МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Пікет під стінами «Кримської світлиці»

01/23/2010 | Krslovo
23 січня 2010 року патріотична громадськість Криму провела акцію протесту проти рейдерського захвату посадовцями Уряду ТИМОШЕНКО державної україномовної газети «Кримська світлиця» — чи не єдиного провідника української ідеї на зросійщеному інформаційному просторі Криму. Передплатники газети, представники націонал-патріотичних сил Криму виступили проти незаконного звільнення газетно-журнальним видавництвом Міністерства культури та туризму України заслуженого журналіста України, головного редактора видання Віктора КАЧУЛИ та призначення на його місце представника політичної партії, що підтримує кандидата в Президенти Ю. ТИМОШЕНКО.
Учасники акції тримали в руках плакати з гаслами «Світлиця належить українцям!», «НІ політичному рейдерству!», «ПілЮнський — геть!». З промовами виступили лідери політичних партій та громадських організацій, громадяни.
Голова Кримської організації Української партії Олег ФОМУШКІН зачитав присутнім лист лідера УНП, народного депутата України Юрія КОСТЕНКА до Прем’єр-Міністра України Юлії ТИМОШЕНКО від 12 січня з проханням захистити газету. Представник УНП також зазначив, що «прем’єр сприяла насильницькому захвату редакції газети заступником міністра культури та туризму України М. ЯКОВИНОЮ та директором газетно-журнального видавництва Мінкультури В. САТАРЕНКОМ, котрі через застосування шантажу намагалися примусити головного редактора Віктора КАЧУЛУ «добровільно» написати заяву на звільнення».
«Газета «Кримська світлиця» належить всім кримчанам, незалежно від їх партійного кольору. Передплатники хочуть отримувати ту «Кримську світлицю», яку вони передплатили ще наприкінці минулого року». — додав Олег ФОМУШКІН.
Учасники пікету прийняли резолюцію з вимогою від української влади «покласти край політичному терору по відношенню до “Кримської Світлиці”», «припинити тиск та шантаж по відношенню до колективу редакції»; сприяти збереженню «тематики та формату “Кримської Світлиці” як єдиного видання, що віддзеркалює на своїх шпальтах всі аспекти життя українців Криму»; «захистити газету від втручання політичної складової в її роботу», а також — звільнити незаконно призначеного головного редактора газети.
Пікетуючи повідомили, що «у разі не виконання наведених вище вимог, та незацікавленості влади у вирішенні цього питання», вони залишають за собою право «на проведення всіх необхідних заходів та дій, направлених на відстоювання своїх прав».

Тетяна Степченкова, прес-служба Кримської організації УНП,
(0652) 62-12-72, 050 2853997

Відповіді

 • 2010.01.23 | Восемь Инвалидов

  Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

  А вот и мы все вместе! Коллективный снимок + Фомушкин!!
  А мы же предупреждали!!!
  А мы же говорили, что это произойдет!!!!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.23 | Ксюша

   Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

   Восемь Инвалидов пише:
   > А вот и мы все вместе! Коллективный снимок + Фомушкин!!
   > А мы же предупреждали!!!
   > А мы же говорили, что это произойдет!!!!

   Тобто Фомушкін то і є гладіатор?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.23 | Прихільник Чучхе

    Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

    Закономірний кінець хвумушкіна, якій починав звичайним бандюком-рейдером, базарним прихвосиєм-вишибалаю у хвіодосійському ринку, а потім партійним рейдером по захопленню кримської організації Народного Руху України... от тепер він подався у жебраки з американською релігійною освітою. Ганьба перехрестям, зрадившим традіційному українському православію, таким як американський халуй трясун-сексант хвомушкін!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.23 | казкарь

     Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

     Гієна огніна зїсть душу фомушкінда за брехню і зраду! Молився, молився тай всрався. Просвітер хренов!
    • 2010.01.23 | Чесна і грамотна по-українськи Свитка

     Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

     >Прихільник Чучхе

     >Закономірний кінець хвумушкіна, якій починав звичайним бандюком-рейдером, базарним прихвосиєм-вишибалаю у хвіодосійському ринку, а потім партійним рейдером по захопленню кримської організації Народного Руху України... от тепер він подався у жебраки з американською релігійною освітою. Ганьба перехрестям, зрадившим традіційному українському православію, таким як американський халуй трясун-сексант хвомушкін!

     той хто не може вимовити літеру "и" БІЛЬШЕ ТОГО - НАПИСАТИ ЇЇ - видає себе з головою :) "червона світка" - з тої ж горлянки :)
     це ж треба - називати себе укропатріотом і не вивчити укромови!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.01.23 | Чужинець

      Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

      Почалося! УНПішникі, які з соромом просрали вибори в Криму, де за професійного зрадника костєнкА проголосувало у сім разів менш ніж Хвомушкі рахує членів своєї партії (350 виборців проти 2500 членів та членух) почали безстрокову ПІАР- акцію з метою підтримки відвертого ворога українського народу, тов. Яника!
      Як стало відомо 23 лютого 2010 о 13.00 вся зрадницька а-ля українська гидота на чолі з Хвомушкіним та Овчарчуком, а також примкнувшої до них відомої політ повії Хмільовскої, почали безстрокове пікетовування редакції української газети «Кримська світлиця», з якої нещодавно за фінансові прокрутки з соромом звільнено ще одного прихильника януковича – відомого професійного жебрака-редактора.
      Як заявила речниця Агенції «KrySolov-UNPishnіy» якась собі Туся Нетустепанчичикова на брифінгу у приймальному відділенні 6 Сімферопольскої лікарні, куди пікетувальників доставили з обмороженнями 2 ступіні: «Ми вимагаємо щоб з цієї доби всі наші прізвища були записані у наші власні державні паспорти подібно прізвищу нашого великого та геніального вождю-демократа Януковичу, а саме: Хвомушкінович, Овчарчукович, Хмільовкович, Смолянінович і таке інше… А держава малу назву Українська ЯнуковичЛяндія

      Дерево дописів теми // Перейти до повідомлення // Відповісти
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.01.23 | Пересічний спостеригач

       Фомушкіну, Овчаруку, Хміловському, Борісенку і ....

       Сімферопольці ідуть по своїм справам, та раптом біля вокзалу бачать, як під якімось гаслами стоять якісь жебраки і тримають плакат «УНПішна та КУНівська сходка розпусти». Людям цікаво, вони підходять ближче й втикаються у якогось дядька з вусами, що як соплі вісять на морді, в оточенні дурнуватих хлопців, підозрілого вигляду дівчат, та моллю побитих страпьорів під охороною міліціянтів і плакатом: «Страйк».
       Пепехожі підходять ще ближче і питають у міліціянта : "А чого це вони страйкують на такому страшному морозі? Може їм мало платять?"
       - Нам би так платили… - відповідає суворий міліціянт.
       - А може їх погано вдягають?
       - Нас би так вдягали…
       - Може їх погано годують?
       - Нас би так годували?
       - Так чому ж вони страйкують-пікетують?
       - Так бляді! Звичайні бляді …
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.01.23 | Місцєвий гуморіст

        Re: Фомушкіну, Овчаруку, Хміловському, Борісенку і ....

        Ні вони не звичайні, а Надзвичайні Політичні Бляді!!!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.01.23 | Ха-ха

         Re: Фомушкіну, Овчаруку, Хміловському, Борісенку і ....

         Не поймешь этих украинских националистов, полгода назад Пилунский дрался за знамя КУНа, которое было хулигански сорвано российским шовинистом во время празднования Дня Конституции. Казалось бы герой...Но только не с точки зрения Овчарука... Сегодня пикет и Пилунский оказывается враг, потому что его партия поддерживает на выборах БЮТ.
         Я прекрасно понимаю злобу Хмеловского - видимо больше не будет публикаций его расчетного счета и несчастные старики не будут присылать последние гривны со своей мизерной пенсии на проведение непонятных конгрессов, кстати, которого не было, деньги перечисляли, Хмеловский, где отчет?
         Я понимаю и Смолянинова (помните скандал с садовым кооперативом, своих же украинцев и киданул) и к тому же корефан Хмеловского, наверное деньги с счета вместе снимали.
         Я не понимаю позицию Фомушкина. Вот если бы его назначили главным редактором, уверена, что Пилунский пришел бы его поздравить, несмотря на какие-либо политические разногласия.
         Что собственно произошло? Одного заслуженного журналиста поменяли на другого. Редакция осталась в Симферополе. Так что вопли по поводу «спасения Светлицы» безосновательны.
         А зачем правительству Тимошенко, которое так яро обвиняется, неприбыльная газета с мизерным тиражом. Острая нехватка медиа-ресурса? 
         Если пикетчики и их партии так не любят Тимошенко, то они за Януковича, даже, если по совету Президента и проголосуют против всех, то именно на них будет лежать вина за наступающее президентство Яныка, и отмазки, типа «мы за него не голосовали» их не оправдают. Так держать, господа «патриоты»!
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2010.01.25 | Провідник

          Re: Фомушкіну, Овчаруку, Хміловському, Борісенку і ....

          Ха-ха пише:
          > Не поймешь этих украинских националистов, полгода назад Пилунский дрался за знамя КУНа, которое было хулигански сорвано российским шовинистом во время празднования Дня Конституции. Казалось бы герой...Но только не с точки зрения Овчарука... Сегодня пикет и Пилунский оказывается враг, потому что его партия поддерживает на выборах БЮТ.

          До чого тут націоналисти? Українські Націоналісти в підмосковних криницях під виглядом російських повстанців людей не топили, А перевдягнені окупанти - топили. А Псевдо патріотів, що пхаються під наші прапори, щоб до корита дорватися на Україні не менше ніж в Росіїї
     • 2010.01.23 | Червона світка

      Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

      Чесна і грамотна по-українськи Свитка пише:
      > >Прихільник Чучхе
      >
      > >Закономірний кінець хвумушкіна, якій починав звичайним бандюком-рейдером, базарним прихвосиєм-вишибалаю у хвіодосійському ринку, а потім партійним рейдером по захопленню кримської організації Народного Руху України... от тепер він подався у жебраки з американською релігійною освітою. Ганьба перехрестям, зрадившим традіційному українському православію, таким як американський халуй трясун-сексант хвомушкін!
      >
      > той хто не може вимовити літеру "и" БІЛЬШЕ ТОГО - НАПИСАТИ ЇЇ - видає себе з головою :) "червона світка" - з тої ж горлянки :)
      > це ж треба - називати себе укропатріотом і не вивчити укромови!

      Читай словники вчи мову. Може трохи попустить.
 • 2010.01.24 | ОРГАНіст

  Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

  Krslovo пише:
  > 23 січня 2010 року патріотична громадськість Криму провела акцію протесту проти рейдерського захвату посадовцями Уряду ТИМОШЕНКО державної україномовної газети «Кримська світлиця» — чи не єдиного провідника української ідеї на зросійщеному інформаційному просторі Криму. Передплатники газети, представники націонал-патріотичних сил Криму виступили проти незаконного звільнення газетно-журнальним видавництвом Міністерства культури та туризму України заслуженого журналіста України, головного редактора видання Віктора КАЧУЛИ та призначення на його місце представника політичної партії, що підтримує кандидата в Президенти Ю. ТИМОШЕНКО.
  > Учасники акції тримали в руках плакати з гаслами «Світлиця належить українцям!», «НІ політичному рейдерству!», «ПілЮнський — геть!». З промовами виступили лідери політичних партій та громадських організацій, громадяни.
  > Голова Кримської організації Української партії Олег ФОМУШКІН зачитав присутнім лист лідера УНП, народного депутата України Юрія КОСТЕНКА до Прем’єр-Міністра України Юлії ТИМОШЕНКО від 12 січня з проханням захистити газету. Представник УНП також зазначив, що «прем’єр сприяла насильницькому захвату редакції газети Міністром культури та туризму України М. ЯКОВИНОЮ та директором газетно-журнального видавництва Мінкультури В. САТАРЕНКОМ, котрі через застосування шантажу намагалися примусити головного редактора Віктора КАЧУЛУ «добровільно» написати заяву на звільнення».
  > «Газета «Кримська світлиця» належить всім кримчанам, незалежно від їх партійного кольору. Передплатники хочуть отримувати ту «Кримську світлицю», яку вони передплатили ще наприкінці минулого року». — додав Олег ФОМУШКІН.
  > Учасники пікету прийняли резолюцію з вимогою від української влади «покласти край політичному терору по відношенню до “Кримської Світлиці”», «припинити тиск та шантаж по відношенню до колективу редакції»; сприяти збереженню «тематики та формату “Кримської Світлиці” як єдиного видання, що віддзеркалює на своїх шпальтах всі аспекти життя українців Криму»; «захистити газету від втручання політичної складової в її роботу», а також — звільнити незаконно призначеного головного редактора газети.
  > Пікетуючи повідомили, що «у разі не виконання наведених вище вимог, та незацікавленості влади у вирішенні цього питання», вони залишають за собою право «на проведення всіх необхідних заходів та дій, направлених на відстоювання своїх прав».
  >
  > Тетяна Степченкова, прес-служба Кримської організації УНП,
  > (0652) 62-12-72, 050 2853997

  Как трогательно беседуют Фомушкин и Хмеловский. Они наконец ОБРЕЛИ ДРУГ ДРУГА. Может быть и "конгрес" "украинцев" Крыма теперь проведут. Только бы спонсора найти. Ну ничего "Кримське слово" начнет печатать личный расчётный счёт Хмеловского, авось снова найдутся те, кто туда деньги будут перечислять.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.24 | Ой, азохен вэй!

   Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

   Думаете не найдется какого-нибудь Колесникова который пожертвует свою толику дабы попасть в орган власти Раду -?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.24 | Кримський українець

    Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

    Ой, азохен вэй! пише:
    > Думаете не найдется какого-нибудь Колесникова который пожертвует свою толику дабы попасть в орган власти Раду -?

    Чому вважаєте Юрія Васильовича невігласом, який хоч копійку дасть на партію, за лідера якої у Криму проголосувало 499 (0,05%) виборців?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.01.24 | Примара Списа фомушкину лично

     Re: Пікет під стінами «Кримської світлиці»

     Перечитай зрадник:

     Дорога українська родино!

     Перемога Януковича на президентських виборах 7 лютого – це друга державна мова, єдиний економічний простір, митний союз, повна залежність України від Москви у внутрішній і зовнішній політиці. Це втрата всіх надбань у національному та демократичному житті України часів політичної самостійності. Україна – страшно сказати – обернеться в губернію відновленої російської імперії.

     Це може статися насамперед через те, що лідери Помаранчевої революції пересварилися та втратили прихильність народу. Московські спецслужби проти України використали знову бацилу особистої амбітності, звинувачень у зраді, заразу, яка обертала друзів у ворогів упродовж усієї нашої історії. Хвороблива неприязнь Ющенка до Тимошенко не створена світоглядними мотивами. Тимошенко як символ Майдану деколи помилялась, але завжди намагалася підкоритися волі Ющенка, одначе, оточений підлабузниками, „любими друзями”, підісланими агентами, Президент відкинув усі спроби налагодження й порозуміння в стосунках із Прем’єром. Я був і залишаюся прихильником Ющенка, але тепер мова йде про Україну, коли я не можу, не маю права не сказати правди.

     Заява Ющенка про те, що Тимошенко і Янукович – „два чоботи пара” – неправдива, бездоказова, спрямована на те, щоб ставленик Москви, головний опонент Президента, дійшов у тих чоботах до влади.

     У нас є вибір! Хто не визначився з ним, хто хотів би на виборах 7 лютого умити руки, як Пілат на судилищі над Христом, той засуджує Україну на розп’яття, повернення на хрест, з якого моє покоління зняло її 1991 року.

     Але Тимошенко відрізняється від Януковича. Вона стоїть за єдину українську державну мову, економічну і насамперед енергетичну незалежність, за вступ до Європейського Союзу, за проведення організаційної і пояснювальної роботи в Україні з метою вступу до НАТО, за прагматичні та корисні для нашої держави взаємини з Росією.

     Національні, демократичні, людяні й християнські сили України готуються до боротьби проти нового московського зверхництва та поневолення. Вони повинні об’єднатися й стати за Тимошенко, бо в її особі мають і матимуть союзника. Голосування за Тимошенко – це підтримка живого розуму, здатного розвиватися і відповідати на жорсткі виклики часу не за писаними вказівками помічників і спічмейкерів, а за власними думками.

     Знаю, люди, які по всій Україні вже проголосували за Тимошенко, це – народ з Майдану. В нашій теперішній страшній ситуації, коли стоїмо за крок до безодні я закликаю голосувати за Тимошенко з багатьох причин.

     Найважливіша серед них – це вибір самої Тимошенко, її відвага стати проти бездушної, антиукраїнської, керованої агентурою КГБ кліки Януковича.
     Тимошенко ніколи не була чоботом з ноги Януковича. Вона завжди ходила рівно та високо несла прапор України.

     Дмитро ПАВЛИЧКО 21.01.2010 р.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2010.01.25 | Krslovo

  РЕЗОЛЮЦІЯ національно-патріотичних сил Криму

  РЕЗОЛЮЦІЯ
  національно-патріотичних сил Криму
  щодо подій навкого “Кримської Світлиці”


  Націонал-патріотичні партії та об`єднання, українські молодіжні та громадські організації Криму, висловлюючи глибоку стурбованість з приводу подій, що відбуваються навколо часопису “Кримська Світлиця”,

  у відповідь на відверто антиукраїнські дії центральних органів влади та Міністерства Культури України, направлених на знищення єдиного в Криму україномовного видання,

  виступаючи проти акту політичного рейдерства, метою якого є позбавлення видання своєї самобутності і проукраїнської направленості,

  виказуючи свій протест щодо цілком безпідставного призначення на посаду головного редактора “Кримської Світлиці” Леоніда Пілунського,

  висловлюючи обурення фактами звільнення працівників редакції, тиску на них з боку нового керівництва,

  відчуваючи реальну загрозу перетворення “Кримської Світлиці” з незалежного україномовного видання, на рупор окремої політичної сили (БЮТ),

  маючи за мету відстояти її самобутність та незалежність в висвітленні проблем культурного, духовного, політичного та соціального життя українців Криму

  1. Вимагаємо від української влади припинити знущання над українством Криму, та покласти край політичному терору по відношенню до “Кримської Світлиці”,
  2. Закликаємо центральні органи державної влади України, відповідні Міністерства та відомства, акцентувати увагу на проблемах українців Криму, сприяти повноцінному розвитку національної культури, мови, духовності і патріотичному вихованню молодого покоління на півострові,
  3. Наполягаємо на негайному звільненні Леоніда Пілунського з посади головного редактора часопису,
  4. Вимагаємо припинити тиск та шантаж по відношенню до колективу редакції,
  5. Наголошуємо на необхідності збереження тематики та формату “Кримської Світлиці”, як єдиного видання, що віддзеркалює на своїх шпальтах всі аспекти життя українців Криму
  6. Захистити газету від втручання політичної складової в її роботу.
  7. У разі не виконання наведених вище вимог, та незацікавленості влади у вирішенні цього питання, ми залишаємо за собою право на проведення всіх необхідних заходів та дій, направлених на відстоювання своїх прав, як передплатників, дописувачів, громадян України та представників титульної Нації.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.25 | Провідник

   Звернення - Приєднуйтесь

   Це звернення направлене
   п.В.Вовкуну (поштова квитанція 198946)
   п.Ю.Тимошенко (поштова квитанція 198954)
   п.В.Януковичу реєстр ном 40 Громадській приймальні ПР м.Червонограда)

   Відповіді виставлю на форум. Якщо не влаштуюють - звертатимусь до суду з вимогою компенсувати ще і моральні збитки в розмірі 10000грн.   Міністру культури і туризму
   Вовкуну Василю Володимировичу

   Прем`єр-міністру України,
   Кандидату в президенти України
   Тимошенко Юлії Володимирівні

   Кандидату в президенти України
   Януковичу Віктору Федоровичу

   Троцюка Б.О.
   мешкаю вул. Тарнавського, буд.2, кв.30,
   м.Червоноград, Львівська обл. 80103

   Шановний Василю Володимировичу. Ми, сім`я ****** з м. Червонограда, Львівської області є передплатниками однієї з кращих газет України, єдиного україномовного періодичного видання АРК Крим - «Кримської світлиці».
   По Вашій вині ми не отримали в 2010-му році жодного номера газети.
   Ми виписали саме ту газету під редакцією В.Качули, яку ми отримували і не підтримуємо «вдосконалень», про які стало відомо з інтернету.
   Ваші дії привели до невиконання зобов`язань по своєчасній доставці попередньо передплаченої газети, співзасновником якої є Ваше міністерство та порушення наших прав на вільне отримання інформації.
   Якщо Міністерство-співзасновник, очолюване Вами, не може провести необхідну маркетингову політику для популяризації газети, котра є цікава для громадян різних національностей, широко використовується при вивченні української мови в АРК Крим, то означає, що не всі члени уряду відповідають займаним посадам.
   Крім того - то є один із нечесних способів понизити підтримку електоратом Вашого безпосереднього керівника, діючого прем`єр-міністра Ю.В.Тимошенко в президентських перегонах.

   Шановна Юліє Володиирівно. Ми підтримували «Помаранчеву революцію», проте, такі дії одного з керованих Вами міністерств по передачі «портфеля» редактора Вашому однопартійцю зайвий раз переконують, що ідеї «Помаранчевої революції» були лише прикриттям для досягнення інших цілей. Що ж буде зі свободою слова, якoщо Ви, станете президентом? Вчинене Вашими підлеглими перетворює Вашу передвиборчу програму в пусті слова, що не відповідають діям. Просимо Вас негайно втрутитися в ситуацію для прийняття нами остаточного рішення у виборі.

   Шановний Вікторе Федоровичу. Ми щиро віримо, що коли ви станете Президентом, то в частині втілення Вашого програмного положення:
   - «Державна політика в інформаційній сфері забезпечить реалізацію конституційних прав громадян на свободу слова та інформацію, захист національних інтересів, розвиток незалежних засобів масової інформації» буде забезпечення функціонування улюбленої газети, про що і просимо повідомити.

   22 січня 2010 р. З повагою, члени сім`ї
  • 2010.01.25 | Вісім Інвалідів

   Практичні кроки згідно з РЕЗОЛЮЦІЄЮ!!!

   > 1. Вимагаємо від української влади припинити знущання над українством Криму, та покласти край політичному терору по відношенню до “Кримської Світлиці”,
   > 2. Закликаємо центральні органи державної влади України, відповідні Міністерства та відомства, акцентувати увагу на проблемах українців Криму, сприяти повноцінному розвитку національної культури, мови, духовності і патріотичному вихованню молодого покоління на півострові,
   > 3. Наполягаємо на негайному звільненні Леоніда Пілунського з посади головного редактора часопису,
   > 4. Вимагаємо припинити тиск та шантаж по відношенню до колективу редакції,
   > 5. Наголошуємо на необхідності збереження тематики та формату “Кримської Світлиці”, як єдиного видання, що віддзеркалює на своїх шпальтах всі аспекти життя українців Криму
   > 6. Захистити газету від втручання політичної складової в її роботу.


   > 7. У разі не виконання наведених вище вимог, та незацікавленості влади у вирішенні цього питання, ми залишаємо за собою право на проведення всіх необхідних заходів та дій

   Враховуючи вишенаведене, безпосередньо приступаємо до виконання своїх вимог:

   1. Припиняємо знущання над українством Криму

   2. Акцентуємо нарешті свою увагу не на власних інтересах, а на проблемах українців Криму

   3. Великим Універсалом свого мітингу негайно звільняємо Леоніда Пілунського з посади головного редактора часопису (треба тіки буде йому сказати, щоб він знав, що звільнений)

   4. Припиняємо тиск та шантаж по відношенню до редакції

   5. Зберігаємо формат “Кримської Світлиці” (якщо в ній стане більше сторінок, то зайві сторінки не будемо читати та не читаючи пустимо на підстилку кроликам)

   6. Розпускаємо свій мітинг та тим самим захищаємо газету від втручання політичної складової в її роботу
  • 2010.01.31 | Обурений Читач

   Кому вигідне знищення газети "Кримська світлиця"?

   Кому «муляє» «Світлиця»?..
   Кому вигідне знищення газети "Кримська світлиця"?
   Проголосуйте!
   http://ukrslovo.blogspot.com/
 • 2010.01.25 | Данило Кононенко

  "Кримській Світлиці" - кримську землю і кримське сонце

  З-поміж сотень російськомовних газет Криму єдина україномовна газета «Кримська світлиця» виходить ось уже 17 років. Стільки ж років, а, може, й значно більше її видання тут, в Криму, виборювало не одне покоління свідомих українців. І таки, нарешті, вибороло, коли настали вже часи нашої омріяної Незалежності.

  «Кримська світлиця» для семисот тисяч кримських українців стала осередком національного відродження, стала тим рятівним колом, яке дає сподівання на порятунок рідної мови, культури, літератури, народного мистецтва від подальшої навальної русифікації.

  Замість того, аби нарощувати випуск українських видань на зросійщеному півострові, видання єдиної (!) україномовної газети переносять до Києва. Це що – українська кримська преса в екзилі? Чи ж такі нині часи, аби своє, рідне, випускати поза межами місця проживання сотень тисяч людей, які є громадянами своєї країни, а не діаспорним населенням? Перенесення видання газети до Києва вкрай деморалізує кримських українців, позбавить їх тут, в Криму, присутності свого рідного українського духу, упевненості в собі, в свою незалежну країну Україну, пригнітить їх духовно, морально, розгубиться, розпорошиться той невеличкий колектив авторів-однодумців, який збирався довкола «Кримської світлиці» роками.

  Що ж ми робимо, шановні?! Не подобається вам редактор, який виступає супроти руйнації колективу, назбираного по крихтах і за поглядами, і за громадянською державницькою позицією, не можете знайти спільної мови з ним, з головним редактором, не йдете на компроміси, знайдіть іншого або головного редактора газети, або директора, видавця газетно-журнального видавництва (ГЖВ), але до чого тут газета, колектив редакції?

  А що, коли завтра Міністерству культури України не сподобається хтось із директорів кримських театрів? Він що, буде звільнений, а театр переведено до столиці? А що, коли, наприклад, і Міністерство промисловості звільнить завтра котрогось із директорів кримських заводів, скажімо «Фіоленту» чи Красноперекопського хімзаводу, то чи це означає, що цей завод з його виробництвом продукції буде перенесено до Києва? На моє глибоке переконання, такі необдумані дії керівництва ГЖВ, звісно ж, за потурання Міністерства культури України, не приносять і ніколи не принесуть користі нашій спільній справі – справі відродження української духовності в Криму. Видання газети однозначно мусить бути продовжено тут, в Криму, де живуть потенційні читачі й автори цього відомого вже на весь світ видання. Іншого не може бути і не дано. Недарма ж ми потом і кров’ю виборювали цю свою українську газету для Криму!

  Тепер щодо редактора. Як і кожен з нас, Віктор Качула у своєму характері має і плюси, і мінуси. Більше ж, звичайно, плюсів. Він, безперечно, українець-патріот, якому болять проблеми українськості в Криму, і не тільки в Криму. Він – першокласний фахівець своєї справи, випускник факультету журналістики КДУ (нині Київського Національного університету ім. Т. Г. Шевченка), професійний журналіст з уже чималим стажем роботи, заслужений журналіст України, добра, порядна, чесна і глибоко принципова людина. Знайти таких в Криму – дуже й дуже проблематично.

  Якщо хтось з керівництва ГЖВ гадає, що у Криму, так само, як у Львові чи Києві, де українські фахівці-журналісти ходять косяками, як оселедці в морі під час осінньої путини, то він дуже і дуже помиляється. Кваліфіковані українські журналісти в Криму на вагу золота, жоден з кримських вузів їх, українських журналістів, не готує. Їх тут і за кількістю, і за якістю – мізер, а ті «акули журналістського пера», котрі могли б піднести єдину українську газету на високий рівень, давно працюють за значно вищі зарплати у київських виданнях. За ту платню, яку пропонує ГЖВ, вони для «Кримської світлиці» не подадуть навіть найкоротшої інформації, не те, що прийдуть на постійну роботу.

  То ж, панове з ГЖВ, опам’ятайтесь, що ви робите? Хочете скоротити, читай – зруйнувати той острівець журналістики, який на пориванні душі, на ентузіазмі творить і готовий далі творити українську газету в Криму? Зупиніться, поки не пізно. Адже в Криму проблематично знайти не те, що кваліфікованого українського журналіста, а й кваліфікованого верстальника, роботу якого змушений виконувати сам наш головний редактор. Ми, в Криму, і ви, в Києві, живемо у різних вимірах. Не дай Бог вам опинитися в нашій кримській журналістській шкурі…

  А тепер щодо підвищення ціни на газету у роздріб та про її передплату. Кому це та з яких пір видалося, що на єдиній в Криму україномовній газеті можна заробити? Та тут різних газет – хоч греблю гати. Усі вони, за винятком «Кримської світлиці», російськомовні. Навіть найрадикальніша з них, так звана «главная газета Крыма» «Крымская правда» коштує в кіосках до 1 гривні (0,75 грн.), а єдина україномовна – 1 грн. 90 коп. І що ж маємо? Половина продається, решта – йде в макулатуру. Та її, «Кримську світлицю», як казав колись Богдан Ступка, відвідавши нашу редакцію, треба роздавати безкоштовно, розсівати з гелікоптера над Кримом, аби хоч якось донести українське слово до читача. Про які прибутки мова, тут би хоч поки що безкоштовно, або ж за найменшу ціну поширити її у найвіддаленіші куточки півострова. А для чого удвічі підвищувати було передплатну ціну? Чи вже є досвід на отриманні прибутків від газети «Культура і життя»?

  Тепер щодо ролі співзасновників. Чому це Мінкультури вирішило, що воно має одноосібне право на скорочення штату, на звільнення головного редактора, бухгалтера? А де ж трудовий колектив, а де ж Всеукраїнська «Просвіта? Один голос переважує два? Що ж це за такий волюнтаризм, що за свавілля? Чи хто запитав згоди трудового колективу, профспілки, хочемо ми іншого керівника, чи ні? Чи ГЖВ розраховувалося вчасно з усіма боргами – за поліграфію, за оренду – і тепер має моральне право на диктат своєї кадрової політики? Чи хоч раз було викликано головного редактора на виробничу нараду до ГЖВ, чи хоч раз хтось із керівництва ГЖВ за останні роки коли-небудь побував у нас в редакції, поцікавився виробничим процесом, нашим життям-буттям?

  І ще одне з найважливіших питань. Звільніть з-під «арешту» перший цьогорічний номер «Кримської світлиці», аби він пішов до передплатників! Вони, передплатники, мають право за власні гроші на ту газету, яку вони свідомо передплатили і на яку чекають. Інший зміст іншої «Кримської світлиці» збудоражить їхні душі, і тоді виникне багато різних запитань, на які буде відповісти непросто.

  І ще. Чому, звільнивши головного редактора, не поставили до відома колектив, відпустили його на півмісяця святкувати з пригніченими душами, не повідомили йому, колективу, про його подальшу долю, чому про це він, колектив, має дізнаватися з різних чуток, а не офіційних повідомлень? Хотілося б почути бодай слова вибачення за такі ганебні дії. Вдаючи, що допомагаєте, хоч не заважайте нам, журналістам-відчайдухам, робити в Криму свою важливу просвітницько-культурну справу по відродженню українськості на нашій на своїй землі.

  Гадаємо, що в керівництва ГЖВ та Мінкультури України все ж таки вистачить здорового глузду і вони не переведуть видання газети до Києва, не будуть силоміць відривати духовне дитя від свого материнського лона. Протестуємо проти таких дій, проти такого свавілля і такого ганебного ставлення до семисоттисячного кримського українства, якого хочуть позбавити свого національного видання, українства, справі духовного відродження якого ми, працівники «Кримської світлиці», присвятили сімнадцять років свого життя і наполегливої творчої праці. Газета повинна й надалі видаватися тільки в Криму, а не в київському екзилі. Вимагаємо скасувати наказ про звільнення нашого головного редактора і не заважати нам продовжувати працювати на відбудову української державності. Так жадають і читачі, і працівники «Кримської світлиці». Такої думки усі прогресивні люди Криму та України. «Кримській світлиці» – кримську землю, кримське повітря, кримське сонце, кримський український дух!

  Данило КОНОНЕНКО, один із співзасновників газети «Кримська світлиця» 1992 року, ветеран газети, редактор відділу літератури і мистецтва та шеф-редактор дитячого додатку «Джерельце», заслужений журналіст України.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.01.25 | Богдан Репете

   "Кримській Світлиці" - кримську землю? А Україна нам чужа?

   Чи можно достучатись до сліпоглухонімого?

   Голова Кримської крайової організації Народного Руху України, заслужений журналіст України, депутат ВР АРК фракції «Рух-Курултай» Леонід Пилунський призначений на посаду головного редактора єдиної україномовної газети на півострові «Кримська світлиця».

   В коментарі прес-центру НРУ рухівець зауважив, що ситуація з «Кримською світлицею», яку останнім часом читало менше 2000 чоловік, є соромом. «Тому моя найголовніша мета – зробити газету динамічно новою, в іншому форматі, цікавою і популярною», - зазначив він.

   Разом з тим, депутат підкреслив, що для поставленої мети необхідно створити колектив однодумців, які здатні реалізувати намічені плани. «Нам не вистачає газети, яка б якісно розповідала про Крим на всю Україну. «Кримська світлиця» до цього часу належним чином не виконувала цю функцію. Треба розповідати всій Україні, що відбувається в Криму: в економіці, туризмі, культурі, а також у політиці, однак меншою мірою», - сказав Леонід Пилунський.

   «Інформаційний простір, який виходить із Криму, чи йде із Києва на Крим, є дуже заплутаним, брехливим, вводить в оману громадян в Криму і в Україні загалом. Тому найголовніше – це правда, відвертість, аналітика подій в різних галузях і сферах нашого життя», - відзначив очільник ККО НРУ.

   В той же час він наголосив, що у разі втілення в життя задумів щодо розвитку Кримської Світлиці, газета стане інструментом популяризації української мови на півострові. За його словами, подібні приклади можна зустріти в історії сучасної України, зокрема, коли на телеканалі 1+1 десятиліття тому якісними перекладами цікавих телевізійних продуктів та створенням свої вітчизняних на українській мові було значно популяризовано державну мову. Подібна практика, вважає Леонід Пилунський, буде застосована і в Криму, оскільки жителям півострова буде цікаво читати оновлену «Кримську світлицю».

   http://www.nru.org.ua/news/?id=10845
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.01.25 | ПРОТИ РЕЙДЕРСЬКОГО ЗАХОПЛЕННЯ ГАЗЕТИ

    Kвінтесенція побрехеньок Рейдера ЛЬОНІ

    а оце - квінтесенція побрехеньок виконавця рейдерського захоплення ЄДИНОЇ УКРАЇНОМОВНОЇ газети Криму. ТЕПЕР ЇЇ НЕМАЄ САМЕ ЗАВДЯКИ ЮДІ ПИЛУНСЬКОМУ

    >«Ясно одно: газету нужно спасать, она умирает давно, у нее меньше тысячи читателей. В газете мы читаем материалы, которым 10-20 лет, разве не стыдно за это? Я могу документально показать, что люди давным-давно занимаются плагиатом, это стенгазета уже давно», – возмутился Леонид Пилунский.

    http://kianews.com.ua/node/15792

    ПОВНА БРЕХНЯ!!! ПОКАЖИ!!!
 • 2010.01.26 | БЕРКУТ

  КОЛИ БУДЕ НАСТУПНИЙ ПІКЕТ ?

  Чи вже склали руки?
  Чи вже все вирішено і не треба пікетувати рейдерів?
  Чи кримські татари раді ситуації з колишньою єдиною україномовною газетою?
  Прості питання.

  ЧИ Є ВІДПОВІДІ І У КОГО???
 • 2010.01.29 | ПЕРЕДПЛАТНИК

  ГЕЙ, ПІЛУНСЬКИЙ!!! ДЕ МОЯ ГАЗЕТА???

  я передплатив газету.
  В кіосках ця газета є.
  Кожну п'ятницю я отримував газету - за часів Качули.
  Тепер газети немає.
  Навіщо тут лайном кидатись, коли газети у мене в скриньці немає і невідомо коли вона буде.

  Гей, Пілунський! Віддай мою газету! Мабуть сидите там разом із Савченком і онаніруєте над пачками газет, які мусили б бути у передплатників?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2010.01.29 | Дневной дозор

  Чтобы не плодить ветки, напишу свое впечатление здесь.

  У меня в руках - номер "новой" Крымской светлицы.
  Самое первое впечатление - крайне положительное. Начиная с дизайна, который не идет ни в какое сравнение с предыдущей версией. В газетном ларьке газета смотрится, как киевское издание, выгодно отличаясь от подавляющего большинства местных, крымских. Одним словом, внешнее впечатление весьма приятное.

  Теперь о содержании. Более половины статей - безусловно интересные. Развернутое "качественное" интервью с епископом Климентом. Репортаж об археологических раскопках в Херсонесе, которые застопорены из-за позиции ЧФ РФ. Репортаж о крымском мастере изготовления иконы из льняных ниток. Вещи, вернувшиеся в Бахчисарайский дворец из Вены. Изделия мастера Айдера Асанова. Интервью и фрагменты поэзий Сашка Ирванца. Две острые статьи на тему русификации и украинизации. Подробный материал о том, как правильно говорить и писать по-украински некоторые словосочетания.
  В номере есть и другие материалы, я лишь перечислил те, которые привлекли мое внимание. Заметно преобладание культурного акцента в газете, оно усиливается благодаря вкладышу - целому номеру "Культуры", общеукраинского издания того же холдинга.

  Весьма полезным мне представляется новшество, введенное только сейчас. Для Крыма оно просто уникально. Речь идет о коротком summary на русском и крымскотатарском языках для каждого материала.

  Качество издания я нахожу значительно улучшившимся. За это уже можно отдавать искомые 1,9 гривен, такова цена Крымской светлицы в киосках.
  Не хочу вмешиваться во внутренние разборки старого и нового коллектива, я ни на чьей стороне и всего лишь пишу то, что увидел собственными глазами.

  Хочется пожелать коллективу, во-первых, побольше интересных материалов, во-вторых, побольше новых читателей (в моем случае - скорее возвращения старого читателя, который уже давно перестал покупать издание).
  Критикам, у которых, я не сомневаюсь, есть основания для критики помимо личных счетов, хочу пожелать или влиться в обновленную редакцию, или создать свой проект, в котором полностью проявить себя.
  Одно могу сказать точно: возвращение старого формата, после появления нового и привлекательного, было бы просто немыслимым анахронизмом.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.07 | Дневной дозор

   Второй номер - даже лучше первого

   Я купил его сегодня. Первый взгляд уже показывает, что газета набирает обороты.
   И еще. После покупки со мной произошла странная история. Прямо у киоска подозрительная, в смысле с подозрительным взглядом, а не подозрительной внешности, бабушка подошла ко мне и спросила, что это за газету я купил. Как оказалось, подозрительной она была и во втором смысле. Едва я ей объяснил - бабушка не видела названия - как она ловко вырвала газету из моих рук и бросила ее в лужу. Удалилась с криками, что эта газета неправильная и запрещенная. К счастью, бумага почти не пострадала.
   Любопытно, кто накручивает сумасшедших бабушек.
 • 2010.01.30 | Социальная служба

  Просим ПРОГОЛОСОВАТЬ ЗДЕСЬ. Не бойтесь, не за Президента.

  Кому вигідне знищення газети "Кримська світлиця"?
  http://ukrslovo.blogspot.com/
 • 2010.01.30 | Петро

  Слухайте, Ви! Схаменіться

  Після Сьомого не будете мати чого ділити.
  Фомушкін, Ви забули скільки від Кожина отримали за розкол Руху?
  Вже потратились?
  Тепер від бандитів візьмете?
 • 2010.02.03 | ПЕРЕДПЛАТНИК

  Найбільше знищенню газети "Кримська світлиця" радіють вороги...


  Телеканал "Чорноморка" - загалом цілком демократичний.
  Раз на тиждень там робить огляд газет нащадок греків і молдован, а, отже, росіянин, за його визнанням, Владімір Андронакі. Як і більшість кримчан, він є шовіністом.
  Отже, майже два роки ця істота і не думала аналізувати зміст газети "Кримська світлиця" через патріотичну її позицію та висвітлення історії Голодомору - Геноциду українського народу.
  Так ось минулого разу цей українофоблячий примат, повідомивши про зміни в газеті і про її повнокольоровість, від щастя трохи не підскакував на крісельці.
  До того ж назвав попередню газету "сєрєнькая і убогая газєтьонка".
  Зрозуміло, що цей українофоблячий примат біля мікрофона і перед камерою може говорити, що завгодно.
  Ось тільки ні совісті, ні серця Владімір Андронакі, друг Леоніда Пилунського, не має.

  Також важливо, що радіє і російська інформаційна агенція "Новый Регион" - особливо шовінстичне організоване угрупування, статтю якого із задоволенням передрукував призначений Києвом новий редактор-могильщик газети Леонід Пилунський.

  Радіють також Грач, Цеков та інша нелюдська гидота, яка була неодноразово критикована на сторінках газети, добре ім'я якої нині вкрадено рейдерами.
  http://ukrslovo.blogspot.com/2010/02/blog-post_6389.html
 • 2010.02.07 | БЕРКУТ

  Коли вже буде наступний пікет ?

  Застоялись ми тут. Засиділись. Треба пікетуватись вже.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.07 | А-Ба-Ба-Ба

   в субботу

   БЕРКУТ пише:
   > Застоялись ми тут. Засиділись. Треба пікетуватись вже.
   Давайте в одну из следующих суббот устроим.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.07 | Прима-балерина

    У вечері

    Вітаємо ПРИТУЛУ, КАЧУЛУ, Овчарука, Хмільовського, Дубасіків-долгоносіків і прочую гидоту с перемогою Януковича. Ви дуже богато зробили, щоб в Україні була російська мова державною! Браво, біс, браво!!! Притула вивчай гароно російську мову - українську службу Родио Свобода зачиняють у звязку з вашою перемогою!!!!
    Згадай цуко, як ти казав, що руками ПилЮнського захопила БЮТА редакцію "Кримської світлиці" Браво, Притула, біс! Ти гарний, ти продажний, ти цуко! Рідкої сили ЦУКО!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.02.07 | Васько, але не КУНівець

     Re: У вечері

     А де обрізаний хвомушкінд, долбачок, зі своїми американськими сектантами-трясунами соьмого дня, де він пристроївся пастєром, чи то патером, чи то падером? А може падлою?
     А... вони у суботу пікетувати штаб партії Реггіонів будуть, щоб остаточно української мови в Україне не було!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.02.07 | Гулько з полонини

      Re: У вечері

      Притула поцилуй Яника в дупу! Це твій друг! Ні, це твій батько! Ні, це твоє надхнення! Щоб ти всрався! Зрадник!!!!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.02.08 | Победитель!

       ранком Слава Януковичу

       украинские националисты и на следующий день после расстрела объединится не смогут. Уже посыпанные хлоркой в яме продолжают друг друга грызть!
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.02.08 | Победитель!

        Утром Слава Януковичу! Вот они Победители!

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2010.02.08 | Утренник

         Это не победители. Это восемь инвалидов

        • 2010.02.08 | Доброжелатель

         Победителю: Вылечись, если сможешь.

         Потом будешь лечить мозги остальным.
 • 2010.02.09 | Логопед

  А правда ли, что....

  ... Савченко не в состоянии нормально выговаривать букву "р", как и соотечественники ПилЮльского?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.02.09 | Победитель!

   Re: А правда ли, что....

   Правда, ка и ты, пидор, не умеешь вговривать букву "Ю", а тільки букву "Я". Тому Янукович твій і бомжів з вокзалу президент!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.02.10 | ПЕРЕДПЛАТНИК

    Re: А правда ли, что....

    >Правда, ка и ты, пидор, не умеешь вговривать букву "Ю", а тільки букву "Я". Тому Янукович твій і бомжів з вокзалу президент!

    Коли читаю отакі матоязичні відгки, відразу увляю собі отой елєкторат Януковича

    http://www.youtube.com/watch?v=LLExOpTWP3U

    ти, дурачок, третій зліва чи справа?
 • 2010.02.11 | ПЕРЕДПЛАТНИК

  Голос кримської українки за Українську "Кримську світлицю"

  Середа, 10 лютого 2010 р.
  Голос кримської українки за Українську "Кримську світлицю"
  !
  10 лютого 2010 року в прямому ефірі ТРК "Бриз" на ДТРК "Крим" виступав новопризначений редактор газети Леонід Пилунський. Він зробив правильні висновки після вчорашнього ганебного виступу, виглядав добрим дідусем, хоча вимогливі українці телефонували і дорікали за стан газети, до якого довели київські рейдери. Росіянин із Севастополя, дуже дякував Пилунському за нову газету.

  Одній із українок не вдалось поставити свої питання в прямому ефірі. Вірус севастопольської цензури добрався і до "Бризу" - якийсь чоловік в редакції російською мовою запитав, про що б хотіла запитати читачка. І не дав можливості поставити запитання Пилунському. Секундний шматочок цієї бесіди прорвався до ефіру.

  Нам вдалось віднайти особу, яка телефонувала. Це п. Віра, яка 12 років передплачувала газету, а тепер хворіє від того, що зробили з газетою новітні незаконні хазяї.

  Подаємо думки україночки в звуковому файлі.

  http://www.mediafire.com/?j2dzzw2ddor

  http://ukrslovo.blogspot.com/
 • 2010.02.11 | Felicidada

  Створюється Громадський Комітет по захисту «Кримської світлиці»

  11 лютого 2010 р.

  10 лютого 2010 р. в Сімферополі у Всеукраїнському інформаційно-культурному центрі відбулася зустріч заслуженого журналіста України, а ще – самобутнього поета, композитора і виконавця власних пісень Віктора КАЧУЛИ з передплатниками та читачами класичної — пісенної, духовної, незалежної — «Кримської світлиці», яка була єдиною надполітичною україномовною газетою півострова. Віктор КАЧУЛА також представив присутнім свій перший, записаний разом із донькою Юлею, аудіодиск авторських пісень «Може, мамо, я хоч трохи кращим світ зроблю!» http://www.ukrlife.org/main/evshan/apple_ua.htm

  На зустрічі прозвучав заклик до кримчан вступати в Комітет із захисту «Кримської світлиці» того зразка, що редагувалася Віктором КАЧУЛОЮ, та підтримати його плани з відродження випуску видання, можливо, під дещо іншою назвою, але із класичним «світличним» змістом, за яким досі сумують читачі.

  Звертатися з пропозиціями можна за телефоном В. КАЧУЛИ: (067) 650-14-22. Електронна адреса для зв’язку - kr_svit@meta.ua

  Прес-служба Кримської організації УНП,
  050 2853997

  * * *

  У ці дні відзначається чергова річниця завершення афганської авантюри – виведення радянських військ з Афганістану. Несподіванкою для усіх присутніх на цій зустрічі став цикл «афганських» пісень В. Качули, написаних під враженням від спілкування з героями його публікацій під час роботи в колишній кримській молодіжній газеті ще понад 10 років тому. Пропонуємо Вашій увазі кілька «афганських» пісень Віктора Качули:

  ЗА ОТВАГУ

  Этот парень с меня,
  Будто кто подгонял
  Вес и рост, и размер на рубаху.
  Не узнать со спины.
  Но с другой стороны -
  Я - не он. У него - "За отвагу".
  Прямо зависть берет,
  Так глазеют (везёт!)
  На медаль эту Тани и Ксюши.
  Чем я хуже - скажи?
  Тем, что ТАМ не служил?
  Он не выдержал:
  Ладно, послушай.
  Трое суток в пыли
  Мы колонною шли,
  Гнали мы на Кабул бензовозы.
  Вдруг граната со скал,
  Бензовоз запылал!!
  Я в колонне застрял, как заноза!
  Врассыпную народ,
  - Прыгай!! - кто-то орёт.
  Слышу - пламя ревет за спиною.
  Да неужто рванёт?!
  Это ж так разнесёт,
  Что лишь Бог соберёт нас с тобою!
  Видно, есть где-то Бог.
  Кто ж ещё нам помог
  В том краю, где судьба так игрива?
  В общем, я - по газам!
  Как - не помню и сам,
  Но успел, дотянул до обрыва!
  Я за камни упал,
  Я, как листик, дрожал,
  И не думал тогда, что отважный.
  Вот такие дела...
  А колонна - прошла!
  Прорвалась, остальное - не важно...
  - Вот и всё, - он сказал,
  И плечами пожал.
  И умолк, разговор прерывая.
  Пять минут разговор,
  Только я до сих пор
  Ту колонну его вспоминаю:
  Врассыпную народ,
  - Прыгай!! - кто-то орёт.
  Слышу - пламя ревёт за спиною.
  До обрыва - держись!
  Сколько - миг
  или жизнь?
  Смог бы я, если б это со мною?
  Ведь тот парень с меня,
  Будто кто подгонял
  Вес и рост, и размер на рубаху.
  Не узнать со спины.
  Но с другой стороны -
  Я - не он. У него - "За отвагу".

  Симферополь. 1988 г.


  АЛЕКСЕЮ МИРОЛЮБОВУ,
  УСТОЯВШЕМУ, НЕСМОТРЯ НИ НА ЧТО...


  Все никак не отоснится,
  Не уймется этот сон.
  Продираясь сквозь ресницы,
  Ночью в душу лезет он.
  И опять тот парень строгий
  Надо мной стоит, как Бог.
  Как же так? Ведь - ради Бога! -
  Я же знаю: он - без ног?!
  Видно, так судьбе угодно,
  Чтобы мучил меня сон,
  Что не он - а я безногий,
  Я - калека, а не он...
  Вот и корчусь я в постели,
  И дышу - и не дышу.
  Он стоит, и ноги целы,
  Я - истерзанный лежу.
  И опять летит граната
  Из «зелёнки» в мой «КамАЗ»!
  И оторванною пяткой
  Я достать пытаюсь газ!!
  Видно, так судьбе угодно,
  Чтобы мучил меня сон,
  Что не он - а я безногий,
  Я - калека, а не он...
  А потом, в палате белой,
  От наркоза я бегу,
  Но отрезанным коленом
  Оттолкнуться не могу!
  Вот и корчусь, как обрубок,
  И ору - мат-перемат!!
  Будто там, в «КамАЗе»-«трупе»,
  Мои ноженьки горят!
  Не мои!! Я это знаю!
  Не мои!! Да это ж сон!
  Я с ногами просыпаюсь,
  Ну, а он?.. а он?.. а он?
  Он опять, тот парень строгий,
  Над моей душою встал,
  Чтобы я хоть ночь - безногим -
  За него откантовал!
  Может, он, пока затея
  Эта будет сниться мне,
  На моих ногах сумеет
  Пробежаться хоть во сне.
  Пусть ему - да ради Бога! -
  Пусть придёт хотя бы в сон,
  Что не он - а я безногий,
  Я - калека, а не он!
  Вот и корчусь я в постели,
  И дышу - и не дышу.
  Он стоит, и ноги целы,
  Я - истерзанный лежу.
  И опять летит граната
  Из «зелёнки» в мой «КамАЗ»!
  И оторванною пяткой
  Я достать пытаюсь газ!..
  ...Все никак не отоснится,
  Не уймется этот сон.
  Продираясь сквозь ресницы,
  Ночью в душу лезет он.
  И опять тот парень строгий
  Надо мной стоит, как Бог...
  Я ему дал на ночь ноги,
  Я хоть так ему помог...
  Я ему дал на ночь ноги -
  Что еще я сделать мог?

  Симферополь, 1988 г.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua