Пневмати́чна збро́я — ручна зброя, в якій для викидання кулі використовується сила тиску стисненого повітря або іншого газу. Перша пневматична рушниця з'явилася в 1430. Застосовувалося як мисливська, а в кін. 18 ст. і як бойова зброя (Австрія, Франція і ін.). Зважаючи на малу ефективність з поч. 19 ст. стало в основному спортивною зброєю або зброєю спаціального призначення (наприклад, є гвинтівка для встановлення тимчасових дротових антен, пістолет для "доставки" капсул з етилмеркаптаном - дуже смердючою леткою рідиною, тощо.
Зараз існує чотири основні типи пневматики: поршнево-пружинна (ППП), з попередньою накачкою (PCP - presharged pneumatics),компресійна та газобалонна.
Поршнево-пружинна. У цьому типі викид кулі досягається за рахунок швидкого стискання повітря за рахунок енергії попередньо стиснутої пружини, яка передається на поршень, який щільно прилягає до зовнішнього циліндра. Як приклад можна навести добре знайому по тирам ИЖ-38/ИЖ-38С
PCP - у цій зброї повітря попередньо стискається у балоні під високим (80-300 атм) тиском і через декомпресійну камеру подається у ствол. Приклади: ВАМ-50, CZ-200, Walher Dominator.
Компресійна - у цій зброї повітря також стискається до моменту пострілу, однак це відбувається безпосередньо у робочій камері і, як наслідок, для одного пострілу. Чомусь прийнято виділяти клас "полікомпресорної" пневматики, однак це означає усього лише те, що потрібний для пострілу тиск досягається за кілька тактів руху взвідного важіля і, вдповідно, наявністю клапана між робочою камерою та нагнітаючим поршнем. Приклади: ИЖ-46, Гвинтівки Mendosa (якраз полікомрессійні).
Під газобалонною пневматикою розуміють зброю, у якій як робоче тіло використовується газ, відмінний від повітря (найчастіше вуглекислий), тобто клас це досить умовний.
Законодавство дозволяє кожному повнолітньому громадянинові мати газобалонну зброю, яка часом може дуже стати у пригоді
Загострення криміногенної ситуації і потреба в ефективних, але законних засобах самооборони змушує фахівців шукати альтернативу фактично забороненій для громадян вогнепальній зброї. "ГК" вже знайомили читачів із дозволеними законом засобами самозахисту - газовими балончиками та газовими пістолетами (револьверами). Сьогодні розповімо ще про один вид, який непогано поєднує у собі властивості не тільки спортивної зброї, але й засобу самозахисту.
Аспект юридичний
Вітчизняне законодавство не кваліфікує пневматичну зброю як спеціальний засіб самозахисту. Водночас Постановою Верховної Ради України №2471-XII визначено, що громадяни, які досягли 18 років, можуть без дозволу та реєстрації в правоохоронних органах купувати і мати у власності пневматичну зброю калібром до 4,5 мм включно або, якщо калібр більший, - швидкістю польоту кулі не більше 100 м/с. На решту аналогів пневматичної зброї, котрі не відповідають зазначеним вимогам, потрібен дозвіл відповідних інстанцій.
Таким чином, кожен громадянин має право на пневмозброю. Iнша річ, як ви збираєтеся її використовувати. Тож, якщо на вулиці вас зупинив наряд міліції і під час огляду виявив пневматичний пістолет із вищеназваними характеристиками, то можете: а) сказати, що їдете на дачу стріляти горобців або перевозите його з однієї квартири на іншу; б) мати при собі паспорт; в) мати довідку з магазину, в якому купили зброю. А дехто у дозвільній системі МВС за місцем проживання бере довідку про те, що подібна зброя не реєструється і не потребує додаткових дозволів для використання.
Бойові властивості
Розгляньмо лише пневматичні пістолети, бо з гвинтівкою вулицями не побігаєш. Порівняно з газовою зброєю, пневматика має певні переваги. Основна, на думку фахівців, - можливість застосувати її у замкненому, обмеженому просторі, без ризику захлинутися слізьми разом з нападником. Крім того, ефективність пневмозброї досить висока: куля пневматичного пістолета з відстані 5 метрів розбиває пляшку від шампанського.
Якщо ви вирішили озброїтися пневматикою, знайте, що чим менший калібр, тим вища початкова швидкість кулі. Фахівці радять купувати пістолети калібру 4,5 мм. Крім того, обираючи модель, врахуйте місткість магазина для набоїв.
Проте у пневматичних пістолетів є одна вада: той, хто стріляє, витрачає багато часу для приведення зброї до бойового стану. Це пояснюється тим, що пневмопістолет працює завдяки балончику зі стисненим повітрям. Утім, можна скоротити цей час - необхідно пробити ніпель балончика спеціальною закруткою в ручці пістолета. Але після такої "операції" заряд повітря в балончику потрібно "розстріляти" із застосуванням куль протягом 10-12 годин. Якщо не зробити цього вчасно, то за деякий час доведеться віддавати зброю у ремонт.
Моделі, представлені на ринку
За визнанням фахівців, найбільшої уваги заслуговує продукція відомих зарубіжних фірм: Crosman, Daisy, Gamo та Umarex. Iспанська компанія Gamo виробляє кілька моделей пневматичних револьверів. Зокрема: R77, R77 "Комбат" 4, R77 "Комбат" 2,5. Місткість барабана в усіх цих модифікаціях - 8 сталевих куль.
Експерти звертають увагу, що пістолет Crosman П338 (копія німецького "Вальтера" П38) можна використовувати лише для спортивних розваг.
Непогано зарекомендував себе також пістолет московської фірми "Анікс" - А-101 (калібр 4,5 мм, початкова швидкість польоту кулі - 120 м/с). Він має традиційну систему "пробивання" балона за допомогою закрутки, яка значно простіша, ніж у зарубіжних аналогів.
Революцією в царині пневмозброї фахівці називають "Вальтер" CP-88 (4,5мм), який з'явився 1996 року і має простий механізм приведення до бойового стану. Замість закрутки - спеціальна планка з пружиною, яка дозволяє без великих зусиль (легко натискаючи на планку долонею) "пробити" балон і розпочати стрільбу. Швидкість польоту кулі, випущенної з цього пістолета, - 120 м/с. Місткість магазина - 8 сталевих куль. Основним недоліком "Вальтера", на думку фахівців, є те, що деякі деталі механізму виготовлені із силуміну. Тож через півроку-рік (за умови частого використання зброї) вони, як правило, ламаються.
Останньою новинкою на ринку пневмозброї став пневматичний револьвер німецької фірми "Куно Мельхер КГ" (відома торгова марка МЕ). В револьвері, на відміну від пістолета, використано зовсім інший принцип: замість балончика зі стисненим повітрям - так звані пневматичні набої "ейр-картридж". Зовні вони майже нічим не відрізняються від вогнепальних калібру 357. Їх перевага, за оцінками експертів, - у можливості неодноразового перезарядження повітрям.
У київських магазинах з'явився револьвер МЕ38 Magnum - 4,50 (4,5 мм). Зовні нічим не відрізняється від моделі бойового "Магнума" 357, має сталевий нарізний ствол калібру 4,5 мм та сталевий пусковий механізм.
Про ціни
У київських магазинах вартість вищезгаданих моделей пневмопістолетів така: А 101 - 300 грн; "Вальтер" СР88 - 420 грн; револьвер МЕ38 - 560-600 грн. У той самий час у столичному магазині "Шмайсер-Україна" ціни на ці моделі зброї нижчі на 20 грн. Револьвери іспанської фірми Gamo продаються у фірмових крамницях "Шмайсер". Модель R77 коштує 216 грн; R77 "Комбат" 4 - 249 грн; R77 "Комбат" 2,5 - 249 грн. Вартість набоїв: 600 сталевих кульок ВВ коливається в межах 9-10 грн; 450 штук діаболо - 10 грн; 400 сталевих голкових куль із хвостовиком - 15 грн.
Юрко ГРЕЦЬ
СП "Шмайсер": (044-98) 5-53-83, 5-21-63;
СП "Шмайсер-Україна": (044) 220-84-74
________________________________________
E-mail: webgc@gc.lviv.ua
При передруку посилання на "ГК" обов'язкове
Тема: ИЖ-22 владельцам посвящается! http://talks.guns.ru/forummessage/96/187920.html
SergeyKPI
posted 28-1-2007 16:46 Поиск никогда ничего толком про ИЖ-22 не выдавал. Только один топик и то, маленький можно почитать. Владею апаратом с 4-х лет. Пора бы про него хоть кому-то написать. Тут будет много картинок, постепенно появится куча и т.п. И ещё техпаспорт, за который пасибки однофорумчанину (эх, ник не помню ). Кто ещё владеет, давайте сюда сливать всю полезную инфу. Хватит про Хатсаны и МРы миллионы топиков плодить. Там уже всё тёрто-перетёрто, а про старенькое мало... Тем, кому впервые попала сия пукалка в руки будет интересно всё-таки. И так. Приступлю...
Определение года выпуска винтовки
А -49 Б -50 В -51 Г -52 Д -53 Е -54
Ж -55 З -56 И -57 К -58 Л -59 М -60
Н -61 О -62 П -63 Р -64 С -65 Т -66
У -67 Ф -68 Х -69 Ц -70 Ч -71 Ш -72
Щ -73 Ъ -74 Ы -75 Ь -76 Э -77 Ю -78
Я -79
Буквы Ё и Й не считаются
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:02 Ещё картинки:
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:05 Больше всего любит турецкий ацтой. 5-10м пуля в пулю. На 25м - попадал 6 из 10 раз в трубу от соседской антены в селе Диаметр её около 4-5см. С рук.
click for enlarge 1280 X 960 135.5 Kb picture
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:13 Теперь пару слов юзера. Прекрасный апарат. Я уже три недели бьюсь над Хатсаном и не могу получить даже похожую кучу. Спуск очень равномерный, без предупреждения. Спуск мягкий. Скорость по предварительным оценкам около 130-140 м/с. Пружинке лет 25-30. Честное слово! Два раза менял на новую - проседали до "немогу" за месяц. В итоге, раз старая работает, остановился на ней, пока она не просядет. У меня настрел тысяч 20 минимум. До этого стрелял отец много лет (када мну исчо не было ф проекте ). Проблемы были только с целиком - кто-то резьбу сорвал. Повезло, но в том положении, при котором она стреляет "в центр" резьба в норме. Вещь я бы назвал матчевой, хоть дизайн совсем не тот Действительно прекрасно стреляет. Кучу отстреляю на днях, выложу, чтоб "не словом, а делом". Ну что ещё сказать? Спрашивайте! А постепенно буду обновлять. Сабж бесценен, по моему.
Donetsk
posted 28-1-2007 17:24 Как правильно отличить ИЖ22 от ИЖ38с?
Держал точно такой агрегат как у тебя на фото, но на ложе было написано ИЖ-38с, отсюда и вопрос.
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:53
Так!
Mixamarket
posted 28-1-2007 20:17
1. Различные прицельные приспособления (целик и мушка)
2. И у ИЖ-38С уже должна быть другая система запирания ствола - без рычага.
3. Ствол на ИЖ-38С уже с 6-тью, а не 12-тью нарезами.
4. И скорее всего у ИЖ-38С уплотнение перепуска уже перенесено на цилиндр, в отличии от ИЖ-22 на стволной муфте.
5. И ласточкин хвост на цилиндре для целика в ИЖ-38С имеется
Mixamarket
posted 28-1-2007 20:18 2 SergeyKPI
Сфоткай винт на светлом фоне...на ковре красоту не видать.
SergeyKPI
posted 28-1-2007 20:48 Согласен... Сорри... Просто негде больше было. Как только будет возможность, сразу подкорректирую. Телефон Siemens S65 - он свет страшно любит. Закину эту. Пусть их будет трое Потом лучше сфотаю, когда день будет
X_pert
posted 31-1-2007 04:10 Беспесды - места на форуме не жалко.
Но уже есть темка про ИЖ-38 на 10 страниц.
А тут усё па новой!
SergeyKPI
posted 31-1-2007 10:05 Дык тут про ИЖ-22. Более-менее темку про ИЖ-22 я видел лишь одну. И то, только со впечатлениями. А тут хочу собрать максимально полное. Сам помню, как пол дня убил, но нифига в инете не нашёл. А ведь не только у меня ёжик
Відповіді
2010.11.24 | stryjko_bojko
Історія пнематичної зброї
Пневмати́чна збро́я — ручна зброя, в якій для викидання кулі використовується сила тиску стисненого повітря або іншого газу. Перша пневматична рушниця з'явилася в 1430. Застосовувалося як мисливська, а в кін. 18 ст. і як бойова зброя (Австрія, Франція і ін.). Зважаючи на малу ефективність з поч. 19 ст. стало в основному спортивною зброєю або зброєю спаціального призначення (наприклад, є гвинтівка для встановлення тимчасових дротових антен, пістолет для "доставки" капсул з етилмеркаптаном - дуже смердючою леткою рідиною, тощо.Зараз існує чотири основні типи пневматики: поршнево-пружинна (ППП), з попередньою накачкою (PCP - presharged pneumatics),компресійна та газобалонна.
Поршнево-пружинна. У цьому типі викид кулі досягається за рахунок швидкого стискання повітря за рахунок енергії попередньо стиснутої пружини, яка передається на поршень, який щільно прилягає до зовнішнього циліндра. Як приклад можна навести добре знайому по тирам ИЖ-38/ИЖ-38С
PCP - у цій зброї повітря попередньо стискається у балоні під високим (80-300 атм) тиском і через декомпресійну камеру подається у ствол. Приклади: ВАМ-50, CZ-200, Walher Dominator.
Компресійна - у цій зброї повітря також стискається до моменту пострілу, однак це відбувається безпосередньо у робочій камері і, як наслідок, для одного пострілу. Чомусь прийнято виділяти клас "полікомпресорної" пневматики, однак це означає усього лише те, що потрібний для пострілу тиск досягається за кілька тактів руху взвідного важіля і, вдповідно, наявністю клапана між робочою камерою та нагнітаючим поршнем. Приклади: ИЖ-46, Гвинтівки Mendosa (якраз полікомрессійні).
Під газобалонною пневматикою розуміють зброю, у якій як робоче тіло використовується газ, відмінний від повітря (найчастіше вуглекислий), тобто клас це досить умовний.
2010.11.24 | stryjko_bojko
Зброя, що не потребує дозволу
Законодавство дозволяє кожному повнолітньому громадянинові мати газобалонну зброю, яка часом може дуже стати у пригодіЗагострення криміногенної ситуації і потреба в ефективних, але законних засобах самооборони змушує фахівців шукати альтернативу фактично забороненій для громадян вогнепальній зброї. "ГК" вже знайомили читачів із дозволеними законом засобами самозахисту - газовими балончиками та газовими пістолетами (револьверами). Сьогодні розповімо ще про один вид, який непогано поєднує у собі властивості не тільки спортивної зброї, але й засобу самозахисту.
Аспект юридичний
Вітчизняне законодавство не кваліфікує пневматичну зброю як спеціальний засіб самозахисту. Водночас Постановою Верховної Ради України №2471-XII визначено, що громадяни, які досягли 18 років, можуть без дозволу та реєстрації в правоохоронних органах купувати і мати у власності пневматичну зброю калібром до 4,5 мм включно або, якщо калібр більший, - швидкістю польоту кулі не більше 100 м/с. На решту аналогів пневматичної зброї, котрі не відповідають зазначеним вимогам, потрібен дозвіл відповідних інстанцій.
Таким чином, кожен громадянин має право на пневмозброю. Iнша річ, як ви збираєтеся її використовувати. Тож, якщо на вулиці вас зупинив наряд міліції і під час огляду виявив пневматичний пістолет із вищеназваними характеристиками, то можете: а) сказати, що їдете на дачу стріляти горобців або перевозите його з однієї квартири на іншу; б) мати при собі паспорт; в) мати довідку з магазину, в якому купили зброю. А дехто у дозвільній системі МВС за місцем проживання бере довідку про те, що подібна зброя не реєструється і не потребує додаткових дозволів для використання.
Бойові властивості
Розгляньмо лише пневматичні пістолети, бо з гвинтівкою вулицями не побігаєш. Порівняно з газовою зброєю, пневматика має певні переваги. Основна, на думку фахівців, - можливість застосувати її у замкненому, обмеженому просторі, без ризику захлинутися слізьми разом з нападником. Крім того, ефективність пневмозброї досить висока: куля пневматичного пістолета з відстані 5 метрів розбиває пляшку від шампанського.
Якщо ви вирішили озброїтися пневматикою, знайте, що чим менший калібр, тим вища початкова швидкість кулі. Фахівці радять купувати пістолети калібру 4,5 мм. Крім того, обираючи модель, врахуйте місткість магазина для набоїв.
Проте у пневматичних пістолетів є одна вада: той, хто стріляє, витрачає багато часу для приведення зброї до бойового стану. Це пояснюється тим, що пневмопістолет працює завдяки балончику зі стисненим повітрям. Утім, можна скоротити цей час - необхідно пробити ніпель балончика спеціальною закруткою в ручці пістолета. Але після такої "операції" заряд повітря в балончику потрібно "розстріляти" із застосуванням куль протягом 10-12 годин. Якщо не зробити цього вчасно, то за деякий час доведеться віддавати зброю у ремонт.
Моделі, представлені на ринку
За визнанням фахівців, найбільшої уваги заслуговує продукція відомих зарубіжних фірм: Crosman, Daisy, Gamo та Umarex. Iспанська компанія Gamo виробляє кілька моделей пневматичних револьверів. Зокрема: R77, R77 "Комбат" 4, R77 "Комбат" 2,5. Місткість барабана в усіх цих модифікаціях - 8 сталевих куль.
Експерти звертають увагу, що пістолет Crosman П338 (копія німецького "Вальтера" П38) можна використовувати лише для спортивних розваг.
Непогано зарекомендував себе також пістолет московської фірми "Анікс" - А-101 (калібр 4,5 мм, початкова швидкість польоту кулі - 120 м/с). Він має традиційну систему "пробивання" балона за допомогою закрутки, яка значно простіша, ніж у зарубіжних аналогів.
Революцією в царині пневмозброї фахівці називають "Вальтер" CP-88 (4,5мм), який з'явився 1996 року і має простий механізм приведення до бойового стану. Замість закрутки - спеціальна планка з пружиною, яка дозволяє без великих зусиль (легко натискаючи на планку долонею) "пробити" балон і розпочати стрільбу. Швидкість польоту кулі, випущенної з цього пістолета, - 120 м/с. Місткість магазина - 8 сталевих куль. Основним недоліком "Вальтера", на думку фахівців, є те, що деякі деталі механізму виготовлені із силуміну. Тож через півроку-рік (за умови частого використання зброї) вони, як правило, ламаються.
Останньою новинкою на ринку пневмозброї став пневматичний револьвер німецької фірми "Куно Мельхер КГ" (відома торгова марка МЕ). В револьвері, на відміну від пістолета, використано зовсім інший принцип: замість балончика зі стисненим повітрям - так звані пневматичні набої "ейр-картридж". Зовні вони майже нічим не відрізняються від вогнепальних калібру 357. Їх перевага, за оцінками експертів, - у можливості неодноразового перезарядження повітрям.
У київських магазинах з'явився револьвер МЕ38 Magnum - 4,50 (4,5 мм). Зовні нічим не відрізняється від моделі бойового "Магнума" 357, має сталевий нарізний ствол калібру 4,5 мм та сталевий пусковий механізм.
Про ціни
У київських магазинах вартість вищезгаданих моделей пневмопістолетів така: А 101 - 300 грн; "Вальтер" СР88 - 420 грн; револьвер МЕ38 - 560-600 грн. У той самий час у столичному магазині "Шмайсер-Україна" ціни на ці моделі зброї нижчі на 20 грн. Револьвери іспанської фірми Gamo продаються у фірмових крамницях "Шмайсер". Модель R77 коштує 216 грн; R77 "Комбат" 4 - 249 грн; R77 "Комбат" 2,5 - 249 грн. Вартість набоїв: 600 сталевих кульок ВВ коливається в межах 9-10 грн; 450 штук діаболо - 10 грн; 400 сталевих голкових куль із хвостовиком - 15 грн.
Юрко ГРЕЦЬ
СП "Шмайсер": (044-98) 5-53-83, 5-21-63;
СП "Шмайсер-Україна": (044) 220-84-74
________________________________________
E-mail: webgc@gc.lviv.ua
При передруку посилання на "ГК" обов'язкове
2010.11.24 | stryjko_bojko
IJ-22
Тема: ИЖ-22 владельцам посвящается!http://talks.guns.ru/forummessage/96/187920.html
SergeyKPI
posted 28-1-2007 16:46 Поиск никогда ничего толком про ИЖ-22 не выдавал. Только один топик и то, маленький можно почитать. Владею апаратом с 4-х лет. Пора бы про него хоть кому-то написать. Тут будет много картинок, постепенно появится куча и т.п. И ещё техпаспорт, за который пасибки однофорумчанину (эх, ник не помню ). Кто ещё владеет, давайте сюда сливать всю полезную инфу. Хватит про Хатсаны и МРы миллионы топиков плодить. Там уже всё тёрто-перетёрто, а про старенькое мало... Тем, кому впервые попала сия пукалка в руки будет интересно всё-таки. И так. Приступлю...
Определение года выпуска винтовки
А -49 Б -50 В -51 Г -52 Д -53 Е -54
Ж -55 З -56 И -57 К -58 Л -59 М -60
Н -61 О -62 П -63 Р -64 С -65 Т -66
У -67 Ф -68 Х -69 Ц -70 Ч -71 Ш -72
Щ -73 Ъ -74 Ы -75 Ь -76 Э -77 Ю -78
Я -79
Буквы Ё и Й не считаются
edit log
SergeyKPI
posted 28-1-2007 16:50 Паспорт:
SergeyKPI
posted 28-1-2007 16:55 Собственно, "Ёжик":
SergeyKPI
posted 28-1-2007 16:56 А теперь о нарезах:
SergeyKPI
posted 28-1-2007 16:57 Ну и разборку:
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:00 Едем дальше... Сердце "Ежа":
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:01 Красивый выстрел в шуруп:
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:02 Ещё картинки:
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:05 Больше всего любит турецкий ацтой. 5-10м пуля в пулю. На 25м - попадал 6 из 10 раз в трубу от соседской антены в селе Диаметр её около 4-5см. С рук.
click for enlarge 1280 X 960 135.5 Kb picture
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:13 Теперь пару слов юзера. Прекрасный апарат. Я уже три недели бьюсь над Хатсаном и не могу получить даже похожую кучу. Спуск очень равномерный, без предупреждения. Спуск мягкий. Скорость по предварительным оценкам около 130-140 м/с. Пружинке лет 25-30. Честное слово! Два раза менял на новую - проседали до "немогу" за месяц. В итоге, раз старая работает, остановился на ней, пока она не просядет. У меня настрел тысяч 20 минимум. До этого стрелял отец много лет (када мну исчо не было ф проекте ). Проблемы были только с целиком - кто-то резьбу сорвал. Повезло, но в том положении, при котором она стреляет "в центр" резьба в норме. Вещь я бы назвал матчевой, хоть дизайн совсем не тот Действительно прекрасно стреляет. Кучу отстреляю на днях, выложу, чтоб "не словом, а делом". Ну что ещё сказать? Спрашивайте! А постепенно буду обновлять. Сабж бесценен, по моему.
Donetsk
posted 28-1-2007 17:24 Как правильно отличить ИЖ22 от ИЖ38с?
Держал точно такой агрегат как у тебя на фото, но на ложе было написано ИЖ-38с, отсюда и вопрос.
SergeyKPI
posted 28-1-2007 17:53
Так!
Mixamarket
posted 28-1-2007 20:17
1. Различные прицельные приспособления (целик и мушка)
2. И у ИЖ-38С уже должна быть другая система запирания ствола - без рычага.
3. Ствол на ИЖ-38С уже с 6-тью, а не 12-тью нарезами.
4. И скорее всего у ИЖ-38С уплотнение перепуска уже перенесено на цилиндр, в отличии от ИЖ-22 на стволной муфте.
5. И ласточкин хвост на цилиндре для целика в ИЖ-38С имеется
Mixamarket
posted 28-1-2007 20:18 2 SergeyKPI
Сфоткай винт на светлом фоне...на ковре красоту не видать.
SergeyKPI
posted 28-1-2007 20:48 Согласен... Сорри... Просто негде больше было. Как только будет возможность, сразу подкорректирую. Телефон Siemens S65 - он свет страшно любит. Закину эту. Пусть их будет трое Потом лучше сфотаю, когда день будет
X_pert
posted 31-1-2007 04:10 Беспесды - места на форуме не жалко.
Но уже есть темка про ИЖ-38 на 10 страниц.
А тут усё па новой!
SergeyKPI
posted 31-1-2007 10:05 Дык тут про ИЖ-22. Более-менее темку про ИЖ-22 я видел лишь одну. И то, только со впечатлениями. А тут хочу собрать максимально полное. Сам помню, как пол дня убил, но нифига в инете не нашёл. А ведь не только у меня ёжик
2010.11.24 | stryjko_bojko
IJ-22(my)
ИЖ-22.==================
Моя "бойова" гвинтівка ИЖ-22.
Тепер уже раритет.