Макєєвско-єнакієвським "кримчанам" шалено бракує мільярдів на облаштування стоянок для яхт.
Джарти необхідно на мрії 81 мільярд
Рада міністрів Криму затвердила проект Державної програми "Розвиток транспортно-дорожнього комплексу АР Крим", яка розрахована на 2011-2020 роки.
Загальна кількість грошей, необхідних на реалізацію програми - 81 млрд. гривень, пише видання "Дело".
У проекті заплановано, що 53 млрд. гривень надасть бюджет України, решта коштів поступить з позабюджетних джерел.
Програма передбачає, що до 2020 року в Криму будуть побудовані понад 152 кілометрів нових автомобільних доріг.
Заплановано, зокрема, завершення будівництва об'їзної дороги навколо Сімферополя. Планується також ремонт усіх кримських доріг загальною протяжністю 6 тисяч кілометрів.
Реконструкція та модернізація торкнуться більш 600 кілометрів дорожньої мережі, в тому числі дороги Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта, Херсон-Джанкой-Феодосія-Керч, Сімферополь-Бахчисарай-Севастополь.
Особливе місце в проекті програми займає розвиток екологічно чистого електротранспорту.
Передбачається купити 369 нових тролейбусів і 30 трамваїв, прокласти в Євпаторії 20 кілометрів сучасних безшумних трамвайних шляхів і створити новий трамвайний маршрут від селища Заозерне до аквапарку протяжністю 41 кілометр.
Крім того, два нових тролейбусних маршрути повинні з'явитися у Керчі.
Розділ програми, присвячений морському транспорту, передбачає перенесення вантажної частини Євпаторійського морського торгового порту на озеро Донузлав, де буде побудований контейнерний термінал.
У порту Феодосії після реалізації програми з'явиться новий глибоководний причал, покинутий Камиш-Бурунський порт буде відновлено.
Значна частина проекту програми присвячена розвитку в Криму інфраструктури круїзного і яхтового туризму.
Передбачається, зокрема, провести реконструкцію морського вокзалу в Євпаторії з створенням на території порту сучасної яхтової марини.
Стоянки для яхт будуть обладнані також в Судаку, Гурзуфі, Алупці, на території Массандрівського портового пункту в Ялті і інших прибережних регіонах Криму.
Програма передбачає також відновлення Керченської аеропорту та розвиток повітряного сполучення усередині Криму.
У сімферопольському аеропорту в рамках реалізації програми буде реконструйовано аеродромний комплекс і побудований новий аеровокзал.
У столиці Криму з'явиться також приміський залізничний вокзал і автовокзал.