МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Піррова перемога Віктора Качули у газеті «Кримська світлиця»

10/21/2010 | Влад
УКРАЇНСЬКА ГРОМАДА КРИМУ ВІТАЄ З ПЕРЕМОГОЮ ВІКТОРА КАЧУЛУ, головного редактора газети «Кримська світлиця»

14 жовтня, відповідно до рішення Київського районного суду м. Сімферополя від 9 липня 2010 року В. Качулу було поновлено на посаді головного редактора газети «Кримська світлиця».

Українська громада Криму вітає Віктора Качулу і бажає йому сил, натхнення і волі до нових перемог. Це перемога кожного з нас, це наша спільна перемога. УКРАЇНЦІ! Пам’ятаймо ж, що саме в єдності наша сила.

Українська громада Криму з самого початку тиску на газету «Кримська світлиця» прийняла однозначну позицію на її захист, незважаючи ні на які надумані аргументи і фактично, як зараз стало відомо, протиправні дії колишнього керівництва Міністерства культури. Ми писали листи, звернення, організовували групи спротиву та приймали участь у судових засіданнях. Також сьогодні ми, в кінці кінців, можемо чітко назвати «троянських коней» кримського українства.

Але зараз про ГОЛОВНЕ - КОЛИ і ЯКУ «Кримську світлицю» ми зможемо отримувати?

Українська громада Криму запросила головного редактора «Кримської світлиці» В. Качулу на зустріч вже у його перший робочий день після повернення з Києва. З`ясувалося, що ситуація з газетою дуже й дуже невтішна. По-перше, головний редактор В. Качула зіткнувся з тим, що колективу працівників «Кримської світлиці», до якого він повернувся, щоб відновити випуск газети, яка не виходить вже 4 чи 5 місяців, сьогодні просто ніде виконувати свої службові обов`язки. Адміністрація бази-готелю МДЦ «Артек» у Сімферополі, де з 2003 року розташовувалася редакція, у вересні ц. р., за борги опечатала редакційні кабінети і нікого туди не допускає, поки Міністерство, як співзасновник газети, не перерахує гроші (а це, як нам стало відомо, понад 50 тис. гривень). А там же знаходиться майно, обладнання, інтернет, комп`ютери, на яких робиться газета!

В. Качула був змушений провести редакційну планірку біля зачинених дверей, де повідомив колегам, що їх зобов`язують замість поточних, оперативних номерів газети, які мають приходити до читачів кожної п`ятниці, готувати до друку пропущені ще з літа номери «Кримської світлиці», щоб у такий спосіб повернути борги передплатникам. Причому, надрукувати ці номери київський видавець - «Газетно-журнальне видавництво Мінкультури» зможе лише... у грудні, коли буде проведено тендер і у Києві визначиться типографія, де друкуватимуть нашу «Кримську світлицю».

Члени редакції, які з`явилися на планірку, мають бажання працювати над відновленням випуску «Кримської світлиці», розваленої попереднім керівництвом Газетно-журнального видавництва міністерства та призначеним ним редактором Пілунським. Разом з тим, їх та головного редактора В. Качулу турбують строки, визначені Газетно-журнальним видавництвом для складання всіляких планів та графіків випуску знищеної газети та обов’язок підписати попередження про можливе звільнення наприкінці поточного року.
Виникає питання: чому у нас, читачів, ніхто не запитав, чи влаштовує нас така «оперативність» виходу газети? Замість інформативних, актуальних щоп`ятничних номерів нам наприкінці року збираються підсунути якісь щомісячні альманахи і назвати це «Кримською світлицею».
Як Ви самі це прокоментували б, якби Вам узимку доставили «свіженьку» літню пресу? То чи не краще було б почекати цих два місяці (і довше терпіли), не переводити грошей і паперу, а повернути передплатникам цьогорічні борги у новому році: принаймні, в першому кварталі доставляти їм газету безкоштовно (бо ж за неї заплачено тепер).
А колектив «Кримської світлиці» у жовтні, листопаді і грудні нехай би випускав свіжі, поточні номери газети - звичайно, за умови, що вони будуть вчасно друкуватися, як це було тоді, коли «Кримська світлиця» готувалася до друку і друкувалася у Сімферополі.

Як повідомив під час зустрічі з Української громади Криму, членами Громадської Ради газети і читачами В. Качула, згідно з доведеним графіком він зобов`язується передавати газету для друкування у Києві... за два тижні (?!) до дати її виходу. Що ж то буде за газета, як вона встигатиме за подіями і чи потрібна буде читачам, якщо повідомлятиме про те, що відбувається в Криму і в усій Україні, із півмісячним запізненням? На який наклад можна розраховувати за таких умов, як взагалі агітувати, щоб таке видання передплачували.

Враховуючи ситуацію, що склалася Українська громада Криму спільно з читачами газети «Кримської світлиці» надіслали лист Міністру культури та туризму України КУЛИНЯКУ М. А. з вимогою повернути «Кримську світлицю» до Криму!

УКРАЇНЦІ! Ви зрозуміли, що боротьба за «Кримську світлицю» продовжується?! Тож єднаймося і поборемо, бо ми того варті!Прес-служба ГО «Українська Громада Криму»

Відповіді

 • 2010.10.21 | Felicidada

  Re: Піррова перемога Віктора Качули у газеті «Кримська світлиця»

  >А там же знаходиться майно, обладнання, інтернет, комп`ютери, на яких робиться газета!

  справді? хіба не розікрадено все?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.21 | Дневной дозор

   Что украли в газеті «Кримська світлиця»

   Felicidada пише:
   > >А там же знаходиться майно, обладнання, інтернет, комп`ютери, на яких робиться газета!
   >
   > справді? хіба не розікрадено все?

   Отгадайте загадку. Отбери у собаки кость - что останется?
   Ответ: останется собачье терпение.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2010.10.21 | Вечірня Стежа

    Re: Что украли в газеті «Кримська світлиця»

    Дневной дозор пише:
    > Felicidada пише:
    > > >А там же знаходиться майно, обладнання, інтернет, комп`ютери, на яких робиться газета!
    > >
    > > справді? хіба не розікрадено все?
    >
    > Отгадайте загадку. Отбери у собаки кость - что останется?
    > Ответ: останется собачье терпение.

    Після Качули можна вкрасти хіба що килимок для миші (комп'юткрної)... .
   • 2010.10.21 | Spis

    Що вкрали в газеті «Кримська світлиця»? Хміловськи гроші!й

    Ніякої "УГК" - української громади Криму не існує. Придурь пузата з прізвищем Хміловський, зареєстрував фірму в який він є все! Обирати, чи переобирати його не можливо, ніяких членів, чи підчленників там нема. Один він! Через газету "Кримська світлиця", коли там був Качула першого розливу, він по газетним оголошенням зібрав велику купу грошей, обібравши бідних українців Криму, які повірили оголошенням у «Світлиці» про те, що цей гопник дійсно проведе Конгрес українців. Збираючи гроші він їх ховав в свою кишеню гарно їв та добре пив. По деяким підрахункам там десь біля (100)ста тисяч грн. Так от мі українці Криму вимагаємо, щоб бідний жебрак Качула забрав ці гроші у крадія-шахрая Хміловського та заплатив за оренду, а точніше по договору «про збереження майна» між фірмою Качули «Об’єднана редакція газети КС» та готельним комплексом «Артек».
    При всіляким і дуже не лагідним відносенам до теперішнього керівництва ГЖВ, треба віддати належне пані Карасьвої – вона дійсно не може платити за оренду, бо дикун Качула підписав с «Артеком» саме таку дурню не про оренду, а про «збереження». Це дійсно безвихідь – але хай ВВ забере грошу у крадія Хміловського і все буде гарно: заплате борг, двері відчиняться і новий-старий недолугий шахрайок Качула почне робити газету «Кримська світлиця». З чим ми його і будемо вітати, а поки не треба з хворої голови ідіотів перекладати провину, наприклад, на пана Пилунського. Вся ця дурна газетна історія дуже гарний приклад, як вороги всього українського вдало скористувалися недолугістю купки ідіотів на кшталт Качули-Хміловського. Дев’ять місяців поливання брудом і відвертою брехнею тих, хто робив все можливе, щоб врятувати газету і зберегти її проукраїнський напрямок і патріотичний зміст привели до повної перемоги прихильників ВФЯ і, зрозуміло, до повної смерті єдиної української (фінансованої за державний кошт) газети у Криму. Коли газета остаточно зникне чи перейде до прямого підпорядкування таким українофобам як В.Колесниченко, ми оприлюднімо повний список вбивць «Світлиці». Повний! Від першої брехні на радіо «Свобода» у січні 2010 року до останньої заяви так званого самозваного УГК. Так буде!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.21 | Сьомий

     Re: Що вкрали в газеті «Кримська світлиця»? Хміловськи гроші!й

     Spis пише:
     > Ніякої "УГК" - української громади Криму не існує. Придурь пузата з прізвищем Хміловський, зареєстрував фірму в який він є все! Обирати, чи переобирати його не можливо, ніяких членів, чи підчленників там нема. Один він! Через газету "Кримська світлиця", коли там був Качула першого розливу, він по газетним оголошенням зібрав велику купу грошей, обібравши бідних українців Криму, які повірили оголошенням у «Світлиці» про те, що цей гопник дійсно проведе Конгрес українців. Збираючи гроші він їх ховав в свою кишеню гарно їв та добре пив. По деяким підрахункам там десь біля (100)ста тисяч грн. Так от мі українці Криму вимагаємо, щоб бідний жебрак Качула забрав ці гроші у крадія-шахрая Хміловського та заплатив за оренду, а точніше по договору «про збереження майна» між фірмою Качули «Об’єднана редакція газети КС» та готельним комплексом «Артек».
     > При всіляким і дуже не лагідним відносенам до теперішнього керівництва ГЖВ, треба віддати належне пані Карасьвої – вона дійсно не може платити за оренду, бо дикун Качула підписав с «Артеком» саме таку дурню не про оренду, а про «збереження». Це дійсно безвихідь – але хай ВВ забере грошу у крадія Хміловського і все буде гарно: заплате борг, двері відчиняться і новий-старий недолугий шахрайок Качула почне робити газету «Кримська світлиця». З чим ми його і будемо вітати, а поки не треба з хворої голови ідіотів перекладати провину, наприклад, на пана Пилунського. Вся ця дурна газетна історія дуже гарний приклад, як вороги всього українського вдало скористувалися недолугістю купки ідіотів на кшталт Качули-Хміловського. Дев’ять місяців поливання брудом і відвертою брехнею тих, хто робив все можливе, щоб врятувати газету і зберегти її проукраїнський напрямок і патріотичний зміст привели до повної перемоги прихильників ВФЯ і, зрозуміло, до повної смерті єдиної української (фінансованої за державний кошт) газети у Криму. Коли газета остаточно зникне чи перейде до прямого підпорядкування таким українофобам як В.Колесниченко, ми оприлюднімо повний список вбивць «Світлиці». Повний! Від першої брехні на радіо «Свобода» у січні 2010 року до останньої заяви так званого самозваного УГК. Так буде!

     Обов'язково.
   • 2010.10.21 | Ехидный

    Мы готовы!

    Приффет от крымских проффесиональных украинцев!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2010.10.22 | Ксюша

     Re: Мы готовы!

     На встрече работников редакции с восстановленным редактором, корреспондентка "КС" Л.Степко по Севастополю, сквозь слезы поведала коллективу, как тяжело дались ей эти месяцы оккупации редакции газеты "КС": не давали писать, читать, кушать, пить, лишили интернета.... Совсем уж было надежду потеряла и вот, удача улыбнулась вновь! Любимый редактор восстановлен, как Windows после вируса! Вот оно, простое бабье счастье! Хозяин назначит меня любимой журналисткой!!!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2010.10.22 | Ехидный

      Хроника освобождения. Часть І-ая

      Она рыдает, придержавая осунувшегося "донельзя" шеф-редактора, но это слезы радости! No passaran!
     • 2010.10.22 | Ехидный

      Хроника освободительной борьбы. Часть ІІ.

      Объявление. Все, кто имеет свидетельства издевательств над журналистами "КС" в тяжелые месяцы оккупации и готов дать показания прошу обращаться по адресу: город С., пр.Гагарина, 5, у входа в пыточную камеру №14. Свидетельские показания приносить с собой! При освидетельствовании будет сохраняться конфиденциальность и тайна следствия!
     • 2010.10.22 | Ехидный

      Хроника освободительной борьбы. Часть ІІІ. Свидетельства

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2010.10.22 | Felicidada

       Это даже хорошо, что в коллективе КС сохранился стукачок! (-)

       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2010.10.22 | Ехидный

        Re: Это даже хорошо, что в коллективе КС сохранился стукачок! (-)

        А это тот же самый, кого ты оставил в редакции - он (или она)тройной агент (агентесса). Как раз Качула, как работник спецслужб самого низкого уровня, по-другому работать и не умеет. На конкурсе м-ов он всегда занимал только третье место, даже не второе, потому что классный м-к!
       • 2010.10.23 | Ехидный

        felicidada вес взяла! Что дальше?

     • 2010.10.23 | Потрясенный зверствами

      Ничего себе!!!

      Ксюша пише:
      > как тяжело дались ей эти месяцы оккупации редакции газеты "КС": не давали писать, читать, кушать, пить
      Раз не давали писать, значит и какать тоже не давали... Это ж настоящее зверство! Даже гестаповцы не делали так!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
 • 2010.10.30 | Дидушко

  Світлиця есть нечто, что должно быть уничтожено

  Светлица есть нечто, что будет уничтожено.
  Так говорю я, и так решено, и так будет.
  Жалкие пигмеи копошатся у моих сандалий.
  Они хотят жить и работать, но скоро их не станет.
  Трепещите от ужаса, иль забывайтесь в алкоголе, -
  Неважно, вас постигнет неотвратимость.
  Светлица будет первой жертвой грандиозного плана.
  Она будет стонать, подвешенная, на городской площади.
  Вокруг будут подвешены все участники этой оперетты.
  Поутру люди, проснувшись, будут собираться на площади
  И постепенно понимать, что ожидает впереди всех их.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.10.30 | Бабушка

   Відчепіться нарешті від мого Дідушки поки

   я вам макітру на головіне розбила й ціпком ребра не порахувала.
   Начувайтеся, злидні.
  • 2010.12.21 | Внучка

   Re: Світлиця есть нечто, что должно быть уничтожено

   Дидушко пише:
   > Светлица есть нечто, что будет уничтожено.
   > Так говорю я, и так решено, и так будет.
   > Жалкие пигмеи копошатся у моих сандалий.
   > Они хотят жить и работать, но скоро их не станет.
   > Трепещите от ужаса, иль забывайтесь в алкоголе, -
   > Неважно, вас постигнет неотвратимость.
   > Светлица будет первой жертвой грандиозного плана.
   > Она будет стонать, подвешенная, на городской площади.
   > Вокруг будут подвешены все участники этой оперетты.
   > Поутру люди, проснувшись, будут собираться на площади
   > И постепенно понимать, что ожидает впереди всех их.

   Таки да уничтожена?
 • 2010.11.04 | Krslovo

  Працівники, які з липня не отримували зарплату, порозбігалися

  Кримська УНП: ситуація з «Кримською світлицею — наступ на свободу слова»

  Допомогти відновити єдину україномовну газету півострова «Кримська світлиця», яка захищала права українців в Криму, закликає читачів та передплатників газети Кримська організація Української Народної Партії.
  Організація разом із шанувальниками газети вимагає від Міністерства культури і туризму України створення умов для повноцінної роботи редакції газети, приміщення якої опечатане за борги, а працівники кілька місяців не отримують зарплату, повернення звичного формату та змісту газети, знищених попереднім керівництвом редакції, а також — повернення друку газети, який було переведено до Києва, знову до Сімферополя з метою збереження свіжості інформації.

  УНП нагадує, що у липні за рішенням Київського районного суду м. Сімферополя від 09.07.10, заслужений журналіст України Віктор КАЧУЛА, незаконно звільнений наприкінці грудня 2009 р. з посади головного редактора газети, мав бути негайно поновлений на роботі. Але тільки у жовтні це рішення було виконане.
  За цей час приміщення редакції було опечатане через заборгованість за оренду близько 50 тис. грн., а працівники, які з липня не отримували зарплату, порозбігалися.
  Редактор з одинадцяти працівників зміг знайти лише п’ятьох, з якими змушений був провести першу планерку просто на вулиці.

  Внаслідок боргів зараз триває небезпека продажу усього редакційного майна «з молотка», а це означає — не буде обладнання для створення наступних номерів газети.
  Номери не виходять з липня. Над працівниками редакції триває загроза звільнення через реорганізацію структури видавця газети ДП «Газетно-журнальне видавництво».

  За інформацією Віктора КАЧУЛИ, ДП «Газетно-журнальне видавництво» з метою покриття боргу перед передплатниками, планує випуск номерів, починаючи з липня, але за технічними причинами ці номери мають вийти… в грудні(!). На його думку, «доцільніше та економніше буде покрити цю заборгованість шляхом доставки передплатникам у першому кварталі нового року безкоштовних поточних номерів, а план «реанімації» пропущених з літа номерів газети просто скасувати».

  Також, за інформацією редактора, київське керівництво зобов’язало його надавати макет газети в Київ за два тижні до друку, що шкодить свіжості інформації, внаслідок чого газета як періодичне видання просто губить своє призначення».

  Зараз газета «Кримська світлиця» виходить тільки в електронному вигляді за адресою веб-сторінки: http://svitlytsia.crimea.ua/index.php. Допомогти редакції надрукувати поточні номери можна шляхом збору коштів (реквізити пересилки: 26000452086870 в АКБ Укрсоцбанк" м. Сімферополя, МФО № 324010, код ЄДРПОУ 20679407) чи замовленням реклами на сторінках видання.

  ДОДАТКОВО: Передплатники та читачі «Кримської світлиці» в ході недавньої зустрічі з керівництвом редакції газети побажали винести в ній на перший план тему захисту прав людини.

  Прес-служба
  Кримської організації УНП, 050 2853997
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2010.11.04 | Обізнаний

   Маленькі уточнення щодо проведеної планерки

   Krslovo пише:
   > Редактор з одинадцяти працівників зміг знайти лише вісьмох
   Всім, хто обізнаний в реаліях кримського українства, одразу зрозуміло, які саме працівники то були.

   > з якими змушений був провести першу планерку просто на вулиці
   Тому що електричка, ходячи по котрій з акордеоном та милицями, працюють вісім працівників, трохи запізнилася, тож її довелося трохи почекати.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2011.01.05 | В темі

    А Кучулу знову звільнено...

    Прийшла тут новина - ГЖВ Качулу знову звільнило. А редакцію переводять до Києва. Ось інфа майже прямо з видавництва - http://orko-z-yanova.livejournal.com/1564.html


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2021. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua