МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Крим ще не курорт

09/07/2006 | Експерт
Крим ще не курорт

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сімферополь

КРИМСЬКІ КРАЄВИДИ СЕБЕ «НЕ ОКУПОВУЮТЬ»

Вчора постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Геннадій Москаль підбив попередні підсумки курортного сезону 2006 в Криму. Як повідомила «Дню» радник представництва у справах преси Людмила Мохова, в ході наради було встановлено, що фінансовий результат від діяльності курортної галузі, торгівлі, громадського харчування в курортних регіонах в Криму під час курортного сезону — плачевний. За 2006 рік на підприємствах курортної галузі за напрямками діяльності по санаторно-курортному лікуванню, проживанню, туристичних та екскурсійних послугах зібрано в бюджети всіх рівнів 71,7 млн. грн. податків, що складає всього 5,9 % від усіх зібраних у Криму надходжень до бюджетів. Так, в державний бюджет з курортної галузі зібрано 33,8 млн. грн., що на 27,7 % менше, ніж у аналогічний період 2005 року. У галузі громадського харчування за 2006 рік юридичними особами мобілізовано у зведений бюджет Криму 7,0 млн. грн. податків. На долю надходжень по курортній галузі тут припадає тільки 0,6 % всіх зібраних у Криму податків, а у держбюджет всього — 0,3 відсотка всіх надходжень.

Одним із джерел поповнення бюджету в період курортного сезону є надходження податку з доходів фізичних осіб, що здійснюють здачу житла в оренду. В Криму зареєстровано 6143 громадян, які здають житло курортникам, ними в бюджет сплачено усього 871,0 тис. грн. податку з доходів фізичних осіб. Крім того, в податкових органах республіки на обліку перебуває 397 фізичних осіб — власників приватних готелів і міні пансіонатів, які перерахували в бюджет 756,2 тис. грн. На думку спеціалістів, це лише третина міні-пансіонатів, оскільки за інформацією міністерства курортів і туризму в Криму нараховується більше 1100 міні-готелів та міні-пансіонатів приватної власності.

Підводячи підсумки, Геннадій Москаль зауважив, що, на превеликий жаль, ще Крим не може вважатися курортом, бо некурортна галузь сьогодні «годує» Крим своїми мізерними надходженнями, а головним платником податків до державного бюджету України залишається ДАТ «Чорноморнафтогаз», доля якого складає 33,4% всіх надходжень до бюджету. В місцевих бюджетах надходження від курортної галузі також не є основними. Там переважають податки з заробітної плати, які становлять 61,1 %, та плата за землю — 11,2 %.

№151, п'ятниця, 8 вересня 2006

http://www.day.kiev.ua/168324/

Відповіді

  • 2006.09.08 | Сережа

    Не ту страну назвали Гондурасом!

    Да правильно - такой стране налоги платить не надо. Спонсировать всю эту свору себе дороже. Лучше уж не платить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua