МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Рожеві мрії Валерія Саратова

06/22/2010 | Камінь
Керівництво Севастополя планує порушити перед російською стороною питання про долю земельних ділянок, що вивільняються у ході оптимізації Чорноморського флоту РФ.

Як повідомив голова Севастопольської міськдержадміністрації Валерій Саратов у понеділок, він має намір порушити це питання на зустрічі з міністром оборони Росії Анатолієм Сердюковим у Севастополі 24 червня.
"Питання я це, безумовно, порушу. Знаєте чому? Тому що крапля камінь точить", - заявив Саратов на запитання про землю, яка, можливо, буде вивільнена з причини оптимізації ЧФ РФ, повідомляє УНІАН.

Водночас він визнав, що "практично рішення не буде, і я порушу питання, щоб почути думку російської сторони".

За твердженням Саратова, він це питання порушував на засіданні підкомісії з Чорноморському флоту, на зустрічах з послом РФ в Україні, з головою Адміністрації президента РФ, "що розвиток в Севастополі без зміни цільового призначення ряду ділянок змінитися не може".

"А зараз наступне "але", яке сьогодні є: Росія, продовживши з відома України перебування ЧФ РФ до 2042 року, практично сплатила за цю землю... зменшивши ціну на газ", - сказав голова Севастопольської міськдержадміністрації.

Тому, як вважає Саратов, "сьогодні без доброї волі російської сторони рішення ухвалене бути не може".
"Тут треба знайти алгоритм, який має враховувати інтереси, безумовно, російської сторони, української сторони, я маю на увазі військових і міста", - наголосив він.

"Одностороннього рішення бути не може до 2042 року. Завдання міської влади, зокрема моє, полягає в тому, як запропонувати такий алгоритм на рівні, як мінімум, прем`єр-міністрів", - додав Саратов.

Голова Севастопольської МДА запевнив, що "шукатимемо рішення". "Якщо бути чесним, і російським військовим ця територія не потрібна, і українським, однак далі треба сідати за стіл переговорів і писати угоду (очевидно, йдеться про окремі території, що вивільняються ЧФ РФ - ред.)", - підкреслив Саратов.

ДОВІДКОВО ДЛЯ МДА:

Відповідно до досягнутих домовленостей (від 9 червня 1995 року і 28 травня 1997 року) Чорноморський флот Росії на території України може мати 25 тис. чоловік особового складу, у тому числі в частинах морської піхоти та морської авіації наземного базування – 1987 чол.; 272 од. кораблів і суден (бойових кораблів – 32, бойових катерів – 20, кораблів спецпризначення – 16, суден і катерів допоміжного флоту – 130, пошуково-рятувальних суден і катерів – 40, гідрографічних суден і катерів – 34).

Зараз чисельність особового складу Чорноморського флоту складає близько 11 - 12 тис. (за іншими даними – менше 14 тис.) та близько 9 – 10 тис працівників. Чисельність російської морської піхоти на Чорному морі становить 2500 - 2900 чоловік (показово, що наприкінці 2008 – у 2009 р. 810 полк МП повторно розгорнуто у бригаду МП).
У бойовому складі ЧФ нині - близько 50 суден, з них менше 40 бойових кораблів і катерів: 13 великих кораблів (флагман, ракетний крейсер «Москва», 2 великих протичовневих кораблі, 3 сторожовика і 7 великих десантних кораблів). Крім того, – ще 13 малих кораблів (ракетні, протичовнові і тральні), 2 підводних човна і 6 ракетних катерів.

Відповідно до Додатків № 2 і № 3 до Угоди, в АР Крим та м. Севастополі під об'єктами ЧФ РФ значиться 18,2 тис. га земель (у т.ч. близько 3,5 тис. га у межах м. Севастополя). При цьому, на умовах оренди російській стороні для потреб ЧФ РФ передано 4591 об'єкт нерухомості (у т.ч. 3571 у межах м. Севастополя) та понад 110 причалів (використовуються за прямим призначенням не більше третини).

Тобто, флот скорочується, але фонди утримує. СОБАКА НА СІНІ.

Російська сторона досі не повернула (як видається, і не поверне) місцевим органам влади величезну кількість земель і об'єктів які не були включені в додатки до підписаних угод, а тому сьогодні флот фактично експлуатує значно більше того, що в них прописане.
За дуже заниженими даними це – 75 земельних ділянок, площею більше 150 гектарів, 300 об’єктів інфраструктури, велика кількість спеціальних полігонів на суші, у внутрішніх і територіальних водах.

ЧФ має у своєму арсеналі від 200 до 300 тис. тонн боєприпасів, із них 10–20 тис. т вимагають негайної утилізації. В межах Севастополя знаходяться склади 17-го арсеналу і 1584-ї флотської технічної ракетної бази, де зберігається понад 3 тис. умовних вагонів артилерійських і стрілецьких боєприпасів, усього близько 60 тис. тонн.

Є факти затоплення десантними кораблями ЧФ РФ боєприпасів на траверзі Севастополя у 1999 і 2004 роках. Зокрема, влітку 2004 року авіаційні боєприпаси, що відслужили свій термін експлуатації, затопили на зовнішньому рейді Севастополя великі десантні кораблі «Орск» і «Цезар Куніков». Небезпідставними, мабуть, є дані про затоплення в бухтах Севастополя Чорноморським флотом, під час розподілу, бойових отруйних речовин та застарілих боєприпасів.

За деякими даними, лише у підземних шахтах під Севастополем лежать десятки тисяч тонн вибухонебезпечних предметів. Зокрема, у бухті Голандія розташовано близько 80 підземних казематів, де зберігають неймовірну кількість боєзапасів. Просто нафаршировані ними підземний арсенал в Сухарній балці, торпедний арсенал в Троїцькій балці, над яким розташований цілий житловий мікрорайон.

Відповіді

  • 2010.06.24 | Аналітик

    А може...

    Председатель севастопольской госадминистрации Валерий Саратов намерен поставить перед министром обороны России Анатолием Сердюковым вопрос о задолженности по зарплате на российских предприятиях, расположенных в городе, и о передаче земельных участков, которые не используются Черноморским флотом, Севастополю.

    Напоминаем, 23-24 июня министр обороны России, Анатолий Сердюков посетит Крым и Севастополь. (Щось укрЗМІ мовчать)

    «Будем говорить прямо: надо садиться за стол переговоров. У черноморского флота, к примеру, находится завод ЖБИ в самом центре города на мысе Хрустальный. Нужен там Севастополю завод? Конечно нет. Давайте теперь решать, как нам поступить», – сказал Саратов.

    Мэр решительно настроен озвучить подобные проблемы перед министром обороны РФ.
    Несмотря на то, что данный вопрос должен решаться на уровне министров и премьеров, Севастополь тоже имеет свою точку зрения, которая должна учитываться в международных соглашениях.
    «Россия, продлив пребывание Черноморского флота до 2042 года, практически оплатила эту землю. Здесь надо найти алгоритм, который должен учитывать интересы российской стороны, украинской и города.

    Я однажды уже предложил: давайте выставим отдельные (не используемые ЧФ РФ – прим. ред.) участки на аукцион: треть потратим на строительство жилья для российских военнослужащих, треть – на строительство жилья для украинских военнослужащих, а треть отдадим городу, чтобы он к этим объектам провел инфраструктуру. Тогда все это сходится…», – сказал Саратов.

    Снятие запрета на въезд в Украину мэру Москвы Юрию Лужкову активизирует сотрудничество Севастополя и Москвы, и будет позитивно воспринято севастопольцами, убежден глава Севастопольской городской государственной администрации Валерий Саратов.
    “Севастополь не может не любить Лужкова. Причина проста, я всегда говорю: хотите выйти на такой же уровень авторитета, постройте в городе три тысячи квартир, как это сделал мэр Москвы”, – сказал Саратов журналистам в Севастополе, комментируя сообщения СМИ о снятии запрета на въезд в Украину Юрию Лужкову.
    “Юрий Лужков предметно занимался Севастополем, вкладывая огромные средства в обеспечение военнослужащих российского Черноморского флота жильем, а это – вложения в Севастополь, потому что у российских военнослужащих есть дети и они севастопольские”, – подчеркнул Саратов.
    Валерий Саратов не раз инициировал вопрос о снятии запрета на въезд Юрия Лужкова в Украину будучи еще председателем Севастопольского городского совета, сообщили в пресс-службе горсовета.

    4 июня мэр Москвы подтвердил, что теперь свободно может посещать территорию Украины. “Недавно у нас состоялся разговор с новым президентом Украины Виктором Януковичем, и он уведомил меня, что я теперь не являюсь персоной нон грата в Украине”, – сообщил Лужков “Интерфаксу”.

    Напомним, Юрий Лужков 11 мая 2008 года в Севастополе заявил, что этот город как военно-морская база СССР и России никогда не передавался Украине и должен быть возвращен России. После этого заявления Служба безопасности Украины запретила въезд Лужкову в страну.

    А тепер - знову дружба?
  • 2010.06.25 | Tatarchuk

    Росія збирається утилізувати боєприпаси ЧФ в Україні

    http://tsn.ua/ukrayina/rosiya-hoche-utilizuvati-boyepripasi-chf-v-ukrayini.html

    Росія пропонує залучити українські підприємства для утилізації боєприпасів і озброєнь Чорноморського флоту.

    Про це заявив міністр оборони Росії Анатолій Сердюков за підсумками засідання підкомітету з питань безпеки українсько-російської міждержавної комісії, що відбувся напередодні в Криму

    "Великі перспективи має кооперація підприємств військової промисловості Росії і України, - сказав Сердюков. - Пропонуємо залучити спеціалізовані українські підприємства для утилізації на території України боєприпасів, озброєнь і військової техніки Чорноморського флоту Росії".

    Як відомо, Київ готовий вести з Москвою переговори з питання переозброєння Чорноморського флоту РФ, що базується в Криму. Про це повідомив 24 червня в Севастополі міністр оборони України Михайло Єжель.

    "У нас є угода з Росією про базування Чорноморського флоту. Треба сідати за стіл і вести переговори", - сказав Єжель, відповідаючи на питання про те, як Україна відноситься до заяви РФ про намір до 2020 року поповнити корабельний склад ЧФ РФ 15 новими кораблями.

    У свою чергу глава російського оборонного відомства Анатолій Сердюков підтвердив, що Чорноморський флот поповнюватиметься новими кораблями.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".