МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україні нині немає нагальної потреби брати російський кредит

02/15/2009 | Майдан-ІНФОРМ
Україні нині немає нагальної потреби брати російський кредит. Так вважає Александр Рар, експерт Німецького товариства зовнішньої політики в Берліні.

На думку Рара, наслідки фінансової кризи в Україні не були б такими значними, якби у державі водночас не панувала політична криза. Його не дивує той факт, що Україна звернулася за допомогою саме до Росії. Нині, підтримуючи своїх сусідів, Росія має шанс започаткувати нові програми реінтеграції пострадянського простору, вважає експерт.

Щодо поставлених Росією умов надання кредиту, зокрема, відмови України від претензій на радянський спадок, то це, на думку Рара, абсолютно зрозуміле намагання Москви отримати певні гарантії повернення грошей. Набагато складнішим українсько-російський діалог став би, якби однією з умов кредитування стало подальше перебування Чорноморського флоту в Криму.

Загалом же Рар упевнений: «Я не вірю, що Україна перебуває на тій стадії, коли за будь-яких умов треба брати такий кредит і для цього розкривати усі свої стратегічні галузі промисловості і скарбниці. Ситуація не настільки критична».

Прогнозувати подальший перебіг українсько-російських економічних відносин експерт не наважується з огляду на нестабільну ситуація в економіці всієї Європи.


Джерело: Тетяна Бондаренко, Німецька хвиля

Відповіді

 • 2009.02.16 | Историк

  Ого, даже Рар забеспокоился...

 • 2009.02.16 | igorg

  А як це потрапило на форум Історія?!

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2009.02.16 | Историк

   А разве это не история, что 'Berufsfreund' А. Рар забеспокоился,

   как бы это Москва не придушила Украину своими кредитами!?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua