МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Меджлис про земельный конфликт в с. Капсихор

01/18/2003 | line305b
14.01.2003 - Заява Меджлісу кримськотатарського народу про сформовану ситуацію в с. Капсихор (Морське) Судакського району

Меджліс кримськотатарського народу протягом багатьох років ставив перед державними органами України і місцевою владою Криму питання про необхідність надання кримськотатарському народу, що повертається на батьківщину, землі, як для будівництва житла, так і для економічної діяльності: сільського господарства, виробництва і комерції. Це не тільки питання історичної справедливості, але і нагальна потреба в умовах, коли держава не в змозі забезпечити зайнятість і одержання доходу для сотень тисяч людей.

Весь комплекс зв'язаних з цим проблем, що вимагають уживання невідкладних заходів для їхнього рішення, обговорювався на минулих зустрічах Ради представників кримськотатарського народу при Президенті України з Президентом України. На жаль, донині всі пропозиції, у тому числі і самі компромісні з боку представницького органа кримських татар відверто ігноруються на всіх рівнях державної і республіканської влади.
У цей же час у Криму під різним прикриттям продовжуються продаж і інші форми відчуження землі організаціям і особам, ніяким образом не маючим відносини до депортованого народу, а найчастіше і до України. Особливо це характерно для прибережної зони, значна частина якої по різними приводами роздається новим власникам з Росії. Це не тільки явна дискримінація кримських татар, але і збільшення ситуації настільки, що наслідки такого попрання законних інтересів корінного народу Криму ведуть до дестабілізації на довгі десятиліття вперед.

Зокрема, у с. Капсіхор (Морське) більш 8 років у встановленому порядку практично не виділяються земельні ділянки. В даний час у Криму, у тому числі й у Судакськом регіоні, близько 60 відсотків кримських татар працездатного віку не мають постійної роботи. З огляду на це, створення кримським татарам необхідних умов для доходообразуючеї діяльності, включаючи сприяння в організації приватного малого бізнесу, повинне бути пріоритетним. У тій чи іншій формі ці питання відображалися й у дорученнях Президента України. Однак землі продовжують виділяти різним російським комерційним структурам. Робиться це настільки нагло, що місцеві влади не вважають за необхідне дотриматися навіть ті мінімальні юридичні процедури, що встановлені чинним законодавством. Саме шалений шовінізм і наплювацьке відношення місцевої влади до законів і державних інтересів України підштовхнуло кримських татар після довгих і безуспішних усних протестів до такої форми протидії беззаконню як ініціативне заняття землі, що розбазарюється місцевими князьками.

Не бажаючи загострення ситуації, Меджліс кримськотатарського народу призвав співвітчизників, що зайняли землю в Капсіхоре, призупинити будь-які роботи доти, поки не будуть проведені переговори з усіма зацікавленими сторонами, що мають на це право, за умови, що влади також не будуть робити ніякого тиску на зневірених людей, і, насамперед, відмовляться від спроб будь-яких насильницьких дій у відношенні наших співвітчизників.

У зв'язку з пропозиціями, що надійшли, по врегулюванню сформованої ситуації, Меджліс кримськотатарського народу вважає за необхідне вивчити їх та провести переговори за участю всіх зацікавлених сторін, включаючи ТОВ «Центркнига» (м. Москва), Меджліс кримськотатарського народу та Судакский регіональний меджліс.

З метою недопущення виникнення аналогічних конфліктних ситуацій Меджліс кримськотатарського народу пропонує надалі виділення земельних ділянок у Криму під організацію комерційної діяльності робити за узгодженням з Меджлісом кримськотатарського народу і регіональних меджлісів з урахуванням інтересів кримських татар.

Рішення прийняте на засіданні
Меджлісу кримськотатарського народу
від 11.01.2003 року


Голова
Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемілев
http://www.qurultay.org/ukr/ayrinti.asp?HaberNo=2003011401

Відповіді

  • 2003.01.23 | Serhiy Maksymenko

    Re: Заява Меджлис про земельный конфликт в с. Капсихор

    The issue is significant and sensitive, and the parties of the conflict should pay proper and adequate attention to possible implications of quick and biased decisions and suggestions. The demand of the Medzhlis to be consulted on distribution/sales of land by local and regional authorities looks to be quite "unusual", and is not likely to contribute to constructive dialogue between the parties, plus it is something which is not in the public interest in terms of building a viable Ukrainian nation state.

    sincerely
    Serhiy Maksymenko

    EastWest Institute Kyiv Center Director
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2003.01.24 | line305b

      um, um...

      Serhiy Maksymenko пише:
      > The issue is significant and sensitive, and the parties of the conflict should pay proper and adequate attention to possible implications of quick and biased decisions and suggestions. The demand of the Medzhlis to be consulted on distribution/sales of land by local and regional authorities looks to be quite "unusual", and is not likely to contribute to constructive dialogue between the parties, plus it is something which is not in the public interest in terms of building a viable Ukrainian nation state.

      Hm, you don't refer to the narrowly avoided bloody clash between "cossacks" and local Crimean Tatars as "constructive dialog between the parties" do you?

      What exactly is so "unusual" about the proposal of Mejlis to negotiate potentially troublesome land sales or redistribution in advance, before the things get too far and cannot be settled without the interferenec of police special forces - settled that is if everybody is lucky and police gets to the site in time. You would recognize that in Morskoye police came in only after ten or fifteen Crimean Tatars had already been attacked by the "cossacks".

      Can you imagine what would be going on in Crimea right now if any of those attacked would have died? How come I did not hear anything from you about the violence threatening the peace and stability in Crimea and Ukraine, and instead hear some half-baked babble that proposal to institutionalise conflict settlement is suddenly so troublesome, mr. Statebuilder?
    • 2003.01.24 | Душегубко

      Грантоїду

      Для цього мудака державна мова в Україне вже англійска!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".