МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Феодосия-Феодосия... Буря в стакане!

06/10/2006 | Урал-
Я тут набрел на интересную статью...
Чесс слово, автор молодец... Коротко, ясно и понятно...
http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/show/601/53624/
....................
Рекомендую прочесть особенно тем, кто находится далеко от Крыма и следит за происходящим только по СМИ...

Відповіді

  • 2006.06.10 | line305b

    Хорошая статья (-)

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.20 | Михайло

      Чиї інтереси захищаються?

      Чиї інтереси захищаються?

      Про уроки феодосійської кризи

      Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь

      Зараз у Феодосійському порту йде завантаження контейнерів і техніки США, доставлених свого часу для навчань «Сі-Бриз-2006», на український цивільний транспортник «Антон Колесниченко». Для проведення завантаження минулої неділі до Криму прибули, як повідомив журналістам Представник Президента України в АРК Геннадій Москаль, «35 громадян США в цивільному одязі і без зброї». Він просив усі політичні сили та партії стриматися від акцій протесту, оскільки відправка вантажу була однією з головних вимог протестуючих у Феодосії. Представник Глави держави заявив, що він сподівається на здоровий глузд і розуміння всіх жителів Криму, щоб найближчим часом закінчити протистояння та зняти політичне напруження і спокійно почати курортний сезон. Не пізніше 24 червня судно «Антон Колесниченко» з вантажем та громадянами США залишить феодосійський порт.

      Як повідомила журналістам помічник начальника Феодосійської міліції Ганна Охріменко, проти учасників антинатівських протестних акцій у Феодосії органи міліції порушили близько 30 адміністративних і дві кримінальні справи. Як повідомляє за її словами феодосійська газета «Кафа», кримінальні справи порушено за фактом групового порушення громадського порядку, ведеться слідство. «Йдеться про два інциденти. Перший стався 1 червня на в'їзді до Владиславівки, коли пікетувальники перешкоджали проїзду автобуса з американськими військовослужбовцями, і невідомий розбив вікно машини. Другий стався 4 червня, коли пікетники не давали проїхати до санаторію Міністерства оборони машині, в якій знаходився прес-аташе американського посольства в Україні», — пояснила вона. Підставою для адміністративних справ послужили випадки грубої поведінки пікетників з оточуючими, зокрема, численні випадки образ з матюками. Водночас, як повідомляють російський ЗМІ, Держдума Росії нагородила політиків, оголошених персонами нон-грата в Україні. Спікер Держдуми Борис Гризлов нагородив почесними грамотами «За активну громадсько-політичну діяльність» співробітників Інституту країн СНД Володимира Романенка та Кирила Фролова, яким раніше Служба безпеки України заборонила в'їзд на територію країни. «Це свідчить про те, що захист національних інтересів Росії, захист співвітчизників в Україні визнано державою. Це — свідчення глибоких змін у Росії, російська держава відроджується, подобається це комусь чи ні», — сказав Кирило Фролов. Ці його слова якнайкраще підтверджують, що акції протесту в Криму організовані і схвалені в Росії на вищому рівні і відповідали інтересам Росії, а не України. «Ключовими російськими національними інтересами в Україні є її федералізація, виборність губернаторів, невступ до НАТО, державна російсько-українська двомовність та церковна єдність у лоні Московського Патріархату», — відверто говорить Кирило Фролов.

      Леонід ПІЛУНСЬКИЙ, депутат Верховної Ради АРК:

      — Тиждень тому я брав участь у науковій конференції на тему «Громадянський контроль і безпека». Під час неї піднімалося питання про те, чи можна такі акції, як у Феодосії, вважати громадянським контролем за діяльністю військового відомства. І всі учасники дійшли висновку, що не можна, тому що обставини свідчать, що це по суті контроль Росії над обороноздатністю України.

      Тобто це робота в Україні в інтересах іншої держави, інспірована її спецслужбами, і в жодному разі не громадянська позиція самих громадян України, як це намагаються зараз зобразити. Більш того, це не чинник безпеки країни, а навпаки — свідчення того, що її деякі регіони, деякі органи влади, деякі державні діячі та громадські організації діють з метою зниження безпеки країни в інтересах іншої держави. І в цьому сенсі Україні для відновлення своєї безпеки необхідно вживати термінових заходів.

      Слід звернути увагу на те, що це далеко не перший випадок антидержавної діяльності в Україні. Ми ж усі свідки того, що відбувається, наприклад, з маяками в Криму. І населення Криму тоді також намагалися поставити на сторону інтересів не своєї держави, а сусідньої. Взяти ті ж козачі організації в Криму. Наприклад, депутат Верховної Ради Криму Сергій Казаченко, який очолює одну з козачих організацій, стояв зі своїм активом і охороняв українські маяки від української ж держави. Як це назвати? Або можна пригадати, як без попередження української сторони проводив висадку десанту на тому ж полігоні в затоці Чауда, де повинні були відбутися україно-американські навчання «Сі бриз-2006», російський корабель «Микола Фільченков», що взагалі було схоже на атаку території України силами російської морської піхоти і могло призвести до збройного конфлікту, і тоді не лише населення в Криму, але й усі органи влади, і всі проросійські організації просто мовчали. А деякі депутати, до речі, ті ж самі, які зараз голосніше за всіх кричали про американську інтервенцію! — взагалі заявили, що ЧФ Росії мав право так діяти без попередження України! То в чиїх інтересах вони діють, будучи представниками органів влади в Україні і підписавши присягу народу України, в якій говориться: «Зобов'язуюся всіма своїми діями захищати суверенітет і незалежність України, піклуватися про благо Батьківщини і благополуччя українського народу…»? Тож про жодну безпеку України сьогодні не йдеться. З іншого боку — народні депутати, з мого погляду, порушили присягу і повинні бути притягнуті до відповідальності за це.

      Дуже симптоматично й те, що органи влади України не підтримали рух «Крим за НАТО!», який розгорнувся на півострові в ті ж самі дні. Суть у тому, що органи влади і, передусім, депутати рад від Компартії, від блоку Вітренко, від Партії регіонів просто заграють з населенням Криму і свідомо при цьому стають на бік інтересів Росії, і немає навіть розмов про державні інтереси України. Їм здається, що таким чином можна завоювати симпатії населення, хоч вони в цьому помиляються. Зі свого досвіду знаю, що акції у Феодосії підтримувала лише невелика частина населення Криму, а прямо брали участь у них усього лише дві-три сотні чоловік. Саме тому організатори й змушені були привезти до Криму представників Харкова, Донбасу та інших регіонів, створюючи видимість масовості в Криму.

      Олег ФОМУШКІН, глава громадського руху «Кримська правиця»:

      — Обставини всіх акцій протесту проти НАТО в Феодосії свідчать, що вони проводились з ініціативи та в інтересах іншої держави. Зазвичай пересічні феодосійці рідко коли цікавляться, які кораблі чи судна заходять в порт, тим більше, що акваторія його від міста закрита, і побачити, що там робиться, можна тільки зі спеціальних спостережних пунктів. Однак, коли в Феодосійський порт ще тільки мало зайти американське судно «Едвантедж», в місті відразу була поширена інформація про це. Звідки вона надійшла? Більше того, вантажне судно називали військовим кораблем, і поширювали неправдиву інформацію про його вантаж, включаючи брехню про те, що там є хімічні та радіаційні отруйні речовини, що там є навіть зенітні комплекси. Більше того, в Феодосії та в кримських ЗМІ надзвичайно оперативно (за кілька годин до їх прибуття!) поширювалась інформація про місце та час приземлення літаків з військовими будівельниками, про маршрути їхнього пересування, про місце дислокації тощо. Тобто з цього висновок один: як поширення інформації, так і організація протестних акцій були здійснені спецслужбами сусідньої держави, які діяли всупереч інтересам України. Причому очевидно, що ця операція проводилась за участю і за підтримки депутатів Державної думи і відбувалась одночасно з прийняттям рішення про запит до уряду про юридичні підстави для повернення Криму в Росію. На жаль, їм вдалося обдурити частину політикуму, частину місцевого населення для мобілізації їх на захист власних інтересів, більше того — вони не зустріли ні необхідної протидії органів влади України, ні протидії наших спецслужб. Загалом це факт повної безпорадності та непрофесійності СБУ, бо яка ж спецслужба може дозволити так вільно діяти спецслужбам іншої держави на своїй території?! По-друге, насторожує те, що для участі в акціях протесту були задіяні не тільки цивільні громадяни України, жителі Криму, а й так звані козаки, серед яких є «терські» та «придністровські», тобто очевидно, що ми маємо тут справу з воєнізованими напівлегальними організаціями іноземців на території Криму, які поки що озброєні холодною зброєю, однак навчені так, що знадобляться лише якісь лічені години для того, щоб вони взяли в руки і вогнепальну зброю.

      По-третє, дивують уже непоодинокі факти, коли кораблі НАТО з'являються в портах Криму для взаємодії з українськими військовими, то відразу організовуються пікети та мітинги. А коли ті ж самі кораблі НАТО входять в кримські порти для взаємодії з Чорноморським флотом Росії, то не тільки нема пікетів, а навпаки — проводяться акції підтримки. Наприклад, останнім часом три кораблі Чорноморського флоту Росії брали участь в навчаннях НАТО, а на крейсері «Москва» під час його заходу в Севастополь був генеральний секретар НАТО, і ніхто його не пікетував. Чому? Відповідь тільки одна: пікети та акції протесту проти участі України в НАТО організовують російські спецслужби, які самі активно — значно більше ніж Україна! — співпрацюють з НАТО і намагаються і тут випередити Україну та завадити нашим контактам з передовою частиною людства, виставити Україну в негативному світлі.

      Хотілось би порекомендувати кримським «опонентам НАТО» забрати своїх дітей з навчальних закладів з Лондона, бо це країна НАТО, відмовитись від «Фордів» та «Мерседесів», бо вони виготовлені в країнах НАТО, відмовитись від доларів, особливо за оплату їх антиукраїнських акцій, бо це валюта країни НАТО, може, вони тоді краще зрозуміють, що НАТО — це передова культура і передові технології, без яких світ сьогодні неможливий. Чому Росія прагне співпрацювати з НАТО, а від України таке право відбирають. Мета цього лише одна — наш «стратегічний партнер» прагне, щоб Україна назавжди залишилась на задвірках історії.

      Володимир ПРИТУЛА, політолог:

      — По-перше, я знаю, що далеко не всі кримчани підтримували акції проти НАТО в Феодосії. Частина кримчан, навпаки, підтримали громадський рух «Крим за НАТО!», створений у ці ж дні в Криму. Однак він зустрів, можна сказати, інформаційну блокаду, бо повідомлення про це передали тільки місцеві канали, лише один раз згадали окремі українські канали, а в Росії про це інформації не було взагалі. До того ж у акціях «Крим проти НАТО!» брали участь люди, яких було спеціально привезено в Крим. Так, серед демонстрантів можна було бачити з лозунгами харків'ян, які приїхали в Крим разом з народним депутатом Євгеном Кушнарьовим та іншими депутатами від Партії регіонів.

      По-друге, та частина кримчан, яка підтримувала акції проти НАТО в Феодосії, просто піддалась на провокації лідерів різних проросійських організацій, які постійно живуть у Криму, однак мають, як правило, подвійне, тобто іноземне, громадянство, адже, за законами України, хто набув громадянство іншої держави, той автоматично перестає бути громадянином України. Це колишні військовослужбовці Чорноморського флоту, працівники спецслужб, що вийшли на пенсію, пенсіонери збройних сил СРСР. І вони, звичайно, діяли в інтересах країни, громадянами якої є. Таким чином, загалом рух проти НАТО в Криму був у цілому інспірований з-за кордону. Ці люди діяли всупереч інтересам України. Вони також нанесли значну шкоду обороноздатності України, бо завадили військовим навчанням українських підрозділів. Навіть за приблизними підрахунками, Україна втратила кілька мільйонів доларів, які США пропонували вкласти в підготовку полігону до навчань сучасного рівня, а сама Феодосія через непродумані рішення своєї міськради втратила як мінімум 500 тисяч доларів, не враховуючи втрат у курортному секторі, які були б витрачені в регіоні на закупівлю будівельних та інших матеріалів для полігону.

      Річ ще і в тому, що в цьому випадку збігалися інтереси цієї частини населення Криму з частиною українського керівництва автономії, яка намагається будь що протидіяти рішенням та заходам центральної влади, щоб довести свою впливовість та значимість у цьому регіоні, довести, що саме вони тут «все вирішують». Очевидно було б логічно, щоб державні службовці в таких випадках мали почуття міри та знали, що є лінія, перед якою слід зупинитися, бо далі починається шкода інтересам України і вони, фактично, порушують присягу держслужбовця та депутата. І за це слід відповідати, як цього вимагає закон. Кримські органи влади свідомо не підтримали рух «Крим за НАТО!», який виник в ці ж дні серед культурологічних кримських організацій, і навпаки — як кримські, так і українські депутати, активно брали участь у русі «Крим проти НАТО!», свідомо діючи в інтересах іншої держави. Зрозуміло, що було б передчасно називати всіх цих людей п'ятою колоною, бо там були як свідомі організатори, так і емоційно налаштовані громадяни, і просто обдурені шквальною пропагандою як кримських та російських, так, на жаль, і деяких центральних українських каналів. Але хоч як би там було, а шкоду Україні, її Збройним силам нанесено колосальну...

      №98, вівторок, 20 червня 2006

      http://www.day.kiev.ua/163937/
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.20 | sofu

        Ну откуда у этой антиамериканки, американская валюта?

        В Цюрупинске, Херсонской области, 17 июня в милицию обратилась председатель Прогрессивной социалистической партии Украины Наталия Витренко. Она заявила, чтопоблизости села Тарасовка Цюрупинского района ее обворовали.
        Неизвестный мужчина похитил кейс из автомашины Фольксваген, котораяобслуживает лидера ПСПУ, В кейсе находились $1 тысяча, 1,5 тысячи гривен, три мобильных телефона и личные документы.
        По словам Витренко, автомобиль стоял без присмотра на обочине дороги.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".