МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Голова кримської УНП Олег Фомушкін в ефірі «Транс-М-радио»

06/15/2009 | УНП
Олег ФОМУШКІН: Росії вже зараз доведеться поговорити з
Україною про місце перебування Чорноморського флоту після 2017 року

«Перебування російської військової бази в Севастополі та інших місцях Криму створює Україні велику низку проблем: від політичних та економічних до проблем національної безпеки України».
Про це в прямому ефірі «Транс-М-радио» заявив голова кримської організації Української Народної партії Олег ФОМУШКІН під час ідеологічного «поєдинку» з заступником головного редактора газети Чорноморського флоту Росії «Флаг Родины», капітаном 1 рангу Сергієм ГОРБАЧОВИМ, який є членом Російських спілок журналістів та письменників, викладачем журналістики в Чорноморському філіалі МГУ.
Тему передачі «Радіорубка» представлялі дві протилежні думки на проблему перебування Чорноморського флоту РФ на території України та його виведення в 2017 році.
Олег ФОМУШКІН виклав позицію Української Народної партії про неможливість пролонгації перебування російського флоту після 2017 року, на що навів багато причин.
Головну причину політик побачив в небажанні Російської Федерації сплачувати справжню орендну плату. Ця економічна проблема полягає, за його словами, «у відсутності «живих» грошей: смішну суму в 98 млн. доларів нібито відраховують з міфічного боргу України перед РФ». «За аналогічну військову базу Субік-Бей на Філіппінах сплачували по 2 мільярди доларів на рік», — відмітив представник Кримської УНП. Він додав, що «з бюджету України цього року було перераховано 100 млн. грн. на утримання Чорноморського Флоту РФ: тобто, Російський флот Україна тримає за свій рахунок». «За оцінками експертів, адекватна орендна плата Росії за утримання флоту на території України — 2,5 млрд. доларів щорічно, тобто не за "братськими" цінами, а за ринковими», — підсумував тезу Олег ФОМУШКІН.
«До того ж, Чорноморський флот перешкоджає нормальному розвитку портового господарства та індустрії туризму на півдні Криму — адже тисячі гектарів коштовної кримської землі контролюються російськими військовими, що здають ці землі в суборенду, не сплачуючи Україні жодної копійки податків, — зазначив політик. — Вони ж контролюють найкращі ділянки берегової смуги, чимало об'єктів транспортної інфраструктури тощо».
Лідер Кримської УНП впевнений, що Чорноморський флот РФ постійно втручається у внутрішні справи України, що загрожує її суверенітету та територіальній цілісності.
Це втручання, за його словами, полягає у «всебічному тиску на Україну, військово-політичному шантажу заради руйнації української політики, євроатлантичної інтеграції та вступу до Європейського союзу, а також недопущенні нормального розвитку ВМС України, підтриманні політичної напруги в Криму та півдні України в цілому». Політик впевнений, що «Чорноморському Флоту РФ відведено важливу роль у планах певної частини російського керівництва щодо відновлення імперії та територіальної дезінтеграції України». «Відомо, що керівні структури цього російського угруповання підтримують зв'язки з лідерами місцевих сепаратистських сил, які розглядають ЧФ як свій надійний тил, — зазначив представник УНП. — Більш того, під час кожного серйозного загострення україно-російських відносин ЧФ починає «брязкати зброєю». Згадайте конфлікт навколо острова Тузла, коли російський флот перебував у бойовій готовності. Чи «помилковий» десант російської морської піхоти під Феодосією навесні 2005 року».
Олег ФОМУШКІН вважає вже втраченою захисну функцію Чорноморського флоту РФ, яка є основною, з причини дуже поганого кількісного та технічного стану бази. Він впевнений, що «ЧФ РФ — це фактично металобрухт, який вже не здатен захистили ні Україну, ні Росію, а тільки забруднює навколишнє середовище, створюючи ще й екологічну проблему». «Власне, Україні російський Чорноморський флот і не потрібен, — підкреслив він, — бо українці не збираються конфліктувати з блоком НАТО на боці Росії».
За словами лідера кримської УНП, Чорноморський флот РФ порушує чинне законодавство: 72 об’єкти та близько 370 земельних ділянок утримуються поза межами всіх угод. «Росіяни хочуть «заднім числом» внести всі ці об’єкти до числа тих, що були включені до угод, а це вже стосується галузі кримінального кодексу: такі дії порушують суверенітет і територіальну цілісність України», — підкреслив він.
Ідеологічний противник Олега ФОМУШКІНА, російський політик Сергій ГОРБАЧОВ не зміг заперечити словам лідера Кримської УНП, що «за свідченнями військовослужбовців ЧФ, через засоби свого флоту — літаки та кораблі — Росія не має ніяких перешкод для будь-яких перевезень через кордон». «Таким чином, — підсумував О. ФОМУШКІН цю тезу, — ЧФ РФ порушує законодавство щодо митного контролю, займаючись контрабандою».
Голова Кримської організації УНП констатував, що флот створив масу соціальних проблем, «маючи великі борги перед Пенсійним фондом України, перед пайовиками квартир власного Будівельного управління (севастопольці сплатили гроші за квартири, які будувало їхнє підприємство, але так і не отримали. — Авт.), не сплачує за комунальні послуги в повному обсязі». Політик впевнений, що «оскільки досі не проведено інвентаризації об’єктів, які використовуються флотом, та не переведено відносини з Росією на ринкові умови, Севастополь щороку буде недоотримувати близько 400 млн. доларів США.
За словами Олега ФОМУШКІНА, існує ще багато причин для виведення флоту з Севастополя. Одна з них стосується питання культури і полягає в тому, що належність автобази Чорноморського флоту РФ на території Національного заповідника «Херсонес Таврійський» в Севастополі заважає внесенню цієї історичної пам’ятки до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. «На території автобази можна було б утворити дуже гарний майданчик для автомобілів туристів, які б за рахунок відвідування заповідника поповнювали бюджет України», — додав він.
На пропозицію його «політичного візаві» щодо ідеї спільного флоту, (на прикладі Об’єднаного Чорноморського флоту в рамках Варшавського блоку, куди входили сили болгарського, румунського та чорноморського флотів) Олег ФОМУШКІН відповів, що «Чорноморський флот не має перспективи на сумісність, оскільки «імперські амбіції» Російської Федерації не дозволять всім країнам в цьому можливому союзі бути рівними партнерами».
Російський опонент Сергій ГОРБАЧЕВ визнав багато наведених фактів і не зміг достатньо аргументувати свою позицію, чому ЧФ РФ повинен залишитися.
Коли ведучий передачі надав питання про можливу згоду української сторони на подальше перебування флоту в Севастополі після 2017 року при поліпшенні Росією умов оренди, Олег ФОМУШКІН відповів, що зараз цю проблему вирішити неможливо з причини її ігнорування російською стороною. «Оскільки, за минулорічними свідченнями експертів, на виведення Чорноморського флоту потрібно десять років (зараз залишилося дев’ять. — Авт.), зацікавлена сторона, якою є, звичайно, Росія, повинна першою негайно запропонувати Україні розглянути умови подальшої пролонгації», — зазначив голова кримської УНП. — Росія ж не зробила жодного кроку в цьому напрямку, навіть відмовилася обговорювати проект «Меморандуму щодо етапів і порядку виведення до 28 травня 2017 року військових формувань Чорноморського флоту РФ з місць його тимчасової дислокації на території України», який запропонувала їй українська влада ще в квітні минулого року». «Таким чином, якщо зараз Росія не погодиться обговорити умови подальшого перебування Чорноморського флоту, далі через брак часу це може виявитися неможливим, і флоту в 2017 році доведеться піти з Криму», — підсумував Олег ФОМУШКІН.

Тетяна Степченкова, прес-служба
Кримської організації УНП, 8 (050) 28 53 997

Відповіді

  • 2009.06.15 | vic

    Re:

    У разі затримки проплат треба для ЧФРФ відключати світло, воду, все решта-каналізацію, кисень... А підключати тільки після передоплати. Ще й волати на весь світ про неплатоспроможність РФ.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2009.06.16 | vic

      Re:

      Надо построить плотину через Босфор, а из Черного моря выкачать воду...


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".