МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Починаємо інтернет-конференцію Рефата Чубарова

09/17/2002 | Майдан-ІНФОРМ
18 вересня о 10-30 на форумі сайту "Майдан" розпочнеться інтерент-конференція народного депутата Рефата Чубарова.
Запитання можна ставити на форумі сайту за адресою http://maidan.org.ua/go/free

Відповіді

  • 2002.09.18 | Майдан

    Який Ваш прогноз на найближчий час ?

    Зокрема що буде відбуватися у Криму?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Який Ваш прогноз на найближчий час ?

      Щодо до Всеукраїнських подій я більш схиляюся до того, що буде проведено круглий стіл опозиції з владою.
      Щодо Криму. Будуть нові спроби з боку про-російських сил, зокрема, Леоніда Грача, який оголосив про створення Всеукраїнського об*єднання ім. Богдана Хмельницького, повернути свій вплив в Криму. Самим небезпечним при цьому будуть його наміри щодо протиставлення мешканців Криму за релігійною та релігійною ознакою.
  • 2002.09.18 | Augusto

    Національні відношення, як це видно з Вашої сторони?(+)

    Весь час з боку ультранаціоналістських русонацистських сил йде хвиля демонізації кримськотатарського народу України, русонацисти вважають Крим своєю власністю, а кримськотатарський народ - агресорами, йдуть (поки що) вербальні провокації. Уряд Кучми ІМХО не робить нічого для гармонізації відношень в Україні вцілому, та в Криму як частині України; навпаки, вони весь час провокують протистояння, щоб в мутній воді половити золотих карасів, бо вони ж за стабільність, без них - війна, українці ж кровожерні варвари і на цьому тлі гиганські дубові хресті над домами татарів, середньовічні вибрики Кучми про "християнський народ" інакше ніж провокацією назвати важко. Досі українці кримськотатарського походження показують зразки шляхетності та толерантності, але як на Вашу думку ми всі, народ України, можем протистояти середньовічному варварству штучно роздмуханих проблем?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Національні відношення, як це видно з Вашої сторони?(+)

      Досвід 11-ти років української незалежності свідчить про дуже високий рівень толерантності в міжнаціональній сфері в українському суспільстві. В той же час не можна не відмітити того, що з боку певних політичних сил та частини українських політиків не відкидаються спроби використовувати велику кількість негативних міфологем, які вбивалися в голову людей за радянських часів. в тому числі по відношенню до кримських татар. Якщо конкретно до кримськотатарського питання - актуальним є прийняття закону "Про статус кримськотатарського народу". Такий Закон підготовлений, але в минулому скликанні Верховної Ради України ліві політичні сили, і в першу чергу Компартія, виступали категорично проти розгляду таких питань. Є ще одни аспект, пов*язаний з кримськотатарською проблемою -це намагання російських політиків максимально використати кримськотатарську карту в своїх планах щодо України. Саме з боку таких політиків підкидаються в Українське суспільство тези щодо буцім то існуючої загрози з боку кримських татар майбутньому України. Але така їх позиція пояснюється дуже просто - вони ніяк не можуть вибачити послідовність кримських татар в їх підтримці незалежності України.
  • 2002.09.18 | Бєлочка

    Чи вважається у мусульманстві вбивство гріхом?

    Ми виховані в радянські часи, тому про мусульманські цінності знаємо хіба що з художньої літератури.

    Там всюди написано, що вбити невірного - це ледь не обов"язок мусульманина. І водночас я чула, що Коран забороняє вбивство як і Біблія. Поясніть будь-ласка.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Чи вважається у мусульманстві вбивство гріхом?

      Ви праві, Кур*ан відносить вбивство людини до найтяжчих гріхів. В одній з сур Кур*ану говориться про те, що в судний день саме за смерть людини ви буде відповідати в першу чергу.
      Але дійсно, у багатьох людей які не знайомі з Ісламом, є такі стереотипи, що ніби то Іслам дозволяє вбивати іншу людину, якщо він є тобі ворогом. Але в цьому випадку Кур*ан забороняє вбивати ворога, якщо з його боку не має відкритої агресії.
  • 2002.09.18 | Shooter

    Як оцінюєте ймовірність відставки голови АП? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2002.09.18 | Хтось

    Де Ви вивчили українську мову? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Знаю

      Хто з відомих українських політиків найбільше розуміє проблеми

      кримських татар, найбільш прихильно ставиться до вашого народу
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

        Re: Хто з відомих українських політиків найбільше розуміє проблеми

        Слава Богу, таких політикі багато в Україні. Не бажаючи когось виокремлювати, можу сказати, що за долю кримських татар болить душа у тих українських політиків, які дбають про майбутнє України і української нації.
        Якщо говорити про ефективність практичних заходів з боку Уряду щодо облаштування кримських татар, то найбільш ефективними вони були за часів прем*єрства Віктора Ющенка
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Де Ви вивчили українську мову? (-)

      Я вчився в російській школі, де українську мову викладали як предмет. Мені дуже повезло з вчителькою, Вірою Михайлівною Приймак, яка була направлена на роботу в те село після закінчення Полтавського педінституту. Саме вона прищепила мені любов до українскьої мови.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | Хтось

        То ви народилися в Україні, а не в Середній Азії? (-)

        Як вам це вдалось, адже татари повернулися до Криму лише нещодавно?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

          Re: Я народився в Самарканді, куди були заслані мої батьки

          В 1968 році моїм батькам вдалося попри все поселитися в Криму і таким чином частина мого дитинства пройшла у Криму.
  • 2002.09.18 | pan kotski

    Chy pryjednajutsia Krymski Tatary ...

    do aktsii protestu zaplanovanykh na 24te ta podalshyi chas? Chy zmozhut perestupyty cherez nepryiazn do kommunistiv?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Chy pryjednajutsia Krymski Tatary ...

      Ви знаєте, у Вашому запитанні вже є частина відповіді. Дійсно кримські татари, які пов*язують репресії недалекого минулого по відношенню до себе саме з комуністами, не зможуть для себе знайти аргументи які б "дозволили" їм об*єданится в будь-яких акціях з комуністами.
      Але є ще й інша причина, і можливо вона є головною. Меджліс кримськотатарського народу вважає, що при певній дистабілізації влади в Україні саме комуністи перш за все зможуть реалізувати свої стратегічні плани - воз*єдання з Росією та Білорусю в єдину державу.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | pan kotski

        Re: Chy pryjednajutsia Krymski Tatary ...

        Рефат Чубаров пише:
        > Меджліс кримськотатарського народу вважає, що при певній дистабілізації влади в Україні саме комуністи перш за все зможуть реалізувати свої стратегічні плани - воз*єдання з Росією та Білорусю в єдину державу.

        Vybachte, ale meni malo virytsia shcho Vy osobysto viryte takym "argumentam." Tse argumenty Kuchmy, liakannia "chervonoju zahrozoju."

        Navit Lukashenka ne "vozzjednujetsia." V Moldovi pry vladi kommunisty, i vony nikudy ne spishat.

        Utochnit, please, shco konkretno vy majate na uvazi pid "певній дистабілізації"? Dostrokovi i vilni vybory prezydenta - meta aktsii protestu - ne pryvedut do peremohu kommunista.

        Spodivajusia, shcho Mejlis tse zrozumije. Shche ne pizno, pryjednujtesia! Uspihiv Vam.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

          Re: Chy pryjednajutsia Krymski Tatary ...

          Відповідь на Ваші репліки потребує багато часу. В історії минулого століття є досить прикладів, які свідчать про те, що на переламному етапі до влади іноді приходять більш авторитарні режими ніж ті, які існували до того. Згадайте 1917 рік в Росії...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2002.09.18 | pan kotski

            Re: Chy pryjednajutsia Krymski Tatary ...

            Рефат Чубаров пише:
            > В історії минулого століття є досить прикладів, які свідчать про те, що на переламному етапі до влади іноді приходять більш авторитарні режими ніж ті, які існували до того. Згадайте 1917 рік в Росії...

            Po-pershe, u 1917 rotsi bilshovyky ne pryjshly do vlady demokratychnym shliakhom cherez vilnu vybory.

            Po-druhe, navit jakshcho b kommunisty i pryjshly u nas do vlady shliakhom vilnykh vyboriv (shcho nerealno, jak pokazaly parlamentski vybory), to "objednannia" v sojuzy z Rosijeju/Bilorus ne bulo b (Bilorus i Moldova tomu svidchennia).

            Strashylku pro zahrozu "objednannia" treba rozvinchuvaty, v tomu chysli i v Mejlisi jakshcho jij tam htos viryt :)) Uspihiv Vam!
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2002.09.18 | Rost

              Здається, тут справа не лише в червоних страшилках

              - як вам теза "Кучма переймається татарськими проблемами"? (див. нижче):

              ЧОМУ МЕДЖЛІС НЕ БРАВ УЧАСТІ В АКЦІЇ ПРОТЕСТУ “ПОВСТАНЬ, УКРАЇНО!” В КРИМУ?

              Як ми вже повідомляли, в Криму в рамках Усеукраїнської акції протесту “Повстань, Україно!” відбулися мітинги громадськості. Правда, тут вони не були такими масовими, як в інших регіонах України. Зокрема, у мітингах практично не брали участі кримські татари, що представляють одну з найбільш організованих політичних сил півострова. Чому?

              Про те, що Меджліс кримськотатарського народу не братиме участі в атипрезидентських акціях протесту, його лідери оголосили заздалегідь і цю позицію, на відміну від кримських комуністів, вони не міняли. Слід згадати, що іще у 2000-му році Мустафа Джемілєв назвав вимоги усунення Леоніда Кучми з посади - “антидержавними” та “антиукраїнськими”.

              У понеділок лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв, людина, яка своїм авторитетом могла б вивести на вулиці Симферополя у десятки разів більше людей, аніж того дня зібрали на мітингах комуністи та представники інших опозиційних сил, на прохання Радіо “Свобода” пояснив позицію кримських татар. Пан Джемілєв заявив, що Меджліс вирішив в акціях протесту “Повстань, Україно” участі не брати:

              “Ми говоримо про те, що мені моїм співвітчизникам важко буде відповісти на запитання: чому ми опинилися разом із комуністами. Це одне. А по-друге, ми виходимо з того, що не лише президент винен у тому, що існують складні проблеми. Справа не у президентові. Президент, із нашої точки зору якраз намагається щось робити, змінювати ситуацію на краще”. – заявив Мустафа Джемілєв. Він каже, що на позицію Меджлісу вплинула ще одна суттєва деталь:

              “Після того, як кримські татари втратили свою незалежність і наша земля потрапила до рук загарбників, не було такого випадку, щоб глава держави приїжджав, розмовляв із керівниками кримськотатарського народу, запитував, чим він може допомогти у розв’язанні наших проблем, давав відповідні доручення. На те, що так робить Президент України Леонід Кучма, причому – кілька разів, відповідати на таке ставлення до нас якимись акціями, та ще й разом з комуністами – ми вважаємо, що це не притаманне кримськотатарському народу. Ці акції, я думаю, до того, що вимагають блок Юлії Тимошенко чи Комуністична партія, тобто – до відставки Кучми – не призведуть, а тільки можуть завдати шкоди нашій країні.” – вважає лідер Меджлісу Мустафа Джемілєв. Водночас, ще один керівник Меджлісу – Рефат Чубаров – у понеділок був разом з учасниками акції “Повстань, Україно!” на Європейському майдані в Києві.

              Українська служба РС "Свобода"
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2002.09.18 | pan kotski

                Re: Здається, тут справа не лише в червоних страшилках

                Meni zdajetsia, shcho zaraz Tatary (Mejlis) znahodiatsia v takij zhe sytuatsii v jakij buv Rukh/pravi donedavna. Kuchmu osoblyvo ne liubliat, ale kominiak ne liubliat sche bilshe; z kuchmoju tak-siak domovylys politychno (Rukh - shcho nezalezhnist bude, Tatary - shcho vin jukh, a ne kommunistiv bude pidtrymyvaty v Krymu); i tomu aktyvno vystupaty proty nioho ne hochyt.

                Z chasom, dumaju, vony zrozumijut shcho komunisty tse syla vzhe vchorashnia, i tezh zmozhut staty v opozytsiju do Kuchmy. Ale jikh pidtrymka same zaraz bula b duzhe dorechnoju.

                Plius, lidery Tatariv, v tomu chysli shanovnyi Refat-aga, mozhut vtratyty pidtrymky Tatarskykh "nyziv" svojeju loialnistiu do kuchmy (tak samo, jak jiji vtratyly lidery Ruhu). Tak scho vony (lidery Tatariv) stojat pered duzhe neprostoju dylemoju. Pobazhajemo jim mudrosti i politychnoi dalekogliadnosti.
  • 2002.09.18 | ГенСек

    2 питання

    Шановний пане Чубаров!
    Питання 1: Ви вірите у те, що після закінчення акції протесту, в разі відставки Ку-чми, опозиція дійде згоди відносно подальших спільних дій, а не почне ділити шматки шкури ведмідя, і тим самим, не спотворить ще один шанс вивести державу на рейки нормального розвитку? чи є спільна позиція відносно подій ОПІСЛЯ?
    Питання 2: Чи не бачите Ви загрози стосовно можливих спроб Росії скористатися нинішнею ситуацією в Україні?
    Дякую
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: 2 питання

      ГенСек пише:
      > Шановний пане Чубаров!
      > Питання 1: Ви вірите у те, що після закінчення акції протесту, в разі відставки Ку-чми, опозиція дійде згоди відносно подальших спільних дій, а не почне ділити шматки шкури ведмідя, і тим самим, не спотворить ще один шанс вивести державу на рейки нормального розвитку? чи є спільна позиція відносно подій ОПІСЛЯ?

      По-перше, я гадаю, що відставки Кучми не станеться. По-друге, діління шкіри ведмедя почнеться вже на етапі розгляду питань щодо внесення змін до Конституції України. Так комуністи намагатимуться відновити совєти, а праві - зберегти сильну президентську владу як таку.

      > Питання 2: Чи не бачите Ви загрози стосовно можливих спроб Росії скористатися нинішнею ситуацією в Україні?

      Щодо Росії. Вона ніколи не припиняла своє втручання в українські справи.
  • 2002.09.18 | Styag

    Рефат Абдурахманович, як Ви стали депутатом у 98 ?

    Я чув, що перше місце в Вашому окрузі зайняв заступнак начальника Кримського ДАІ, але депутатом стали Ви.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Рефат Абдурахманович, як Ви стали депутатом у 98 ?

      Дійсно моя перемога на виборах-98 для деяких з моїх опонентів була неочікуваною. Але для мене і для моєї команди ті результати, стали наслідком наступної тактичної лінії - максимально об*єданти в межах виборчого округу голоси виборців кримських татар при тому що мої опонети розпорошили решту голосів. І нам вдалося не тільки це, але ще незначна частина некримськотатарського електората проголосувала за мою кандидатуру. Таким чином я переміг на тих виборах.
      Міф про те, що ніби то на виборах-98 в тому окрузі переміг пан Шкаберін, а потім чомусь поступився чомусь своєю перемогою на мою користь вперше з*явився на сайті "Острів Крим" матеріали якого мають відверто про-російський характер.
      До речі, пан Шкаберін зайняв в тих виборах взагалі третє місце, а я зміг з невеликим відривом перемогти кандидата від КПУ.
  • 2002.09.18 | Cihan

    Освіта кримськіх татар

    Якім Ви бачите майбутне освіти на кримськотатарскої мове?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Освіта кримськіх татар

      Говорячи про кримськотатарську школу треба просто розуміти те, що її не було на протязі майже 50-ти років, тоб то вона була заборонена. Тому нам доводиться одночасно прикладати дуже багато зусиль як до розробки підручників, навчальних посібників, так і підготовці педагогічних кадрів. На сьогодні в АРК діють 11 шкіл з кримськотатарською мовою навчання, але кримськотатарська мова панує в цих школах тільки в 1-4-их класах.

      Щодо майбутнього кримськотатарської освіти.
      Має бути середня школа з кримськотатарською мовою навчання, випускники якої однаково добре знатимуть свою рідну і українську мови. Щодо вищої освіти кримськотатарською мовою - вона має бути спрямована на підготовку кадрів в сфері шкільної освіти, а також на забезпечення діяльності закладів культури, преси тощо.
  • 2002.09.18 | Dmytro

    Як Ви оцінюте перспективи групи "Стабільнісь" в парламенті АРК?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Dmytro

      Міжконфесійні відносини в АРК

      Як складаються відносини Духовного управління мусульман Криму з Кримською єпархією УПЦ (МП)?
      Чи існують перспективи повернення ДУМК до міжконфесійного об'єднання "Мир - Дар Божий"?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

        Re: Міжконфесійні відносини в АРК

        Dmytro пише:
        > Як складаються відносини Духовного управління мусульман Криму з Кримською єпархією УПЦ (МП)?

        Менш за все мені б хотілося давати оцінку діяльності релігійних центрів тих чи інших конфесій в Криму. Зазначу тільки, що за часи Леоніда Грача (1998-2002) кримська влада дозволяла собі патроніювати окремі конфесії і з зневагою ставитися до інших. Щодо кримської єпархії УПЦ-МП, то мені здається, що і тут є бажання будувати свої взаємовідносини з іншими конфесіями в Криму з позиції старшого брата.

        > Чи існують перспективи повернення ДУМК до міжконфесійного об'єднання "Мир - Дар Божий"?

        Наскільки я знаю позицію Муфтіята мусульман Криму, таке об"єднання може бути життєздатним, якщо в нього входять всі діючі на території півострова конфесії, в тому числі і кримська єпархія УПЦ-КП.
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Як Ви оцінюте перспективи групи "Стабільнісь" в парламенті АРК?

      "Стабільність" - це група депутатів ВР АРК, які об"єднані навколо голови Ради міністрів автономії Сергія Куніцина. В цю групу також входять сім кримськотатарських депутатів. Я поки що не бачу якоїсь загрози для існування цієї групи, хоча зрозуміло, що збоку своїх опонентів вони мають певні проблеми.
  • 2002.09.18 | Абдула

    Яке Ваше ставлення до ОУН і УПА? (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Яке Ваше ставлення до ОУН і УПА? (-)

      Для мене немає сумнівів в тому, що має бути прийнятий закон про ОУН-УПА, в якому всі ті, хто воював зі зброєю в лавах ОУН-УПА як проти гітлерівців, так і проти совєтів мають бути визнані борцями за незалежність України.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.19 | Абдула

        Re: Яке Ваше ставлення до ОУН і УПА? (-)

        Рефат Чубаров пише:
        > Для мене немає сумнівів в тому, що має бути прийнятий закон про ОУН-УПА, в якому всі ті, хто воював зі зброєю в лавах ОУН-УПА як проти гітлерівців, так і проти совєтів мають бути визнані борцями за незалежність України.


        Якщо такий закон буде прийнятий після того, як учасників збройної боротьби за незаледну Україну не буде вже серед живих, наші нащадки нас просто не зрозуміють.
  • 2002.09.18 | Augusto

    Чому кримськіх татарів нема/мало тут на віртуальному Майдані?(+)

    Чи це лише наслідки важкої соціально-економичної ситуації, чи є якісь інши причини? Якщо потрібне запрошення, вважайте це офіційним (:):)запрошенням, нехай всі, в кого є інтернет заходять, адже потрібен обмін думками серед всіх українців, незалежно від походження! Кримські татари - інтегральна частка України, без кримських татарів важко собі уявити народ-суверен, якому належить влада.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Чому кримськіх татарів нема/мало тут на віртуальному Майдані?(+)

      Щодо присутності кримськотатарських політиків на Майдані, то зауваження приймається і є доречним. Будемо намагатися регулярно спідлкуватися з відвідувачами сайту. Особисто я часто читаю Майдан, особливо останні півроку, в тому числі і Вільний Форум.
    • 2002.09.18 | Михайло Свистович

      Re: Аугусто, тільки заради Вас зайшов на Форум

      Бо під час інтернет-конференції побачив це питання.

      Кримські татари на Форуму є. І не один. Просто вони не вказують свою національність і обговорюють не кримськотатарські, а загальноукраїнські проблеми.

      Завдяки їм ми познайомились з Рефатом Чубаровим, який також часто читає наш Форум, завдяки їм ми (а в Україні, мабуть, навряд чи знайдеш більших кримськотатарофілів ніж ми з дружиною) започаткували цю спільну конференцію з сайтом КримТау. І ще будемо робити з ними спільні справи.
  • 2002.09.18 | Serhiy Hrysch

    Яке бачення кримських татар свого майбутнього в Україні?

    Яка стратегія?
    Яке було б реалістично-ідеальне майбутнє кримськотатарського народу (років через 50-100)?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Яке бачення кримських татар свого майбутнього в Україні?

      Serhiy Hrysch пише:
      > Яка стратегія?
      > Яке було б реалістично-ідеальне майбутнє кримськотатарського народу (років через 50-100)?

      Для мене головне, щоб через 50-100 років ніщо б не загрожувало існування кримськотатарської мови, культури, звичаїв. Як, до речі, і української теж. Не треба думати, що процеси глобалізації несуть небезпеку тільки малочисельним націям. Тому, майбутнє кримських татар я не можу відокремити від України та українців. Але в той же час розумію, що через 50-100 років наші нащадки отримають те, що ми закладемо сьогодні. Саме тому на нас лежить відповідальніть за долю нашої держави і Українського народу, складовою частиною якого є кримськотатарська нація.
  • 2002.09.18 | Roller

    Принимали ли вы участие в акции "Восстань Украина", и почему?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Принимали ли вы участие в акции "Восстань Украина", и почему?

      Так, 16 вересня я був на мітингу на Європейській площі разом з своїми колегами - членами фракції "Наша Україна"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | pan kotski

        Re: Принимали ли вы участие в акции "Восстань Украина", и почему?

        Рефат Чубаров пише:
        > Так, 16 вересня я був на мітингу на Європейській площі разом з своїми колегами - членами фракції "Наша Україна"

        Ot bachyte, Vy pryjmajete uchast v aktsijakh protestu, a Krymski Tatary - ni, bo Mejlis ne pidtrymuje... Ale Vy zh zastupnyk holovy Mejlisu... Shchos tut neviazhetsia, ni? Jakshcho Vy pistrymujete aktsii protestu, to treba i Mejlis perekonuvaty? Chy Vy probuvaly? Chy mozhe Vy pryjmaly uchast v aktsii 16ho ne pidtrymujuchy jiji osobysto? :))
      • 2002.09.18 | Roller

        Спасибо, какое ваше общее впечатление, оценка?(-)

  • 2002.09.18 | Dmytro

    Іслам в Криму

    Чому на території АРК утворюються мусульманські громади, які діють поза Духовним управлінням мусульман Криму?
    Чи не відбувається розколу мусульманських спільнот Криму на протурецькі та проарабські?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Іслам в Криму

      Dmytro пише:
      > Чому на території АРК утворюються мусульманські громади, які діють поза Духовним управлінням мусульман Криму?

      Як і в діяльності релігійних організацій будь-якої конфесії в Україні, мусульманські громади України відчувають певні спроби впливу на них з боку різних релігійних шкіл та релігійних центрів.

      Представники релігійних напрямків, які не були раніш притаманні для кримських мусульман, дійсно намагаються організувати свою діяльність в обхід Муфтіята мусульман Криму. В тому, що це їм іноді вдається, є багато питань до Комітету з питань релігії Автономної Республіки Крим.

      > Чи не відбувається розколу мусульманських спільнот Криму на протурецькі та проарабські?

      Мусульманська громада не може бути протурецькою або проарабською як такою. Мова може йти тільки про прихильність до тих чи інших релігійних шкіл, які знаходяться в різних країнах.
  • 2002.09.18 | Лемар

    Діаспора

    Як по Вашому, чи грае де яку ріль існування більшої кримськотатарської діаспорі, яка підтримуе своіх співвітчизніків, в видношенні офіційного Київа до кримськіх татар?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Діаспора

      Лемар пише:
      > Як по Вашому, чи грае де яку ріль існування більшої кримськотатарської діаспорі, яка підтримуе своіх співвітчизніків, в видношенні офіційного Київа до кримськіх татар?

      Найбільша за чисельністю діаспора кримських татар існує в Туреччині. Достатньо організована діаспора кримських татар також в Румунії, Польщі та США. Практично всі кримськотатарські організації за межами України взаємодіють з Меджлісом кримськотатарського народу. В межах своїх можливостей вони сприяють реалізації різних гуманітарних проектів в Криму. Та кримськотатарська діаспора, яка має певний політичний вплив в своїх країнах, намагається внести свій внесок в розширення зв"язків своєї держави з Україною.
  • 2002.09.18 | Dmytro

    Ісламізм

    Чимало аналітиків висловлювало своє занепокоєння з приводу можливості проникнення на територію АРК вербувальників екстремістських організацій та проповідників радикальних інтерпретацій ісламу.
    Чи існують реальні підстави для такого занепокоєння?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Ісламізм

      Dmytro пише:
      > Чимало аналітиків висловлювало своє занепокоєння з приводу можливості проникнення на територію АРК вербувальників екстремістських організацій та проповідників радикальних інтерпретацій ісламу.
      > Чи існують реальні підстави для такого занепокоєння?

      У вільному світі комунікації між людьми є відкритими і багатогранними. В діяльності релігійних організацій будь-яких конфесій також йдуть жваві дискусії щодо свого місця і своєї ролі у вирішенні проблем сучасності. Моє знайомство з такими дискусіями дають мені підстави стверджувати про те, що релігійний радикалізм, на жаль, має місце у всіх віросповіданнях. Тому є некоректним пов"язувати радикальні тенденції тільки з Ісламом.

      Щодо проникнення на територію АРК вербувальників екстремістських організацій - я впевнений, що в них немає жодних шансів знайти своїх прихильників серед кримських татар.
  • 2002.09.18 | Аспекты--Алим Меметов

    Вопрос

    Рефат Абдурахманович, задаю вопрос читателя Крымских Аспектов: Как Вы считаете, совместимы ли понятия "толерантность" и "историческая память"? Можно ли быть "толерантным" всего лишь через 50-60 лет после 1944 года?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Visitor

      Ваше мнение о возможной акции США против Ирака (-)

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

        Re: Ваше мнение о возможной акции США против Ирака (-)

        Міжнародній спільноті потрібно використати всі можливості для того, щоб виключити безпосередні військові дії будь-якої країни проти іншої. Тому я однаково негативно ставлюся до можливих військових дій як з боку США проти Іраку, так і з боку Росії проти Грузії.
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Вопрос

      Уважаемый Алим Меметов! Ответ на Ваш вопрос требует отдельного разговора. Я готов для читателей Вашего сайта подготовить статью, в которой попытаюсь ответить на Ваш вопрос.
  • 2002.09.18 | Dmytro

    З приводу можливої відставки С.Куніцина

    Хто, на вашу думку може змінити С. Куніцина на посаді прем'єра?
    Які групи впливу серед кримської політичної еліти Ви вважаєте найбільш потужними?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: З приводу можливої відставки С.Куніцина

      Dmytro пише:
      > Хто, на вашу думку може змінити С. Куніцина на посаді прем'єра?
      > Які групи впливу серед кримської політичної еліти Ви вважаєте найбільш потужними?

      Пам"ятаєте анекдот?
      Відвідувач зоопарку запитує: "Скільки м"яса з"їдає на день той лев?"
      Йому відповідають: "25 кілограм"
      - Не може бути!
      - З"їсти то він з"їсть, але хто ж йому дасть...

      Так і з Куніциним. Я думаю бажаючих його замінити багато, але зможе тільки той, чиє прізвище назве президент України. Серед впливових політичних еліт, які бажали би зміни кримського прем"єра, я б назвав би групи Л. Миримського і А. Сенченка.
  • 2002.09.18 | Lenur Yunusov

    Пресса

    Рефат Абдурахманович, чего по-Вашему не хватает нынешней крымскотатарской прессе в Крыму?
  • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

    Re: Починаємо інтернет-конференцію Рефата Чубарова

    Прежде всего спроса со стороны своих потенциальных читателей. И в этом меньше всего я хотел бы упрекнуть журналистов. Кроме банальных разъяснений о тяжелой материальной жизни людей, следует знать о том, что свободная крымскотатарская пресса как такая начала возрождаться только с возвращением крымских татар в Крым. И тем не менее, никто, кроме крымскотатарских журналистов, не будет возрождать крымскотатарскую прессу. При этом они особо нуждаются в помощи своих политиков и своих меценатов.
  • 2002.09.18 | Lenur Yunusov

    активность

    Чем объяснить Вашу столь низкую активность в Крыму в последнее время? Буквально на днях методом контент-анализа был составлен рейтинг упоминаний крымскотатарских политиков и общественных деятелей в крымских СМИ за август-сентябрь. Парадокс, но Вы даже не попали в первую десятку...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: активность

      Объяснить можно только одним: усилением моей деятельности в решении крымсотатарских и крымских проблем в киевских корридорах власти. Сегодня в Меджлисе есть новые люди, которые в состоянии максимально полно разрешать вопросы в Крыму. В то же время надо усиливать работу в Киеве, чем я и пытаюсь заниматься.
  • 2002.09.18 | Lenur Yunusov

    возвращение

    Ни для кого не секрет, что в последние годы процесс возвращения крымских татар из республик Центральной Азии практически сошел на нет. В то же время по различным оценкам в одном только Узбекистане проживают от 100 до 200 тыс. крымских татар. Намерено ли руководство Меджлиса предпринимать какие-то шаги в этой связи, или соотечественники, проживающие в Центральной Азии должны рассчитывать исключительно на свои собственные силы?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: возвращение

      Lenur Yunusov пише:
      > Ни для кого не секрет, что в последние годы процесс возвращения крымских татар из республик Центральной Азии практически сошел на нет. В то же время по различным оценкам в одном только Узбекистане проживают от 100 до 200 тыс. крымских татар. Намерено ли руководство Меджлиса предпринимать какие-то шаги в этой связи, или соотечественники, проживающие в Центральной Азии должны рассчитывать исключительно на свои собственные силы?

      Подробный ответ потребовал бы очень много времени, которого не хватит на всю интернет-конференцию. Если очень коротко, то возвращение тех, кто все еще вынужден находиться в местах высылки, не может быть только их проблемой. О деятельности Меджлиса крымскотатарского народа в этом направлении Вы можете ознакомиться через крымскотатарские газеты, а также через пресс-службу Меджлиса.

      В то же время те соотечественники, которые проживают в местах высылки, также должны прикладывать свои усилия для возвращения на Родину.
  • 2002.09.18 | Dmytro

    Кримська політика

    На чому грунтується Ваша впевненість, що відставка Куніцина відбудеться?
    Чи здатні Сенченко і Мірімський перетягнути достатньо депутатів з проурядової фракції?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: Кримська політика

      Шановний Дмитре! Або Ви мене невірно зрозуміли, або вдаєте це. Я не казав, що відбудеться відставка Куніцина. Це стверджуєте Ви. Я сказав про те, що є певні групи, які хотіли би його відставки.
      Дякую.
  • 2002.09.18 | Dmytro

    ПОЗИТИВИ

    Чи бачите ви якість позитивні зрушення у житті кримськотатарської спільноти після останніх виборів окрім політичних здобутків?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2002.09.18 | Рефат Чубаров

      Re: ПОЗИТИВИ

      Пройшло дуже мало часу після виборів. Але й за цей короткий період урядом України прийнята Програма облаштування кримських татар до 2005 року. Та подивимося як параметри цієї програми будуть реалізовуватися через Бюджет-2003.
  • 2002.09.18 | Лемар

    финансирование програмы возвращения

    Выполняются ли в полном объеме выплаты средств, предусмотренных бюджетом Украины для финансирования программы возвращения и обустройства крымских татар?
  • 2002.09.18 | Lenur Yunusov

    Закон о статусе

    Ваше отношение к проекту Закона Украины «О восстановлении прав лиц, депортированных по национальному признаку», разработанному Держкоммиграции. Устраивает ли он руководство Меджлиса и лично Вас?
  • 2002.09.18 | Lenur Yunusov

    Национальная государственность

    Вы верите в то, что когда-нибудь в будущем крымские татары вновь будут иметь свою государственность? Если да, то как скоро? И в какой форме Вам видится эта государственность?
  • 2002.09.18 | Майдан-Інформ

    Шановні відвідувачі, на жаль пана Чубарова кличуть

    справи і ми змушені закінчити інтернет-конференцію.
    Сайт "Майдан" планую зробити участь кримськотатарських політиків в інтернет-конференціях доброю традицією.
    Слідкуйте за оголошеннями


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".