МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Свобода" ініціювала створення комітету "Кримський наступ" (л)

05/05/2010 | Кримський наступ
http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/014777/

4 травня 2010 року в Сімферополі за ініціативою Кримської обласної організації Всеукраїнського об'єднання "Свобода" відбулись збори щодо створення комітету "Кримський наступ", в рамках всеукраїнської ініціативи ВО "Свобода" по створенню комітетів захисту Нації і Держави.

У зборах взяли участь представники Кримської організації ВО "Свобода", Кримської організації УРП "Собор", Кримська регіональна організація "За Україну", Севастопольської міської організації ВО "Свобода", Кримської крайової організації Народного РУХу України, Всекримського товариства "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

У результаті зборів була ухвалена заява, наводимо її текст повністю:

"Минуло всього два місяці, відколи Віктор Янукович присягнув на Пересопницькому Євангеліє виконувати обов’язки Президента України.

Але за два місяці свого президентства Янукович почав фактичну здачу державного суверенітету, знехтував ключовими положеннями Конституції держави, зрадив пам’ять мільйонів українців-жертв геноциду 1932-1933 років.

Триває тотальний наступ на економічні, соціальні, культурні права українців, громадян України інших національностей. Два місяці перебування при владі спричинили у представників донецького олігархічного клану стан безкарної ейфорії. Вони вважають, що їм усе дозволено: тотальна узурпація влади – законодавчої, виконавчої, судової, нехтування Конституцією і законом, освячення коаліції "тушок" і скасування місцевих виборів, наступ на національні та громадянські права, здача національних інтересів, розгортання повномасштабних репресій та україноненависництва як державна політика…

Незалежність та територіальна цілісність України не є предметом купівлі-продажу. Це мають усвідомити всі, хто зазіхає на нашу Свободу і Батьківщину. Виклик кинуто всьому українському народові. Настає момент істини, час реальних дій, адекватних мірі історичного виклику. Інтереси Нації і Держави вимагають порозуміння та єднання всіх патріотичних, державницьких сил.

Ми звертаємося до кримчан усвідомити небезпеку для кожного громадянина. Кліка Януковича працює на інтереси Росії тобто проти економіки України, проти кожного мешканця Криму. Відбувається наступ на права людини. Під загрозою добробут кожної людини.

У зв’язку з цим проголошуємо створення Оргкомітету Кримського Опору.

Закликаємо всі державницькі, національно орієнтовані сили долучатися до нас. Наше об’єднання залишається відкритим до вступу для всіх політичних партій і громадських організацій, які поділяють наші погляди.

Зокрема ми вимагаємо проведення Референдуму За народної ініціативи щодо Харківських Угод Президента України, які ми вважаємо корупційними".

Прес-служба ВО "Свобода"

Відповіді

 • 2010.05.05 | Svoboda!

  Re: "Свобода" ініціювала створення комітету "Кримський наступ" (л)

  а шо з газетою? світлиці немає.

  так і будете по інтернетах існувати?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.05.07 | Тарас Шевченко

   Чи буде суд, чи буде кара?

   07 травня 2010 р.

   Слухання щодо незаконного звільнення головного редактора «Кримської світлиці» переноситься вчетверте

   Не інакше, як знущанням над Віктором КАЧУЛОЮ, який й далі залишається безробітним, бо його трудова книжка досі в Києві, можна назвати те, що відбулося на так званому судовому засіданні за фактом його незаконного звільнення з посади головного редактора газети «Кримська світлиця» наприкінці минулого року, вважають члени Комітету півострова по захисту «Кримської світлиці», куди входять передплатники та читачі колишньої газети, які були присутні в суді, а також голова Кримського КУНу Василь ОВЧАРУК, голова Української Громади Криму Владислав ХМІЛОВСЬКИЙ, голова Ліги етнічних українців Криму «Лелека» Петро Смолянінов та інші представники патріотичних сил Криму. Про це заявив голова управи Кримської організації Української Народної партії Микола БОРИСЕНКО. Так він прокоментував «вже третє судове слухання 5 травня, що відбулося в Київському районному суді м. Сімферополя, яке виявилося рекордно коротким». Причиною цього, за його повідомленням, була «відсутність третьої сторони — Міністерства культури і туризму України, про що суду було повідомлено факсом менше як за дві години до початку слухання». За словами представника УНП, «поважною» причиною цього виявилася… відсутність коштів на відрядження(!) представника Міністерства в Сімферополь, про що повідомляється у факсі».

   «Не менш дивує й той факт, що хоч сторони — і В. КАЧУЛА, і довірена особа відповідача, директора «Газетно-журнального видавництва» В. САТАРЕНКА, його заступниця Н. МЄХ — погодилися на розгляд справи без участі третьої сторони, суддя відклав слухання аж на липень, бо, як з’ясувалося, в червні в нього відпустка, — зазначив представник УНП. — Н. МЄХ в свою чергу заявила, що в липні відпустка буде в неї, і суд, скоріше за все, буде знову перенесено на невизначений термін».

   «Тож САТАРЕНКО, використовуючи штучно створену тривалу паузу в судовому розгляді, подав позов у Господарський суд на Віктора КАЧУЛУ про сплату боргу за реалізацію газети — 28 тис. грн., які в минулому році, коли Міністерство припинило фінансування газети без поважних причин і «Світлиці» довелося буквально виживати, довелося пустити на поточні редакційні витрати — сплати за телефон, Інтернет, утримання редакційного комп’ютерного видавничого комплексу, витратні матеріали, пошту, відрядження та ін.», — зазначив Микола БОРИСЕНКО.

   За його словами, «якби Міністерство культури України було впевнено в тому, що виграє суд над незаконно звільненим головним редактором Віктором КАЧУЛОЮ, він вже давно б відбувся». «Причина затягування процесу одна: звільненого редактора просто хочуть «дотиснути» і заставити відступитися, бо нікому в новій владі не потрібна справжня патріотична україномовна газета», — підсумував представник УНП.

   Також він пояснює прояв агресії проти КАЧУЛИ й тим, що ДП «Газетно-журнальне видавництво» спішить використати ситуацію, щоб списати на нього свої гріхи, оскільки зі слів нового Міністра культури і туризму України М. КУЛИНЯКА стало відомо, що з десяти видань, анонсованих цим видавництвом, він бачить лише одну газету, «собівартість якої не зовсім адекватна».Також виявилося, що не розрахувалися з поліграфічним підприємством, яке друкувало цю продукцію, хоча кошти Міністерство на це «Газетно-журнальному видавництву» виділяло немалі — близько 5 млн. грн. (http://www.dt.ua/3000/3680/69102/ )». «В цьому напрямку вже працюють правоохоронні органи», — додав він.

   Микола БОРИСЕНКО нагадав, що «наприкінці минулого року керівництво «Газетно-журнального видавництва» Міністерства культури і туризму України» незаконно звільнило головного редактора «Кримської світлиці» Віктора КАЧУЛУ, якого заступник Міністра культури та туризму України М. ЯКОВИНА та директор «Газетно-журнального видавництва» Мінкультури» В. САТАРЕНКО через застосування шантажу намагалися примусити «добровільно» написати заяву на звільнення за власним бажанням». «Віктор КАЧУЛА відповів відмовою та подав заяву до суду про скасування догани та поновлення його на посаді головного редактора», — зазначив він. За його словами, «проти незаконних дій колишнього керівництва Міністерства висловила протест українська громадськість Криму, яка ініціювала створення Комітету по захисту «Кримської світлиці» Віктора КАЧУЛИ».

   «А тим часом, газета «Кримська світлиця» зусиллями нового керівництва поступово припиняє своє існування, виходячи все рідше та рідше, як повідомляють в кіосках «Союздруку», — підсумував Микола БОРИСЕНКО.


   Тетяна Степченкова, прес-служба
   Кримської організації УНП, 050 2853997
   http://ukrslovo.blogspot.com/
 • 2010.05.05 | Вісім Інвалідів

  Ми теж ініціювали НАСТУП!

  Ми теж, ми теж ініціювали наступ! Ми поклали на асфальт какашку, наліпили на ній папірець з написом "янукович" і НАСТУПИЛИ на неї спочатку милицями, а потім башмаками. І розчавили її! І пішли додому. Це не менш ефективний протестний захід, ніж в панів із Свободи. Мабуть навіть і більший: бо в тролейбус нас не пустили навіть за інвалідськими посвідченнями. І не через наші башмаки, а через нашу принципову позицію!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.05.06 | Svoboda!

   Re: Ми теж ініціювали НАСТУП!

   а додому пустили? і так і ходите в таких черевиках?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.05.07 | Вісім інвалідів

    наш НАСТУП продовжується!

    Svoboda! пише:
    > а додому пустили? і так і ходите в таких черевиках?
    Ні, додому нас не пустили. Навіть за інвалідськими посвідченнями. Через наші принципові переконання! І в магазини нас не пускають також, тож ми оголошуємо голодування!
    Ми тепер ходимо по вулицях та башмаками на всі зустрічні какашки НАСТУПАЄМО та розчавлюємо. Ось так: чав! чавввв! І розмазуємо! Щоб вороги бачили та лякалися!! І вони лякаються! В жасі від нас розбігаються!
    Напишіть про нас, будь ласка, в "Кримській світлиці" трьома мовами!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.05.07 | Наталка

     Ви і без посвідчення - інваліди. "Какашки" - це вже справа смаку

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.05.08 | Вісім інвалідів

      Ну якщо це для вас справа смаку, то смакуйте!

      Так, ми інваліди хоч з посвідченнями, хоч без посвідчень.
      Ходімо з нами! Ми їх розчавлюватимемо, а ви смакуватимете, якщо для вас це справді справа смаку, а не базікання. Янучари як побачать, ще більш злякаються та розбігуться.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua