МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява НРУ щодо репресій

09/24/2010 | Петрик
ЗАЯВА Народного Руху України щодо репресій проти української інтелігенції

З початком нового політичного сезону українське суспільство вкотре пересвідчилось в антидержавній, антиукраїнській суті нинішньої влади. З новою силою відбулося розгортання широкомасштабної кампанії по знищенню паростків національного пробудження.
В руслі цієї необільшовицької політики руками команди Януковича-Азарова було здійснено черговий злочинний акт проти української інтелігенції, власної історії та культури. Затримання Службою безпеки України і в подальшому відкриття кримінальної справи проти директора музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» Руслана Забілого є нічим іншим, як намаганням придушити об’єктивний процес переосмислення ролі ключових особистостей і подій періоду національно-визвольної боротьби нашого народу.

З владних кабінетів йдуть численні спроби повернення до радянських пропагандистських стереотипів в прочитанні історії, відношення до УПА, українських національних героїв, борців за свободу і незалежність України. Зафіксовано непоодинокі факти переписування підручників з історії заради викривлення історично-доконаних фактів і «вибілювання» окремо взятих сторін. Та ж інформація, яка була розсекречена і надана науковцям для аналізу, сьогодні знову закривається за сімома замками.

Стає зрозуміло, що «будівники нової України» не гребують будь-якими методами для досягнення своєї чорної мети, що жодним чином не співвідноситься з українськими національними інтересами. Навпаки, відбувається цілеспрямована діяльність по викоріненню фундаментальних засад української нації і держави. Крок за кроком влада намагається деградувати суспільство, зробити його покірним і німим.

Разом з тим, дослідники, які не бажають брати участь в організованому проекті з «промивання мізок», відчувають на собі репресії з боку каральних органів. Якщо перша половина 2010 року відзначалась утисками СБУ, Генпрокуратури і міліції в більшій мірі проти політичних опонентів Партії регіонів, то сьогодні ворогом для влади є кожен, хто не боїться, не зраджує українській ідеї та говорить правду.

Народний Рух України вимагає від СБУ припинити переслідування Руслана Забілого та інших представників української інтелігенції. В той же час ми закликаємо владу перестати займатись історичними провокаціями та зупинити процес трансформації Служби безпеки української держави в КДБ. Янукович мусить усвідомити, що кожна їхня антиукраїнська дія викличе потужну національну протидію! Не бійтеся, не зраджуйте, не мовчіть! Саме тоді громадянський спротив цій владі матиме успіх – ми захистимо Україну!

Слава Україні!

Прийнято Центральним Проводом НРУ 18 вересня 2010 року


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua