МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Традиції захисту

06/21/2006 | Koala
Хто що думає про нашу традицію "виставлятися" (в сенсі - їжа та напої) до і після захисту дисертації? Як із цим боротися і чи боротися взагалі?

Відповіді

  • 2006.06.26 | Skapirus

    Питання цікаве, відповідь не проста

    Не знаю, як де, але в нашому хімічному Інституті виставляються лише після захисту для співробітників відділу та для людей, які небайдужі дисертанту. Звичайно, що серед них можуть бути і деякі члени спецради, але окремо від публіки їх споювати в нас не прийнято. Максимум, що може бути на самому захисті - це мінеральна вода.

    Koala пише:
    > Хто що думає про нашу традицію "виставлятися" (в сенсі - їжа та напої) до і після захисту дисертації? Як із цим боротися і чи боротися взагалі?
    Можна по-різному відноситися до "виставляння", але в дисертанта така подія буває раз в житті, крім того, у нас в інститутах мало хто працює, тому однією з причин не працювати є захист колеги. Тому тут питання як внутрішньої культури всіх учасників процесу, так і потреба введення критеріїв оцінки віддачі науковця, які б змушували працювати кожного співробітника по власній волі.

    Я нині знаходжуся в одному з Інститутів Німеччини, днями був приємно вражений. В однієї колеги з нашого відділу був день народження. Зібралися в обідній час на 20 хв., вона виставила 2 принесених з дому торта, ніяких подарунків, всі разом попили чай та розійшлися. Це в корені відрізняється від нас. У нас в Києві день народження займає щонайменше цілий день всіх запрошених: зранку (в робочий час!) вони готують або бігають по магазинам, а від обіду до упору упиваються до всирачки. Я вже не говорю про винуватця дня народження, для якого "день варенья" перетворюється на тиждень біганини по магазинам та приготувань біля плити. Крім того, окрема історія з купівлею подарунку від запрошених (має ж запам"ятатися!), що займає теж робочий час одного або кількох співробітників. А тепер все це діло помножте на кількість днів народжень в різних співробітників у році, і ви зрозумієте, що захист на цьому фоні ще не найбільше "виставляння". Але все одно треба думати, як позбавитися цього бардаку.
  • 2006.06.27 | pHd

    Re: Традиції захисту

    26-06-2006 10:36, Skapirus
    Питання цікаве, відповідь не проста

    > крім того, у нас в інститутах мало хто працює, тому однією з причин не працювати є захист колеги.

    Plse, не робіть такі узагальнення.

    > Але все одно треба думати, як позбавитися цього бардаку.

    Дуже просто - не приймати в цьому участь.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.27 | Skapirus

      Пояснюю

      pHd пише:
      > 26-06-2006 10:36, Skapirus
      > > крім того, у нас в інститутах мало хто працює, тому однією з причин не працювати є захист колеги.
      > Plse, не робіть такі узагальнення.
      І рада душа в рай, та гріхи не пускають. Пояснюю. Мова йде дійсно про більшість науковців, бо часто їх діяльність не має нічого спільного з наукою. Я теж часто цим страждаю, а незроблене доводиться надолужувати вечорами або по вихідним. От скажіть мені наприклад, чи маю я як вчений займатися біганням по магазинам та фірмам, накручувати круги в дирекції з купою паперів, щоб купити якусь дрібницю типу хімічного посуду або реактивів? Чи маю я особисто заправляти картриджі до принтерів, щоб зекономити копійчані кошти, бо інших немає? Чи маю я бігати тижнями за електриком або сантехніком, благаючи їх зайти до мене в лабу і відремонтувати те, що постійно ламається через зношеність? Чи маю я в більш простих випадках самому перетворюватися на сантехніка, електрика і хто там ще? І як ви думаєте, ці фактори сильно сприяють моїй (і не тільки моїй) нуковій діяльності? Після ТАКОГО відповідно опускаються руки та хочеться просто розслабитися, в тому числі і на черговій попойці.


      > > Але все одно треба думати, як позбавитися цього бардаку.
      > Дуже просто - не приймати в цьому участь.
      Це не завжди виходить. Втім, зауваження слушне.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.06.27 | Володимир

        Re: Пояснюю

        Біда не у тому, що люди збираються за столом, аби відсвяткувати подію захисту, а у тому, що вони вимушені накривати цей стіл, як хабар вченій раді. Насправді це приниження і тому хто захищається, і членам ученої ради! Ще гірша ситуація, коли у ВУЗі студентів випускників ставлять перед необхідністю накривати членам ДЕК. Вони ж клянуть цих членів, бажають їм подавитись цими бутербродами і горілкою (чув на власні вуха)! Потім ці викладачі ходять п*яні перед своїми учнями як клоуни. Це недопустимо і жахливо. Учитель не має права бути п*яним на очах у свого учня! Це підриває його авторитет. Не пийте зі своїми учнями -ніколи, і не показуйтесь перед ними п*яними!
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.06.27 | Володимир

          Re: Пояснюю

          Стосовно як боротися з цим. 1) потрібно ігнорувати такі заходи самому
          2) закликати своїх колег ігнорувати такі заходи, розз*яснювати, що це підриває авторитет і принижує.
          Я скажу прямо - коли я бачу як замдекана, якого я дуже поважаю, п*яний йде по коридору, у мене одне бажання - підійти і дати в морду.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.06.27 | Skapirus

            Я описував ситуацію в НАНУ, а не в ВУЗі

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.06.30 | Володимир

              Re: Я описував ситуацію в НАНУ, а не в ВУЗі

              Це саме стосується і НАНУ. Нема чого заставляти своїх молодших колег накривати на стіл, треба їх поважати. Чи Ви думаєте, що їм нема куди подіти гроші після захисту дисертації? Чи може Ви не можете собі дозволити пляшку горілки? Мабудь, можете. Я знаю напевне, що такі речі далеко не кожного радують, тому нема чого з цього робити систему. Я особисто вважаю це примусом і залишком від Совєцької системи і татаро-монгольського іга. І справа не стільки в грошах. А що робиться в НАНУ - я знаю. Забирають у молодих учасників проектів третину гонорару за можливість працювати. Хоча сподіваюсь, що це не скрізь
  • 2006.06.27 | pHd

    Re: Традиції захисту

    27-06-2006 19:24, Skapirus пише:

    > І рада душа в рай, та гріхи не пускають. Пояснюю. Мова йде дійсно про більшість науковців, бо часто їх діяльність не має нічого спільного з наукою. Я теж часто цим страждаю, а незроблене доводиться надолужувати вечорами або по вихідним. От скажіть мені наприклад, чи маю я як вчений займатися біганням по магазинам та фірмам, накручувати круги в дирекції з купою паперів, щоб купити якусь дрібницю типу хімічного посуду або реактивів? Чи маю я особисто заправляти картриджі до принтерів, щоб зекономити копійчані кошти, бо інших немає? Чи маю я бігати тижнями за електриком або сантехніком, благаючи їх зайти до мене в лабу і відремонтувати те, що постійно ламається через зношеність? Чи маю я в більш простих випадках самому перетворюватися на сантехніка, електрика і хто там ще? І як ви думаєте, ці фактори сильно сприяють моїй (і не тільки моїй) нуковій діяльності? Після ТАКОГО відповідно опускаються руки та хочеться просто розслабитися, в тому числі і на черговій попойці.

    Це тема окремої розмови. Не стосується традицій захисту. Звичайно, ці турботи забирають багато часу. Але можна позаздрити - мене більше турбує питання, яку науку робити. Аби не дарма.

    А гілка "Кого считать "балластом" в науке ?" закрита даремно.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.06.27 | Skapirus

      Re: Традиції захисту

      pHd пише:
      > А гілка "Кого считать "балластом" в науке ?" закрита даремно.
      Я аргументи у відповіді в тій гілці навів. Не множте сутності даремно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".