МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Питання міжнаціональних відносин

05/16/2008 | Прокуратура АРК
15 травня 2008 р. в прокуратурі Автономної Республіки Крим відбулася міжвідомча нарада присвячена питанням дотримання законодавства у сфері міжнаціональних і міжконфесійних відносин.

У роботі наради брали участь
прокурор АР Крим Бойко В Н,
в.о. начальника ГУ МВС України в АРК Іллічов М. О,
Постійний Представник Президента України в АР Крим Жунько Л. М.,
Начальник Головного управління СБУ в АР Крим Пшеничний В. В.,
Міністр освіти і науки АР Крим Лавров В. В.,
голова комісії з міжнаціональних питань і проблем депортованих Ильясов Р. И.
Звітували| про виконану роботу голови Республіканських комітетів АР Крим
у справах Міжнаціональних відносин і депортованих громадян Салієв С І,
у справах релігій Маліборський В. А.



Метою засідання, що проводиться на такому високому рівні є розробка комплексних заходів направлених на своєчасне виявлення і попередження конфліктних ситуацій у сфері міжнаціональних і міжконфесійних відносин, порушень прав громадян на основі релігійних або расових ознак.

Як відзначив в своєму виступі прокурор АР Крим Бойко В. Н., У соціальній сфері важко знайти проблему більш складнішу і заплутанішу, чим національне питання. Важливим напрямом етнонаціональной політики України є сприяння поверненню і облаштуванню депортованних громадян. На сьогодні за оперативними данними на постійне місце проживання в Україну і зокрема до Криму повернулось більше 255 тис. кримських татар татар, 4,5 тис. вірмен , болгар, греків, німців. З 1991 року з державного та республіканського бюджетів на облаштування депортованних осіб виділено 981, 98 млн. грн. У 2007 році на реалізацію Програми облаштування і соціально культурного розвітку депортованних громадян профінансовано 85354, 7 тис. грн, у тому числі з бюджету АР Крим 19087 тис.

На території Криму більше 600 релігійних організацій діють без реєстрації статуту. Зростання числа послідовників радикальних релігійних течій сприяє роботі в духовних учбових закладах Криму іноземних місіонерів, які представляють різні неурядові організації. Міжнаціональну ситуацію в республіці ускладнює наявність і радикальних молодіжних організацій.

Випадки ксенофобії відмічені в місті Сімферополі, Сімферопольському, Білогірському районі, де на стінах будинків виявлені написи образливого характеру для деяких етнічних груп, за цими фактами порушені кримінальні справи.

Не вживаються необхідні заходи з боку правоохоронних органів до не-легалізованих об'єднань громадян. На території автономії збільшується потік нелегальних емігрантів, в той же час в Криму не створено пункт тимчасового перебування нелегальних емігрантів, хоча такий пункт повинен був бути створений ще в 2003 році. Перевірка, проведена прокуратурою Республіки, показала незадовільну роботу Республіканського комітету у справах релігій, статути релігійних організацій реєструються без належної перевірки, учбовий процес в духовних учбових закладах залишається поза контролем комітету у справах релігії і Міністерства освіти.

Не виконуються постанови ВР АРК 15 річної давності відповідно, до яких місцеві ради повинні резервувати земельні ділянки для новоприбулих депортованих.

У свою чергу Реском у справах депортованих громадян дотепер не створив зведений реєстр депортованих громадян.

За результатами аналізу зазначених проблем було прийнято постанову, в якій визначено ряд заходів, направлених на недопущення проявів расової нетерпимості і міжконфесійної ворожнечі на території Криму.

Відповіді

  • 2008.05.16 | Сергей ГРУЗДОВ

    Это близко к ожидаемому от прокуратуры в этом вопросе



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".