МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Путин очистит Крым от русских

06/26/2006 | евнухович
Путин подписал указ о репатриации

Владимир Путин подписал указ о мерах по оказанию содействия переселению в Россию проживающих за рубежом соотечественников.

Кроме того, утверждена программа по оказанию содействия переселению, план по реализации программы, а также образована соответствующая межведомственная комиссия, сказал Владимир Путин на совещании с членами правительства России.

http://www.gazeta.ru/2006/06/26/last205478.shtml

Відповіді

  • 2006.06.26 | Лозинский

    Re: Путин очистит Крым от русских

    Поздравляю , Евнуховычь - вы новинар.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.07.24 | Експерт

      90% москвичей не хотят, чтобы к ним понаехали

      Не-а, блин, не хотят принимать.
      Опять Путину облом. Читай на "Обкоме"


      Славянофильство в действии: 90% москвичей не хотят, чтобы к ним понаехали эти… как их… «соотечественники из СНГ»

      А то глядишь, опять жителей Белокаменной без колбасы и водки оставят.


      Всероссийский центр изучения общественного мнения (ВЦИОМ) представляет данные о том, кого россияне относят к числу своих соотечественников, что думают об их переселении в Россию, формах помощи им и других аспектах процесса переселения.

      Для начала респондентам было предложено разобраться с трактовкой самого понятия «соотечественник» - единого мнения по этой теме за прошедшие после распада СССР 15 лет так и не сложилось. Трактовка понятия «соотечественник» как всех, кто говорит на русском языке и идентифицирует себя с русской культурой, независимо от национальности и места проживания, импонирует только 22% опрошенных. А 33% респондентов считают своими соотечественниками всех граждан бывшего СССР, 40% считают соотечественниками русских людей, оказавшихся за пределами РФ. Для большинства старшего поколения соотечественники - это все граждане бывшего СССР вне зависимости от национальности, для молодежи - любые русские, проживающие вне России.

      За переселение в Россию проживающих за рубежом соотечественников для решения демографической проблемы и нехватки рабочих рук выступают 54% респондентов. Противоположного мнения, что это создаст дополнительные проблемы, в том числе и на рынке труда, придерживаются 35% опрошенных. При этом 49% опрошенных отмечают, что соотечественников нужно принимать, только если это нужно экономике России, а 43% полагают, что когда речь идет о соотечественниках, вопросы выгоды должны отходить на задний план.

      По мнению 58% россиян, в политике по отношению к соотечественникам следует применять принцип создания благоприятных условий для их возвращения в Россию. Для создания благоприятных условий проживания соотечественников на их новой родине, где они проживают сейчас, высказываются 26% россиян.

      Распространено мнение (52%), что государство должно определять места проживания будущих переселенцев и обеспечивать их работой и жильем, но 41% респондентов полагает, что соотечественники должны решать свои проблемы самостоятельно.

      В качестве территорий расселения вновь приезжающих 34% россиян называют сельскую местность, четверть опрошенных одобряют расселение иммигрантов по территории страны по свободному принципу. Реже - малонаселенные регионы Сибири и Дальнего Востока или зоны интенсивного промышленного развития, где требуются «рабочие руки» (по 19%).

      Менее всего идея свободного расселения импонирует жителям Москвы и Санкт-Петербурга, где за нее высказываются лишь 10%. Среди сельских жителей принять в свои ряды переселенцев-соотечественников готовы чуть больше трети. Среди жителей Сибирского и Дальневосточного федеральных округов приветствуют выбор их регионов в качестве объектов переселенческих программ только 16% и 19% соответственно.

      Большинство респондентов одобряют в той или иной степени намерение государства оказать переселенцам помощь в трудоустройстве (83%).

      http://obkom.net.ua/news/2006-07-24/2041.shtml
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.24 | sofu

        Ну да, возродить целину, БАМ, колыму наконец(-)

      • 2006.07.25 | 444444

        Re: 90% москвичей не хотят, чтобы к ним понаехали

        Так и представил Путина, очищающего Крым от Русских! Кстати, то, что москвичи не хотят видеть переселенцев в Москве, так это для них норма. Они никого не хотели бы там видеть, думаю даже соседей по лестничной клетке, я не про всех москвичей говорю, но про значительную часть. Нельзя сравнивать мнение москвичей и мнение остальных. Я, вообще рад данному документу. Причина в том, что компании, в которой работаю, нужны грамотные сотрудники. Производство находиться в селе. Народ там…, ну не буду плохо о нем говорить. Думаем. Если решимся, то готовы будем и жилье предоставлять.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.07.25 | настоящий Лозинский

          Эх, бросить все, уехать на Ярославщину?

          Открыть курсы украинского языка и славянско-исламской толерантности? Или о философии Волошина лекции читать - в сельском клубе? Смотреть НТВ и программу Время... За грибами ходить, утречком, по холодку...

          Эдакая общественно-политическая аскеза... Прикоснуться к земле, и проч.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.07.25 | 444444

            Re: Эх, бросить все, уехать на Ярославщину?

            Поповоду курсов и лекций - гиблое дело! А грибов с ягодами полно. Охота хорошая говорят!
    • 2006.07.25 | настоящий Лозинский

      Эй! Не пользуйтесь чужими никами!

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.07.25 | Експерт

        Росія запланувала прийняти з-за кордону 300 тис. співвітчизників

        Нове переселення

        Росія запланувала прийняти з-за кордону 300 тис. співвітчизників

        Катерина МАЦЕГОРА

        Росія збирається наступного року переселити через кордон 50 тисяч співвітчизників, а загалом за три роки — 300 тис. осіб. Цей проект передбачається реалізувати в рамках п’ятирічної «Російської програми переселення», прийнятої днями владою країни- сусідки. «Програма задумана не лише з гуманітарних міркувань, але й для вирішення конкретних економічних задач. Вона в першу чергу покликана регулювати міграційні потоки в країні», — повідомив директор Федеральної міграційної служби Костянтин Ромодановський. За його словами, весь проект розрахований на період до 2012 року і передбачає залучення до Росії у 2008-му році 100 тисяч, а у 2009-му — 150 тисяч осіб. Скільки саме коштів знадобиться на ці цілі — точно не відомо. Російський чиновник лише повідомив, що тiльки на 2007 рік, коли програма діятиме у 12 пілотних регіонах, потрібно 4—5 мільярдів рублів. «До кінця 2007 року ми проаналізуємо ситуацію з пілотними проектами і зрозуміємо, скільки грошей із центру треба виділяти іншим», — зазначив К. Ромодановський.

        Державна програма допомоги співвітчизникам, які повертаються до Росії, спрощує порядок отримання російського громадянства і гарантує їм соціальну підтримку. Заплановане переселення передбачає, що співвітчизник житиме й працюватиме у вибраному регіоні не менше ніж два роки, у разі дострокового переїзду до іншого регіону йому доведеться відшкодувати витрати на переселення до Росії. «Конкретного переселенця ми нікуди не направляємо, ми просто створюємо йому умови для праці та життя. Вибір завжди залишається за ним. І якщо ти вирішив достроково зістрибнути з того місця, яке сам обрав, то будь люб’язний відшкодувати витрати на твоє переселення до Росії», — сказав Ромодановський, пояснивши, що в службі сподіваються: за два роки людина «все ж таки зможе укорінитися на території, що її прийняла».

        Що ж до тих мігрантів, які потрапили до РФ раніше і живуть тут нелегально, голова ФМС вважає, що рішення щодо спрощеного отримання ними правового статусу можна було б прийняти за допомогою підзаконних актів — указом президента.

        Федеральна програма «добровільного переселення» покликана серйозно спростити повернення до країни представників титульних російських національностей, які нині проживають за кордоном. «Російським іноземцям» з ближнього і далекого зарубіжжя обіцяють протягом місяця оформити громадянство Росії, компенсувати витрати на повернення, виплатити допомогу на облаштування, видати особливий соцпакет, що передбачає навчання і медичну допомогу, і навіть забезпечити їм пільгові іпотечні кредити для купівлі житла. Вона покликана стати сполучною ланкою в ланцюгу державних заходів, спрямованих на врятування російської демографії і залучення до країни кваліфікованих кадрів. Незабаром стати росіянами зможуть не лише колишні громадяни СРСР, але й їх діти.

        Що стоїть за п’ятирічною «Російською програмою переселення», чи буде вона реалізована? Про це читайте в коментарі російського експерта.

        КОМЕНТАР

        Марія ЛІПМАН , член наукової ради Московського центру Карнегі:

        — Проблема демографічного розвитку Росії стоїть надзвичайно гостро, і те, що нею уряд збирається займатися, було сказано в щорічному зверненні Путіна цього року. Він порушив цю тему, і відтоді вона дуже активно обговорюється. Проблема абсолютно реальна, заходи дійсно абсолютно необхідні. Причому демографічна проблема вже сягає того рівня, коли реально Росії загрожує нестача робочих рук. Імміграція до Росії — це насущна проблема, пов’язана з тим, що країні потрібні люди дієздатного віку, які можуть поповнити нестачу трудової сили самої Росії. Якою мірою ця програма здійсненна серед населення і як вона буде здійснюватися? Одночасно з ініціативами щодо лібералізації імміграції до Росії виникають ініціативи, пов’язані з посиленням вимог до перебування іноземців на російській території. Нещодавно пролунала ініціатива вiдносно посиленням вимог і прописки, що прирівнюється до реєстрації. І не зовсім зрозуміло на сьогодні, в чому полягає політика залучення людей до Росії. Чи не для того, щоб указати їм те місце, де вони мають працювати? Як тоді людину втримати на цьому місці? Людина тільки тоді їде, коли вона сама собі може вибрати місце проживання.

        Я не знаю, як будуть відбиратися кандидати на переселення. Чи будуть це російські громадяни або російськомовне населення? Чи будуть переваги у людей на основі їх походження. Все це не зовсім зрозуміло і мені видається, що такі масові міграції — це процес дуже делікатний, пов’язаний з виникненням якогось соціального тертя, проблем взаємовідносин з місцевими. Від цього не застрахована ніяка держава, а вже й Росія, у якій етнічна і расова толерантність перебуває на дуже низькому рівні. Як здійснюватиметься це «переварювання» великих груп населення — це велике питання. Одна справа — ухвалити рішення, що ми готові прийняти 300 тисяч чоловік, а інша справа — як здійснюватиметься адаптація цих людей.

        Питання полягає і в тому, скільки людей готові переселиться? Радянський Союз розпався 15 років тому, і ті, хто дійсно прагнув поїхати зі своїх рідних місць внаслідок різних причин, вже змінили місце проживання. Кваліфікована робоча сила, люди з вищою освітою в Туркменістані, Узбекистані, Таджикистані поїхали в перші роки після розпаду Союзу. Оцінки демографів на сьогодні свідчать, що не дуже великим є резерв людей російської культури і якої-небудь кваліфікації, яких Росія хотіла б передусім отримати.

        Сама по собі ідея переселення без сумніву правильна через дуже складну демографічну ситуацію в Росії, потребу в робочій силі. А от як виглядатиме її здійснення і наскільки послідовно проводитиметься ця політика, — адже це політика саме залучення людей, а не вказівки їм і не застосування якихось політичних заходів, — щоб не приписувати їм місце роботи й давати можливість пересуватися так, як вони хочуть. Невідомо, чи не перемішаються в цій політиці зовсім інші почини й інші амбіції, набагато більш жорсткі і менш ліберальні. Це безсумнівно може викликати якісь несподівані проблеми, до яких адміністрація буде не готова.

        №122, середа, 26 липня 2006
        http://www.day.kiev.ua/166041/


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".