МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

крымскотатарское измерение визита Комиссара СЕ в Украину

12/10/2006 | Рефат
Приношу извинение за размещение информации о событии со своим участием от "третьего лица", но нет времени на "переделку" того информационного сообщения, которое я направил для рабочего использования пресс-службой Меджлиса.

***********************************************************

Визит Комиссара Совета Европы по правам человека в Украину.

10 декабря 2006 года в Украину с официальным визитом прибыл Комиссар Совета Европы по правам человека Томас Хаммарберг.

Программа визита предусматривает посещение Комиссаром СЕ по правам человека Киева, Львова и Одессы, а также встречи с :

- Президентом Украины Виктором Ющенко,

-председателем Верховной Рады Украины Александром Морозом,

-премьер-министром Украины Виктором Януковичем,

- и.о уполномоченного ВР Украины по правам человека Ниной Карпачевой,

-генеральным прокурором Украины Александром Медведько,

- председателем Верховного Суда Украины Василием Онопенко;

министрами Украины:

-иностранных дел – Борисом Тарасюком,
- образования и науки – Станиславом Николаенко,
- внутренних дел – Василием Цушко,
-труда и социальной политики - Михаилом Папиевым,
-по делам молодежи, семьи и спорту – Виктором Коржем;

А также с председателем Государственного комитета по делам национальностей и миграции – Сергеем Рудиком.

Выполнение столь обширной программы своего пребывания в Украине Комиссар Совета Европы начал со встречи с представителями ряда негосударственных организаций Украины, что состоялась 10 декабря в офисе Бюро информации Совета Европы в Украине.

Меджлис крымскотатарского народа на этой встрече представлял первый заместитель председателя Меджлиса, народный депутат Украины Рефат Чубаров.

После краткого выступления Р. Чубарова о современном положении крымских татар, в котором особо акцентировалось внимание собеседника на отсутствии каких-либо позитивных изменений в законодательстве Украины в период после рассмотрения Парламентской Ассамблеей Совета Европы (апрель 2000 года) вопросов репатриации и интеграции крымских татар, со стороны Комиссара Совета Европы по правам человека и его советников были заданы ряд вопросов, связанных с обеспечением прав крымских татар в наделении их землей, возможностью обучения на родном языке, перспективами возвращения тех крымских татар, которые все еще проживает в местах высылки.

В разъяснениях по данным и другим вопросам, связанным с восстановлением прав крымскотатарского народа приняла участие также Наталия Белицер (Институт демократии им. Пилипа Орлика).

Рефат Чубаров в ходе встречи вручил Комиссару Совета Европы письмо, в котором содержится просьба инициировать перед Парламентской Ассамблеей СЕ принятие специальных мер, направленных на изучение реального положения с восстановлением прав крымскотатарского народа с целью оказания помощи Украине в разработке правовых инструментов в преодолении трагических последствий преступной депортации 1944 года и десятилетий насильственного удержания крымских татар в местах изгнания. (текст обращения публикуется ниже на украинском зыке – Ч.Р.).

По мнению Рефата Чубарова, именно «объединением усилий столь авторитетной институции как Совет Европы…, органов государственной власти Украины при участии представителей Меджлиса крымскотатарского народа» возможно будет, наконец, "найти эффективные и справедливые правовые механизмы, направленные на обеспечение прав крымскотатарского народа".

В пятницу, 15 декабря, планируется также выступление Комиссара Совета Европы по правам человека Томаса Хаммарберга на пленарном заседании Верховной Рады Украины.

**********************************************************************

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Р Е Ф А Т Ч У БА Р О В

Комітет Верховної Ради України з питань прав людини,
національних меншин і міжнаціональних відносин

01008 Київ, вул. Банкова, 5-7. тел. (044) 255-42-64

№ 48
“10” грудня 2006 року

Комісару Ради Європи
з прав людину

пану Томасу Хаммарбергу



Вельмишановний пане Томасе Хаммерберге!

Дуже символічним є той факт, що зустріч Комісара Ради Європи з прав людини з представниками громадськості України відбувається 10 грудня – у Міжнародний день прав людини.

П’ятнадцять років тому, 1 грудня 1991 року, на Всеукраїнському референдумі понад 90% відсотків громадян України виступили на підтримку Акту проголошення незалежності України.

Але хочу нагадати і про те, що в Криму позитивний результат голосування на підтримку незалежності України – 52,4% - було досягнуто лише за підтримки кримських татар, певна частина яких на той час вже спромоглися повернутися на свої землі.

Впевнений, що саме така позиція кримських татар під час Всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року дозволила уникнути в подальшому розвитку незалежної України непередбачуваних політичних наслідків та спекуляцій, зокрема з боку сепаратистських сил Криму.

Стверджуючи про значні досягнення українського суспільства на шляху демократії та захисту прав людини, маємо бути відвертими в тому, що до сьогодні в Україні залишаються неподоланими катастрофічні наслідки злочинної депортації кримськотатарського народу, здійсненої за часи радянського режиму.

Висловлюючи вдячність Парламентській Асамблеї Раді Європи за обговорення нею ще у квітні 2000 року питань, пов’язаних з репатріацією та інтеграцію кримських татар та прийняття відповідної рекомендації (№1455 (2000) від 5 квітня 2000 року), хочу звернути Вашу увагу на те, що й після прийняття зазначеної рекомендації практично нічого не змінилося з правами кримськотатарського народу.

Більш того, прийнятий у червні 2004 року Закон України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою» до сьогодні не введений в дію, оскільки на цей Закон було накладено вето Президентом України.

Відверте ігнорування з боку центральних органів державної влади України важливості комплексного вирішення політико-правових аспектів кримськотатарської проблеми не тільки не сприяє відновленню соціально-економічних та культурних прав кримських татар, але й приводить до нових дискримінацій, зокрема у земельній та освітній сферах.

У ситуації, що склалася, вважав би доцільним просити шановного пана Комісара Ради Європи з прав людини виступити з ініціативою перед Парламентською Асамблеєю Ради Європи з пропозицією щодо необхідності спеціальних заходів Ради Європи, спрямованих на вивчення реального стану з відновленням прав кримськотатарського народу та допомозі Україні у прийнятті правових інструментів щодо подолання трагічних наслідків злочинної депортації 1944 року та десятиліть насильницького утримання кримських татар у місцях вигнання.

До речі, про необхідність забезпечення системного розвитку законодавства у сфері міжнаціональних відносин у повній відповідності з стандартами Ради Європи вказується також в Указі Президента України №154/2006 від 28 лютого 2006 року «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 8 лютого 2006 року «Про суспільну ситуацію в Автономній Республіці Крим»

Впевнений, що саме об’єднанням зусиль такої поважної міжнародної інституції як Рада Європи, членом якої є Україна і органів державної влади України при залученні представників Меджлісу кримськотатарського народу ми зможемо нарешті знайти ефективні та справедливі правові механізми, спрямовані на забезпечення прав кримськотатарського народу, який повертається на свої землі після насильницької депортації, здійсненої 62 роки тому.

З повагою,


Народний депутат України Рефат Чубаров


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".