МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Проміжні підсумки опрацювання Меморандуму.

10/11/2005 | Адвокат ...
Зміни та доповнення до Меморандуму Майдану. ( 19.09 - 10.10 )

Умовні позначення.

+++ -- "додати"
--- -- "вилучити"
<--
--> -- "замінити"
=== -- "варіант"


0. Преамбула

<-- Помаранчева Революція підвела риску під пост-совєцьким етапом розвитку України.
--> Помаранчева Революція підвела риску під черговим етапом відходу України від пост-совєцького режиму.


1. Права людини
<-- Права людини
--> Права і свободи громадянина
--> Людські Права

+++ Закріплення у Конституції безумовного права громадян на зберігання та носіння короткоствольної нарізної зброї (пістолів та револьверів) на додаток до існуючого права (але не закріпленого Конституцією) на зберігання та носіння довгоствольної нарізної та гладкоствольної мисливської зброї. Реалізація права громадян на озброєну самооборону.

+++ Переглянути україномовні переклади міжнародних документів (декларацій, пактів, конвенцій, протоколів) з людських прав на предмет наявности у них помилок і невідповідностей оригіналам і офіціалізувати виправлені переклади з обов'язковим літуванням їх в відповідних комісіях ООН і Ради Європи;

+++ Вилучити з офіційного ужитку термін "права людини" як такий, що не відповідає змісту і суті засадничих міжнародних документів в царині людських прав і недопустимо звужує сферу застосування цих документів та застосовувати в подальшому термін "людські права";

+++ Привести у відповідність міжнародним документам з людських прав, ратифікованим Україною, закони України з застосуванням термінів і визначень міжнародних документів;

+++ Зобов'язати суди застосовувати у судовій практиці ратифіковані Україною міжнародні документи (пакти, конвенції, протоколи) з людських прав, які згідно з Конституцією України є внутрішніми законами України. Припинити нехтування цими документами з боку судів.

+++ Ухвалити закон про надання "Кодексу поведінки посадових осіб підчас виконання ними службових обов'язків", ухваленому Організацією Об'єднаних Націй, статусу Закону України;


2. Правосуддя

<-- Введення обов'язкової фіксації всіх судових процесів технічними засобами.
--> Введення обов'язкової фіксації досудових дій та судових процесів технічними засобами (аудіозапис допиту - обов'язково). Обов'язковий попередній задокументований медогляд затриманих.

--- Скасування недоторканості депутатів всіх рівнів.

+++ Сувора кримінальна відповідальність працівників силових відомств за недотримання законних процедур затримання, утримання та допиту.

+++ Особливо сувора кримінальна відповідальність працівників силових відомств за свідоме порушення законних процедур затримання, утримання та допиту.

+++ Впровадження системи мирових угод між держ.органами та громадянами/підприємствами

+++ Законодавче забезпечення моніторингу місць тимчасового та постійного ув'язнення незалежними громадськими представниками

+++ Виборність судей
=== Запровадження публічного конкурсу на зайняття посад суддів (включно з Конституційним судом).
=== Всі суди в Україні утворюються на засадах виборності судей. Судді місцевих (районів, міст) судів обираються громадянами на підставі загального, рівного та прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на два роки. Вищестоящі суди обираються відповідними виборними органами, строком на два роки. Обмежень кількості термінів обрання для суддів не існує. Проте, судді є відповідальними за свою діяльність перед виборцями або органами, що їх обрали, і можуть бути достроково звільнені з посад за вимогою останніх.

+++ кримінальна відповідальність за перешкоджання роботи адвоката інститути приватних незалежних агентств з розслідувань (принаймні адвокат, журналіст і приватний детектив мають мати однакові права доступу до інформації (ну крім адвокат-конкретний клієнт - там без обмежень) доступ до якої не заборонений законом)

+++ кримінальна відповідальність за порушення приватної таємниці в.т.ч. прослуховування розмов, читання пошти і тп. - в т.ч. держ органами по відношенню до громадянина.


3. Соціальна та гуманітарна сфери

--- Ліквідація "природних" монополій у галузі надання комунальних послуг та послуг зв'язку.

--- Введення гарантій академічної свободи вищих навчальних закладів.

+++ Введення єдиної бази нарахування для соціального страхування

+++ Кримінальна відповідальність лікарів за шкоду або несумлінність

+++ Ліквідація державного управління справами


4. Місцеве самоврядування

--- Впровадження електронної системи оприлюднення нормативно-правових актів, повних текстів бюджетів, вичерпних відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування
--- Створення державної системи обов'язкового оприлюднення планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід.

+++ Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення та внесення пропозицій.

--- Створення дієвого механізму урахування громадської думки при прийнятті рішень про забудову та реконструкцію територій населених пунктів
--- Створення дієвого механізму дострокового припинення повноважень голів місцевих громад.
--- Введення референдумів з дострокового припинення повноважень місцевих рад.

+++ Законодавче забезпечення та впровадження Державної системи голосування на базі сучасних телекомунікаційних технологій для створення дієвого механізму урахування громадської думки з питань діяльності громад, дострокового припинення повноважень виборних посадових осіб та органів шляхом референдумів.


5. Державне управління

<-- Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в державному управлінні.
--> Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в в місцевих і центральних органах державного управління.

<--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов.
--> Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.

+++ Законодавча заборона брати участь у виборах за партійними списками до Верховної Ради України, Верховної Ради АРК, а також до органів місцевого самоврядування для всіх без виключення державних службовців.


6. Національна безпека

--- Ліквідація міліції, створення поліції європейського зразка.

+++ Конституційне закріплення кримінальної відповідальності за антидержавну та антиукраїнську діяльність, безумовне оголошення персонами non grata іноземців за таку діяльність на території України.

+++ Законодавче забезпечення та виконання у 5ти річний термін Програми енергонезалежности країни.

+++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін Програми єкобезпеки для потенційно небезпечних промислових об'єктів.

<-- Ліквідація СБУ та створення окремих спецслужб європейського зразка.
--> Ліквідація СБУ та створення спеціальних служб: 1. служби зовнішньої розвідки, 2. служба контр-розвідки, 3. служба захисту державного зв"язку, 4. служба захисту державної таємниці


7. Гроші

--- Припинення формування державного бюджету за рахунок продажу державного майна.

+++ Створення системи обов'язкового страхування ризиків погіршення якости життя громадян в результаті забудови навколишнього середовища за рахунок замовника забудови.

+++ Продаж державної власності провадити лише через реалізацією акцій державних підприємств на фондовій біржі з першочерговим правом на придбання цих акцій громадянами України.

+++ Зменшення періодичності подання будь-якої податкової та іншої звітності до квартальної / річної. Податок на прибуток підприємств та громадян - щорічно, решта - не частіше, ніж щоквартально.

+++ Гармонізація податкового законодавства в логічний та послідовний Податковий кодекс.

+++ Скасування практики державних дотацій та списання податкових боргів в будь-яких галузях окрім соціального забезпечення, окрім соціального забезпечення, фінансування розвитку людини та науково-технічного потенціалу.

+++ Конституційно закріпити максимально можливу сумарну ставку оподаткування, котра б враховувала ціну на бланки звітності включно.

+++ запровадження механізму звітування держави "на що використані конкретні податки" (в т.ч. для місцевих бюджетів - місцеве звітування)

+++ збалансування місцевих і центральних податків та місцевих і центральних бюджетів. чіткий механізм оперування місцевим самоврядуванням місцевими податками.

+++ Вартість комунальних послуг (електроенергія, вода, газ, тепло та ін. ) для населення та суб'єктів підприємницької діяльності усіх видів (юр. та фіз.) зрівнюється.

+++ Поширити спрощену систему оподаткування у містах до 150 000 мешканців на алкогольні та тютюнові вироби.

+++ Ввести диференційну ставку на ліцензії (тютюн та алкоголь) в залежності від розмірів населеного пункту.

Відповіді

  • 2005.10.12 | ВІО

    Re: Проміжні підсумки опрацювання Меморандуму.

    +++ Впровадження системи мирових угод між держ.органами та громадянами/підприємствами

    Откуда это взялось в "промежутке" и ЧТО хорошего даст НАРОДУ ?

    Вопрос именно адвокатам :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2005.10.12 | ВІО

    Требуется доп. обсуждение или ускоримся ???

    4. Місцеве самоврядування

    ---> Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для
    ознайомлення,внесення пропозицій та ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК
    ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО .



    5. Державне управління

    --> Створення ПРОЗОРОІ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА системи обов'язкових
    конкурсів на заміщення всіх ВІДПОВІДАЛЬНИХ посад в в місцевих і центральних органах державного управління.

    +++ Законодавче забезпечення дієвих антикоррупційних механізмів та
    впровадження прозорої для суспільства системи комплексної оцінки ефективності роботи держслужбовця.

    <--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.

    ---> Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про державне майно та тендерні закупівлі всіх державних установ, їх штатних розкладів, а також внутрішніх документів, які впливають на життя громадян з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО.


    +++Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи Единого Рєєстру громадян для використання всіма державними установами у своєї діяльності.


    6. Національна безпека

    +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін комплексної Програми генетичної безпеки та відродження населення.

    +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін Програми переозброєння Збройних Сил на основі розробки вітчизняних зразків інтеллектуальної зброї останього покоління.

    +++ Остаточна демаркація та розбудова захисту кордону держави.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.12 | Адвокат ...

      Re: Проміжні підсумки опрацювання Меморандуму.

      ВІО пише:
      > 4. Місцеве самоврядування
      >
      > ---> Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для
      > ознайомлення,внесення пропозицій та ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК
      > ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО .

      Я не бачу жодного сенсу в перетворенні ГІС-систем на об'єкт права. Оприлюднювати нормативно-правові акти можна і за допомогою ризоґрафу.
      Довідка є документом лише тоді, коли вона охвормлена у відповідности до вимог Закону. Інформацію ж громадянин може отримати самостійно, в тім чіслі і з використання Інету, як медіа.


      >
      > 5. Державне управління
      >
      > --> Створення ПРОЗОРОІ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА системи обов'язкових
      > конкурсів на заміщення всіх ВІДПОВІДАЛЬНИХ посад в в місцевих і центральних органах державного управління.

      Ви "прозорометра" маєте? Як що ні,-- не варто добавляти сутностей. Те ж саме си стосує "відподалометра".


      > +++ Законодавче забезпечення дієвих антикоррупційних механізмів та
      > впровадження прозорої для суспільства системи комплексної оцінки ефективності роботи держслужбовця.

      Як Ви сабі уявляєте "Законодавче забезпечення дієвих антикоррупційних механізмів"?


      > <--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.
      >
      > ---> Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про державне майно та тендерні закупівлі всіх державних установ, їх штатних розкладів, а також внутрішніх документів, які впливають на життя громадян з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО.

      Див вище.


      > +++Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи Единого Рєєстру громадян для використання всіма державними установами у своєї діяльності.

      Це є порушенням людських прав.


      > 6. Національна безпека
      >
      > +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін комплексної Програми генетичної безпеки та відродження населення.

      За звичай, такі проґрами то є прероґатива Ур'яду, а не Законодавця.


      > +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін Програми переозброєння Збройних Сил на основі розробки вітчизняних зразків інтеллектуальної зброї останього покоління.

      Так само. Це об'єкт ур'ядової уваги. Окрім того, треба ставити розумні цілі.


      > +++ Остаточна демаркація та розбудова захисту кордону держави.

      Демаркація,-- це слушна задача. Розбудова ж,-- то є процес.
    • 2005.10.12 | Пані

      Re: Требуется доп. обсуждение или ускоримся ???

      ВІО пише:
      > 4. Місцеве самоврядування
      >
      > ---> Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для
      > ознайомлення,внесення пропозицій та ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК
      > ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО .

      А для чого ж як не для ознайомлення? зайва сутність.

      >
      >
      > 5. Державне управління
      >
      > --> Створення ПРОЗОРОІ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА системи обов'язкових
      > конкурсів на заміщення всіх ВІДПОВІДАЛЬНИХ посад в в місцевих і центральних органах державного управління.

      Треба думати над кращим формулюванням поняття "прозорості" (це не тільки в цьому пункті випливе). Про "прозоромент" адвокат вже написав.

      > +++ Законодавче забезпечення дієвих антикоррупційних механізмів та
      > впровадження прозорої для суспільства системи комплексної оцінки ефективності роботи держслужбовця.

      Якісь начерки оних "дієвих антикорупційних" є?

      > ---> Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про державне майно та тендерні закупівлі всіх державних установ, їх штатних розкладів, а також внутрішніх документів, які впливають на життя громадян з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО.

      В чому сенс виділення великими літерами?

      >
      > +++Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи Единого Рєєстру громадян для використання всіма державними установами у своєї діяльності.

      Проти. Право на приватність, великий брат стежить, тощо.

      >
      > 6. Національна безпека
      >
      > +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін комплексної Програми генетичної безпеки та відродження населення.

      Ой... Я проти всяких термінів. Їх наявність знижують реалізм та серйозність меморандуму. Крім того, як не бачу, який чином генетична безпека (щоб це не було) чи відродження населення вирішують завдання подолання наслідків пост-тоталітаризму.

      > +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін Програми переозброєння Збройних Сил на основі розробки вітчизняних зразків інтеллектуальної зброї останього покоління.

      Принаймні 5 років треба прибрати, мотивація див. вище. Про інше - не знаю чи треба воно взагалі в контексті цього меморандуму. Але без 5 років (чи будь якого конкретного терміну) я не проти. Бо такі програми реально стимулюють науку та технології.
      >
      > +++ Остаточна демаркація та розбудова захисту кордону держави.

      Слово "розбудова", як вказав Адвокат, тут недоречне. Треба щось типу "облаштування", "укріплення" чи щось, що має чіткий кінцевий результат. А принципі я за такий пункт в нормальному формулюванні.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.27 | ВІО

        Re: Требуется доп. обсуждение или ускоримся ???


        ВІО пише:
        >> ознайомлення,внесення пропозицій та ТА ОДЕРЖАННЯ НЕОБХІДНИХ ДОВІДОК ГРОМАДЯНАМИ САМОСТІЙНО .


        > А для чого ж як не для ознайомлення? зайва сутність.

        Пардон, многовато ВЫДЕЛИЛ :)
        ...та одержання необхідних довідок громадянами САМОСТІЙНО .

        > 5. Державне управління

        >

        >> --> Створення ПРОЗОРОІ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА системи обов'язкових

        >> конкурсів на заміщення всіх ВІДПОВІДАЛЬНИХ посад в в місцевих і центральних органах державного управління.

        > Треба думати над кращим формулюванням поняття "прозорості" (це не тільки в цьому пункті випливе). Про "прозоромент" адвокат вже написав.

        Я не против - надо и думать и писать.
        И не только в комментариях к моим предложениям.
        А пока есть что есть.
        И мировой опыт. :)
        Если его учитывать, конешно...
        Что тут сложного-то. Это ж пока не ДЕЛАТЬ.

        >> +++ Законодавче забезпечення дієвих антикоррупційних механізмів та

        >> впровадження прозорої для суспільства системи комплексної оцінки ефективності роботи держслужбовця.


        > Якісь начерки оних "дієвих антикорупційних" є?

        См.выше.

        >> +++Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи Единого Рєєстру громадян для використання всіма державними установами у своєї діяльності.

        > Це є порушенням людських прав.
        > Проти. Право на приватність, великий брат стежить, тощо.

        Раскрываю суть этого корявого термина:
        Привязка всех госслужебных БД к единому кодификатору для простоты ведения учета и обмена м/у ними в случае крррайней необходимости.
        Ничего другого ввиду не имел.
        А вы про что подумали ? :)



        > 6. Національна безпека

        >

        >> +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін комплексної Програми генетичної безпеки та відродження населення.

        > За звичай, такі проґрами то є прероґатива Ур'яду, а не Законодавця.
        > Ой... Я проти всяких термінів. Їх наявність знижують реалізм та серйозність меморандуму. Крім того, як не бачу, який чином генетична безпека (щоб це не було) чи відродження населення вирішують завдання подолання наслідків пост-тоталітаризму.

        Пофиг чья прерогатива - лишь бы что-то путнее делали, кроме таблеток
        от жизни. Я имел ввиду не генетическую колбасу, а прописать процесс
        от такой капитальной печки, чтобы дальше все танцевалось само собой.
        Ибо все, что происходит с нами нехорошего по вине гос-ва (и нашей тоже :( ) в конечном итоге выходит на ДНК.
        И Программа, предполагающая, как минимум, генетическую паспортизацию
        населения с вытекающими из этого требованиями к технике и квалифаю
        медицины будет хорошим стимулом не ссылать в село юных эскулапов, а
        дать им в руки что-то более соответствующее ХХІ веку.
        А здоровая и на голову нация - гарантия от царствования придурков.

        >> +++ Законодавче забезпечення та впровадження у 5ти річний термін Програми переозброєння Збройних Сил на основі розробки вітчизняних зразків інтеллектуальної зброї останього покоління.

        > Принаймні 5 років треба прибрати, мотивація див. вище. Про інше - не знаю чи треба воно взагалі в контексті цього меморандуму. Але без 5 років (чи будь якого конкретного терміну) я не проти. Бо такі програми реально стимулюють науку та технології.

        Убирайте пока, благодарю за понимание маленьких :) фишек стимуляции
        РЕАЛЬНЫХ процессов обеспечения нацбезопасности.


        >> +++ Остаточна демаркація та розбудова захисту кордону держави.


        > Слово "розбудова", як вказав Адвокат, тут недоречне. Треба щось типу "облаштування", "укріплення" чи щось, що має чіткий кінцевий результат. А принципі я за такий пункт в нормальному формулюванні.

        Пусть будет "облаштування", лишь бы не пугал огородных по КСП
        понаставили. А может и пугал, но с только телекамерами. :)
        И с опцией ночного видения. И захвата. Пока только видео.
        Это надо к Пауэру - он великий спец.
  • 2005.10.20 | Пані

    Місяць минув. Є сенс зробити чергову версію

    Може хтось таки візьметься? (з надією)
  • 2005.10.20 | Пані

    Те, що не було заперечене, або дискутоване

    (можливо, неповне, ще йде перевірка)

    Адвокат ... пише:
    > Зміни та доповнення до Меморандуму Майдану. ( 19.09 - 10.10 )
    >
    > Умовні позначення.
    >
    > +++ -- "додати"
    > --- -- "вилучити"
    > <--
    > --> -- "замінити"
    > === -- "варіант"
    >
    >
    > 0. Преамбула
    >
    > <-- Помаранчева Революція підвела риску під пост-совєцьким етапом розвитку України.
    > --> Помаранчева Революція підвела риску під черговим етапом відходу України від пост-совєцького режиму.

    > <-- Необхідно зруйнувати ті державні структури...
    > --> Необхідно ліквідувати ті державні структури...

    >
    > 1. Права людини
    > <-- Права людини
    > --> Права і свободи громадянина
    > --> Людські Права

    Тут колізія. Не було заперечень по обом варіантам. Що робимо?

    1.3
    > <-- Конституційне закріплення права громадян України на повстання у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків.
    > --> Конституційне закріплення принципів і механізмів здійснення громадянами України прямої влади у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків.

    > +++ Переглянути україномовні переклади міжнародних документів (декларацій, пактів, конвенцій, протоколів) з людських прав на предмет наявности у них помилок і невідповідностей оригіналам і офіціалізувати виправлені переклади з обов'язковим літуванням їх в відповідних комісіях ООН і Ради Європи;
    >
    > +++ Вилучити з офіційного ужитку термін "права людини" як такий, що не відповідає змісту і суті засадничих міжнародних документів в царині людських прав і недопустимо звужує сферу застосування цих документів та застосовувати в подальшому термін "людські права";
    >
    > +++ Привести у відповідність міжнародним документам з людських прав, ратифікованим Україною, закони України з застосуванням термінів і визначень міжнародних документів;
    >
    > +++ Зобов'язати суди застосовувати у судовій практиці ратифіковані Україною міжнародні документи (пакти, конвенції, протоколи) з людських прав, які згідно з Конституцією України є внутрішніми законами України. Припинити нехтування цими документами з боку судів.
    >
    > +++ Ухвалити закон про надання "Кодексу поведінки посадових осіб підчас виконання ними службових обов'язків", ухваленому Організацією Об'єднаних Націй, статусу Закону України;
    >
    >
    > 2. Правосуддя
    >
    > <-- Введення обов'язкової фіксації всіх судових процесів технічними засобами.
    > --> Введення обов'язкової фіксації досудових дій та судових процесів технічними засобами (аудіозапис допиту - обов'язково). Обов'язковий попередній задокументований медогляд затриманих.

    > +++ Сувора кримінальна відповідальність працівників силових відомств за недотримання законних процедур затримання, утримання та допиту.
    >
    > +++ Особливо сувора кримінальна відповідальність працівників силових відомств за свідоме порушення законних процедур затримання, утримання та допиту.
    >
    > +++ Законодавче забезпечення моніторингу місць тимчасового та постійного ув'язнення незалежними громадськими представниками
    >
    > +++ Виборність судей
    > === Запровадження публічного конкурсу на зайняття посад суддів (включно з Конституційним судом).
    > === Всі суди в Україні утворюються на засадах виборності судей. Судді місцевих (районів, міст) судів обираються громадянами на підставі загального, рівного та прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на два роки. Вищестоящі суди обираються відповідними виборними органами, строком на два роки. Обмежень кількості термінів обрання для суддів не існує. Проте, судді є відповідальними за свою діяльність перед виборцями або органами, що їх обрали, і можуть бути достроково звільнені з посад за вимогою останніх.
    >
    > +++ кримінальна відповідальність за перешкоджання роботи адвоката інститути приватних незалежних агентств з розслідувань (принаймні адвокат, журналіст і приватний детектив мають мати однакові права доступу до інформації (ну крім адвокат-конкретний клієнт - там без обмежень) доступ до якої не заборонений законом)
    >
    > +++ кримінальна відповідальність за порушення приватної таємниці в.т.ч. прослуховування розмов, читання пошти і тп. - в т.ч. держ органами по відношенню до громадянина.
    >
    >
    > 3. Соціальна та гуманітарна сфери

    > +++ Введення єдиної бази нарахування для соціального страхування
    >
    > +++ Кримінальна відповідальність лікарів за шкоду або несумлінність
    >
    > +++ Ліквідація державного управління справами
    >
    >
    > 4. Місцеве самоврядування
    >
    > --- Впровадження електронної системи оприлюднення нормативно-правових актів, повних текстів бюджетів, вичерпних відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування
    > --- Створення державної системи обов'язкового оприлюднення планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід.
    >
    > +++ Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення та внесення пропозицій.

    Тут дискусія щодо ГІСу і формулювань. Пропоную авторам визначитися.

    > --- Створення дієвого механізму урахування громадської думки при прийнятті рішень про забудову та реконструкцію територій населених пунктів
    > --- Створення дієвого механізму дострокового припинення повноважень голів місцевих громад.
    > --- Введення референдумів з дострокового припинення повноважень місцевих рад.
    >
    > +++ Законодавче забезпечення та впровадження Державної системи голосування на базі сучасних телекомунікаційних технологій для створення дієвого механізму урахування громадської думки з питань діяльності громад, дострокового припинення повноважень виборних посадових осіб та органів шляхом референдумів.

    Здається, проти нема?

    >
    > 5. Державне управління
    >
    > <-- Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в державному управлінні.
    > --> Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в в місцевих і центральних органах державного управління.
    >
    > <--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов.
    > --> Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.
    >
    > +++ Законодавча заборона брати участь у виборах за партійними списками до Верховної Ради України, Верховної Ради АРК, а також до органів місцевого самоврядування для всіх без виключення державних службовців.
    >
    >
    > 6. Національна безпека
    >
    > --- Ліквідація міліції, створення поліції європейського зразка.

    Оскількі ніхто досі на написав обіцяної деталізації, то можна вилучати?

    > <-- Ліквідація СБУ та створення окремих спецслужб європейського зразка.
    > --> Ліквідація СБУ та створення спеціальних служб: 1. служби зовнішньої розвідки, 2. служба контр-розвідки, 3. служба захисту державного зв"язку, 4. служба захисту державної таємниці
    >
    >
    > 7. Гроші
    >
    > --- Припинення формування державного бюджету за рахунок продажу державного майна.
    >
    > +++ Продаж державної власності провадити лише через реалізацією акцій державних підприємств на фондовій біржі з першочерговим правом на придбання цих акцій громадянами України.
    >
    > +++ Зменшення періодичності подання будь-якої податкової та іншої звітності до квартальної / річної. Податок на прибуток підприємств та громадян - щорічно, решта - не частіше, ніж щоквартально.
    >
    > +++ Гармонізація податкового законодавства в логічний та послідовний Податковий кодекс.
    >
    > +++ Скасування практики державних дотацій та списання податкових боргів в будь-яких галузях окрім соціального забезпечення, окрім соціального забезпечення, фінансування розвитку людини та науково-технічного потенціалу.
    >
    > +++ Конституційно закріпити максимально можливу сумарну ставку оподаткування, котра б враховувала ціну на бланки звітності включно.
    >
    > +++ запровадження механізму звітування держави "на що використані конкретні податки" (в т.ч. для місцевих бюджетів - місцеве звітування)
    >
    > +++ збалансування місцевих і центральних податків та місцевих і центральних бюджетів. чіткий механізм оперування місцевим самоврядуванням місцевими податками.
    >
    > +++ Вартість комунальних послуг (електроенергія, вода, газ, тепло та ін. ) для населення та суб'єктів підприємницької діяльності усіх видів (юр. та фіз.) зрівнюється.
    >
    > +++ Ввести диференційну ставку на ліцензії (тютюн та алкоголь) в залежності від розмірів населеного пункту.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.10.20 | Гюльчатай

      Re: Тут дискусія щодо ГІСу і формулювань.

      Пані пише:
      > > 4. Місцеве самоврядування
      > >
      >
      > Тут дискусія щодо ГІСу і формулювань. Пропоную авторам визначитися.
      >


      Да авторы-то вроде определились.
      Аргументация прозвучала.
      Предлагаю BIO снять свое предложение :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.10.22 | ВІО

        Re: Тут дискусія щодо ГІСу і формулювань.

        Сниму, если на спор в своей палатке перезимуете. :)

        Может тогда дойдет для чего ГИС предлагают.

        Вам, что - не к чему больше придраться ?

        Перечитайте спокойно Ваши "аргументы" - ужаснетесь "логике".

        А еще лучше Сами предложите что-нибудь более прогрессивное
        чем занудное повторение антиГИСовских мантр.
        Такими фокусами эволюцию инфосистем не остановить.

        Даже если Вы - прямой родич Кашпировского. :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.10.27 | Гюльчатай

          От ретрограда слышу

          ВІО пише:
          > А еще лучше Сами предложите что-нибудь более прогрессивное
          > чем занудное повторение антиГИСовских мантр.
          > Такими фокусами эволюцию инфосистем не остановить.

          Да не ставится перед меморандумом задача предложить самое прогрессивное техническое решение для "чего-то там".

          Задача стоит: сделать конкретную инфу легкодоступной.
          А какое конкретно "что-то там" технически будет реализовывать задачу - не дело меморандума.

          И эти аргументы уже звучали, а Вы их вроде не слышите. И продолжаете меня агитировать "за комсомол".
          :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2005.10.28 | ВІО

            Re: От ретрограда слышу

            >Да не ставится перед меморандумом задача предложить самое прогрессивное техническое решение для "чего-то там".

            Перед ним, похоже, уже ничего "такого" не ставится.
            Судя по активности обсуждения и логике оппонирования.
            С чем и поздравляю.
            Всех.
      • 2005.11.05 | Пані

        Я так розумію, що консенсусу немає? (-)

        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.05 | Гюльчатай

          Ну, да. В смысле - нет. Компромисс предлагался

          Предлагалось вписать ГИС как один из возможных механизмов реализации задач, но не в саму задачу.
    • 2005.10.24 | ВІО

      Re: Те, що не було заперечене, або дискутоване

      http://maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_memo&key=1127825706&first=1130068359&last=1127143512

      Не могу настаивать - месяц еще не прошел... :)

      Но ВСЕ помню.
    • 2005.11.05 | Пані

      Ще пропозиції (наближається нова версія!!!)

      1. Ввести новий розділ

      Громадянські Права

      залишивши розділ 1 як "Людські права"

      ----
      Цей варіант знайшов консенсус.
      ----

      2. В розділ "Громадянські права" внести зброю в такому формулюванні


      Законодавче забезпечення права громадянина на озброєну самооборону

      шляхом

      1. Внесення права на володіння зброєю у Конституцію.

      2. Внесення права на володіння Короткоствольною нарізною зброєю в нову редакцію закону про зброю

      3. Перегляду механізму видачі ліцензій на право володіння зброєю

      -
      цей варіант, виглядає, теж знайшов консенсус
      ----

      3. Десовєтизація публічної сфери (ліквідація матеріяльних та ідеологічних рудиментів совєцької системи, десакралізація зовнішніх атрибутів влади за європейським зразком), демілітарізація управлінської культури (скасування таких форм взаємовідносин всередині різноманітних структур як наказ тощо, проведення кампанії за спрощення офіційної мови документів та її десовєтизації).

      ---
      4. Негайно запровадити обов"язкові і термінові збір і розкриття інформації про всі і будь-які фінансові перерахування (пожертви, внески і т.п.) до політичних партій, об"єднань громадян, що мають політичні цілі, кандидатів на всі і будь які виборчі посади, від всіх фізичних і юридичних осіб.

      (до розділу Державне Управління)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.05 | Sean

        Re: Ще пропозиції (наближається нова версія!!!)

        Пані пише:
        > 1. Ввести новий розділ
        >
        > Громадянські Права
        >
        > залишивши розділ 1 як "Людські права"
        >
        > ----
        > Цей варіант знайшов консенсус.
        > ----
        угу (с)

        > 2. В розділ "Громадянські права" внести зброю в такому формулюванні
        >
        >
        > Законодавче забезпечення права громадянина на озброєну самооборону
        >
        > шляхом
        >
        > 1. Внесення права на володіння зброєю у Конституцію.
        >
        > 2. Внесення права на володіння Короткоствольною нарізною зброєю в нову редакцію закону про зброю
        >
        > 3. Перегляду механізму видачі ліцензій на право володіння зброєю
        >
        > -
        > цей варіант, виглядає, теж знайшов консенсус
        Перехвормулювати троха і гуд буде.
        Законодавче забезпечення права громадян на володіння зброєю та озброєну самооборону шляхом:
        1. Доповнення частини другої ст. 27 Конституції України положенням "Повнолітні дієздатні громадяни, крім тих, що були засуджені за умисні злочини, мають право на володіння вогнепальною зброєю. Порядок реалізації цього права установлюється спеціальним законом, котрий не може містити інших обмежень, окрім обов'язку проходження мінімально необхідного медичного обстеження та сплати державного мита". Громадяни мають право на озброєну самооборону".


        > 3. Десовєтизація публічної сфери (ліквідація матеріяльних та ідеологічних рудиментів совєцької системи, десакралізація зовнішніх атрибутів влади за європейським зразком), демілітарізація управлінської культури (скасування таких форм взаємовідносин всередині різноманітних структур як наказ тощо, проведення кампанії за спрощення офіційної мови документів та її десовєтизації).
        >
        > ---
        > 4. Негайно запровадити обов"язкові і термінові збір і розкриття інформації про всі і будь-які фінансові перерахування (пожертви, внески і т.п.) до політичних партій, об"єднань громадян, що мають політичні цілі, кандидатів на всі і будь які виборчі посади, від всіх фізичних і юридичних осіб.
        >
        > (до розділу Державне Управління)
        Встановити, що інформація про будь-які [майнові у т.ч.] фінансові надходження на користь політичних партій, виборчих блоків, кандидатів на виборчі посади в органах державної влади та місцевого самоврядування є відкритою. Такі надходження підлягають контролю з боку Державного департаменту фінансового моніторингу і оприлюдненню в останній день проведення виборчої агітації.

        Тут тре ще подумати, але загальний напрямок такий.
      • 2005.11.09 | Роман ShaRP

        Ще заперечення.

        > 3. Десовєтизація публічної сфери (ліквідація матеріяльних та ідеологічних рудиментів совєцької системи, десакралізація зовнішніх атрибутів влади за європейським зразком), демілітарізація управлінської культури (скасування таких форм взаємовідносин всередині різноманітних структур як наказ тощо, проведення кампанії за спрощення офіційної мови документів та її десовєтизації).

        Нафіг як "шашечки", непрозоре, та ідеологічне, а не громадянське питання.
    • 2005.11.09 | Роман ShaRP

      Заперечення, питання, пропозиції.

      >> <-- Помаранчева Революція підвела риску під пост-совєцьким етапом розвитку України.
      >> --> Помаранчева Революція підвела риску під черговим етапом відходу України від пост-совєцького режиму.

      Пропоную вилучити все це взагалі, тому що НМД це 1) неважливо 2) не відповідає дійсності 3) нелітературно.


      >> <-- Необхідно зруйнувати ті державні структури...
      >
      >> --> Необхідно ліквідувати ті державні структури...

      Підтримую.


      >> 1. Права людини
      >
      >> <-- Права людини
      >
      >> --> Права і свободи громадянина
      >
      >> --> Людські Права
      >Тут колізія. Не було заперечень по обом варіантам. Що робимо?

      А навіщо його взагалі змінювати?

      >1.3
      >> <-- Конституційне закріплення права громадян України на повстання у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків.
      >
      >> --> Конституційне закріплення принципів і механізмів здійснення громадянами України прямої влади у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків.

      Показати юристам.


      >> +++ Вилучити з офіційного ужитку термін "права людини" як такий, що не відповідає змісту і суті засадничих міжнародних документів в царині людських прав і недопустимо звужує сферу застосування цих документів та застосовувати в подальшому термін "людські права";

      Проти. Не бачу в тому сенсу. Перечитав т.з. "обгрунтування" Сахарова®. Хай би ото він краще попустився. Поточний варіант за Гуглем вживається в 50 разів частіше за його варіант, вже не кажучи про те, що візуально це сприймається як тавтологія.


      >> <-- Введення обов'язкової фіксації всіх судових процесів технічними засобами.
      >> --> Введення обов'язкової фіксації досудових дій та судових процесів технічними засобами (аудіозапис допиту - обов'язково). Обов'язковий попередній задокументований медогляд затриманих.

      НМД останнє технічно неможливо. Доведеться посадити в кожен відділок медика та платити йому зарплатню.

      >> +++ Законодавче забезпечення моніторингу місць тимчасового та постійного ув'язнення незалежними громадськими представниками

      НМД це потребує вточнення.

      >> +++ Виборність судей
      >
      >> === Запровадження публічного конкурсу на зайняття посад суддів (включно з Конституційним судом).

      А судити конкурс буде хто? Та за якими критеріями?

      >> === Всі суди в Україні утворюються на засадах виборності судей. Судді місцевих (районів, міст) судів обираються громадянами на підставі загального, рівного та прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на два роки. Вищестоящі суди обираються відповідними виборними органами, строком на два роки. Обмежень кількості термінів обрання для суддів не існує. Проте, судді є відповідальними за свою діяльність перед виборцями або органами, що їх обрали, і можуть бути достроково звільнені з посад за вимогою останніх.

      Чому саме два роки?


      >> +++ кримінальна відповідальність за порушення приватної таємниці в.т.ч. прослуховування розмов, читання пошти і тп. - в т.ч. держ органами по відношенню до громадянина.

      Тобто? Мається на увазі - без відповідного рішення суду?

      >> +++ Ліквідація державного управління справами

      А чим воно зараз займається, і хто перебере його функції?


      >> --- Впровадження електронної системи оприлюднення нормативно-правових актів, повних текстів бюджетів, вичерпних відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування

      Доповнити "на базі відкритих стандартів та форматів".


      >> +++ Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення та внесення пропозицій.
      >Тут дискусія щодо ГІСу і формулювань. Пропоную авторам визначитися.

      Може тут вилучити "базу" взагалі?

      >> <-- Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в державному управлінні.
      >> --> Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в в місцевих і центральних органах державного управління.

      А деталізувати?

      >> <--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов.
      >> --> Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.

      Може не "впливають", а "стосуються"?

      >> +++ Законодавча заборона брати участь у виборах за партійними списками до Верховної Ради України, Верховної Ради АРК, а також до органів місцевого самоврядування для всіх без виключення державних службовців.

      Проти. Це дискримінація.


      >> 6. Національна безпека
      >> --- Ліквідація міліції, створення поліції європейського зразка.
      >Оскількі ніхто досі на написав обіцяної деталізації, то можна вилучати?

      Можна.

      >> <-- Ліквідація СБУ та створення окремих спецслужб європейського зразка.
      >> --> Ліквідація СБУ та створення спеціальних служб: 1. служби зовнішньої розвідки, 2. служба контр-розвідки, 3. служба захисту державного зв"язку, 4. служба захисту державної таємниці

      Якщо іншими питаннями державної безпеки займатиместься Нац. Бюро Розслідувань - то так. Якщо ні - то функцій замало.

      >> 7. Гроші
      >> +++ Продаж державної власності провадити лише через реалізацією акцій державних підприємств на фондовій біржі з першочерговим правом на придбання цих акцій громадянами України.

      Як це "першочергове право" реалізується?

      >> +++ Скасування практики державних дотацій та списання податкових боргів в будь-яких галузях окрім соціального забезпечення, окрім соціального забезпечення, фінансування розвитку людини та науково-технічного потенціалу.

      Радикально проти. Я вважаю, що дотації на с/г та пільги для с/г потрібні - бо громадянам треба щось їсти, а селянам - працювати.

      >> +++ Конституційно закріпити максимально можливу сумарну ставку оподаткування, котра б враховувала ціну на бланки звітності включно.

      Нафіг ціну на бланки. Що це за дріб*язковість?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.09 | Sean

        Re: Заперечення, питання, пропозиції.

        Роман ShaRP пише:
        > 1.3
        > >> <-- Конституційне закріплення права громадян України на повстання у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків.
        > >
        > >> --> Конституційне закріплення принципів і механізмів здійснення громадянами України прямої влади у випадку узурпації державної влади чи системного невиконання державою своїх конституційних обов'язків.
        >
        > Показати юристам.
        Показували. Вірніше, я сам собі показував, бо перший варіянт - мій і він мені подобається. В теорії. Бо на практиці постають запитання про кількість громадян, критерії визначення ними ознак узурпації і так далі.
        30 російськостурбованих мешканців якогось будинку у Севастополі, котрі всцикаються окропом від "політики Путіна" і щиро (!) вважають, що Ющенко - узурпатор, вони мають право на повстання?

        >
        > >> +++ Вилучити з офіційного ужитку термін "права людини" як такий, що не відповідає змісту і суті засадничих міжнародних документів в царині людських прав і недопустимо звужує сферу застосування цих документів та застосовувати в подальшому термін "людські права";
        >
        > Проти. Не бачу в тому сенсу. Перечитав т.з. "обгрунтування" Сахарова®. Хай би ото він краще попустився. Поточний варіант за Гуглем вживається в 50 разів частіше за його варіант, вже не кажучи про те, що візуально це сприймається як тавтологія.
        Я проти не тому що взагалі проти (мені похвіг) а проти включення цього в ММ. Це (ахвіційно вживана термінольогія) не питання для ММ.

        >
        > >> <-- Введення обов'язкової фіксації всіх судових процесів технічними засобами.
        > >> --> Введення обов'язкової фіксації досудових дій та судових процесів технічними засобами (аудіозапис допиту - обов'язково). Обов'язковий попередній задокументований медогляд затриманих.
        >
        > НМД останнє технічно неможливо. Доведеться посадити в кожен відділок медика та платити йому зарплатню.
        Яка розумная цьому альтернатива? (c)


        >
        > >> +++ Законодавче забезпечення моніторингу місць тимчасового та постійного ув'язнення незалежними громадськими представниками
        >
        > НМД це потребує вточнення.
        Так, потребує

        > >> +++ Виборність судей
        > >
        > >> === Запровадження публічного конкурсу на зайняття посад суддів (включно з Конституційним судом).
        >
        > А судити конкурс буде хто? Та за якими критеріями?
        КС виглядає мені в ідеялі всенародно обраним, причому не обов'язково суцільно з хвахових юрил. Кілько матьорих правозахисників там не завадить.

        > >> +++ кримінальна відповідальність за порушення приватної таємниці в.т.ч. прослуховування розмов, читання пошти і тп. - в т.ч. держ органами по відношенню до громадянина.
        >
        > Тобто? Мається на увазі - без відповідного рішення суду?
        так


        > >> --- Впровадження електронної системи оприлюднення нормативно-правових актів, повних текстів бюджетів, вичерпних відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування
        >
        > Доповнити "на базі відкритих стандартів та форматів".
        Виокремити тему оприлюднення нормативно-правових актів

        "Забезпечення оприлюднення всіх нормативно-правових актів, окрім тих, котрі відповідно до Закону України "Про державну таємницю" віднесені до державної таємниці. Неоприлюднені нормативно-правові акти (окрім віднесених до державної таємниці) є нечинними".
        Мене цікавить саме це.

        А крім цього - можна і про "впровадження електронної системи..." з запропонованим Вами доповненням.

        Це різні питання - забезпечення оприлюднення актів і впроваждення системи. Зовсім різні.

        >
        > >> +++ Законодавче забезпечення та впровадження Державної електронної системи документообігу на базі ГІС*-технологій для вичерпного оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів та звітів про їх виконання, відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування, планів забудови територій населених пунктів та заявок на землевідвід з відкритим безкоштовним доступом з мережи Інтернет для ознайомлення та внесення пропозицій.
        > >Тут дискусія щодо ГІСу і формулювань. Пропоную авторам визначитися.
        >
        > Може тут вилучити "базу" взагалі?
        Не знаю, що таке ГІС і, напевно, не один я.

        >
        > >> <-- Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в державному управлінні.
        > >> --> Створення системи обов'язкових конкурсів на заміщення всіх посад в в місцевих і центральних органах державного управління.
        >
        > А деталізувати?
        А деталізація має бути троха згодом.

        > >> <--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов.
        > >> --> Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.
        >
        > Може не "впливають", а "стосуються"?
        Угу (с)

        >
        > >> +++ Законодавча заборона брати участь у виборах за партійними списками до Верховної Ради України, Верховної Ради АРК, а також до органів місцевого самоврядування для всіх без виключення державних службовців.
        >
        > Проти. Це дискримінація.
        Не йдеться про звільнення, йдеться про відпустку. Дійсно, треба перехвормулювати. Інакше справді дискримінація.

        >
        >
        > >> 6. Національна безпека
        > >> --- Ліквідація міліції, створення поліції європейського зразка.
        > >Оскількі ніхто досі на написав обіцяної деталізації, то можна вилучати?
        >
        > Можна.
        Не треба вилучати. Треба щоби хтось, хто обіцяв, наваяв деталізацію. Чи хоча б коротеньке пояснення.
      • 2005.11.26 | Пані

        Re: Заперечення, питання, пропозиції.

        Роман ShaRP пише:
        > >> <-- Помаранчева Революція підвела риску під пост-совєцьким етапом розвитку України.
        > >> --> Помаранчева Революція підвела риску під черговим етапом відходу України від пост-совєцького режиму.
        >
        > Пропоную вилучити все це взагалі, тому що НМД це 1) неважливо 2) не відповідає дійсності 3) нелітературно.

        Важливо, відповідає і літературно. Черговий етап дійсно пройшов і це треба зафіксувати.


        >
        > >> +++ Вилучити з офіційного ужитку термін "права людини" як такий, що не відповідає змісту і суті засадничих міжнародних документів в царині людських прав і недопустимо звужує сферу застосування цих документів та застосовувати в подальшому термін "людські права";
        >
        > Проти. Не бачу в тому сенсу. Перечитав т.з. "обгрунтування" Сахарова®. Хай би ото він краще попустився. Поточний варіант за Гуглем вживається в 50 разів частіше за його варіант, вже не кажучи про те, що візуально це сприймається як тавтологія.

        Яка тавтологія? Ви розумієте сенс поняття "тавтологія"?
        А по суті і духу Сахаров правий.


        >
        > >> +++ кримінальна відповідальність за порушення приватної таємниці в.т.ч. прослуховування розмов, читання пошти і тп. - в т.ч. держ органами по відношенню до громадянина.
        >
        > Тобто? Мається на увазі - без відповідного рішення суду?

        Так.

        > >> +++ Ліквідація державного управління справами
        >
        > А чим воно зараз займається, і хто перебере його функції?

        Його функції переберуть на себе конкретні державни органи, кожен з яких порядкуватиме власним майном. Чим займається - читати на слово ДУС. В-основному, дерибаність гроші, або витрачає їх казна на що.

        >
        > >> --- Впровадження електронної системи оприлюднення нормативно-правових актів, повних текстів бюджетів, вичерпних відомостей про комунальне майно місцевих громад та тендерні закупівлі всіх органів місцевого самоврядування
        >
        > Доповнити "на базі відкритих стандартів та форматів".

        Підтримую


        > >> <--- Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов.
        > >> --> Створення державної системи оприлюднення нормативно-правових актів, бюджетів, штатних розкладів всіх держустанов, а також внутрішніх наказів, які впливають на громадян.
        >
        > Може не "впливають", а "стосуються"?

        Підтримую.


        > >> <-- Ліквідація СБУ та створення окремих спецслужб європейського зразка.
        > >> --> Ліквідація СБУ та створення спеціальних служб: 1. служби зовнішньої розвідки, 2. служба контр-розвідки, 3. служба захисту державного зв"язку, 4. служба захисту державної таємниці
        >
        > Якщо іншими питаннями державної безпеки займатиместься Нац. Бюро Розслідувань - то так. Якщо ні - то функцій замало.

        Саме так. Треба вписати, бо вже кілька разів лунало аналогічне зауваження.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".