МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Європейські міфи про українську історію.(\)

04/04/2008 | terrykoo
У зв"язку з саммітом в Бухаресті в європейській пресі дуже яскраво відобразились їх міфи про українську історію. Кілька цитат:

La Stampa (04,04,2008) "...Что касается Украины, то НАТО, присоединив ее, проникло бы на территорию, в большей степени связанную с русской, нежели с европейской историей, историей, в которой древнее Киевское княжество сыграло роль основоположника Московской Руси. Все на Украине двойственное и двусмысленное, как украинские корни Гоголя с его националистической сагой о днепровском казаке Тарасе Бульбе и "Шинелью", из которой вышла великая русская литература. В XIX веке украинский язык получил официальный статус, но до недавнего времени в университетах и высших школах преподавание велось преимущественно на русском. Православный Киевский Патриархат провозгласил свою самостоятельность, но значительная часть верующих сохранила преданность Московскому Патриархату...."

Der Spiegel (04,04,2008) "...Украина – это колыбель России, в том числе и по этой причине Кремль особо восприимчив к стремлению своего славянского соседа на Запад. Но после рождения прошло уже более тысячи лет. Отклонение обоих государств от курса на Россию еще раз напоминает Кремлю о безвозвратном крушении российской империи..."

Відповіді

 • 2008.04.04 | igorg

  Нічго дивного. Петро I за подачею своїх

  європейських радників розпочав активну роботу над створенням й впровадженням такої міфології у Європу. Тож принаймні три століття міфотворчості та представлення історії України з чужої точки зору дають такий результат.
  Тому Українцям слід активно просувати свої яскраві факти й міфи в Європу. Й про Орлика (гарно що нагадали легенду про Олі французам під посольством) й про більш давнє спільне українсько-французьке коріння часів Русі. Й те що насправді Росія є не нащадком Русі, а нащадком Орди.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2008.04.08 | terrykoo

   Певна русоцентрична традиція є, але не варто її переоцінювати

   В західних університетах працюють достатньо кваліфіковані історики, котрим "просунути наші міфи" немає ніякого, вони їх одразу розкладуть по поличках... Інша справа, що український погляд на історію до сих пір надзвичайно слабо представлений в Європі. Крім Польщі та Італії немає українознавчих відділень чи дослідницьких закладів. Не вистачає саме українських фахівців, а також перекладів на європейські мови монографій з ключових історичних питань. Коли західний журналіст повторює що Київ - це колиска Росії, він відтворює свої знання отримані в минулі роки і альтернативна точка зору (якщо він взагалі її почує) сприймається ним як маргінальна...
   п.с. Хоча, нам також варто замислитись, чому Київ не є колискою Росії (а може таки є?)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua