МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Києві відбувається міжнародний саміт по середньовічному бою

12/10/2010 | bojec
Спорт і історія - явища, здавалося б, мало поєднувані. Спотр - справа витривалих та сильних, а типовий історик - майже як і типовий ботанік - стереотипно виглядає як книжковий або архівний хробак, здатний хіба на зусилля підняти важкі фоліанти або лопату на археологіних розкопках. Звісно - мова іде про стереотипи, адже досягнення істориків та спортсменів - непорінювані. Але є люди, які не лише вміють поєднувати історію та спорт - але й роблять це видовищно та цікаво для туристів. Саме такі подвижники об'єднались разом у міжнародних проект "Битва Націй", черговий організаційний саміт якого відбувається нині у Києві.

"Битви Націй" - розгалужений міжнародного проект, в рамках якого відбуваються найбільш значні події у світі, що стосуються історичного середньовічного бою , зокрема, масштабні та видовищні історичні фестивалі.На українських землях фестиваль «Битва Націй» вперше відбувся в 2010 році, в Хотинській фортеці (Чернівецька область). Видовищний захід, під час якого були вперше проведені масові повноконтактні бої між Національними збірними світу по ІСБ, викликав значний інтерес та привабив безліч туристів.

Нинішній міжнародний саміт - передовсім - вирішує організаційні питання всередині самого проекту та координує зусилля учасників довкола майбутнього - уже другого - фестивалю, який планується провести на травневі свята 2011 року в Хотинській фортеці. Один із чільників проекту - Антон Трубніков - наголосив, що саме Хотинська фортеця є перлиною українських та світових фортифікаційних споруд, чудово пристосована для фестивалів історичної реконструкції Середньовіччя.

У саміті беруть участь представники оргкомітету та капітани національних збірних країн-учасниць: України, Росії, Білорусії, Польщі. Також відвідали міжнародний збір "Битви Націй" представники країн, які нещодавно приєднались до проекту і готові взяти участь у черговому фестивалі в наступному році – Литва, Франція, США, Італія та Квебек.

Історичні фестивалі, під час яких практикується історичний середньовічний бій, є дуже популярними у всьому світі. Такі події відроджують інтерес до історії, активно сприяють розвитку туристичного потенціалу країни й регіону, культурному обміну між народами, і головне – залучають молодь до спорту та активного способу життя.

Як розповів Антон Трубніков, капітан Національної збірної України по ІСБ, фестиваль «Битва Націй», який відбувається в Україні, фактично є чемпіоном світу по історичному середньовічному бою, а українська збірна по ІСБ вважається однією з найбільш підготовлених у світі. Найцікавішим рух історичної реконструкції середньовічного бою - додав Антон Трубніков - є, вочевидь, для студентів, адже їх серед українських учасників "Битви Націй" є найбільше. Капітан американської збірної проекту "Битви Націй" Джеймс Ізертон додав, що в США активно займаються історичним середньовічним боєм чоловіки віком від 18 до 60 років, але є і старші бійці.

Історичний середньовічний бій - видовищний вид спорту, наділений неповторним колоритом. Учасники поєдинків та боїв змагаються майстерно відтвореною середньовічною зброєю, тож туристам цікаво спостерігати змагання. Але аби самому взяти участь у бої - підкреслюють учасники проекту "Битва Націй" - необхідно мінімум три рази на тиждень посилено готуватися, а також придбати реконструкцію середньовічного озброєння та обладунків, що коштує як мінімум 1000 доларів.

Іван Коломійчук, спеціально для maidan.org.ua


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".