МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До читачів “Української правди”

09/16/2010 | MV
До читачів “Української правди” та “Інформаційного бюлетеня”

16 вересня 2010 р. на “УП” вийшла стаття В. Гонського “Час борців, час героїв. Час воїнів”.

На 90% ця стаття є передруком із книги “Чорні запорожці. Спогади командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР”, редактором-упорядником якої є я, Роман Коваль, а видано книгу коштом Фонду “Чорні запорожці”. На жаль, В. Гонський жодним словом не згадав про вихід цієї книги і що саме з неї він взяв ці матеріали.

Ще коли книга була в макеті, В. Гонський попросив мене, щоб я дав йому на прочитання макет, бо він писатиме про неї рецензію. Коли книга вийшла друком, попросив, щоб я передав йому декілька розділів з неї в електронному вигляді, зокрема і розділ “Кінний бій під Сидоровим”, бо він “уже пише рецензію” і йому не хочеться набирати текст цих розділів.

В. Гонський обманув мене, використав мою працю, щоб показати себе знавцем теми, з якою тільки починає знайомитися.

Плагіаторством займаються й інші люди, серед яких назву поки одне прізвище – Анатолій Чернов, член Спілки екскурсоводів Полтавщини. В ч. 22 (865) “Інформаційного бюлетеня, 3 червня 2010 р. він написав статтю “Є боротьба за долю України, все решта – то велике мискоборство”, в основу якої поклав мою передмову до 11-го видання спогадів Юрія Горліс-Горського “Холодний Яр”, скоротивши її. Вкрав не тільки факти, але й мої авторські вислови. Звичайно, і цей “дослідник” не зазначив, звідки він списав цю статтю.

Взагалі, ця проблема плагіаторства існує вже давно, прізвищ недобросовісних авторів багато, але я ще ніколи публічно не говорив про цю проблему.

На вибачення не розраховую, плагіатори на таке нездатні.

З повагою
Роман КОВАЛЬ, письменник,
президент Історичного клубу “Холодний Яр“

03049, м. Київ,
вул. Курська, буд. 20, п. 14
Е-маil: Koval_r@ukr.net
kovalroman1@gmail.com
тел.: +38 044 242-47-38


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua