МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

давайте трохи "поглобалімо"

02/21/2009 | Tatarchuk
Про землю в Криму взгалі та окремі випадки (дуже різні і в той самий час схожі - від Артеку до Джанкою) в частності.
На мою думку на нас всіх в цьому питанні можуть чекати серйозні зміни, які вже близько і майже неминучі. Але їх загал не помічає, тому що політики слабко відсвічують бо патологічно близькоруки, а журналісти в нас не схильні до аналітики.
1) В тому чи іншому (чи третьому чи четвертому) випадку нас вже швидко чекає зміна політичного режиму, хто б до влади не прийшов та владу не очолив, буде значно авторитарнішім (не плутаймо з тоталітарностю). Прогноз збудований на тому, що такого безладу як зараз довго тривати не може фізично, і будь-яка концентрація влади (в одному центрі прийняття рішень) практично гарантована, успішно це можна зробити тільки авторитарно.
2) Друге і важливіше (ну економика ж базис, а політика тіпо надбудова). Економічна криза у майже всесвітньому маштабі призводить не тільки і не стільки до браку коштів на щось, це тільки перша фаза, як до винаходу або втілення нових механизмів їхнього здобутку. В такому стані якраз владний ресурс дуже допомагає.

Це - умови в яких ми опинимося, ймовірно, за рік-півтора.
А тепер про наслідки, що лунатимуть потім ще довше, у нас в Криму.
Перше ж що прийде новій владі (прізвище не має значення) до голови - це введення земельного податку та маєткового податку. На мою думку це майже невідворотне, хоча прямо зараз здається фантастичним. Логика введення буде простою і прямою - це вірний, стабільний та неабиякий за обсягом механизм поповнення казни. В тому числі й місцевої, але насамперед державної. За умови концентрації влади в руках одної особи чи групи вони казну сприйматимуть "як свою" в буквальному значенні, тобто не тільки звідти крастимуть але й наповнюватимуть щоб звідти красти.
Тепер подумки перекладіть будь-ласка земельний та маєтковий податок (розмір неважливий!) на наші реалії. Приблизно половина, якщо не більше, власників землі чи маєтків просто вимушена буде або від нього позбутися, або передати хоча б для відбиття збитків.
Це ключ до органичного вирішення такого гострого та "проклятого" зараз питання землі. Очевидно що в умовах земельного податку сплачувати його можуть тільки ті, хто знає що робити з нею, аби кормитися. Як виняток будуть звісно чудасії в яких багато грошів, але цей відсоток не критичний.
В кримських татар як найбільш дискримінованого* у земельних питаннях прошарку населення зникатиме сучасна проблема - "землю тупо не дають" - та виникатиме зовсім нова, "за землю вимагають плати". Ця проблема звісно поставатиме і перед всіма іншіми.
Корупційність, тіньове володіння, неіснування земельного та маєткового реєстрів - це все буде вирішено блискавично, бо якщо владці хочуть вичавити податки, то зроблять це за півроку, ну рік. Думаю що всі добре знають, в податківців є "талант" на це коли їм справді потрібно.
Дуті ціни на ЮБК, де кримських татар наприклад зараз практично немає, вже падають, і це тільки через якихось кілька місяців кризи. А земельний податок ці ціни просто поховає, бо той податок ще й треба сплачувати регулярно, а більшість нерухомості та земель поки несуть там не вирбоничий, а тільки спекулятивний прибуток.
І це тільки один такий момент. Поки на цьому зупинюся і почитаю що люди скажуть, дякую за увагу :)

Відповіді

  • 2009.07.03 | Tatarchuk

    ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

    Встановлюється норма пільгового володіння нерухомістю:
    - 150 метрів2 у квартирі як постійному місці проживання
    - 300 метрів2 у домі як постійному місці проживання
    - 100 метрів2 у дачному чи садовому маєтку
    - 100 метрів2 у господарській будівлі
    - 030 метрів2 у гаражі

    Один власник один раз звільняється або отримує пільгу за володіння ціми площинами. Все що більше - йде такий накрут:
    1 метр2 = 1 податковий мінімум на рік, який складає 1% від місячного прожиткового мінімуму прийнятого на той рік.
    Наприклад на 2008 був встановлений минимум у 626 гривень, тобто
    1 метр2 понад норму = 6,3 гривні на рік.

    Маєтковий податок (податок на нерухомість) закладено у свіжій урядовий законопроект. Причина як я припускав раніше - це вірний засіб фіксованого збору коштів в умовах кризи.

    Чекаємо на скору появу й земельного податку?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.07.03 | observer

      Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

      Действительно, похоже на то, что сбылся первый прогноз))

      Касательно второго прогноза, думаю, придется повременить с осуществлением. Наскольо известно в вопросах земли большой бедлам, из которого навскидку можно выделить минимум две проблемы.

      1. мораторий на продажу земли сельхоз.назначения. если эту землю облагать, то выходит крестьяне окажутся без выбора и будут вынуждены платить налог. явное нарушение личных прав. если же эту землю не облагать, а прочие обложить, то, возможно, будет новая волна спекуляций с изменениями целевого назначения участков.

      2. земельные кадастры со списком владельцев, месторасположением, статусом и размера участка разве имеется у местных властей?! если нет, то что облагать тогда?!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2009.07.03 | Denak

        Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

        observer пише:

        > 2. земельные кадастры со списком владельцев, месторасположением, статусом и размера участка разве имеется у местных властей?! если нет, то что облагать тогда?!

        имеются, но обладают сомнительной законной силой

        + наслаждайтесь

        http://infoporn.org.ua/2009/07/03/prymara_podatku_na_neruhomst'_po_grablyah_krokom_rush_

        (монтян о проекте, и это она еще по-доброму написала)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.04 | Tatarchuk

          Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

          Denak пише:
          > + наслаждайтесь
          >
          > http://infoporn.org.ua/2009/07/03/prymara_podatku_na_neruhomst'_po_grablyah_krokom_rush_
          >
          > (монтян о проекте, и это она еще по-доброму написала)

          цитую:

          > Доки:
          > а) не буде максимально спрощено процедури формалізації прав власності, які зараз навмисно абсолютно безпідставно ускладнені на користь чиновників-хабарників;
          Яка гарна порада! А яким чином це зробити? Отож. "максимально спрощено" дорівнює побажанню бути всім максимально здоровими і красивими.

          > б) не буде занесене у відкриті реєстри та кадастри, включно з майном, що “прилипло” до “рук, які ніколи не крали” - все формалізоване майно;
          перша частина має сенс, тільки знову не сказано як. Друга частина речення агітпроп (як його формалізувати не розкрито у пункті а)

          > в) цей податок не збиратиметься справжніми представниками місцевих територіальних громад (а не дєрібанщиками, що купили собі місця у партійних списках) та не витрачатиметься під жорстким контролем цих громад...
          і знову ж - це писав юрист нібито, а як саме це зробити забув написати :) Має свою власну схему бюджетного устрою України?

          > На впровадження податку на нерухомість можна навіть не сподіватись! Облиште свої дівочі мрії, нешановні бидлозаконотворці!
          Що й вимагалося тіпа довести - не буде, поки ... і далі перелік гасел, при всій повазі до.
          Це сміло можна супроводити пунктом г) і всі не стануть добрими, розумними і багатими, чи щось тіпа того.

          Про обкладання податком виключно за вартістю а не за метражем - це вона загнула про "весь цівілізований світ", те що вона описує здається зветься "податком на розкіш" якраз і притаманне "казковій соціалістичній сволочі" Європи :) Уявіть собі механизм за яким держава встановлює ринкову ціну на нерухомість?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.07.04 | Denak

            і шо ви сібє падумалі? ві правільно падумалі

            Tatarchuk пише:

            > Яка гарна порада! А яким чином це зробити? Отож. "максимально спрощено" дорівнює побажанню бути всім максимально здоровими і красивими.

            все правильно
            таким чином, це не маєтковий податок, а банальний додатковий побор з жеків (у випадку приватизованих квартир в багатоквартирних будинках) і повний бардак в усіх інших випадках

            експлуатаційні контори за небагатьма виключеннями дотаційні, тобто цей податок буде повернутий їм у вигляді дотації

            далі, по-мойому, все ясно
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.07.04 | Denak

              Re: і шо ви сібє падумалі? ві правільно падумалі

              все, що я понаписувала в попередньому пості, один в один повторив сьогодні голова сусідського осмд, намагаючись уявити собі гіпотетичний механізм зтягнення цього податку.
      • 2009.07.04 | Tatarchuk

        Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

        observer пише:
        > Действительно, похоже на то, что сбылся первый прогноз))
        >
        > Касательно второго прогноза, думаю, придется повременить с осуществлением. Наскольо известно в вопросах земли большой бедлам, из которого навскидку можно выделить минимум две проблемы.
        >
        > 1. мораторий на продажу земли сельхоз.назначения. если эту землю облагать, то выходит крестьяне окажутся без выбора и будут вынуждены платить налог. явное нарушение личных прав. если же эту землю не облагать, а прочие обложить, то, возможно, будет новая волна спекуляций с изменениями целевого назначения участков.

        Мені здається відповідь однозначною - спочатку ці землі поступлять до вільного продажу. Кожна нова категорія земель, що (теоретично) видаватиметься або продаватиметься населенню, матиме свій податковий режим - наприклад, не береться податок перші 5 років, або оголошуються податкові каникули для земель зайнятих такою-то культурою, етц.

        > 2. земельные кадастры со списком владельцев, месторасположением, статусом и размера участка разве имеется у местных властей?! если нет, то что облагать тогда?!
        От фактично ж ці реєстри є, просто вголос не кажуть. Вони не повні, але й не 5-8% (як нижче стверджує автор статті). Йдеться про ділянки які виділяла сама місцева влада. Це по суті готовий реєстр, тільки зараз закритий від сторонього ока. І між іншім кожний депутат має всі повноваження це роздрукувати :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2009.07.04 | Denak

          Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

          Tatarchuk пише:

          > От фактично ж ці реєстри є, просто вголос не кажуть. Вони не повні, але й не 5-8% (як нижче стверджує автор статті). Йдеться про ділянки які виділяла сама місцева влада. Це по суті готовий реєстр, тільки зараз закритий від сторонього ока. І між іншім кожний депутат має всі повноваження це роздрукувати :)

          ця роздруковка не матиме юридичної сили (і відомий фінт вухами з призначенням землі в тих самих фонтанах - чудова тому ілюстрація)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2009.07.04 | observer

            Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

            Denak пише:

            > ця роздруковка не матиме юридичної сили (і відомий фінт вухами з призначенням землі в тих самих фонтанах - чудова тому ілюстрація)

            цікаво, чому вона не матиме юридичної сили, якщо документ відповідним чином затверджений (на ньому чиїсь підпис і печать доречна)?

            про фінт у Фонтанах не чув.. але все це звучить так, ніби все це авгієви стайні. думаю, не так все запущено. треба побільше медіа світла на стан справ у конкретній раді, наприклад, побільше громадьскої уваги, виведення на державний рівень і т.д.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2009.07.04 | Denak

              Re: ну що, мій перший прогноз збувається: маєтковий податок

              observer пише:

              > цікаво, чому вона не матиме юридичної сили, якщо документ відповідним чином затверджений (на ньому чиїсь підпис і печать доречна)?

              елементарно, ватсон
              документ, що видається громадянину базується на списку, що ніколи не публікувався і не має жодної завіреної копії - в такому випадку просто видається інший, а попередній визнається помилковим.

              казуси, що виникають, в принципі, повинні вирішуватися у судовому порядку, але практика їх вирішення така, що на це йде не менше року (часто більше, особливо у випадку особистої зацікавленості представників місцевої влади; - я можу навести як приклад процес в броварах, що тягнеться вже 10 років і далекий від вирішення).

              > про фінт у Фонтанах не чув.. але все це звучить так, ніби все це авгієви стайні. думаю, не так все запущено. треба побільше медіа світла на стан справ у конкретній раді, наприклад, побільше громадьскої уваги, виведення на державний рівень і т.д.

              все запущено саме так, до того ж цілком свідомо.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".