МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заповідники в Криму - кордони не окреслені, повний бардак

11/08/2006 | Москаль-Чарівник
Нарада з питань дотримання природоохоронного законодавства та збереження об'єктів природно-заповідного фонду на території Автономної Республіки Крим.

Сьогодні, 8 листопада, в Представництві Президента відбулася нарада з питань дотримання природоохоронного законодавства та збереження об'єктів природно-заповідного фонду (ПЗФ) на території АР Крим.
У заході взяли участь представники Республіканських комітетів з охорони навколишнього природного середовища, лісового та мисливського господарства, земельних ресурсів АРК, райдержадміністрацій та органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, директори заповідників, лісгоспів, директор Кримської філії інституту землевпорядження .

У даний час на території АР Крим знаходиться 149 об'єктів природно-заповідного фонду, в т.ч. 43 об'єкти загальнодержавного та 106 об'єктів місцевого значення, загальна площа яких - 129182,2 га., що складає 4,9 % від загальної площі півострова.
Це в 2 рази нижче рекомендованого ООН оптимального рівня заповідної насиченості для регіонів світу (10 %). 73 об'єкти ПЗФ розташовані на прибережних землях та мають особливу цінність.

Серед основних факторів негативного впливу на стан природно-заповідного фонду в автономії є відсутність затверджених і закріплених границь територій заповідників, що призводить до порушень вимог заповідного режиму та захоплення їх територій .
Із 149 об'єктів природно - заповідного фонду автономії лише 33 об'єкти місцевого значення та 3 – загальнодержавного мають відповідно оформлені документи.

Під час виступів озвучено, що причинами незадовільного стану підготовки документів, що встановлюють право власності заповідників на землю є недостатнє фінансування та певна незацікавленість встановлення (погодження) границь територій заповідників з боку окремих органів місцевого самоврядування.
Наприклад наголошено, щодо неузгодження Оленівською селищною радою дозволу на виділення земель досить не дають можливості затвердити статус Тарханкутського природного заповідника, діяльність комерційних фірм в центрі Казантипського заповіднику з видобутку нафти, проблеми неузгодження границь Опукського заповідника що призводить до знищення унікальних рекреаційних ресурсів, флори та фауни півострову.

Слід зазначити, що не виконується Доручення керівництва Ради міністрів АРК, згідно з яким міські голови, голови райдержадміністрацій повинні забезпечити за рахунок власних бюджетів проведення робіт з розробки проектів землевпорядкування та встановлення границь не менш як одного об'єкта заповідного фонду місцевого значення.

У зв’язку з відсутністю встановлених границь заповідників правоохоронні органи не мають можливості притягнути до відповідальності правопорушників, які заподіяли збитки природно - заповідному фонду, а в судах розглядається тільки 40 % порушених кримінальних справ.

З метою впорядкування земельних відносин, пов'язаних із природно-заповідним фондом за останні 2 роки прийнято три Укази Президента України, щодо підвищення ефективності державної політики в сфері використання й охорони земель, а передбачені в них заходи застерегли та значно скоротили кількість самозахоплень територій заповідників.

Разом з тим приходиться констатувати, що в даний час законодавчо не відпрацьований механізм повернення раніше незаконно захоплених земельних ділянок, що не дає можливості повернути природно-заповідному фонду територію 14 самозахватів заповідної землі у власність держави.

На думку фахівців та учасників наради для вирішення порушених проблем щодо збереження та розвитку заповідників в автономії, необхідно збільшити фінансування на проведення робіт з розробки проектів землевпорядкування заповідників, оформлення державних актів, а також внести зміни до постанов Уряду України з даних питань та у чинне законодавство щодо посилення відповідальності за невиконання або порушення вимог природоохоронного законодавства, забезпечити участь правоохоронних органів в охороні об'єктів заповідного фонду, тощо.

За результатами робочої наради та узагальнення інформацій з даного питання Постійний Представник Президента України в АР Крим Геннадій Москаль дав доручення підготувати відповідні матеріали і пропозиції на адресу Президента, Уряду та Верховної Ради України.


Представництво Президента України в АРК
08.11.2006

Відповіді

  • 2006.11.08 | Сергей ГРУЗДОВ

    Re: Заповідники в Криму - кордони не окреслені, повний бардак

    Мелкие местные чиновники не в силах реально тормозить процесс фиксации границ объектов природно-заповедного фонда. Процесс, как установлено, тормозится.
    Из этих двух, объективно отражающих реальность, посылок следует, что указанный процесс тормозится ВЫСОКИМИ ЧИНОВНИКАМИ.

    Вопрос: не этим ли чиновникам отчитываются участники описанного крутого мероприятия?

    Примечание: не пора ли установить и огласить весь список "ФИО&должность" РЕАЛЬНЫХ САБОТАЖНИКОВ (они же - коррупционеры и паразиты на теле уникальной крымской природы)?
    Правда, думается мне, что Виктор Шемчук до них не дотянется...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".