МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

В Севастополе упал снаряд

11/16/2009 | Дневной дозор
Один из экспонатов военно-морской техники на Сапун-горе «вышел из строя»


На военно-мемориальный комплексе, что на Сапун-горе упал на асфальт 16-ти дюймовый снаряд, простоявший до этого на том же самом месте почти 40 лет.

Падение этого снаряда, открывшее для обозрения его донную часть, продемонстрировала, что данный снаряд является боевым, так как в его донной части отчетливо видно отверстие, предназначенное для установки детонатора.

Вероятно, что вот уже несколько десятков лет посетители Диорамы прогуливаются мимо своеобразной бомбы замедленного действия, пишет ForPost. В боевом снаряде данного калибра может содержаться порядка 200 килограммов взрывчатки.

Кстати, как ни странно коллектив Национального Музея героической обороны и освобождения Севастополя состоит в основном из женщин.

Відповіді

  • 2009.11.18 | Петро

    Чомусь - це глас у пустині

    http://www.flot2017.com/ru/opinions/14192
    ...если в Ульяновске взрывоопасный объект все-таки находился на расстоянии 15 километров от города, то севастопольские склады ЧФ РФ расположены прямо в непосредственной близости от густонаселенных городских кварталов, что, в случае ЧП (не дай Бог!) может привести к многочисленным человеческим жертвам
    ...непосредственно в пределах Севастопольской военно-морской базы находится более 20 тысяч тонн (!) различных боеприпасов и взрывчатых веществ, в том числе ракеты, артиллерийские снаряды большой мощности, торпеды, мины, реактивные глубинные бомбы, подрывные заряды и другие взрывоопасные средства
    В целом ЧФ РФ имеет в своем составе целый «букет» техногенно-опасных объектов..., например, 17-й флотский арсенал (минно-торпедное вооружение), или 1584-я ракетно-техническая база (артснаряды, крылатые и зенитные ракеты)
    ...в ходе переговоров российской и украинской комиссий по решению проблем базирования ЧФ РФ в Крыму, российская сторона откровенно и сознательно уклоняется от рассмотрения поднятого вопроса. Последнее обстоятельство вызывает крайнюю тревогу и дает основания предположить о попытках командования Черноморского флота России (при поддержке высшего государственного руководства Российской Федерации) скрыть реальное положение дел на складах ЧФ РФ.
    ...по информации специалистов службы ракетно-артиллерийского вооружения штаба ЧФ РФ, от 60 до 100% указанных вооружений (по различным видам) давно уже выслужили все возможные сроки не только их возможного боевого применения, но и просто хранения на складах.
    ...склады, арсеналы и базы Черноморского флота давно стали источником вооружения криминальных элементов в Крыму

    Чи для севастопольців важливішим є "город славы"???
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.11.20 | Аналітик

      Re: Чомусь - це глас у пустині

      Голові Комітету Верховної Ради з питань
      національної безпеки і оборони пану А. С. ГРИЦЕНКУ
      Голові Комітет Верховної Ради з питань екологічної
      політики, природокористування та ліквідації наслідків
      Чорнобильської катастрофи пану А. І. СЕМИНОЗІ
      Голові Комітету Верховної Ради з питань
      економічної політики пану О. М. ТКАЧЕНКУ
      Голові Комітету Верховної Ради з питань європейської інтеграції пану Б.І ТАРАСЮКУ
      Голові Комітету Верховної Ради у закордонних справах пану О. Г. БІЛОРУСУ

      Високоповажні державники!

      На околицях міста Херсонесу (V ст. до н. е.) ще древні греки почали добувати камінь-вапняк. Впродовж ж століть на місці цих кар’єрів утворилися численні печери. У минулому столітті їх було декілька десятків і їх почали використовувати для військових потреб - розмістивши там склади з боєприпасами для частин Червоної армії, що дислокувалися на Кримському півострові, і Чорноморського флоту. Завантаженість їх особливо зросла у перші дні війни, коли військове командування, як згадують очевидці, перемістило сюди тисячі тонн боєприпасів.
      Така практика зберігалась і в повоєнні часи. Тепер вже накопичувались боєзапаси на десятиліття можливих воєн із усім світом. За деякими даними, лише у підземних шахтах під Севастополем лежать десятки тисяч тонн вибухонебезпечних предметів. Зокрема, у бухті Голандія розташовано близько 80 підземних казематів, де зберігають неймовірну кількість боєзапасів. Просто нафаршировані ними підземний арсенал в Сухарній балці, торпедний арсенал в Троїцькій балці, над яким розташований цілий житловий мікрорайон. Є дані, що застарілі боєприпаси на території деяких складів (як, наприклад – у районі Феодосії) просто засипались землею, і на їх місці уже споруджені житлові квартали.
      Збільшує загрозу і те, що ці смертоносні „скарби” знаходяться ще й у сейсмічно нестійкому районі.
      На бойових суднах ЧФ РФ, які дислокуються в Південній і Севастопольській бухтах, знаходиться певна кількість ракетних і артилерійських боєприпасів, мін, бомб та інших вибухонебезпечних предметів. Враховуючи те, що самі судна були побудовані ще у минулому сторіччі і, звичайно, морально і фізично застаріли, як і умови зберігання боєприпасів, вони теж являють потенційну небезпеку.
      Небезпідставними, мабуть, є чутки про затоплення в бухтах Севастополя Чорноморським флотом, під час розподілу, бойових отруйних речовин та застарілих боєприпасів.
      Так, за свідченням вчених Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості на дні Чорного моря затоплено 1150 суден, більша частина яких знаходиться на континентальному шельфі прибережної зони. Фахівці стверджують, що орієнтовна сумарна вага боєзапасу на всіх затонулих човнах та суднах перевищує 20 тис. т. На більшості затонулих суден в цистернах, відсіках та повітряних подушках збереглися залишки рідкого палива, орієнтовна кількість якого складає 100 тис. тон. Існує реальна загроза витікання цього палива внаслідок корозії металу.
      Звалища хімічних відходів утворювались протягом довгого часу переважно від діяльності Чорноморського Флоту на прибережному шельфі – на захід від Севастополя (на “Херсонеському звалищі”) й в інших місцях (в акваторії селища Чорноморське їх нараховано 49 одиниць, в Керченській протоці – 11, Феодосійській затоці - 1, на узберіжжі Алупки – 66, Ялти, район «Ластівчиного Гнізда» – 60, Алушти – 70, Балаклави – 80, мису Лукулл – 65 контейнерів).
      Скільки їх насправді знають достеменно російські військовики, але документації на них не передають бо кажуть, що вона ще в них ще не розтаємничена.
      Нам зрозуміла позиція російських зверхників, що до цього часу не вжили заходів, щоб застарілі й надлишкові арсенали були вивезені або ж знищені: вони знаходяться за тисячі кілометрів від штолень, і ні їм, ні їхнім дітям це лихо не загрожує.
      Але складається враження, що і в Україні, на державному і місцевому рівні вирішенням цієї глобальної проблеми по суті ніхто не переймається і за можливі наслідки не відповідає. Так, за нашими даними ліквідація кримських арсеналів навіть не включена до Державної програми.

      З огляду на вище означене, просимо Вас перейнятись цією проблемою, зокрема:
      - ініціювати утворення тимчасової слідчої комісії з вивчення загрози й визначення шляхів зменшення техногенної небезпеки в районі м. Севастополя;
      - домогтися розгляду цих питань на засіданні Ради національної безпеки і оборони;
      - домогтися розгляду зазначеної проблеми на засіданні міждержавної українсько – російської комісії з наступним об’єднанням зусиль України та Росії щодо вироблення і реалізації системи заходів для зниження небезпеки;
      - вимагати від командування ЧФ інвентаризації українськими фахівцями підземних споруджень, які знаходяться на території військових частин ЧФ та переведення у безпечні райони, бажано за територію України, військових частин, що мають артилерійські, мінні, торпедні та інші небезпечні види озброєння;
      - звернутись до російських урядовців з клопотанням про надання документації по всіх похованнях хімічної зброї в Чорному морі та спільно приступити до їх утилізації;
      - домогтися від Росії, як спадкоємиці СРСР, фінансування знешкодження боєприпасів та отруйних речовин, залишених російською стороною на нашій території;
      - провести переговори з європейськими державами й північноатлантичними партнерами про започаткування цільової програми знешкодження застарілих боєприпасів в районі Севастополя.

      З глибокою повагою,
      За дорученням ГК «Український Севастополь»

      Лідія МАДОЯН
    • 2010.03.22 | Перехожий

      Черговий дзвоник

      У Севастополі 29-річному чоловіку снарядом відірвало ноги
      У Севастополі через необережне поводження з вибухонебезпечним предметом тяжко поранено 29-річного чоловіка.

      Як повідомили УНІАН у прес-службі Головного управління МНС у м. Севастополі, нещасний випадок стався 21 березня о 15.30 по пр. Перемоги.

      Найімовірніше, вибухнув артилерійський снаряд часів Великої Вітчизняної війни. Постраждалий чоловік був доставлений у 1-шу міську лікарню з діагнозом: травматична ампутація нижніх кінцівок, опіки обличчя і очей.
  • 2009.11.19 | Перехожий

    Шість раз за рік таскали по місту вибухівку

    автомобіль ЧФ РФ з вибухонебезпечним вантажем

    У Севастополі представники ДАІ зупинили автомобіль ЧФ РФУ Севастополі представники ДАІ сьогодні зупинили автомобіль вантажівку КамАЗ Чорноморського флоту РФ з вантажем із позначкою вибухонебезпечне - «нетентовану машину з сумнівного вигляду ящиками, що їхала без будь-якого супроводу», повідомляє телеканал Бриз.
    ... "пославшись на спеціальний характер вантажу і відповідний наказ командування ЧФ, пред’явити ящики для огляду російські військовослужбовці відмовилися, втім, заявили, що в них немає вибухівки".
    ...коли інспектори ДАІ зупинили цей автомобіль, документів на цей вантаж представники ЧФ РФ не надали.
    ...представники військової частини, що прибули на місце, відмовилися відкрити ящики і показати, що там насправді знаходиться...були складені адміністративні протоколи за порушення правил перевезення небезпечного вантажу.
    ...водій, громадянин України, не мав жодних дозвільних документів, крім шляхового листа, що є порушенням п. 5 ст. 15 угоди між РФ та Україною про статус і умови перебування ЧФ Росії на території України.
    "Згідно з керівними документами, під час перевезення таких вантажів попереду колони повинна йти машина супроводу, а ззаду – машина прикриття, тобто, тягач. Проте ми переконалися, що всі засоби застереження були відсутні".
    ....за інформацією Бризу, "це вже другий випадок за місяць і шостий за рік, коли військовослужбовці Чорноморського флоту Росії без належних дозволів від української сторони перевозять населеними районами міста зразки озброєння, яке може бути небезпечним для людей, тим більше, що цю трасу обирають не тільки пересічні автолюбителі, а й нею проходять маршрути пересування високопосадовців різних держав".
  • 2009.11.24 | Петро

    Ще один вибух. Поки (?) у РФ!

    На военном складе в Ульяновске вновь произошел взрыв: 8 погибших
    http://www.kasparov.ru/material.php?id=4B0A94481655B

    На военном складе в Ульяновске 23 ноября вновь произошел взрыв. В результате ЧП, по предварительным данным, погибли восемь человек. Об этом сообщает Интерфакс со ссылкой на источник в правоохранительных органах региона.

    Тем временем пресс-секретарь губернатора Ульяновской области Дмитрий Шиков не смог ни подтвердить, ни опровергнуть эту информацию.

    В свою очередь начальник Управления пресс-службы и информации Минобороны полковник Алексей Кузнецов заявил ИТАР-ТАСС, что

    в результате взрыва боеприпасов восемь военнослужащих погибли и двое ранены.

    Напомним, что в Ульяновске 13 ноября произошел пожар на складе боеприпасов. Тогда при пожаре погибли не менее двух человек, еще двадцать пострадали. Одиннадцать человек пропали без вести.

    Было возбуждено уголовное дело по двум статьям УК ("Халатность" и "Нарушение правил обращения с оружием и предметами, представляющими повышенную опасность для окружающих, повлекшее по неосторожности смерть двух и более лиц").

    Причиной взрывов было названо нарушение технологии утилизации боеприпасов. По словам главкома ВМФ, пожар начался не в местах хранения боеприпасов, а в местах их разделки и утилизации.

    Первые сведения о взрывах и пожаре на складе боеприпасов в Ульяновске появились днем 13 ноября. По словам местных жителей, сильные взрывы были слышны в городе примерно с 15:50. Из-за взрывов в квартирах дребезжали стекла, у автомобилей срабатывала сигнализация, появились проблемы с телефонной связью.

    Более трех тысяч человек были эвакуированы из районов, прилегающих к военному арсеналу, где возник пожар. Местным жителям порекомендовали не выходить на улицу, закрыть форточки и запастись марлевыми повязками.
  • 2009.11.30 | Петро

    наші ЗС цим питанням займаються

    Для прикладу, у Західному ОК ліквідовано 39 місць зберігання боєприпасів.
    Завдячуючи роботі з вивезення та утилізації вибухонебезпечних предметів військовослужбовців артилерійських баз та складів, які знаходилися поблизу з населеними пунктами, вдалося зняти напругу небезпеки у понад 3 мільйонів громадян України.

    Нічого не робиться на арсеналах ЧФ РФ.

    Навіть перевірку після Ульянівська Медвєдєв наказав провести на території РФ, все, що за межами їх не хвилює!

    А нас?!!!
  • 2009.12.03 | Петро

    Може доречною буде місцева ініціатива

    Для прикладу (на жаль, не маю даних шодо її реалізації):
    На тлі відсутності загальнодержавних ефективних заходів щодо зменшення загрози з боку застарілих боєприпасів в Україні починають виголошуватися ініціативи про готовність вирішувати ці проблеми на місцевому рівні. Так, у серпні 2004 року Міноборони і Вінницька обласна державна адміністрація заявили, що на базі державних підприємств в області буде створений Центр утилізації озброєння, боєприпасів, вибухових речовин і ракетного палива [14]. Створення такого центру передбачено Програмою спільних дій з виконання першочергових заходів безпечного функціонування арсеналів, баз і складів боєприпасів та ракетного палива, розташованих на території Вінницької області. Програма розрахована на 2004-2010 роки і містить весь перелік робіт і фінансування для впровадження заходів безпеки на арсеналах, базах і складах боєприпасів та ракетного палива. В області зберігається близько 39 тисяч тонн боєприпасів, “термін придатності” половини з яких вже минув. Вінницька влада першою і поки що єдиною в Україні виказала готовність частково профінансувати утилізацію боєприпасів. Міністерство оборони України виділить 22,114 млн грн., Вінницька облдержадміністрація – 16,311 млн. Та первинна утилізація боєприпасів (тобто розбирання) має проходити не на базах і в арсеналах, а на площах підприємств області, що простоюють. Які це будуть підприємства – досі невідомо. Крім того, не визначено і технології утилізації, головна вимога до яких — екологічна безпека. Спеціалісти не виключають, що саме з цієї причини вінницька ініціатива ризикує залишитися нереалізованою.
  • 2009.12.11 | Перехожий

    Ольга САВЧЕНКО, “Флот України”

    Державна програма знешкодження вибухонебезпечних предметів у Севастополі

    Ольга САВЧЕНКО, “Флот України”

    Інкерманські штольні, де з часів Другої світової війни після вибуху під завалами залишилися десятки тисяч тонн боєприпасів, стали менш небезпечними. Такий висновок зробила міжвідомча координаційна рада з питань контролю виконання заходів державної Програми знешкодження вибухонебезпечних предметів, що залишилися з часів Другої світової війни в районі міст Севастополь та Керч.
    Проблема розмінування виникла у зв’язку з тим, що наприкінці червня 1942 року, коли фашисти вже почали входити в Севастополь, радянські сапери з метою знищення ворогів підірвали Інкерманські штольні, де знаходилося 500 вагонів боєприпасів. Але навіть після потужнішого вибуху дві третини боєзапасів залишилися під руїнами і були вкрай небезпечними.
    По-справжньому проблемою знешкодження вибухонебезпечного місця для Севастополя почали займатися тільки з 2000 року, коли з’явилася Державна програма знешкодження вибухонебезпечних предметів. Цією справою стали опікуватися представники Міністерства України з надзвичайних ситуацій. Для того, щоб дістатися до інкерманських підземних складів з боєприпасами, було створено чотири залізобетонні стволи глибиною майже 30 метрів. Це й дало змогу підняти наверх десятки тисяч тонн боєприпасів. Але п’яти років, за програмою, через брак фінансування не вистачило, і тоді програму продовжили ще на п’ять років — до 2010 року.
    Над розмінуванням фахівці Державного підприємства “Укроборонсервіс” працюють вже 10 років.
    — Складність розмінування в тому, що боєприпаси після вибуху в 1942 році були, по-перше, розкидані, по-друге, приведені в бойове положення, тим самим підвищивши небезпеку, — сказав керівник проекту з розмінування Інкерманських штолень, представник Державного підприємства “Укроборонсервіс” Олександр Тихонов. — Щоб дістати кілька снарядів, нам доводиться витягати 10 — 20 кубометрів грунту, який після вибуху перетворився на пісок, пил, або на великі брили — розміром від 5 до 12 кубів.
    За твердженням Олександра Тихонова, цього року “було витягнуто тільки з третього стовбура близько 700 кубометрів грунту, й практично з двох стовбурів — більше 20 тисяч боєприпасів. За останні ж три роки взагалі знешкоджено понад 160 тисяч вибухонебезпечних предметів.
    За словами спеціаліста, для того, щоб виконати державну програму, потрібно з Інкерманських штолень витягти всі снаряди, а їх навіть з урахуванням тих, що підірвалися, та тих, що вже витягли, ще залишилося близько 300 вагонів.
    Директор департаменту цивільного захисту МНС України Василь Квашук, у свою чергу, заявив журналістам, що роботи з пошуку небезпечних предметів велися не тільки в Інкерманських штольнях, а й на території 2-го кордону Мекензієвих гір, де проведено детальне поверхневе обстеження 163 га лісу і вилучено та знищено понад 8 тисяч боєприпасів.
    Крім того, з квітня цього року в рамках зазначеної програми було здійснено пошук, детальне обстеження і вилучення снарядів на площі 117 000 квадратних метрів морської акваторії Севастополя. — Цього року в морській акваторії знайдено та знищено 2056 одиниць вибухонебезпечних предметів, серед яких: 12 морських мін, 150 авіаційних бомб різних калібрів, глибинні бомби, — наводить дані начальник аварійно-рятувальної частини спеціального призначення головного керування МНС України в м. Севастополі Олег Піскорський. Усього ж цього року спеціалістами МНС України в м. Севастополі знищено понад 30 000 мін, авіабомб та снарядів різного калібру.
    Головні зусилля, за його словами, були зосереджені на очищенні затонулого транспорту “Грузія”, що перевозив близька 600 тонн вибухонебезпечних предметів.
    Крім того, за даними координаційної ради, відповідно до програми проведено також пошук, детальне обстеження 328 950 кв. м морської акваторії району Керчі, де вилучена 2 321 одиниця вибухонебезпечних предметів.
    За твердженням Василя Квашука, важливо, що в 2009 році для виконання заходів програми з державного бюджету було виділено й профінансовано 4 млн. 913,8 тис. гривень, що відповідало потребам.
    При цьому, як сказав керівник, закордонними структурами цей проект так і не був профінансований, хоча в 2009 році в Інкерманських штольнях побувало три делегації від представників ОSSE, Європейського Союзу і НАТО. Всі три комісії обіцяли надати матеріально-фінансову допомогу для прискорення робіт, однак до цього часу ніякої реальної допомоги так і не надано.
    Під час обговорення подальшої реалізації програми в 2010 році учасники міжвідомчої координаційної ради, куди ввійшли представники Секретаріату Кабінету міністрів і Мінекономіки, дійшли висновку про необхідність продовження розмінування територій.
    На думку Василя Квашука, якщо в 2010 році, коли закінчується строк програми, розмінування Мекензієвих гір, акваторії Чорного й Азовського морів, Аджимушкайських каменоломень, морської акваторії Керчі за належного фінансування може бути виконане, то закінчення розмінування Інкерманських штолень може протривати 10, 15 і 20 років.

    І ця робота, на переконання міжвідомчої координаційної ради, буде проводитися, тому що головна мета — зробити безпечним проживання населення Севастополя та гостей міста, проведення господарювання, а ще це дасть змогу притягнути інвестиції міжнародних компаній, щоб тут розвивалися як економіка, так і туризм.
    ****
  • 2010.03.22 | Перехожий

    Тепер, ще один

    У Севастополі 29-річному чоловіку снарядом відірвало ноги
    У Севастополі через необережне поводження з вибухонебезпечним предметом тяжко поранено 29-річного чоловіка.

    Як повідомили УНІАН у прес-службі Головного управління МНС у м. Севастополі, нещасний випадок стався 21 березня о 15.30 по пр. Перемоги.

    Найімовірніше, вибухнув артилерійський снаряд часів Великої Вітчизняної війни. Постраждалий чоловік був доставлений у 1-шу міську лікарню з діагнозом: травматична ампутація нижніх кінцівок, опіки обличчя і очей.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.03.24 | Соглядатай

      Боюсь накаркать, но если молчать - то

      может и не последний.

      Все на базах прогнило, проросло травой, проржавело.

      Сидим на вулкане, молчим в тряпочку.

      Домолчимся....
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.03.24 | Японец

        слизь уходящая вы

        Я бы вас ногой под жопу вытурил бы из Крыма.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.03.25 | Соглядатай

          Щоб вам, совкам, жилось комфортно?

          Не вийде, або любіть Україну, або йдіть геть!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".