завод за заводом, залізницю за залізницею!).
...
Гітлер ніяк не хотів переводити німецьку економіку на мобілізаційні (воєнні) рейки і мобілізувати на роботу в промисловості німецьких жінок, що повинні були, на думку фюрера, займатись вихованням дітей. Бо був біснуватий частково соціалістом, а частково боявся повтору подій 1918 року. В серпні 1941 (!) року фюрер віддав наказ скоротити виробництво танків з 900 до 500 в місяць.
...
Тому навіть в рекордному по промисловому випуску 1944 році, зброї було вироблено менше, ніж в 1917-му році.
Важко повірити.
...
Сталін збільшив випуск зброї в 1941 році думаю, разів в 10 порівняно з 1917-м. Загубивши на це незліченні матеріальні і людські ресурси.
І що?
Допомогло?
Воюють не танки і не гармати.
Воюють люди.
...
Ще цікаво, що СССР перейняв у рейху разом з воєнними технологіями - це організацію ВПК. ВПК повинен був знаходитись в рейху, а виробництво товарів народного споживання - в країнах-сателітах (Франції-Голандії).
...
США демонструє зараз ту саму воєнну стратегію, що вигідно показала себе ще в часи Другої світової війни: нищити систему життєзабезпечення супротивника.

Відповіді

  • 2007.05.22 | alx_1904

    Выводы абсолютно неверные.

    Navigator пише:

    > За 1944 рік було вироблено зброї в 3 (!) рази більше, ніж в 1941.
    В СССР, США, Англии тоже самое, максимальное производство в 44м. То что для Вас открытие , дааавно всем известно, раньше даже в школе учили. ;)
    И так всегда раньше было и у всех - макс. производство в последний полный год войны.


    > Сталін збільшив випуск зброї в 1941 році думаю, разів в 10 порівняно з 1917-м. Загубивши на це незліченні матеріальні і людські ресурси.

    Ну не в 10, а в тысячу как минимум,

    Например только средних танков у нас было больше чем во всём остальном мире вместе взятом, а тяжёлые вообще только у СССР и были. А немецкие "танки" имели только противопульную броню.

    > Ще цікаво, що СССР перейняв у рейху разом з воєнними технологіями - це організацію ВПК. ВПК повинен був знаходитись в рейху, а виробництво товарів народного споживання - в країнах-сателітах (Франції-Голандії).

    Ошибочка - это Рейх перенял организацию ВПК у СССР

    > ...
    > США демонструє зараз ту саму воєнну стратегію, що вигідно показала себе ще в часи Другої світової війни: нищити систему життєзабезпечення супротивника.

    Маааленькое отличие от СССР - США НЕ ДОТИРУЕТ "союзничков", а наоборот дотируется за их счёт.


    А вообще почитайте Суворова, насчёт начала войны он прав + цифры у него правильные.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.23 | Navigator

      Це над вами тяжіє совіцька субкультура.

      Совєти з 1918 року перевели СССР на режим мобілізаційної економіки і два десятиліття витискували з народу останні соки, будуючи ВПК.
      Німеччина в цей час була повністю роззброєна і боролась за фізичне виживання, виплачуючи репарації.
      Єдиним другом Німеччини в той час був СССР, що виховував на своїх просторах спеціалістів для вермахту і допомагав німцям плекати секретні німецькі військові розробки. Союзники не могли контролювати в СССР процеси відродження німецького мілітаризму так пильно, як в самій Німеччині. Де особливо лютували французькі інспекції.
      Очевидно, що совіцький ВПК стартував на 15 років раніше німецького.
      Тому й результати в гонці озброєнь на 1941 рік були ті, що німці досягнули за 7 років, а совіти - за 20. Динаміка ясна?
      Те, що в 1944 році зброї було вироблено білше, ніж в 1941 - це зрозуиіло. А от "романтизм" Гітлера, що піклувався про рівень життя свого народу, дорого йому коштував. На наше щастя.
      Гітлер при цьому вів "оксамитову" гонку озброєнь, постійно слідкуючи, щоб рівень життя народу не падав. Тому й не встиг розкрутити воєнну машину по-сталінськи. За рахунок десятків мільйонів життів своїх громадян і злиднів - сотень мільйонів.
      А у німців на руках в той час були всі козирі. Їм бракувало лише часу і ... ресурсів. Тому кошмаром Європи було об"єднання німецької економіки і совіцьких ресурсів. Саме коли воно сталось в 1939- 1941 рейх і був непереможний.
      Рейх не міг перейняти у СССР принцип винесення легкої промисловості за межі Райху, бо тоді СССР ще сам цього не робив, бо не мав своєї зовнішньої імперії. Чехії, Польщі тощо.
      Рейх це почав робити першим.
      Щодо збільшення воєнного потенціалу СССР в тисячу раз - вам видніше.
      Цікаво, що злиденна царська Росія свій фронт тримала 3 роки, а озброєна до зубів Червона армія була миттєво знищена вермахтом, підтриманим німецьким ВПК, що так і НЕ ЗМІГ ПІД ЧАС ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ДОСЯГТИ РІВНЯ ВИРОБНИЦТВА 1918 РОКУ!!!
      Щодо військової тактики американців то спадковість очевидна: нищити спочатку ключову інфраструктуру супротивника, паралізувати його економіку, а тоді вже малою кров"ю добиватись перемоги.
      Щодо дотацій. Поскільки економіка США будується логічно, то хватає і вашим і нашим.
      Як хватало СССР допомоги в 90-ті саме від США.
      ...
      Суворова люблю і поважаю. Читав всіх Суворовів і антисуворовів.
      Висновки Суворова і Шпеєра, до речі, багато в чому співпадають.
      Читайте суворівське "Самоубийство. Зачем Гитлер напал на СССР."
      Вона на 5% складається саме з цитат з Шпеєра.
    • 2007.05.25 | igorg

      А в чому саме висновки не правильні?

      Я так розумію, що здивування полягало в тому, що в Німеччині навіть у важку війну брався до уваги стан життя цивільного населення і цивільний сектор залишався на диво (порівняно з СРСР високим). Водночас це говорить про значну ефективність організації й економіки й суспільства.
      Це абсолютно різна стратегія і тактика. Вона різна й сьогодні. Росія (СРСР) покладалася й покладається на практично необмежені людські ресурси й незначимість людини як такої та її життя. Масові жертви сприймаються як аксіома. Навіть без огляду на їх доцільність. Ось наприклад. Система ПРО Росії (СРСР) охороняє Москву. Але не місто Москву, а уряд Росії та командування в Москві. Що це означає? Лише те, що від системи захисту (атомних протиракет) відразу загине 1/3 населення Москви, а ще 1/3 трохи згодом. Завважте не від ядерного удару супротивника, а від системи захисту від такого удару!
      Врахуйте час підльоту (15-20 хв.) і зрозумієте, що цивільне населення взагалі ніяк не встигне на таке зреагувати. Але у верхівки буде час спуститися в бункери. І саме ці бункери захищатиме ПВО.
      Не приходить на думку, що краще урядові структури винести за межі такого міста як Москва? Потенційно жертв стане на декілька МІЛЬЙОНІВ менше.
      Та ще порівняйте тактику Росії в Чечні (й Афганістані) з Американською й Європейською тактикою.
  • 2007.05.26 | verbicky

    Re: Хоч стій - хоч падай. Факти про економіку Третього рейху.

    Забули добавити ще один факт: Эдины роки, коли врожаъ на Украъны були зхыбрани своэчасно ы без втрат, були роки фашистськоъ окупації.А от інструкцыя радника по АПК Німеччини Бунге:
    1.Для вас, работников, которые направляются на Восток, главное заключается в том, что работа является решающим фактором. Поэтому я требую от вас настойчивой и непрестанной деятельности.
    2.Не бойтесь решений, которые могут оказаться ошибочными. Не ошибается только тот, что ничего не делает. Важные не отдельные ошибки, а работа. Тот, кто из-за боязни ответственности, ничего не делает, не нужен нам.
    3.Вам предоставляется единственная в своем роде возможность овладеть делом и проявить свою волю к труду, свои знания, свои способности… Вы удостоены доверия ваших начальников. Вы должны оправдать это доверие. Назначены мной инспекторы только в случае необходимости будут проверять отдельные мероприятия, а в основном же будут следить за тем, доказываете ли вы умение работать.
    4.Я требую от Вас настоящего руководства. Оно проявляется не в администрировании, не в профессорских рассуждениях, а в следующем:
    - наибольшая готовность принимать решение;
    - скорость в принятии того или другого решения (лучшее ошибочное решение, чем никакого);
    - немногочисленные, но хорошие сотрудники;
    - никакой бумажной канцелярщины;
    - умение действовать согласно директивам и материалам, получаемым из центра, но вместе с тем проявлять и собственную инициативу;
    - короткие, ясные указания подчиненным в форме приказа;
    - никаких объяснений и обоснований, пусть у вас видят руководителей;
    - общество между ровными, ответственность перед вышестоящими, авторитет для подчиненных;
    - сознание своей ответственности, никакого угнетения подчиненных, напротив, предоставить им полную свободу, чтобы они могли проявить себя...
    5.Важно всегда иметь перед собой конечную цель. Вы должны быть особенно настойчивыми в достижении своей цели. Тем более гибкими могут быть ваши методы достижения этой цели. Выбор этих методов зависит полностью от вас, если нет общих соответствующих указаний в форме директив. Ретивость в достижении цели, максимальная гибкость в выборе методов. Поэтому вы не должны быть особенно строгими к ошибкам своих подчиненных, а должны постоянно направлять их на путь достижения цели...
    7.Ставьте себе высокие, пусть даже кажущиеся недосягаемыми, цели для того , чтобы, чтобы фактически достигнутое всегда казалось частичным. Никогда не удовлетворяйтесь достигнутым... Не будьте односторонними, сосредоточивая свои мысли исключительно на сельском хозяйстве, иначе и другие будут также мыслить однобоко: либо только о промышленности, либо о городских делах, направляйте свои мысли на целое. Не спрашивайте, какую пользу извлечет из этого крестьянство, а спрашивайте только, насколько полезно это Государству... Только то, что полезно Государству, полезно также и крестьянству. Будьте принципиальны, но не догматичны, будьте одновременно и идеалистами и реалистами. Будьте решительными и, если нужно, суровыми по отношению к подчиненным, однако будьте справедливы и корректны, оставайтесь всегда образцом для них.
    8. Не разговаривайте, а действуйте... Меньше слов и дебатов. Главное - действовать…Вы должны быть людьми дела, которые без всяких дебатов, без длинных бесплодных разговоров и без философствования устанавливают и проводят необходимые меры. Не применяйте здесь никаких немецких масштабов, не вводите немецких обычаев, забудьте все немецкое, кроме самой Германии.
    Только ваша воля должна быть решающей, однако эта воля должна быть направлена на выполнение больших задач. Только в этом случае она будет этическая в своей жестокости. Поднимайте свой авторитет своими спокойными, деловыми приказами, твердыми решениями, высмеиванием дебатирующих и неуков.
    9...Нет смысла карать за прошлое. Вы должны покорить молодежь, указывая ей ее задачи, энергично взяться за нее и беспощадно карать, если она саботирует или не выполняет этих задач.
    Проверка и расследование прошлого и разбор ходатайств отберут у вас время, необходимое для решения ваших задач. Вы не судебный следователь и не стена плача…
    10.Мы не несем никакой новой религии. По своей натуре человек суеверные и с этим вы должны считаться. Однако решение религиозных вопросов не входит в круг ваших задач.
    11.Не пытайтесь вносить изменения в образ жизни населения, приспосабливая его к европейскому жизненному стандарту.
    12. Вы полностью предоставлены самим себе, поэтому не должно быть никаких жалоб и воплей о помощи в высшие инстанции. Помогай себе сам, тогда и Бог поможет тебе!”
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.06.13 | Navigator

      Може, хоч тепер узнаємо правду про війну...

      Архивные документы Красной армии и Военно-морского флота времен Великой Отечественной войны будут рассекречены. Как передает «Эхо Москвы», Соответствующий приказ выпустил новый министр обороны Анатолий Сердюков.Как сказано в документе, рассекречивание осуществляется в рамках закона о государственной тайне, который был принят еще в 1991 году.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.06.13 | igorg

        Не смішіть. Або я погано знаю правонаступників



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".