МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

уничтожена часть коллекции палеонтологического музея

01/27/2006 | casesensitive

Відповіді

  • 2006.01.27 | Вячеслав Хаврусь

    Кілька питань

    1. Як випливає зі статті, прорив стався на 3-му поверсі. Чому на 3-му, а не на першому? Скільки поверхів в музеї? До чого я хилю: найбільший тиск в батареях опалення має бути відповідно до закону Паскаля в найнижчій точці, тобто десь в районі 1-го поверха чи в підвалі. На 3-му ж поверсі тиск мав би бути набагато слабшим і вода з нього мала б витікати з невеликим напором. Тобто, по-перше, самовільний прорив на 3-му поверсі (якщо він є останнім) малоймовірний, а по-друге, пар та вода там мають витікати повільніше, ніж внизу. Тобто скільки ж це часу текла та вода, що вона так сильно затопила нижні поверхи? І куди весь цей час дивилася охорона?

    2. А чи не можна припустити, що музей пограбували, найцінніші експонати забрали, а замість них насипали купи "алевриту", які мають імітувати залишки експонатів, які розклалися під дією гарячої води та пару? Тим більше що скоріш за все нормальної охорони в музеї не було.Цитую: "В палеонтологическом музее горячая вода серьезно повредила экспозицию, безвозвратно уничтожив многие предметы. От влаги и пара костная ткань и наполняющая ее осадочная порода алеврит рассыпались и превратились в бесформенную массу, сообщили в музее".
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.01.27 | casesensitive

      Re: Кілька питань

      я ученый, а не сантехник, но

      1) в большинстве зданий вода сначала подается на чердак, а уже оттуда распределяется по трубам отопления

      2) авария могла произойти ночью; здание аварийное с 80-х годов из-за строительства метро

      3) воровать там нечего, разве что трипольские черепки для одного любителя черной археологии
    • 2006.01.27 | Рюген

      Я буду за сантехника

      Вячеслав Хаврусь пише:
      > 1. Як випливає зі статті, прорив стався на 3-му поверсі. Чому на 3-му, а не на першому? Скільки поверхів в музеї? До чого я хилю: найбільший тиск в батареях опалення має бути відповідно до закону Паскаля в найнижчій точці, тобто десь в районі 1-го поверха чи в підвалі. На 3-му ж поверсі тиск мав би бути набагато слабшим і вода з нього мала б витікати з невеликим напором. Тобто, по-перше, самовільний прорив на 3-му поверсі (якщо він є останнім) малоймовірний, а по-друге, пар та вода там мають витікати повільніше, ніж внизу. Тобто скільки ж це часу текла та вода, що вона так сильно затопила нижні поверхи? І куди весь цей час дивилася охорона?
      В здании 3 или 4 этажа, но очень высоких (как современных 5-6). Коррозия и работоспособность уплотнений распределяются не по закону Паскаля, а по закону Пуассона. Давление в сети зависит не от этажности конкретного здания, а от высоты самых высоких этажей зданий, обслуживаемых данной котельной и насосной станцией. В нашем случае, я полагаю, это 18-этажное жилое здание напротив Оперного театра имени известного певуна Т.Г.Шевченко. Хотя я могу и ошибаться.

      > 2. А чи не можна припустити, що музей пограбували, найцінніші експонати забрали, а замість них насипали купи "алевриту", які мають імітувати залишки експонатів, які розклалися під дією гарячої води та пару? Тим більше що скоріш за все нормальної охорони в музеї не було.Цитую: "В палеонтологическом музее горячая вода серьезно повредила экспозицию, безвозвратно уничтожив многие предметы. От влаги и пара костная ткань и наполняющая ее осадочная порода алеврит рассыпались и превратились в бесформенную массу, сообщили в музее".
      В этом случае логично предположить что грабеж совершили клятые москали, чтобы отомстить добрым бандеровцам. Амок, знаете ли...
  • 2006.01.30 | igor

    дуже жаль!

    Я неодноразово бував у цьому музеї і приводив дітей. Там спокійно можна провести цілий день. Та й оплата символічна. Проте останнім часом і відвідувачів там небагато. Не пропагуються наші наукові музеї. Все більше аквапарки, шоу, фільми про Потера. МІНосвіти все шукає нові методи і форми навчання разом з педінститутом (що майже поряд). А жаль, адже вони поряд(хоч і старі) - приведіть дітей у музей!
    Шкода, що всім до цього байдуже! Що там науковий музей. Я був у художньому в Миколаєві, зимою. Там шедеври світового живопису в умовах що музейними назвати не можна. Через дорогу установи обласного керівництва, після ремонту, з кондиціонерами. Правда це роки чотири назад було. Можливо щось змінилося. Може хтось там був пізніше?
    Шкода буде, якщо під приводом ремонту музей кудись засунуть, адже приміщення в самому центрі.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".