МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

організація роботи із реалізації пропозицій подальшого розвитку

05/28/2006 | Науковець
http://www.nas.gov.ua/ua/problem/doc/060306-169.htm

ПРЕЗИДІЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК УКРАЇНИ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ № 169

м.Київ                                                          «20» 03            2006 р.

Про організацію роботи із реалізації
пропозицій щодо подальшого розвитку
співпраці Національної академії наук України
з Міністерством освіти і науки України

Відповідно до схвалених постановою Президії НАН України від 30.11.05 № 254 пропозицій Комісії з питань подальшого підвищення ефективності діяльності НАН України стосовно посилення взаємодії НАН України з освітянською галуззю та з метою їх опрацювання з Міністерством освіти і науки (МОН) України, підготовки і реалізації спільних з МОН України заходів щодо подальшого розвитку співробітництва НАН України та МОН України:

1. Провести протягом року спільне засідання Президії НАН України та Колегії МОН України. Взяти до відома, що пропозиція НАН України щодо проведення зазначеного засідання була підтримана на підсумковій Колегії МОН України 23 лютого 2006 р.

2. Вважати за доцільне створити Комісію НАН України та МОН України для підготовки спільного засідання Президії НАН України та Колегії МОН України, зокрема, проекту його рішення та необхідних аналітичних матеріалів, а також проектів спільних рішень з реалізації пропозицій Комісії з питань подальшого підвищення ефективності діяльності НАН України щодо інтеграції науки та освіти для їх прийняття в оперативному порядку.

3. Віце-президенту НАН України академіку НАН України В.Д.Походенку спільно з Науково-організаційним відділом Президії НАН України протягом місяця проробити питання, пов'язані зі створенням вищезазначеної Комісії НАН України та МОН України та затвердженням в установленому порядку її складу.

4. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого віце-президента-головного вченого секретаря НАН України академіка НАН України А.П.Шпака.

Президент Національної академії наук
України
академік НАН України Б.Є.Патон

Перший віце-президент–
головний учений секретар Національної
академії наук України
академік НАН України А.П.Шпак

==============================

Може хтось пояснить, що ж буде зроблено.

Відповіді

  • 2006.05.28 | igor

    Re: організація роботи із реалізації пропозицій подальшого розвитку

    Та це ж очевидно. В освіти є гроші, яких немає в НАНУ. В НАНУ є приміщення, обладнання і кадри, яких немає в освіти. Фундаментальну (дійсно фундаментальну) науку в університети (бо що це за університети без фундаментальної освіти, звичайні ПТУ), а прикладна нехай сама заробляє. Іншого варіанту просто не існує. Тому хоч і не хочеться та куди подінешся. На б'юджет розраховувати не доводиться, заледве на мерс нашкребли :).

    Є така підозра, що за часів царювання в академії прикладної діяльності, фундаментальна, академічна, просто належно не розвивалася і на сьогодні десь сорокарічні фундаментальні наробки просто вичерпалися і прикладним живитися вже просто немає з чого. Може хтось пояснить, яким чином електрозварювання потрапило до академічних наук та ще й стало на чолі? Іще мене дуже цікавить зварювання живих тканин, яким так хвалився Патон в інтерв'ю. Може хтось пояснить, як це можливо?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.05.29 | Shooter

      Re: організація роботи із реалізації пропозицій подальшого розвитку

      igor пише:
      >Іще мене дуже цікавить зварювання живих тканин, яким так хвалився Патон в інтерв'ю. Може хтось пояснить, як це можливо?

      Чув схвальні відгуки від фахівців від цієї британської установи http://www.twi.co.uk/

      На розум неспеціаліста це повинно бути можливим. Як "наближені" процеси - омічне нагрівання та зварювання живих тканин за допомогою лазера.

      P.S. Ось тут - в деталях:

      http://www.iaw.com.ua/english/projects/elitew.html

      Згадується також американська фірма, з якою разом працював Патон, і цю фірму неважко знайти через гугль.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".