МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

«Газпром» воює з Білоруссю та збільшує резерви в Німеччині

12/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Російський концерн «Газпром» збільшив власні резерви газу в Німеччині, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на німецькі ЗМІ, що отримали інформацію з кіл, наближені до енергетичного бізнесу. Таким чином ця компанія прагне запобігти перебоям з постачанням блакитного палива до Західної Європи, які можуть виникнути через газову суперечку з Білоруссю.

За інформацією газети Frankfurter Rundschau, йдеться передусім про підземне газосховище Реден. Воно здатне вмістити до чотирьох мільярдів кубометрів газу, що відповідає майже п’яти відсоткам річного споживання газу в Німеччині.

Напередодні безрезультатно завершилися російсько-білоруські переговори про укладення нової угоди на постачання газу до цієї колишньої радянської республіки. Російська сторона наполягає на підвищенні ціни на блакитне паливо до 200 доларів за тисячу кубометрів. «Без підписаного контракту жодних постачань газу до Білорусі не буде», - заявив заступник голови «Газпрому» Олександр Медведєв.

Технічні аспекти припинення постачань газу поки не обговорюють, але «Газпром» готовий і до такого розвитку подій, повідомляє кореспондент «Німецької хвилі». Представники «Газпрому» зазначили, що згодні надати Білорусі так званий пільговий період для переходу на ринкові ціни, за умови створення спільного підприємства з білоруським «Белтрансгазом». Це означало б закупку російського газу за ціною 75 доларів за тисячу кубометрів з оплатою грошима плюс 30 доларів з оплатою акціями «Белтрансгазу» впродовж чотирьох років.

Проте білоруська сторона ці пропозиції відхилила. Мінськ продовжує наполягати на ціні газу на рівні смоленської області – 47 доларів за тисячу кубометрів.

В інтерв'ю «Німецькій хвилі» керівник білоруського аналітичного центру «Стратегія» Ярослав Романчук, коментуючи ситуацію навколо газового конфлікту, сказав, що білоруська сторона провокує скандал з тим, щоб одержати від неминучого підвищення цін певні політичні дивіденди: «Білоруська сторона не збирається підписувати контракт до Нового року, оскільки їм потрібен великий скандал. Адже відключення газу - це правдивий скандал, який білоруська сторона спробує направити й проти Росії, виставивши її у вигляді ненадійного партнера Європейського Союзу», - наголосив експерт.

Джерело: Deutsche Welle

Відповіді

 • 2006.12.27 | stefan

  Re: «Газпром» воює з Білоруссю та збільшує резерви в Німеччині

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Російський концерн «Газпром» збільшив власні резерви газу в Німеччині, повідомляє «Німецька хвиля» з посиланням на німецькі ЗМІ, що отримали інформацію з кіл, наближені до енергетичного бізнесу. Таким чином ця компанія прагне запобігти перебоям з постачанням блакитного палива до Західної Європи, які можуть виникнути через газову суперечку з Білоруссю.

  > В інтерв'ю «Німецькій хвилі» керівник білоруського аналітичного центру «Стратегія» Ярослав Романчук, коментуючи ситуацію навколо газового конфлікту, сказав, що білоруська сторона провокує скандал з тим, щоб одержати від неминучого підвищення цін певні політичні дивіденди: «Білоруська сторона не збирається підписувати контракт до Нового року, оскільки їм потрібен великий скандал. Адже відключення газу - це правдивий скандал, який білоруська сторона спробує направити й проти Росії, виставивши її у вигляді ненадійного партнера Європейського Союзу», - наголосив експерт.
  >
  > Джерело: Deutsche Welle
  ---------------------------------
  А Лука такий, що може.
  Він колись уже посольства Європейських країн виганяв з Мінська.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua