МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Oй, тримайте мене! Досягнення української науки за 2004 рік!

11/08/2005 | Вячеслав Хаврусь
Це прийшло нам на мило Майдану в розсилці від Освітнього порталу: http://osvita.org.ua/news/?news_id=16790

Цитую: "В сфері охорони здоров'я відзначений проект "Електричне зварювання м'яких живих тканин". Це принципово нова розробка технології з'єднання живих тканин методом електрозварювання. Успішні експерименти за новою методикою були проведені Військово-медичним управлінням Служби Безпеки України та Інститутом імені Патона"

Патон+СБУ - гарна зв"язка! Ой, не смішіть!

Якщо комусь щось не ясно, то живі тканини не можуть піддаватися електрозварюванню через те, що вони не витримують температури понад 45 (якщо не помиляюся, але порядок той) градусів. Або проект не є тим, за що вони його видають та отримали відзнаку.

Отака от у нас українська наука! В цьому плані мені пригадується повідомлення зі стрічки новин: "Партія Пора зобов’язує кожного виробляти 1 л оцту. Щодоби" (http://maidan.org.ua/static/news/1131061239.html)

Попса довкола править бал. Позорище. Поправте мене, якщо я не правий.

Відповіді

  • 2005.11.08 | Степан

    Re: Oй, тримайте мене! Досягнення української науки за 2004 рік!

    А може зварювання проводять локально в атмосфері рідкого азоту чи (ще гірше) гелію ?
  • 2005.11.08 | Вячеслав Хаврусь

    А ось і реакція

    Я написав своє фе їм у відгуки сайту, нижче наведене те, що вони мені відповіли. Схоже, що треба вести розслідування своїми силами.


    Доброго дня, добродію.
    Вельми вдячні за увагу до новин нашого сайту.

    На жаль, прокоментувати чи відредагувати цю новину не є можливим, адже
    це повідомлення було надано офіційним сайтом Міністерства освіти та
    науки України. А претендентів на гранти за наукові розробки
    визначає Інститут імені Патона.

    Якшо Ви впевнені, що це шахрайство, спробуйте це науково обгрунтувати
    та надіслати свою позицію до НАН України.

    З повагою,
    Оксана Гаврилова,
    редактор новин сайту "Освітній портал"

    URL: http://www.osvita.org.ua

    E-mail: news@osvita.org.ua (розміщення новин)
    advert@osvita.org.ua (розміщення реклами)
    info@osvita.org.ua (загальні питання)

    Тел.: +38 (0472) 37-04-33
    Факс: +38 (0472) 37-73-92
  • 2005.11.08 | Shooter

    Ви неправі

    Вячеслав Хаврусь пише:
    > Це прийшло нам на мило Майдану в розсилці від Освітнього порталу: http://osvita.org.ua/news/?news_id=16790
    >
    > Цитую: "В сфері охорони здоров'я відзначений проект "Електричне зварювання м'яких живих тканин". Це принципово нова розробка технології з'єднання живих тканин методом електрозварювання. Успішні експерименти за новою методикою були проведені Військово-медичним управлінням Служби Безпеки України та Інститутом імені Патона"
    >
    > Патон+СБУ - гарна зв"язка! Ой, не смішіть!
    >
    > Якщо комусь щось не ясно, то живі тканини не можуть піддаватися електрозварюванню через те, що вони не витримують температури понад 45 (якщо не помиляюся, але порядок той) градусів. Або проект не є тим, за що вони його видають та отримали відзнаку.

    Ця метода вже є проданою (за відносно незначні кошти, нажаль) американцям.

    А сам факт є "широко відомим вузькому колу фахівців".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.08 | Сашко_UA

      Re: Ви неправі

      Оце?

      http://www.iaw.com.ua/english/publications/6-10.pdf

      Оповідання Б. Патона на тему: "Я та зварювальний апарат".

      Не зміг знайти жодної наукової праці на цю тематику. Більш того, у науковій літературі прийнято вживати посилання на інших авторів, а не тільки на себе "ніжно коханого" :)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.09 | Shooter

        Re: Ви неправі

        Сашко_UA пише:
        > Оце?
        >
        > http://www.iaw.com.ua/english/publications/6-10.pdf
        >
        > Оповідання Б. Патона на тему: "Я та зварювальний апарат".
        >
        > Не зміг знайти жодної наукової праці на цю тематику.

        Я теж, доречі. Проте це не є "достатнім" запереченням самого факту. Спробуйте знайти статтю про транспорт діоксину "великими" білками...а така стаття російських авторів в якомусь з CC журналів - точно існує (сам бачив).

        > Більш того, у науковій літературі прийнято вживати посилання на інших авторів, а не тільки на себе "ніжно коханого" :)

        Я цю інформацію мав не від українців, а від вченого, який працює у Великобританії в інституті зварювання (точну назву нескладно знайти в інтернеті).
    • 2005.11.08 | Вячеслав Хаврусь

      Можливо і неправий, не знаю

      Shooter пише:
      > Ця метода вже є проданою (за відносно незначні кошти, нажаль) американцям. А сам факт є "широко відомим вузькому колу фахівців".
      Це мало про що говорить, тим більше, якщо ми маємо лише назву, а не описану ідею розробки. З назви та загальних пізнань про зварювання та природу живого для мене випливає, що запропонований метод є вельми сумнівним, бо після застосування електричного струму в режимі зварювання жива клітина або білок просто не можуть зберегтися в робочому стані. Або в назві розробки йде підміна понять. Тому й я намагався вияснити, що це насправді. Бо на моїй пам"яті є гучна історія кількарічної давності з ядерним паливом з піску ( див. її старт тут: http://www.zn.kiev.ua/nn/show/436/37984/ ), коли після серйозного розбору польотів за участю вчених з Інституту ядерних досліджень НАНУ виявилося, що це звичайна туфта та банальне вибивання грошей.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.09 | Shooter

        Re: Можливо і неправий, не знаю

        Вячеслав Хаврусь пише:
        > Shooter пише:
        > > Ця метода вже є проданою (за відносно незначні кошти, нажаль) американцям. А сам факт є "широко відомим вузькому колу фахівців".
        > З назви та загальних пізнань про зварювання та природу живого для мене випливає, що запропонований метод є вельми сумнівним, бо після застосування електричного струму в режимі зварювання жива клітина або білок просто не можуть зберегтися в робочому стані.

        Звісно що ні. Проте, якщо хочете HAZ є вузьким, а потім, мабуть, легко регенерує.

        Заодне спробуйте задуматися над тим, що лазер вже давно використовують в медичних операціях. І, як Ви мабуть здогадуєтесь, температура контаку лазера із живими тканинами є теж "дещо" вища, ніж 45 С...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2005.11.09 | Skapirus

          Дякую. Для мене все зрозуміло(-)

  • 2005.11.08 | Iryna_

    Re: Oй, тримайте мене! Досягнення української науки за 2004 рік!

    Я колись читала про це зварювання щось більше докладне. Виглядало дійсно схоже на досягнення. Єдиний момент - це явно не досягнення 2004 року, про це пишуть вже років 3-5. Хоча якщо й є якесь "найбільше досягнення" 2004 року, навряд чи це можна оцінити.
    Ну й ясно, що коли подається лише єдине "найбільше досягнення", і це саме досягнення від Патона, виглядає як дрібний підхалімаж незалежно від вартості того досягнення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.08 | Вячеслав Хаврусь

      До речі, новина типово маніпулятивна

      Iryna_ пише:
      > Я колись читала про це зварювання щось більше докладне. Виглядало дійсно схоже на досягнення. Єдиний момент - це явно не досягнення 2004 року, про це пишуть вже років 3-5. Хоча якщо й є якесь "найбільше досягнення" 2004 року, навряд чи це можна оцінити.
      Неважливо, могли зробити хоч в 2000, а поки опублікували, туди-сюди, от і вийшла відзнака в 2004. Питання залишається відкритим щодо ідеї розробки для неспеціалістів в їх "галузі науки з назвою електрозварювання" (хоча б на пальцях). Я це вже писав у відповіді Shooter'у. Бо в мене до повідомлення сильна недовіра. Звичайно, якби всі конкурсні роботи були б у відкритому доступі в Інтернеті (звичайно, наскільки це можливо в рамках всіх таємниць), то подібні питання б не виникали.

      > Ну й ясно, що коли подається лише єдине "найбільше досягнення", і це саме досягнення від Патона, виглядає як дрібний підхалімаж незалежно від вартості того досягнення.
      Абослютно точно! Я знайшов оригінал новини на сайті міністерства освіти і науки (див. тут: http://www.mon.gov.ua/newstmp/02_11/3 ), так там повідомлення про зварювання навіть не на першому місці. І крім згаданих в новині від МОН була також і скандально відомa "Кольчуга", але при підготовці повідомлення на osvita.org.ua про неї чомусь скромно забули. Щоб випхати вперед Патона?
  • 2005.11.09 | Хвізик

    я не думаю, що це нісенітниця

    я не можу нічого сказати за даний метод, бо не знаю подробиць. Але метода зварювання дійсно і досить давно використовується у медицині.

    Наприклад, в хірургії ока застосовується лазерне зварювання сітчатки. Бувають у людей такі захворювання, коли сітчаткамає якісь ушкодження, або відокремлюється від основи. Щоб поставити її на місце пацієнтові в око спрямовують точно прорахованого лазерного променя. Промінь фокусується на сітчатці і приварює (а насправді припікає) роз"єднані тканини одну до одної. Через де-який час опік загоюється, а тканини так і залишаються з"єднаними.

    Така операція зазвичай проходить швидко і безболісно. Розмір зони з"єднання (шраму) надзвичайно малий, порядку мікрона. Тому, після операції око людини функціонує як абсолютно нормальне. Тобто, наявність шраму на сітчатці не призводить до погіршення зору.

    Не виключаю, що в певних випадках можливе зварювання і іншими методами, наприклад, електричним розрядом або струмом
  • 2005.11.09 | Хвізик

    наші науковці, на жаль, мало займаються популяризацією власних д

    досягнень. БІльше того, чимало з них вважають нижчим власної гідності написати популярну і доступну широкому загалу розповідь про свою роботу.
    Особисто я вважаю такий підхід невірним. Особливо в умовах ринкової економіки. Треба привчатися звітувати перед платником податків, на які такі досягнення було витрачено його гроші.
    А роздаючи державні премії, треба просто зобов"язати їх отримувачів виступити з популярним повідомленням про результати своєї роботи.

    Видатний американський фізик Річард Фейнман щодо цього писав, що хороший вчений мусить вміти пояснити свою працю власній кухарці.
  • 2005.11.09 | Валентин Коваленко

    Re: Oй, тримайте мене! Досягнення української науки за 2004 рік!

    Науковому співробітнику Інституту фізичної хімії
    ім.Л.В.Писаржевського НАН України,
    канд. хім. наук Вячеславу Хаврусю

    Шановний пане Вячеславе!

    По-перше, дякую за Вашу увагу до проекту "Освітній портал".
    По-друге, дякую за емоційність у пошуках правди :). Завдякий Вашому дослідженню, а головне завдяки відповідям на нього у черговий раз переконався, що "Майдан" відвідують розумні та освічені люди.

    Окрема подяка за лінк на першоджерело інформації (сторінка сайту МОН), на жаль, в день розміщення новини, ми не змогли знайти цю інформацію саме на сайті МОН, адже їх матеріал стосовно досягнень української науки в 2004 р. значно більший ніж на сайті "Новый Регион 2", звідки й було взято новину (http://www.nr2.ru/science/44717.html).

    Проте слід зазначити, що матеріал сайту "Новый Регион 2" не суперечить новині МОН, в ньому лише відзначені досягнення окремих галузей науки.

    > ...новина типово маніпулятивна...
    - не гайте час, вишукуючи те, чого немає

    P.S.
    доречі, ще трохи Ваших зусіль,
    й потрібно буде з інституту Патона
    грошей вимагати за безкоштовний піар

    З повагою,
    Валентин Коваленко,
    керівник проекту "Освітній портал"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2005.11.10 | Вячеслав Хаврусь

      Re:

      Валентин Коваленко пише:
      > По-перше, дякую за Вашу увагу до проекту "Освітній портал".
      Нема за що. Сайт дійсно цікавий, подібної спрямованості я ще не зустрічав в Україні, а Майдан теж не оминає нагоди передруковувати ваші матеріали.

      > По-друге, дякую за емоційність у пошуках правди :)
      Ну погарячкував. І в черговий раз переконався, що скандальність назв (в т.ч. проектів, відзначених державними нагородами) йде їм на користь. Хоча дуже бракує інформації (в першу чергу в Інтернеті) щодо суті розробок, що явно не йде на користь їх популяризації.

      > Проте слід зазначити, що матеріал сайту "Новый Регион 2" не суперечить новині МОН, в ньому лише відзначені досягнення окремих галузей науки.
      > > ...новина типово маніпулятивна...
      > - не гайте час, вишукуючи те, чого немає
      Не суперечить, але і не відображає всіх розробок. Приховування частини інформації - теж маніпуляція. Але це не той випадок, коли треба дискутувати. Бо докорів в бік вашого ресурсу нема, оскільки ви передрукували дані з іншого сайту.

      > доречі, ще трохи Ваших зусіль, й потрібно буде з інституту Патона грошей вимагати за безкоштовний піар
      Цього вже не буде. Тим більше, що обговорення не виходило за рамки цього форуму. А особисто для мене все зрозуміло з розробкою завдяки дискусії на цьому форумі, за що я всім вдячний.

      > З повагою,
      > Валентин Коваленко,
      > керівник проекту "Освітній портал"
      І Вам дякую. Також прошу відгукнутися мені на пошту на моє повідомлення в розділі "Ваші відгуки та пропозиції" сайту "Освітній портал".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2005.11.10 | Валентин Коваленко

        співпраця можлива за умов публічного вибачення

        Шановні користувачі "Майдану", вибачте за повідомлення, що на перший погляд на стосується теми, але воно має бути розміщеним...

        > Керівнику проекту "Освітній портал" Валентину Коваленку
        > щодо http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1131534498

        > Дякую Вам за відповідь. Також прошу Вас по можливості
        > вийти на зв"язок зі мною для обговорення можливості
        > співпраці з сайтом Майдан.

        > З повагою,
        > Новинар сайту Майдан Вячеслав Хаврусь


        Жодних проблем, ми завжді відкриті до співпраці.
        Більш того, ми вже мали вдалий досвід співпраці з деякими авторами, що пишуть на "Майдан" (новини, статті тощо).

        Але, якщо Ви особисто бажаєти співпрацювати з нашим проектом, жадаємо почути публічне вибачення за образу спричинену проекту "Освітній портал", формулюванням наприкінці тексту теми, відповідно, з його послідуючим виправленням.

        Чекатиму!

        З повагою,
        Валентин Коваленко,
        керівник проекту "Освітній портал"


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".