МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Запоріжжі вибори перейшли в кримінальну площину

01/16/2010 | Нічна Варта
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/013518/
На фото: Розбитий сейф
16 січня 2010

16 січня 2010 року, у переддень виборів Президента України, в Запоріжжі сталася чергова провокація, що, безумовно, серйозно ускладнить виборчий процес в одному з найбільших районів обласного центру.

Вночі невідомі зловмисники напали на приміщення окружної виборчої комісії № 77 в Орджонікідзевському районі. Зрізавши металеві решітки, злочинці викрали два комп’ютери-сервери, сейф, в якому знаходились печатка, протоколи засідань комісії, електронні ключі доступу до бази Центральної виборчої комісії, акти про передачу бюлетенів до дільничних виборчих комісій.

Не залишає сумнівів свідомий характер дій зловмисників. Насторожує те, що в цій комісії, напередодні викрадення, постійно відбувались події, спрямовані на підготовку можливих фальсифікацій при підрахунку голосів на виборах.

Запорізька обласна організація ВО "Свобода" неодноразово попереджувала органи прокуратури, Служби безпеки, ЦВК про факти порушення законодавства на цій комісії, однак дієве реагування і досі відсутнє. Саме тому, зважаючи на мовчазне потурання незаконним діям з боку силових органів, представники кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока самостійно, у п’яти судових справах оскаржували факти підробки документів, зловживань та інших незаконних дій членів комісії.

Відчуваючи законну протидію "свободівців", представники Тимошенко Ю., Януковича В., Яценюка А., Ющенка В. неодноразово намагались усунути заступника голови комісії від кандидата на пост Президента України Олега Тягнибока О. Попова від виконання службових повноважень. Двома днями раніше своєрідна "кааліція" прийняла відповідне звернення до ЦВК.

Очевидно, що викрадення документів та печаток стало черговим кроком із забезпечення махінацій при веденні виборчого процесу та встановленні результатів виборів по округу.

За повідомленнями представників Олега Тягнибока В. Бороненкова та О. Попова, окружна комісія обслуговує два райони міста Запоріжжя – Хортяцький та Орджонікідзевський, де знаходиться 89 виборчих дільниць та проживає близько 135 тисяч виборців.

Запорізька обласна організація ВО "Свобода" звертається до правоохоронних органів з вимогою забезпечити законність у роботі комісії та негайно розслідувати обставини викрадення.
Прес-служба Запорізької обласної організації ВО "Свобода"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua