МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи буде Ніколаєнко перешкоджати приватним навчальним закладам?

02/13/2005 | Наталія
З загальних настроїв нового Міністра освіти вбачається, що він негативно ставиться до приватних навчальних закладів. Це відомо з його попередніх (доміністерських) промов, а також з його загальної позиції.
Така позиція, якщо він буде притримуватися її в подальшому, суперечить не лише передвиборчій програмі Президента, а й створить негативне ставлення світової спільноти до української освіти.
Європа знає, що приватний навчальний заклад краще державного. Для них - приватне краще і дорожче, доступ до нього мають самі кращі.

ПИТАННЯ НА ОБГОВОРЕННЯ:
Чи варто учням і студентам приватних навчальних закладів всіх рівнів акредитації починати боятися за своє майбутнє?

Відповіді

  • 2005.02.14 | Aj

    Re: Чи буде Ніколаєнко перешкоджати приватним навчальним закладам?

    Питання до Наталі: чи є український ПНЗ кращий за державний вуз? - Звичайно, можна сказати, що є різні державні вузи і різні приватні. Мій досвід викладання у державному і приватному вузах свідчить, що викладання у приватних вузах іноді може бути краще за деякі державні, але рівень підготовки студентів - значно нижчий у приватних, де нема відбору, нема відсіву (за знаннями). Тому з приватними вузами є проблеми. Але вони не першочергові для освіти, бо престижність диплому приватного вузу вкрай низька, щоб не розповідало їх керівництво. Тобто у нас за грубі гроші купують неякісну освіту.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.15 | Наталія

      Так які Ваші прогнози.?

      Дякую за вдповідь, але я запитувала про ваші прогнози щодо перешкод приватним навчальним закладам. Буде жаль, якщо таке надбанне не буде підтримуватися державою,а буде вкінець занехаєне.
      Я повністю згодна з тим, що відсів в державних навчальних закладах набагато більший, ніж в приватних. Проте, мені, зокрема, так здається, що якість навчання залежить від бажання особи навчатися, а н7е через відсів. І якщо студент хоче навчатися - він буде краще і комфортніше почуватися в приватному навчальному звкладі, звичайно, якщо той - добрий (маю на увазі яксть!). І, навпаки, якщо студент не буде бажати вчитися, при цьому його батько є "великою шишкою" при будь-якій владі, він не вилетить з державного закладу. Тобтто, говорячи про якість навчання, насамперед, треба індивідуально підходити і до навчального закладу, і до спеціальності, і до особи студента і до особи викладача. Доречі 2 останні варіанти можливі лише в приватному навчальному закладі, де студентів знажє декан поіменно.
      Так які ваші прогнози?
  • 2005.02.15 | Людмила

    давно пора

    учням і студентам приватних навчальних закладів давно пора замислитися над своїм майбутнім...
    Ви можете назвати тут назвати приклади приватних ВУЗів, чиї дипломи поважаються роботодавцями чи науковими закладами, чи кимось?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.02.15 | Наталія

      Re: давно пора

      Пані Людмило, добрий день!

      Людмила пише:
      > учням і студентам приватних навчальних закладів давно пора замислитися над своїм майбутнім...

      Вони зробили це ще коли поступили навчання саме туди: вони не нагнулися і дали ( в більшості випадків) хабара за вступ, а прийшли в приватний заклад для того, щоб їх вчили крищі з кращих - кого може запросити приватний заклад за своїм бажанням і при цьому зі студентів ніхто не знущався.
      Я не стану наводити прикладів знущання в державних закладах, але думаю, що Ви, як людина, яка має вищу освіту, добре про це знаєте. І бедьте відверті, не кажіть, що ви ніколи не чили про це!

      > Ви можете назвати тут назвати приклади приватних ВУЗів, чиї дипломи поважаються роботодавцями чи науковими закладами, чи кимось?

      Я не стану називати приклад навчального закладу, де я працюю. Не хочу обговорювати на Майдані подубні питання. Але відверто скажу Вам, що випускники нашого юридичного факультету працюють і в Мністерстві юстиції, і в судах, і в прокуратурі, і в адвокатурі, і в нотаріаті. Всі інші працюють або юрисконсультами, або, вибачте, сидять в декреті :-)) - буває.
      А, ще, забула! Близько 20 осіб продовжують навчання за кордоном. Близько 12 мають ліцензії адвокатів в різніх штатах США.

      Так що, якщо у когось були проблемі з приватними навчальними закладами, то жаль. Гріш-ціна тому закладові. Але треба вивчати репутацію.

      А той факт, що власність "приватна" - чи то навчальний заклад, чи то книгарня, чи то дитячий садок - тільки краще. Перевіряйте, перепитуйте, дізнавайтеся, а потім приймайте рішення.

      І не забуьдте запитати у своєї дитини - чи хоче вона втратити особистість. Я знаю небагато ВНЗ в яких на студентів не натискають.

      Тому, не треба так, Людмило!
      Надто категорично...
      Дізнайтеся спочатку. І не в одному ВНЗ, в якому вас образили, а в кращих.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.02.24 | Людмила

        нічого особистого

        Наталія пише:
        > Дізнайтеся спочатку. І не в одному ВНЗ, в якому вас образили, а в кращих.
        задля уникнення подальшої можливості переходу на особистості одразу проясню ситуацію:
        Я закінчила ВУЗ за років перебудови. Звичайно, він був державним.
        Моя племіниця в цьому році закінчує (з червоним дипломом) КНУ Шевченка, куди вступила без хабара!
        Моя донька є першокурсницею в Карпенка-Карого, де навчається на контракті (звичайно, також без вступного хабара) і збирається після літньої сесії переходити на бюджет оскільки є відмінницею (до Поплавського ми не поступали навмисно, та зараз донька допомагає своїм однокласникам що вчаться в тому "ВУЗі" підготоуватися до вступних в Карпенка-Карого :))
        А щодо особистості обох дівчат - будьте певні, можуть ще й поділитися.

        Тож жодних особистих претензій в мене немає ані до приватних, ані до державних ВУЗів України.
        Це так, невеличкий ліричний відступ...

        Мої претензії - загального характеру взагалі до рівню освіти в Україні, як в громадянки, яка хоче аби її країну поважали у світі.

        > Вони зробили це ще коли поступили навчання саме туди: вони не нагнулися і дали ( в більшості випадків) хабара за вступ, а прийшли в приватний заклад для того, щоб їх вчили крищі з кращих - кого може запросити приватний заклад за своїм бажанням і при цьому зі студентів ніхто не знущався.
        Оскільки я вже 10-й рік поспіль витрачаю вільний час на проведення занять із школярами та студентами, то маю й велику кількість "інформаторів" :) Щоправда, здебільшого вони навчаються саме у державних ВУЗах, та й ще на бюджеті... Але є виключення.
        Отже, за свідченнями студентки "КРОКу" в Києві: викладачі, які приходять до них з київських державних ВУЗів прямим текстом кажуть що вони "безнадійно тупі діти багатеньких батьків" і що ці викладачі отримують задоволення від навчання студентів державного ВУЗу, а тут заробляють гроші.
        Звичайно, у ВУЗу "власних" викладачів майже немає.
        І звичайно, дуже велике питання постає щодо моральності тих "заробітчан". Але тим більш. Якщо вже приватний ВУЗ їх наймає на роботу, то інших що - немає???

        Також мала щастя бачити рівень МАУПу в одному з обласних центрів та бути знайомою із його викладачами. Шкода студентів...

        > Я не стану називати приклад навчального закладу, де я працюю.
        Добре.
        То може хоч ХТОСЬ наведе приклади...
        Давайте створимо такий собі перелік приватних ВУЗів, що заслуговують на довіру майбутніх абітурієнтів та на гроші їхніх батьків...
    • 2005.02.24 | Оk

      Re: давно пора

      Людмила пише:

      > Ви можете назвати тут назвати приклади приватних ВУЗів, чиї дипломи поважаються роботодавцями чи науковими закладами, чи кимось?



      24.02.2005, 10:56
      Государственная аккредитационная комиссия впервые аннулировала лицензии высших учебных заведений на предоставление образовательных услуг

      Впервые на заседании Государственной аккредитационной комиссии Украины принято решение об аннулировании лицензии на образовательную деятельность двух частных высших учебных заведений - ООО "Институт социального управления, экономики и права" в Черкасской области и Современного гуманитарно-экономического института в городе Кременчуге. ГАК также решила прекратить деятельность 38-ми отделенных структурных подразделений вузов.
      Как сообщает пресс-служба Министерства образования и науки Украины, эти решения - результат мониторинга соответствия соблюдения вузами требований нормативно-правовой базы относительно лицензирования и аккредитации образовательной деятельности в Украине, которую проводит Министерство образования и науки совместно с Государственной инспекцией учебных заведений.



      ЛIГАБiзнесIнформ
      украинская Сеть деловой информации
      http://www.liga.net/news/show/?id=138909


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".