МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Представництва Президента: КПУ ігнорує Конституцію!

12/15/2006 | Москаль-Чарівник
ЗАЯВА
Представництва Президента України в АР Крим з приводу політичної акції Кримського Рескому КПУ, що планується на 16 грудня 2006 року

Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим попереджає кримчан, що політична акція,
яка буде проводитися в автономії за ініціативою Кримського Республіканського комітету Комуністичної партії України 16 грудня 2006 року під назвою «Всекримський народний референдум з питання «Чи погоджуєтеся Ви з політичним курсом Президента В.Ющенка щодо вступу України в НАТО?»,
не має нічого спільного з референдумом та не буде мати жодних юридичних наслідків.

Згідно з статтею 69 Конституції України референдум є засіб, яким здійснюється народне волевиявлення, однією з форм безпосередньої демократії.
Законом України «Про всеукраїнський та місцеві референдуми» передбачено, що підготовка та проведення референдумів здійснюється на певних демократичних засадах, встановлених виключно законом.
Для об’єктивного встановлення громадської думки Законом передбачено обов’язкове здійснення низки серйозних процедур за участю державних органів та представницьких органів місцевого самоврядування, таких як створення та реєстрація ініціативних груп із проведення референдуму, створення окружних та дільничних комісій, прийняття рішення про проведення референдуму представницьким органом відповідної територіальної громади тощо.
Жодних з цих умов організаторами вищевказаної акції не було виконано.
Очевидно, що організатори акції ставили себе за мету не виявлення громадської думки і здійснення її належної фіксації відповідно до вимог Закону, а проведення звичайної політичної рекламної кампанії.

Прикро, що значна частина кримчан, які планують взяти участь у цьому «народному референдумі», через звичайне окозамилювання з боку організаторів цієї акції, будуть щиро вважати, що вони дійсно беруть участь у заході безпосередньої демократії і їх думка з цього питання найде відповідне втілення в рішеннях державних органів.
Вважаємо, що політичні сили, які проводять та підтримують вказану акцію, елементарно не поважають конституційні засади демократії, що існують в Україні.

Враховуючи, що відповідно до статті 18 Закону України «Про політичні партії в Україні» державний контроль за діяльністю політичних партій, зокрема з питань додержання політичною партією положень Конституції, законів України та власного статуту, здійснюється Міністерством юстиції України, приймаючи до уваги, що в діях Кримського Рескому КПУ вбачається порушення обмежень, встановлених статтею 5 вказаного Закону, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим звернулося до Міністра юстиції України з метою отримати правову оцінку діяльності цієї партії із проведення вказаної акції.

Відповіді

  • 2006.12.16 | Олег

    Re: Заява Представництва Президента: КПУ ігнорує Конституцію!

    Это не референдум,а сбор подписей! На базарной площади в Симферополе стоит коробка в которую бросают, якобы, бюллетени. "Голосовать" можно сколько угодно раз и где угодно. Коммунисты издеваются над волеизъявлением народа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua