МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

КУЗЬМУКУ - ГАНЬБА

05/20/2010 | Камінь
Регіонали не проголосували за усунення дискримінації вдів військових

Результати голосування 19.05.2010: За-206, Проти-1, Утрим.-0, Не гол.-211 (Партія регіонів: За:0, Проти:1, Утрималися:0, Не голосували:166, у т.ч.- А. КУЗЬМУК, Відсутні:5)

Пропонувались зміни:
Проект Закону України № 5108 від 08.09.2009 «Про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (щодо розміру пенсій в разі втрати годувальника)» Викласти статтю 36 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 29, ст.399; ВВР, 2002, N 35, ст.262) у такій редакції:
«Стаття 36. Розміри пенсій в разі втрати годувальника
Пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:
а) членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час - 70 відсотків заробітку годувальника, на двох членів сім'ї - 90 відсотків, а на трьох і більше - 40 відсотків заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї. В таких же розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків;

Чинна редакція:
Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 29, ст.399)
Стаття 36. Розміри пенсій в разі втрати годувальника. Пенсії в разі втрати годувальника призначаються в таких розмірах:
а) членам сімей військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних при захисті Батьківщини, ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи або виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, у
партизанських загонах і з'єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю у бойових діях у мирний час - 40 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.
б) сім'ям військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які померли внаслідок каліцтва, одержаного в результаті нещасного випадку, не пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з проходженням служби, - 30 процентів заробітку годувальника на кожного непрацездатного члена сім'ї.

Закон України «Про військовий обов'язок і військову службу»(Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 27, ст.385)Стаття 2. Військова служба є державною службою особливого характеру…

У той же час:
Закон України «Про державну службу» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 52, ст.490 )
Стаття 37. Пенсійне забезпечення і грошова допомога державним службовцям. У разі смерті особи у період перебування на державній службі за наявності у померлого годувальника стажу державної служби не менше 10 років непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні (при цьому дітям - незалежно від того, чи були вони на утриманні померлого годувальника), призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї у розмірі 70 відсотків суми заробітної плати померлого годувальника, на яку нараховувалися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, з урахуванням норм частини п'ятої цієї статті, а на двох і більше членів сім'ї - 90 відсотків.

Закон України «Про статус народного депутата України» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1993, N 3, ст. 17)

Стаття 20. Гарантії трудових прав народного депутата України
У випадку смерті народного депутата призначається пенсія у разі втрати годувальника непрацездатним членам сім'ї, які були на його утриманні, за їх заявою (при цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника) у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого народного депутата з урахуванням всіх доплат та надбавок до посадового окладу на одного непрацездатного члена сім'ї та 90 відсотків – на двох і більше членів сім'ї на день звернення за пенсією за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України.


То ж, тепер вояки мають йти в атаку лише коли попереду піде Кузьмук з усіма регіоналами, а міліціонери - на ніж, коли попереду підуть прокурори та судді.

Відповіді

 • 2010.05.28 | Перехожий

  Найшов більше

  Закон України «Про прокуратуру» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1991, N 53, ст.79 )
  Стаття 50-1. Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих. Членам сімей прокурора або слідчого (батькам, дружині, чоловіку, дітям, які не досягли 18 років або старшим цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення ними 18 років, а тим, які навчаються, - до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23-річного віку), які були на його утриманні на
  момент смерті, призначається пенсія на випадок втрати годувальника, за наявності у нього стажу роботи в органах прокуратури не менше 10 років, у розмірі 60 відсотків від
  середньомісячного (чинного) заробітку на одного члена сім'ї, 80 відсотків - на двох і більше членів сім'ї.

  Закон України «Про статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 8, ст. 56) Стаття 45. Соціальний захист суддів . 4. У разі загибелі (смерті) судді, в тому числі судді у відставці, внаслідок тілесного ушкодження чи іншого ушкодження здоров'я, пов'язаного з виконанням відповідно до закону службових
  обов'язків, непрацездатним членам сім'ї, що перебували на його утриманні, щомісячно виплачується компенсація в розмірі різниці між частиною заробітку загиблого, що припадала на їх частку, і призначеною пенсією у зв'язку з втратою годувальника без урахування одноразової допомоги.
 • 2010.05.31 | Аналітик

  Свида підтримав своїм вчинком!

  Минулого тижня начальник Генштабу - головнокомандувач Збройними силами України генерал армії Іван Свида подав рапорт про відставку.

  "У ситуації, що склалася, я визнаю право президента (Віктора Януковича) реалізувати його бачення шляхів розвитку Збройних сил. Він зможе це зробити з іншим начальником Генштабу", - сказано в рапорті Свиди.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua