МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ВІД ПОЛІТИКИ - ДО ТЕАТРУ...

05/09/2003 | Лідія Степко, власкор "КС"
#19 за 09.05.2003
ВІД ПОЛІТИКИ - ДО ТЕАТРУ...
Лідія Степко, власкор "КС"

Влада просигналила суспільству про необхідність реформ, звернувшись до нього з проханням обговорити пропозиції Президента про внесення змін до Конституції. Севастополь відгукнувся на заклик негайно і так звані пропрезидентські сили вже й відзвітували про результати обговорення. Місцеві ж осередки опозиційних партій дещо забарилися, зібравшись пізніше, після підписання Меморандуму відносно політичної реформи лідерами політичних сил: блоку "Наша Україна", КПУ, СПУ та блоку Юлії Тимошенко. Там, у столиці, опозиційні політичні сили, як і їх лідери, напевне, якось порозумілися. Севастопольські ж осередки вищезгаданих партій та блоків, зібравшись на обговорення 4 травня, явили громадськості, скажімо так, приклад партнерського сирітства в ексклюзивному виконанні.
На зібрання прибули представники партій "Батьківщина", "Собор", СПУ та обох Рухів. Із запрошених неопозиційних сил у обговоренні взяли участь представники СДПУ(о) та декількох громадських організацій.
Організатор заходу Анатолій Сивак з осередку партії "Батьківщина" доручив головувати на зібранні представнику СПУ Вадиму Романову.
Тут треба трохи відійти від сюжету, аби пояснити, що севастопольські осередки опозиційних сил мають деякі особливості: праві сплять глибоким сном, ліві ж, навпаки, дуже активні і не завжди державницьки налаштовані. Якщо, скажімо, партія О. Мороза бореться за позитивні зрушення в Україні, то її севастопольський осередок відверто тяжіє до Москви. А відтак, доручаючи вести обговорення соціалісту пану Романову, відповідальний за організацію заходу пан
А. Сивак мав би передбачити наслідки такого головування. Мав би, але не передбачив. Тож коли справа дійшла до проекту резолюції вищезгаданого обговорення, у ній виявився один цікавий пункт, котрий ні Президентом не пропонувався, ні на цьому зібранні не обговорювався: про надання в Україні російській мові статусу другої державної. Як пізніше виявилось, вельми поважний соціаліст, пан Романов тихцем той пунктик до резолюції і вніс. (Каже, що давав почитати лідерам партійних осередків роздрукований текст, але ті - цікава річ! - не помітили жодних невідповідностей. А чому вніс? Та тому, мовляв, що він особисто за це бореться). У цьому пориві мати дві державні мови В. Романова підтримали представники громадських організацій "Союз советских офицеров", а також "Севастопольский бастион".
Що було на цьому обговоренні далі, досить легко уявити: зчинився галас і всі перечубились. Недаремно мовлять, що розум у політиці - це все, а інтелект - все решта. У подальшому спілкуванні Б. Вуйко (УНР) акуратно "заліпив" ведучому п. Романову, що той брехун і провокатор, останній економно відміряв на адресу кривдника "Сам ты хам и ... !". З огляду на такий "конструктив", рухівці покинули приміщення, після чого опозиція голосувала за резолюцію вже не в повному складі і на підвищених тонах. Пункт про російську мову у статусі державної вдалося-таки зняти.
Тож є у нас і хліб, і видовища. Правда з хлібом дещо скрутніше...
м. Севастополь


"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2003 > Тема "З потоку життя"
Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=874


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".