В апреле 1943 года в Берлин через Токио приходит информация, чт...">
МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Мирні ініціативи Третього Райху

02/08/2008 | Isoлято
Надибав цікавий аналіз "ляпів" відомого фільма про Штірліца на "Секретных материалах":

http://secret-r.net/publish.php?p=56

Між іншим прочитав там таке:

> В апреле 1943 года в Берлин через Токио приходит информация, что Москва готова к сепаратным переговорам на условиях, обозначенных в ходе предварительных обсуждений. Среди них: возврат к границам СССР и Германии 1939 года; автономия (государственность) Украины; статус Одессы как порто-франко; Ближний Восток (без Турции) становится сферой советского влияния, а Индия – совместного советско-японского. К принятию мира на таких условиях, по сведениям японцев, склонялись не только Сталин, но и Берия, а также Жуков. Но после победы на Курской дуге Сталин замораживает переговоры через японцев.

Я чув про спроби мирних переговорів між Гітлером та Сталіним, що ініціювалися то однією, то іншою стороною, але все це було у 1941-42 році. А тут ТАКЕ, та ще після Сталінґраду...

І ще деталька: дідусь мені розповідав, що влітку 43-го (він тоді опинився на заході України, переховуючись від вивезення на роботу до Німеччини) начебто для протидії УПА зі східного фронту німці зняли дві дивізії, які були б аж ніяк не зайві під час Курської битви.

Отакоє от.

Відповіді

  • 2008.02.08 | igorg

    А можна про вашого дідуся детальніше

    Як саме і чому він опинувся на території, що контролювалася УПА, які його враження від тих людей і т.д. Все, що зможете згадати. Буду дуже вдячний.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.02.10 | Isoлято

      Re: А можна про вашого дідуся детальніше

      То вже трохи важче... По-перше, він мені все-таки не рідний (другий чоловік бабусі), не знаю, як він сприйме такі "вызовы на откровенность" з мого боку, і чи сам коли-небудь повернеться до цієї теми. По-друге, живемо, звичайно, не разом - щоб докладніше розпитати, треба в Крим їхати, а то мушу мати час та фінанси... по-третє - він вже майже сліпий, і чує погано, треба було раінше такими речами цікавитися...

      Можу тільки сказати, що він фактично народився на Зах. Україні - на кордоні, причому з "польського" боку. Після 39-го якимось чином опинився в Києві - бо розповідав пару разів, як виглядало місто до і після війни (хоча тут уже йдуть мої дитячі спогади - можливо, у чомусь помиляюся). Ще одна цікава деталь: він на власні очі бачив Уласа Самчука. Де і за яких обставин, звідки дізнався, що то власне Самчук - знов-таки не згадаю... блін, треба діда провідати, поки ще живий...

      Що ще напевно знаю: в 44-му опинився він таки в Червоній армії. Був важко поранений (після того, власне, почав псуватися зір), повоював десь місяців зо три, але йому того на все життя вистачило. Розповідати про свої бойові враження дуууже не любить...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.02.10 | igorg

        Дякую, Ви ж розумієте, що такі спогади на вагу золота

        Почитайте що тут тофарісч Nikita пише, а він же майже поміркований. Совєти створили страшну систему дезинформації й брехні, яка, до речі, дає гарні для них плоди. Проблемою для них є лише отакі спогади. Там де їм вдалося заткнути роти й знищити память там уже їхня територія. Перервана історична память поколінь й безпамятство.
        Тому все ж спробуйте історію дідуся, його спогади максимально записати, зафіксувати. Може через бабусю чи когось з родичів. І, звісно, просив би дуже поставити, як статтю чи допис на Майдан.
        Я вже своїх дідів, на жаль, розпитати не можу. Відновлюю з того що вони розказували мені ще малому.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.02.11 | Navigator

          де їм вдалося заткнути роти й знищити память там уже їхня терито

          Дорогий Ігорг, дарую Вам цю перлину:

          http://www.echo.msk.ru/programs/victory/53838/
          Зимняя война, вот эта Финская 1939 - 1940 гг, согласно официальной советской истории, началась с провокационного обстрела советских войск в деревне Майнила – 26 ноября 1939 года, когда белофинская военщина обстреляла советскую воинскую часть в пограничной деревне Майнила.
          А в Санкт-Петербурге, в Центральном государственном архиве Военно-морского флота лежит документ. В кромешной темноте не могу вам назвать точный номер – все есть, номер, дата и так далее. Лежит документ: март 1939 года. Значит, мартовский документ, а реальная провокация состоялась в ноябре. В марте месяце ВО ВРЕМЯ ШТАБНЫХ ИГР ОКРУГА ПО ОТРАБОТКЕ ВЗАИМОДЕЙСТАИЯ ВОИНСКИХ ЧАСТЕЙ УЖЕ названо точное название деревни, где произойдет ЭТА ПРОВОКАЦИЯ – Майнила.
          В марте месяце она была запланирована советским командованием с точным указанием места, где это произойдет. Вот это сильно.
          Вот это сильно.
        • 2008.02.11 | Isoлято

          Спогади, звичайно, на вагу золота...

          І шкода, що я сам це не так давно почав розуміти...

          Просто для обдовбаних совпропагандою мій дідусь уже "клєймьоний": народився в Польші - значить, "западєнєц", і йому вірити не можна. Вони там усі, панімаш, гінітічіскіє русафоби (© Тульский Пряник). Хоч він місце свого народження (село Вілія - здається, правильно запам'ятав) ніколи "західною Україною" не вважав. От Луцьк або Тернопіль - то так, то справді "дикий захід". Все в цьому світі відносно...

          Можливо, за пару днів батько поїде до Криму - у нього з вітчимом більш тісні стосунки... навішаю ЦВ, сподіваюся, щось він та й дізнається.

          А що там чути про "мирні ініціативи"?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.07.12 | igorg

    Ось тут про переговори які ніби-то вів Судоплатов у 42

    http://www2.maidan.org.ua/n/hist/1215541996
  • 2009.10.20 | Isoлято

    Ще трохи про "ляпи Штірліца"

    Сьогодні вирішив краєм ока таки подивитися, як же ж вони виглядають, ці розфарбовані "17 ґамновєній". І майже з перших кадрів чую ПЭРЛ: на нараді в бункері Гітлера згадується такий собі "Чешско-Богемский протекторат"...

    Рыдалъ слѣзамі.
  • 2010.09.08 | Isoлято

    Хє... цікаво... і тут фіґурує та ж сама ціфра... (л)

    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&key=1283708930&first=1283909341&last=1283802831

    "Лише влітку 1943 року Німеччина відірвала від фронту на боротьбу з УПА на Волині 30 тисяч солдат, з літаками й танками."

    30 тисяч - це як раз дві дивізії...

    Шкода, шо я з дідом так після цього і не поспілкувався на дотичні теми... А тепер уже ніколи не зможу...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".