МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Не велено учить учителей

04/10/2005 | Olha_K
http://maidan.org.ua/static/news/1113087900.html

Не смотря на существовавшую договорённость, макеевская городская администрация запретила 30 педагогам участие в образовательном семинаре «Досвідчена освіта», посвящённому поиску путей решения проблемы насилия в школе. За считанные дни до его начала. Возможно горисполком, проанализировав ситуацию, пересмотрел свою позицию и пришел к выводу, что этой проблемы как таковой не существует? Но есть и ещё одно предположение: не является ли этот неожиданный отказ косвенным признанием обилия недостатков образовательной системы, которые могут вскрыться в результате проекта и неуклюжей попыткой скрыть эти недостатки?

Организаторы семинара – общественная организация «М.Арт.Ин-клуб» последние шесть лет профессионально занимается проблемами детей. Их прошлогодний проект «Людина і Школа. Гідність і Право» был посвящен тренинговой работе со школьниками и так же был направлен на уменьшение уровня насилия. Нынешний проект логически продолжает предыдущий и рассчитан на школьное руководство и преподавателей. Ранее чиновники из макеевской администрации подчеркивали значимость проекта и официально гарантировали его поддержку. Участие в семинаре директоров макеевских школ было предварительно согласовано с исполкомом, директора письменно гарантировали своё участие в проекте. «М.Арт.Ин-клубом» была проделана большая организационная работа: для проведения семинара арендован санаторий в Крыму, оплачено проживание и питание участников, куплены железнодорожные билеты. Нетрудно представить какие расходы понесли организаторы. И вот, буквально за 5 дней до начала семинара администрация объявляет о невозможности участия в нём 27 директоров из 30! Причем, озвучивая это решение, заместитель городского головы С.В. Вдовин даже не попытался дать сколько-нибудь вразумительное его объяснение. Всё происходящее очень похоже на заранее спланированный срыв социально значимого (однако, угрожающего репутации отдельных чиновников?) мероприятия.

До конца не понятна мотивация городской администрации (а получить комментарий исполкома, к сожалению, пока не удалось), но в любом случае её действия не выглядят логичными. Нет оснований говорить о недостаточной компетенции организаторов семинара. Об уровне подготовки тренеров «М.Арт.Ин-клуба» говорит хотя бы тот факт, что одна из них, Виктория Федотова нынешним летом приглашена в Европу для ведения секций международного тренинга. В работе «Досвідченої освіти» планировал принять участие тренер из Австрии. Это ли не показатель уровня мероприятия? Скорее всего, причина в другом. В чём же? Чего же боятся чиновники? Об этом мы сможем рассказать вам после встречи с представителями макеевского горисполкома. Надеемся, что в понедельник ничто не помешает ей состояться.

И предыдущий проект «М.Арт.Ин-клуба», и проект «Досвідчена освіта», разумеется, не являются панацеей против проявлений насилия в системе школьного образования. Но их бесспорная ценность в том, что они открывают глаза обществу на само существование этой проблемы, показывают её динамику, дают понять, насколько она остра. Более того, оба эти проекта предлагают простые и эффективные пути разрешения проблемы насилия в школе. Учитывая социальную значимость этой работы, наша общественная организация и я, как журналист готовы сделать всё, чтобы разобраться в создавшейся ситуации и продолжать информировать вас о её развитии.

Константин Реуцкий,
общественная организация «Поступ»

Відповіді

  • 2005.04.10 | Olha_K

    Якого рожна?

    я одного не розумію - як це горадміністрація може заборонити директорам шкіл кудись їхати? І навіщо взагалі це було узгоджувати? Запросили б собі у професійному порядку, як на конференцію. Все ім "підтримка" потрібна...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.04.10 | Георгій

      Точно...

      З одного боку, *просять* чинуш "підтримати" (на якого хріна?), з другого, квилять, до яких пір "наші" чинуші будуть такі погані...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.10 | Сергій Вакуленко

        Нема чого чудуватися

        Та там же все, як належить... Одне слово, учасники — діректорá. А вони й кроку без "височайшого соізволєнія" не ступлять.
    • 2005.04.10 | Юрій

      Re: Якого рожна?

      Освіта в Україні феодалізована - обласні, районні та міські управління і відділи освіт стежать, аби вчителі не мали доступу до альтернативних джерел інформації, знань, підвищення кваліфікації. Це називається "управляти освітою" для цих рівнів.

      У нас не створений ринок підтримки професійного розвитку освітян. Оскільки монополія на підвищенняч кваліфікації знаходиться у ІППО (Інститутів педадагогічної та післядипломної освіти) і підвищення квалілфікації є обов"язковим для вчителів, вони змушені отримуватии підвищення кваліфікації у своїх Інститутах (рідкісні виключення підтверджують правило). За відсутністю коштів ця система стає більш жорсткокою - бо гроші тепер приносять самі вчителі, примушені платити, бо потрібно проходити атетстацію.

      Знання про альтернативні джерела знань і самі альтернативні знання мають бути якомога обмеженими. Інакше системи похітнеться, вчителі зрозуміють, що їх (вчили і) вчать не тому і не так.
      Це дуже серьйозна проблема, про яку не можна було казати, всі це розуміють, але вголос не називають. Вона призвдить до багатьох інших проблем - низький стан здоров"я дітей, не знання англійської, насилля в школі тощо - результати відсутності системи (само)розвитку вчителів. За радянських часів існували механізми самодіяльності, попри системи - люди їздили,збиралися, обговрювали проблеми. Тепер цього немає. Контроль плюс подорожчання проїзду, відсутність мережі незалежних консультацій, семінарів тощо.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.04.12 | Olha_K

        І все таки не все так погано! :)

        Повідомляє Костянтин Реуцький, громадська організація "Поступ":

        "Голос громади почутий!

        Завдяки зусиллям громадських активістів з усієї країни, конфлікт, який ставив під загрозу важливий освітній захід, було розв'язано.

        У понеділок нам стало відомо, що макіївська міськрада дала згоду на участь 30 директорів міських шкіл у семінарі "Досвідчена освіта", який спрямовано на вирішення проблеми насильства у системі шкільної освіти.

        Як ми повідомляли раніше, попри попередні домовленості, заступник міського голови Макіївки заборонив вчителям брати участь у цьому заході, майже не мотивуючи своє рішення. Досі невідомо, чи це була спланована провокація, чи просте непорозуміння. Але завдяки діям громадських активістів, які відгукнулись на заклик організаторів семінару (НДО "М.Арт.Ін-клуб"), ситуацію змінено на краще. Протягом вихідних і в понеділок небайдужі освітяни, журналісти, правозахисники, колеги з багатьох неурядових організацій зі всієї України надсилали факси та телефонували в макіївську міську адміністрацію, висловлюючи своє занепокоєння невмотивованими діями влади. Влада не змогла проігнорувати цей прояв солідарної громадської дії. Керівництво "М.Арт.Ін-клубу" повідомило, що в понеділок ввечері виконком заявив про підтримку цього освітнього проекту. Організації запропоновано подальша співпраця та системна допомога. Сподіваємось, що це не "порожні балачки", не спроби відтягнути час, а остаточне зважене рішення. Але, у всякому разі, це свідчить про те, що, об'єднуючи зусилля, громадськість може суттєво впливати на рішення влади. "Думка громади в Україні важить багато. І наш випадок - реальний доказ цього", - вважає голова "М.Арт.Ін-клубу" Вікторія Федотова.

        "М.Арт.Ін-клуб" висловлює свою щиру подяку всім, хто підтримав організацію в цій складній ситуації. Охоче приєднуємось до цих слів подяки. Зі свого боку хотілося б також віддати належне чиновникам виконкому, які в цій ситуації таки змогли прийняти розумне рішення, яке повністю відповідає інтересам суспільства. Сподіваємось, що і надалі українська влада буде йти у цьому напрямку: визнавати та виправляти свої помилки, відстоювати не вузькокорпоративні інтереси, а віддано працювати на користь державі та українському народу."
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.04.12 | Сергій Вакуленко

          І все таки погано!

          > Завдяки зусиллям громадських активістів з усієї країни, конфлікт, який ставив під загрозу важливий освітній захід, було розв'язано.
          >
          > У понеділок нам стало відомо, що макіївська міськрада дала згоду на участь 30 директорів міських шкіл у семінарі "Досвідчена освіта", який спрямовано на вирішення проблеми насильства у системі шкільної освіти.

          Погано, що міськрада дає дозвіл...

          А ще на що в них треба буде дозволу просити?
      • 2005.04.12 | Olha_K

        Коли галас та інформованість допомагає

        Власне, я теж після криків у монітор, клацання по клавіатурі, та розмов із нещасними, яким трапилось бути поруч дійшла такого невтішного висновку. Мовляв, люди невільні, але все одне - не раби ж! Організатори, думаю, теж не вчора на світ народилися, хоча щось у мені протестує проти цієї "підтримки", хоч стріляйте мене... Ну думаю, якось воно, того, обійдеться без тих вчителів. А злість душить, аж верещати хочеться!

        А інші люди не до комп"ютера зверталися, а безпосередньо до влади, до тих, хто на якусь мить уявив себе рабовласником, який може заборонити людині без "іх разрєшенія " пересуватися територією України. І бачте - спрацювало! Таки відпускають вчителів! Це я до того, що так і потрібно - знімати трубку, і ... ні, не верещати, звісно, а демонструвати свою громадянську позицію, і протестувати, і підключати пресу і громадські організайції. Молодці!!!

        ЗІ Якщо хтось пов"язаний із цим заходом, чи не могли б ви надати інформацію, як він пройшов і чи дійсно макіівські вчителі проїхали туди?


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".