МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Підпал меджлісу -- провокація

04/06/2004 | line305b
Підпал меджлісу -- провокація

Цієї суботи щодо спроби підпалу будівлі, в якій міститься Сімферопольська філія меджлісу кримсько-татарського народу, було порушено кримінальну справу за статтею 194 Кримінального кодексу України. Вона передбачає покарання за навмисне знищення або пошкодження майна.
Нагадаємо, що 31 березня невідомі кинули в приміщення меджлісу дві пляшки з сумішшю "Коктейль Молотова". Внаслідок цього виникла невелика пожежа, обгоріли декілька вікон. Жертв і потерпілих немає, -- повідомляє інформаційне аґентство Оглядач. Це вже другий підпал Сімферопольського меджлісу. Кілька років тому у схожій пожежі була знищена звітно-фінансова документація.
Але не лише правоохоронні органи цікавляться подіями в Криму, де хтось явно хоче заробити дивіденди на розпалюванні антитатарських пристрастей. Нарешті зацікавився проблемою й президент Кучма. Й одразу ж наобіцяв три мішки вовни. "Нікому за жодних обставин не вдасться розіграти кримськотатарську карту. А такі охочі є, як у нас в Україні, і в Криму зокрема, так і за її межами, на превеликий жаль", -- сказав Кучма після зустрічі з головою меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джемільовим і його заступником Рефатом Чубаровим. Президент стверджує, що "дехто використовує" кримськотатарське питання "для того, щоб не їхали на відпочинок" у Крим, -- повідомляє інтернет-видання "Українська правда".
На думку Кучми, вже зараз є спроби використати проблему кримських татар. "Це не вперше і, думаю, що не востаннє. Однак усіма своїми діями ми повинні показувати, що здатні самі вирішити свої внутрішні проблеми", -- зазначив Кучма у розмові з Чубаровим та Джемільовим.
Президент також назвав розмову з керівництвом меджлісу дуже доброю. А щодо змісту, то під час зустрічі, за словами Кучми, "обговорювали виконання доручень президента".
"Сьогодні головна проблема -- повернення історичної справедливості тим народам, які були депортовані, і не тільки, можливо, із Криму, зокрема кримським татарам", -- сказав Леонід Данилович.
Окрім того, президент України говорив, що в цьому питанні "багато проблем соціальних, проблем землі". Кучма висловився проти того, щоб ці проблеми пускати на самоплив. "У мене зовсім інші підходи. Якщо багато невирішених проблем -- на цьому виникають і інші негативні явища", -- повідомляє "Українська правда" з посиланням на слова президента.
Кучма також вкотре повторив про те, що "закон в Україні повинен бути однаковий для всіх, незалежно від того, хто якої національності: чи росіянин, чи українець, чи татарин, а чи іншої якоїсь нації. Ми здатні всі проблеми вирішувати за столом. Можливостей у нас сьогодні набагато більше, і економічних зокрема".
Очевидно, для заспокоєння кримських татар Кучма сказав, що відзначення 60-річчя депортації кримських татар із Криму має відбутися на державному рівні. Президент стверджує, що це те саме, що голодомор 1933-го, тому захід повинен відбутись на такому ж масштабному рівні, як і 70-річчя голодомору в Україні 1932-1933 років.
Кучма, перебуваючи у Криму, пообіцяв провести Великодні свята там і розповів про намір наступного тижня підписати положення про зміни складу Ради представників кримськотатарського народу при президентові України.
Проте, незважаючи на безапеляційну заяву Кучми, що метою конфліктів у Криму є намагання внутрішніх і зовнішніх сил зірвати туристичний сезон, існує ще одна думка з цього приводу. Зокрема, більшість опозиціонерів вважає, що провокації з боку так званих "кримскіх казаков" чи скінхедів насправді мають за ціль організацію масових безладь, а згодом введення надзвичайного стану в Україні. Організаторами цих провокацій опозиція, звісно ж, називає представників влади.

Роман РАК, Поступ


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".