МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не вітайте жінок «браконьєрськими» квітами!

03/06/2008 | Брудна мантія
Не вітайте жінок «браконьєрськими» квітами!

6.02.2008 р.

З першого лютого до 10 травня цього року працівниками міліції здійснюються профілактичні заходи під умовною назвою „Первоцвіт-2008”. Вони спрямовані на боротьбу із незаконними збиранням та торгівлею рослинами, які занесені до Червоної книги України.
У цих заходах також беруть участь державні інспектори з охорони навколишнього середовища та представники природоохоронних організацій. У рамках операції "Первоцвіт" заплановано перевірки ринків, торговельних майданчиків, станцій метрополітену та інших місць, де торгують зазначеними рослинами.

Щовесни на території України надзвичайно великих обсягів набуває торгівля ранньоквітучими весняними рослинами – так званими первоцвітами. Практично усі вітчизняні первоцвіти охороняються або Червоною Книгою України, або регіональними Червоними списками.
Торгівля первоцвітами давно набула не лише всеукраїнського, а й міжнародного масштабу. За даними Всесвітнього фонду охорони дикої природи (WWF), незаконна торгівля об’єктами дикої флори та фауни посідає третє за прибутковістю місце після торгівлі наркотиками і зброєю. Масова торгівля об’єктами дикої природи призводить до їх зникнення. У такий спосіб багато естетично привабливих видів рослин потрапляють до Червоної Книги, а потім, якщо винищення не припиняється – вимирають.
Серед рідкісних первоцвітів, що стрімко зникають, усі види підсніжників, білоцвітів, сон-трави, диких тюльпанів, шафранів та інших рослин. Масовий збір на продаж квітконосів рідкісних рослин призводить до послаблення, а у невеличких місцезростаннях до повного пригнічення насіннєвого поновлення.
Дуже часто первоцвіти знищуються з підземними частинами, що призводить до фізичного знищення популяцій.
Але громадяни повинні добре усвідомити, що, згідно із законодавством України, здійснюючи торгівлю рідкісними та зникаючими видами рослин, вони порушують Закони України „Про рослинний світ”, ”Про охорону навколишнього природного середовища”, “Про Червону Книгу України” та, відповідно до ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, караються штрафами.
Профілактична робота з протидії перевезення та збуту ранньоквітучих рослин працівниками міліції проводиться на усіх етапах: від припинення провозу квітів пасажирськими потягами до торгівлі ними на вулицях, станціях метрополітену, в інших місцях.
Проте зусиль органів внутрішніх справ для вирішення проблеми весняної торгівлі замало. У першу чергу, допомогу у вирішенні цього питання мають надати державні органи з охорони навколишнього природного середовища та Держекоінспекція, що за законом зобов’язані провадити її кожну весну.

ДЗГ та МД МВС України


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".