МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Положення про конкурс у "Кримській Світлиці"

01/14/2003 | Микола В.
газетa "Кримська світлиця" #2 за 10.01.2003
Панове бізнесмени, банкіри, підприємці, керівники партійні, громадські, державні! Минулого року "Кримській світлиці" вдалося залучити до призового фонду дитячого мовно-комп'ютерного змагання аж чотири комп'ютери. Запрошуємо всіх, хто не на словах, а на ділі опікується майбутнім нашої країни (діти ж - наше майбутнє!), підставити плече під нашу українотворчу акцію. Ми приймемо будь-яку допомогу: організаторську, методичну, фінансову, комп'ютерну (та хоча б моральну!). Цілий рік триватиме наше змагання. Впродовж року ваше добре ім'я не сходитиме зі сторінок газети (а випуски ігрової рубрики готуватимуться практично щотижня). Зробіть собі хорошу рекламу, панове дорослі, а нашим дітям - свято!
(Контактний тел./факс у Сімферополі 51-13-24).
ПОЛОЖЕННЯ
ПРО МОВНО-ЛІТЕРАТУРНО-ІСТОРИЧНО-ПІСЕННО- КОМП'ЮТЕРНИЙ КОНКУРС
У ВСЕУКРАЇНСЬКІЙ ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНІЙ
ТА ЛІТЕРАТУРНІЙ ГАЗЕТІ "КРИМСЬКА СВІТЛИЦЯ"
1. МЕТА КОНКУРСУ
мовно-літературно-історично-пісенно-комп'ютерний конкурс у "Кримській світлиці" організовується для того, щоб, по-перше, у такий спосіб привабити в Криму до українського слова, до вітчизняної історії, культури якнайбільше жителів автономії. І насамперед - юних, сьогоднішніх школярів, котрим у завтрашньому суспільстві без досконалого володіння державною мовою утвердити себе буде непросто.
По-друге - для популяризації комп'ютерних знань з метою сприяння успішному проведенню в навчальних закладах Криму, особливо сільських, освітньої реформи. Вітчизняну школу, і, насамперед, сільську, мусимо сьогодні всі разом рятувати, якщо не хочемо і далі, образно кажучи, витягувати нашу економіку та науку на волах і підраховувати результати на рахівницях.
І по-третє, що, напевне, найголовніше: щоб кожен учасник на прикладі цього конкурсу пересвідчився, що попри всі негаразди, які ми разом з країною нині долаємо, у цьому житті можна досягти успіху, якщо маєш кмітливу голову, роботящі руки і велику-велику мету перед собою. І якщо в нашій державі врешті-решт будуть створені рівні умови для всіх громадян-"конкурсантів" і знайдені відповідні стимули для самовдосконалення особистості, - ми невдовзі станемо зовсім іншою країною, принаймні, такою, де комп'ютер перестане бути дивиною для найвіддаленіших околиць.
2. УМОВИ
конкурс проводиться на сторінках всеукраїнської громадсько-політичної та літературної газети "Кримська світлиця" впродовж календарного року.
В змаганні беруть участь шкільні команди, до складу яких входять десять учнів 7-10-х класів.
Запитання конкурсу, пов'язані зі знанням української мови, літератури, історії, народних традицій, пісень тощо, регулярно друкуватимуться в газетній мовно-комп'ютерній рубриці, відповідаючи на які, команди зароблятимуть призові очки. (відповіді у зазначений в газеті термін надсилаються поштою АБО ПЕРЕДАЮТЬСЯ В РЕДАКЦІЮ).
Крім того, додаткові очки здобуватимуться під час ОЧНИХ ЗМАГАНЬ КОМАНД, які впродовж року почергово проводитимуться в тих навчальних закладах, де створені команди-учасниці, або в стінах редакції. Під час таких турнірів суперники матимуть можливість позмагатися і на комп'ютері.
Складовою частиною конкурсної програми будуть екскурсії до історичних та культурних пам'яток України, зустрічі школярів з провідними комп'ютерними спеціалістами, бізнесменами, вченими, діячами культури, котрі є гордістю нашої Вітчизни.
3. ПРИБЛИЗНА ТЕМАТИКА ЗАПИТАНЬ
Спектр тем, з яких братимуться конкурсні запитання, визначає вже сама назва конкурсу -мовно-літературно-історично-ПІСЕННО-комп'ютерний.Переважно вони стосуватимуться шкільної програми, але не обов'язково будуть суто українськими. В багатонаціональному Криму переплелися долі, історії, мови. Часом, вживаючи, здавалося б, таке знайоме слово, і українці, і росіяни навіть не підозрюють, що воно... кримськотатарське. Учасникам змагання у пошуках відповідей пропонуватиметься заглянути в семантику таких слів, в наше історичне, літературне, духовне, культурне минуле, де у нас стільки спільного!
Будуть і цілком конкретні мовно-комп'ютерні завдання: "доперекласти" літературною українською мовою текст після механічного комп'ютерного перекладу, знайти відповідники тим чи іншим комп'ютерним термінам в українській мові тощо. Звичайно, використовуватимуться ті напрацювання, які акумулювалися за три попередні роки виходу комп'ютерної рубрики в "Кримській світлиці", тому командам з тих шкіл, де зберігаються підшивки нашої газети, вважайте, просто пощастило! Запитання підказуватимуть самі конкурсанти, сам хід конкурсу. А взагалі організатори виношують ідею: частиною "змагальних" запитань спрямувати конкурсну енергію на пошуки українських (історичних, етнографічних тощо) коренів в Криму. Зібрані конкурсантами впродовж року матеріали акумулювалися б у призовому комп'ютері і цілком могли б вилитися потім навіть у справжню електронну енциклопедію. Власне, для того комп'ютер і має прийти до школи, щоб школярі навчилися використовувати його практично. Чим не приклад - ось така колективна конкурсна робота над власноруч створюваною комп'ютерною енциклопедією!
4. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
Поточні результати конкурсу регулярно публікуватимуться в газеті "Кримська світлиця" після закінчення терміну надсилання командами відповідей на завдання та їхньої обробки журі. Конкурсні матеріали зберігатимуться до завершення турніру. Загальні підсумки мовно-літературно-історично-пісенно-комп'ютерного конкурсу підіб'є наприкінці року журі, до складу якого увійдуть представники редакції газети "Кримська світлиця", міністерства освіти Криму, спонсорів турніру. Кращі команди зустрінуться у грудні 2003 року в фіналі, який і визначить переможців. Призи командам-переможницям вручатимуться публічно із залученням до висвітлення цієї події інших засобів масової інформації.
P. S. Торік завдяки "Кримській світлиці" і організаційній та спонсорській допомозі Міністерства економіки та Міністерства освіти Автономної Республіки Крим, Кримської організації партії "Демократичний союз", департаменту державних і громадських зв'язків ПІІ "МакДональдз Юкрейн ЛТД", сімферопольської фірми "Проксима", Благодійного фонду "Відродження української мови, культури і духовності - "Кримська світлиця" отримали в нагороду персональні комп'ютери шкільні команди "Еврика" (м. Євпаторія), "Велес" (м. Сімферополь), "Гілея" (с. Пруди Совєтського р-ну) та десятикласниця Чкаловської ЗОШ Нижньогірського р-ну Катя Осадца. А у 2001 році, завдяки конкурсу в "Кримській світлиці", комп'ютеризувала свою школу команда "Класик" з м. Щолкіного.
Хто наступний?
Віктор КАЧУЛА,
ведучий конкурсу.
***
ВІД КОМП'ЮТЕРА - ДО БІБЛІЇ!
Доречним буде після Різдвяних свят повторити запитання першого туру конкурсу-2003, які підготував для учасників єпископ Сімферопольський і Кримський Климент. Оцінюватиме це завдання сам владика. П'ять очок - максимальна оцінка відповідей на кожне із п'яти запитань. Поки формуються команди і призовий фонд, можна не дуже поспішати з листами - ліпше сім разів відміряти! І пам'ятайте, що найвищим балом оцінюватимуться лише конкретні, вичерпні відповіді.
Пророк Давид у своєму 23-му псалмі говорить: "Господня Земля і все, що наповнює її, вселенна і всі, що живуть у ній" (23.1). Зрозуміти зміст цього вірша вам допоможуть глави книги "Буття".
1. Напишіть, в якій послідовності Господь творив Землю. Скільки днів? Де знаходився Едем (рай)? Напишіть назви річок, які оточували рай.
Приступати до вивчення Біблії треба з великим благоговінням, проявляючи велику побожність. Для цього необхідно знати молитви, які ви повинні прочитати перед тим, як візьмете цю Святу Книгу у свої руки.
2. Напишіть молитви "Достойно є" і "Богородиця, Діва, радуйся".
Як вам вже стало відомо, однією із частин Біблії є Новий Завіт. Проповідуючи в Галілеї приблизно у 28 році н. е., Ісус Христос після обрання 12 апостолів виголосив "Нагорну проповідь".
3. Хто з євангелістів написав про цю подію? Напишіть заповіді блаженств.
Для пізнання сили Божого Слова і спасіння Господь встановив для людей пости і сам показав приклад, як слід постити.
Після хрещення, яке прийняв з рук святого пророка Іоанна, Ісус Христос віддалився у пустелю, де 40 днів провів у пості і молитвах.
4. Назвіть встановлені православною церквою чотири головні багатоденні пости, яких дотримуються протягом року. Назвіть пісні дні, що встановлені протягом тиж-ня. Напишіть, на які великі свята встановлений одноденний піст.
Головною святинею Київської Русі була Десятинна церква у місті Києві. Під час нашестя хана Батия у 1240 році вона була зруйнована і зараз ми можемо бачити тільки її фундамент. А втім, у місті Києві збереглась одна із визначних святинь світового православ'я - Софія Київська.
5. Напишіть, в якому році був заснований цей духовний центр. Хто з київських князів розпочав будівництво Софійського собору?
У підготовці своїх відповідей використовуйте книги Біблію, Закон Божий, Катехизис, Молитвослов. Коли переписуєте речення з Біблії, в кінці речення в дужках обов'язково треба вказувати, які глави і який вірш. Готуючи відповіді, уважно читайте запитання, в них ви знайдете підказку.
Бажаю вам Божого натхнення!
Єпископ Климент.
Постiйна адреса статтi: <http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=411>

Відповіді

  • 2003.01.14 | line305b

    Думаю, надо копию в главный форум (-)



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".