МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переконлива президентська відповідь науковим пігмеям

01/26/2006 | Defendor academia
Defendor academia


Покайтеся наукові пігмеї за безглузді наклепи на справжніх наукових велетнів та ті помиї, що ви ллєте на найкращих розумників (scholars, scientists, leaders, authorities, godfathers etc*) цієї країни, зокрема шановного пана Василя Кременя.
Ось вам достойна, найавторитетніша та остаточна відповідь на всі ваші необґрунтовані звинувачення, що лунають на цьому форумі.
http://www.president.gov.ua/documents/3684.html
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 1782/2005
Про присудження Державних премій України в галузі науки і техніки 2005 року
На підставі подання Комітету з Державних премій України в галузі науки і техніки постановляю:
1. Присудити Державні премії України в галузі науки і техніки 2005 року:
-
– за шеститомне видання «Енциклопедія етнокультурознавства»:
КРЕМЕНЮ Василю Григоровичу – академікові Національної академії наук України, президентові Академії педагогічних наук України
БІТАЄВУ Валерію Анатолійовичу – докторові філософських наук, проректорові Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв
ЧЕРНЕЦЮ Василю Гнатовичу – кандидатові філософських наук, ректорові Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв
РИМАРЕНКУ Юрію Івановичу – докторові філософських наук, науковому консультантові Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв
ШКЛЯРУ Леоніду Євдокимовичу – докторові політичних наук, начальникові відділу Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв"

Як би ви не намагалися, вам тепер нізащо не скривдити солідарну колективну позицію членів комісії та думку нашого Гаранта стосовно того, хто є хто в українській науці, кого та за що нагороджувати.
Так що закінчуйте ваше шпурляння отрутою та від’їжджайте, хто може, на ваш улюблений Захід. А якщо не можете, то сидить тихенько, розуміючи свою незначність, та не заважайте загалу наукових велетнів робити їхню справу, яку вони цілком справедливо вважають “нашою справою”.

Сонце української етнографії та культурології В.Г.Кременя в Президенти НАНУ !!!

* Вдячний пану Георгію за зауваження стосовно необхідності розрізняти ці поняття.

Відповіді

  • 2006.01.26 | Георгій

    Re: Переконлива президентська відповідь науковим пігмеям

    Defendor academia пише:
    > ваше шпурляння отрутою та від’їжджайте, хто може, на ваш улюблений Захід.
    (ГП) Це натяк на мене? Ви знаєте, не такий вже він і мій улюблений... Я взагалі-то більше хотів би працювати вдома, в Україні. Якщо Ви мені допоможете знайти роботу там, буду вдячний. Пишіть, буд ласка, мені на мою електронну адресу (gpinchuk@muw.edu). Заздалегідь дякую.

    >А якщо не можете, то сидить тихенько, розуміючи свою незначність, та не заважайте загалу наукових велетнів робити їхню справу, яку вони цілком справедливо вважають “нашою справою”.
    (ГП) Я все-таки не розумію, цим саме ВАМ особисто ця гра стареньких пузатих дядечок у нагороди, медальки і т.д. заважає. Я Вам кажу, тут у США такого теж повно. Правда, Міністерства Науки тут нема, але є купа всяких державних і приватних організацій, які теж мають свою мережу кумів і сватів ("old boys' network") і займаються тим, що нагороджують грішми один одного. Причому немаленькими грішми. Маємо два вибори: або заздрити цим нагородженим пузатеньким старичкам, або поставитися з належною іронією до смішних недосконалостей цього світу і просто продовжувати займатися своїми справами. Я роблю другий вибір, і Вам того ж раджу.

    > * Вдячний пану Георгію за зауваження стосовно необхідності розрізняти ці поняття ("scholar" i "scientist" -ГП).
    (ГП) Прошу дуже. Але Ви мені все-таки скажіть, чи Ви згоджуєтеся, що Комісаренко "scholar," а Литвин ні? Чи Ви іншої думки?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.27 | Scoffer

      Пане Георгію:


      Ви не бачите прямого та безпосереднього зв’язку між неможливістю для Вас знайти пристойне місце для наукової праці в Україні та пануванням в українській науці непереможної корпорації наукових велетнів?
      Згоден, що такі велетні існують й на Заході, але ж там вони не визначають усе в науці, як це роблять за підтримки нашого суперосвіченого політичного керивництва наші офіційні титани світової думки.
      Більш того, як на мене, в цьому відношенні стан погіршився у порівнянні з часами, колі нашим гарантом був відомій всьому світові кандидат технічних наук компартійного ґатунку, конструктор космічних човнів.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.01.28 | Георгій

        Re: Пане Георгію:

        Scoffer пише:
        > Ви не бачите прямого та безпосереднього зв’язку між неможливістю для Вас знайти пристойне місце для наукової праці в Україні та пануванням в українській науці непереможної корпорації наукових велетнів?
        (ГП) Я ще по-справжньому і не шукав для себе ніякого місця в українській науці (точніше, науковій освіті - я приблизно з 1997-98 року все менше і менше науковець і все більше та більше освітянин). Думаю, для мене особисто "пристойним" місцем була б просто робота асистента університетської кафедри десь у Києві (ідеально) або у провінції на Заході України, з заробітною платнею десь 200-250 у.о. на місяць. "Велетнем науки" я себе не вважаю, я вже старий для такої самоідентифікації. "Прямого та безпосереднього зв'язку" між моїм переїздом з Місісіпі до Луцька чи Ужгорода і "пануванням в українській науці непереможної корпорації наукових велетнів" я не бачу. Скоріше, причина моєї затримки у США, мого не-шукання роботи в Україні є просто те, що моя донька вчиться тут в університеті, що неможливо без моєї фінансової допомоги, а мої старенькі мама і теща живуть в Україні у квартирах, де померли їх чоловіки і за які вони теж не можуть платити зі своїх пенсій без моєї фінансової допомоги. Коротше кажучи, я живу і працюю тут через суто економічні, фінансові реалії, а не через те, що в українському науковому істеблішменті один смішний пузатенький дядечко нагороджує другого смішного пузатенького дядечка медалькою і грошенятами. Я бачу ТОЧНО ТЕ САМЕ і тут, у США, але тут, у цій (американській) системі я одержую платню, яка допомагає мені виконувати обов'язки батька, сина, зятя.

        > Згоден, що такі велетні існують й на Заході, але ж там вони не визначають усе в науці, як це роблять за підтримки нашого суперосвіченого політичного керивництва наші офіційні титани світової думки.
        (ГП) Так, але тут річ не в освіченості політичного керівництва. Інтелект президента Буша навіть і не нульовий - він від'ємний. Він і весь його кабінет - посміховисько (хоча гамериканським реднекам саме цього і треба, вони це абажають). Звичайно, треба, щоби в українському житті, українській політичній, соціальній системі (а не тільки в науці) було менше монополізму, кумівства, і т.д. Але я не думаю, що отаке "разоблачітєльство" з атаками на смішних стареньких дядечок серйозно допоможе цьому. Як сказав поет, "нам своє робить."

        > Більш того, як на мене, в цьому відношенні стан погіршився у порівнянні з часами, колі нашим гарантом був відомій всьому світові кандидат технічних наук компартійного ґатунку, конструктор космічних човнів.
        (ГП) Гм. Це сумно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.01.31 | Iryna_

          Re: Пане Георгію:

          Ось прикол, який може слугувати на відповідь (байка про те, як нобелівський лауреат в НАНУ наймався)
          http://www.zerkalo-nedeli.com/ie/forums/index.php?s=42159bf71a453ceb5adb86f1244d7cf6&showtopic=39343
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.01.31 | Георгій

            Це все смішно і прикро, але "хунвейбінівщина..."

            ... тобто збір компромату на різних видатних українських академіків цьому не допоможе... а звинувачення ах-скажітє-нє-асобєнна інтелектуального Ющенка - тим більше. Ще раз кажу, на гамериканських наукових заправил теж можна компромату набрати, а інтелект Буша взагалі кретинський, але СИСТЕМА наукових досліджень у США працює, та й освітня теж (хоч і поганенька). Треба щось конструктивне робити, хоча б оцю інформацію про закордонні стипендії розповсюджувати. Хоча і це українській СИСТЕМІ не допоможе. Не знаю. :(
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.01.31 | Iryna_

              Re: Це все смішно і прикро, але "хунвейбінівщина..."

              Георгій пише:
              > ... тобто збір компромату на різних видатних українських академіків цьому не допоможе... а звинувачення ах-скажітє-нє-асобєнна інтелектуального Ющенка - тим більше. Ще раз кажу, на гамериканських наукових заправил теж можна компромату набрати, а інтелект Буша взагалі кретинський, але СИСТЕМА наукових досліджень у США працює, та й освітня теж (хоч і поганенька). Треба щось конструктивне робити, хоча б оцю інформацію про закордонні стипендії розповсюджувати. Хоча і це українській СИСТЕМІ не допоможе. Не знаю. :(

              Та збором компромату ніби ніхто не займається, так, приколюються. А приколюватися з тих цяцьок корисно - підвищує розуміння що до чого. Конструктивне дійсно треба робити - сайти, статті вивішувати та публікувати в хороших журналах і так далі.

              Українській системі ця конструктивна діяльність колись допоможе - рано чи пізно вона розвалиться, і на уламках щось робитиметься. Хоча мій прогноз - рано чи пізно якийсь уряд запросить закордонних консультантів, які систему та критерії поміняють. Чи буде як в Росії, де все поступово рухається туди ж (до грантів та врахування якості публікацій), хоча й дуже повільно, і там зберігається можливість відкоту до наукової ізоляції в радянському стилі.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.01.31 | Георгій

                Добре, переконали... :)

                Iryna_ пише:
                >збором компромату ніби ніхто не займається, так, приколюються.
                (ГП) Ну й добре, значить, я просто не оцінив гумору. Приколюватися не гріх. :)

                >А приколюватися з тих цяцьок корисно - підвищує розуміння що до чого.
                (ГП) Так, згідний. Я тільки все-таки проти того, щоби Комісаренка змішували в одну купу з Литвином, а Глебу зі Щокіним.

                > Українській системі ця конструктивна діяльність колись допоможе - рано чи пізно вона розвалиться, і на уламках щось робитиметься. Хоча мій прогноз - рано чи пізно якийсь уряд запросить закордонних консультантів, які систему та критерії поміняють. Чи буде як в Росії, де все поступово рухається туди ж (до грантів та врахування якості публікацій), хоча й дуже повільно, і там зберігається можливість відкоту до наукової ізоляції в радянському стилі.
                (ГП) Побачимо... Думаю, ще також важливо, щоби не стався відкіт до ізоляції у ще одному стилі, зокрема у природничих науках - у напрямок ворожбитства, псевдонауки типу креаціоністських чи пара-креаціоністських ідіотизмів, чи всяких там торсіонних полів, тонких тіл і т.д.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.01.31 | Iryna_

                  Re: Добре, переконали... :)

                  На жаль
                  Георгій пише:
                  > Iryna_ пише:
                  > (ГП) Так, згідний. Я тільки все-таки проти того, щоби Комісаренка змішували в одну купу з Литвином, а Глебу зі Щокіним.
                  >
                  На жаль, "кращі" Комісаренко з Яцківим сами себе кудись не туди змішують. Глєба навряд чи знав, що його кудись записали, чи просто уваги не звернув. Наскільки я розумію, він вже поза українським науковим та навколонауковим простором.
                  Наскільки я бачу, перебування у нашому академічному середовищі має досить специфічний вплив навіть на "scholars". Колись у "нашому відділенні" була ситуація, коли на 1 місце член-кора претендували 4 персони - 3 "prominent researchers with international standing" кожен з більше 100 публікацій у хороших журналах і т.д. і ще один з десь 40 публікацій виключно у мурзилках та монографією у Науковій думці. І членкором став саме останній. Деякі дійсно видатні "scholars" з членкорів та академіків потім виправдовувались якимись академічно-політичними міркуваннями потенційного розподілу голосів між різними групами впливу. Їхня внутрішня політика виявилась важливішою за будь-які наукові міркування.

                  > > Українській системі ця конструктивна діяльність колись допоможе - рано чи пізно вона розвалиться, і на уламках щось робитиметься. Хоча мій прогноз - рано чи пізно якийсь уряд запросить закордонних консультантів, які систему та критерії поміняють. Чи буде як в Росії, де все поступово рухається туди ж (до грантів та врахування якості публікацій), хоча й дуже повільно, і там зберігається можливість відкоту до наукової ізоляції в радянському стилі.
                  > (ГП) Побачимо... Думаю, ще також важливо, щоби не стався відкіт до ізоляції у ще одному стилі, зокрема у природничих науках - у напрямок ворожбитства, псевдонауки типу креаціоністських чи пара-креаціоністських ідіотизмів, чи всяких там торсіонних полів, тонких тіл і т.д.

                  У нас ізоляціонізм дуже сумнівний. А взагалі він невідворотно призводить саме до торсіонних полів та лисенків. Хоча аналогічні ситуації іноді відбуваються і у науково замкнених секторах великої міжнародної наукової спільноти.
        • 2006.02.01 | Сергій Вакуленко

          Re: Пане Георгію:

          Георгій пише:

          > (ГП) Думаю, для мене особисто "пристойним" місцем була б просто робота асистента університетської кафедри десь у Києві (ідеально) або у провінції на Заході України, з заробітною платнею десь 200-250 у.о. на місяць.

          Асистент тепер заробляє в державному університеті близько $100.00 на місяць. $200.00-250.00 — це оплата праці доцента або професора (істотно впливає також і стаж роботи). Гадаю, десь за рік або два названі Вами цифри вже будуть цілком реальні.
  • 2006.01.27 | igrot

    Re: Переконлива президентська відповідь науковим пігмеям

    Видання книг в Україні потребує не тільки значних фінансів, але й відомих прізвищ. А скільки часу видавались 6 томів і коли все це було започатковано?
    Залишається радіти за Кременя, бо одночасно керувати міністерством, Академією педагогічних наук, Товариством "Знання" та готувати матеріали не зовсім філософського спрямування - мабуть всі ці аспекти діяльності потребують геніальних здібностей...
    Якщо враховувати вище сказане, то скоро В. Кремень буде одним із співавторів видань юридичного спрямування, як академік відповідної академії.
  • 2006.01.27 | NI_ZRADI

    Почнемо з того, що "наш" президент сам пігмей(-)

  • 2006.01.31 | Італієць

    “Наша справа” -- це нашою мовою cosa nostra



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".