МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи треба боротися з хабарництвом у вузах ?

03/03/2005 | Горицвіт
Я тут медитував над цікавою статтею:

Леонтьева э. О., Образование с изнанки: опыт пилотажного исследования "теневых" отношений в вузе // Социологические исследования. - 2004, №12. - С. 121.

і подумав, що викорінення хабарів - це жорстоко. Перш за все до студентів: людина поступала в універ (платила) і розраховує, що і далі можна все навчання купити. Якщо цю практику припинити, то що робити такому студенту? Вчитися він не планував і не хоче. Звільнятися? Коли вже за все заплачено? З його точки зору це несправедливо.

І взагалі, мені здається, корінь проблеми - маса таких студентів, які вчитися не хочуть (або не можуть), а заплатити хочуть і можуть. Ця маса роз'їдає викладачів і створює інфраструкуру корупції.

Відповіді

  • 2005.03.03 | Горицвіт

    Інституційна пастка, вона ж Колія

    Існує певна система відносин, вона працює. При цьому вона погана (з певних міркувань). Але перехід до іншої (правильнішої) системи вимагає від кожного учасника таких зусиль, які не покриваються видимими вигодами від нової системи.
  • 2005.03.04 | Olha_K

    Треба! ТОМУЩО деградація та проффесори

    Я теж про це неодноразово думала, але впевнена, що будь-яка негативна практика не може бути виправдана тим що "ми завжди так робили". А поставте собі питання таким чином - а навіщо тоді державі утримувати освіту, коли орієнтуватися на тих, хто вчитися не хоче, а може заплатити? (Мається на увазі не заплатити за навчання, що теж іноді прирівнюється до купівлв дипломів, а просто дати хабаря.) Навіщо нам ТАКА освіта? Я сподіваюся, що якщо реформи все ж таки будуть проведені, і повернеться довіра до освіти, і ВНЗ будуть мати певні рейтинги, то через 5-10 років ринок праці "зрозуміє", і не буде писати у вимогах до кандидатів В/О (будь-яка), а буде дивитися якій ВНЗ закінчено і з якими оцінками.

    З.І. (Оффтопік) Я також сподіваюся, що працедавці перестануть починати перелік вимог для престижної посади із статі. Ось в Америці 40-50 років тому, якщо жінка виходила заміж, малось на увазі, що вона мусить сидіти вдома і не працювати взагалі, а тепер за натяк на гендерну нерівність на робочому місці, який може бути доказаний у суді, компанія виплатить таку компенсацію, що мало не здасться. Проводячи паралелі, чи справедливість та рівність можна вважати "жорстоко" по відношенню до чоловіків? :)

    Треба вилазити з цього болота...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.03.06 | Горицвіт

      Та це ясно. Але.

      Ясно, купівля дипломів без навчання - погано. Але неясно, як це подолати. Для цього треба розібратися з механізмом: чому така ситуація склалася і як вона підтримується. Бо просто намагатися карати за хабарі - нічого не вийде. Точніше, покарання має бути одним з чинників, а ще треба зняти корупційний тиск.

      Звідки тиск? З отого "в/о" в оголошеннях про роботу? З міркувань престижу? Від безробіття?


      Olha_K пише:
      > З.І. (Оффтопік) Я також сподіваюся, що працедавці перестануть починати перелік вимог для престижної посади із статі.


      Так, це жахливо.


      > Проводячи паралелі, чи справедливість та рівність можна вважати "жорстоко" по відношенню до чоловіків? :)

      Ну і де та справедливість і рівність? Нема ж її. А як її досягти? Може, теж подивитися в корінь?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".