Кремень як сучасне втіленння Августина Блаженного
10/22/2006 | Оцінювач
ЛЮДИНА І ОСВІТА У ВИМІРАХ ЕКОНОМІЧНОЇ ЦИВІЛІЗАЦІЇ
http://www.zn.kiev.ua/nn/show/619/54839/
Месідж: Україна як Новий Град під прапором широкої “економічної” коаліції, а Кремень Вася як її головний ідеологічний та інтелектуальний месія.
Стає соромно за Дзеркало Тижня. Пристойні видання, коли друкують оплачені чи замовні статті, то вказують на цей факт у примітках.
Знову з’явився черговий шедевр пана двічі академіка Кременя. Він мабуть змагається з іншим екс-міністром, теж двічі академіком Згуровським, хто більш наплодить псевдонаукових статей.
Зразок “логіки” академіка з філософії Кременя.
Перший абзац за упокой, останній за здоров’я.
Перший:
“Сучасне життя демонструє нескінченний ряд ідей, поглядів, концепцій, теорій, в яких проглядаються намагання осмислити кардинальні зміни, що відбуваються в суспільстві. Людина опинилася в нових умовах, коли перед нею постають несподівані, з позиції традиційного гуманізму, випробування, в яких добро і зло, віра і зрада, свобода і сваволя, чесноти і підлість начебто помінялися місцями, а подекуди взагалі втратили своє змістове значення в параметрах системи цінностей. Суспільство у своїх освітніх, культурних програмах докладає величезних зусиль для подолання незнаних раніше проблем, але чим далі, тим більше вони загострюються”.
Останній : “Хай якими логічно обґрунтованими будуть песимістичні пророцтва, есхатологічні попередження чи популістські обіцянки, все ж таки залишається один загальний факт: світ, його цінності, людина не стали гіршими або радикально іншими. Залишилося все те добро і зло, що їх творила чи творить людина. Але змінилися пріоритети, які й змістили вектори пошуків людиною підоснов буття. І від нового їх осмислення, від нового гуманізму залежить, чи знайде вона сенс життя і його призначення, і яким буде «Новий Град» — держава Україна”.
Так і не зрозуміло, що ж відбувається з цими клятими цінностями? То вони “начебто помінялися місцями, а подекуди взагалі втратили своє змістове значення в параметрах системи цінностей”, чи вони “(світ, його) цінності, людина не стали гіршими або радикально іншими”.
Ще один приклад словоблудству, вихованого тривалим вивченням наукового комунізму в КДУ та виживанням в апаратах ЦК Компартії України та ЦК КПРС. “добро і зло, віра і зрада, свобода і сваволя, чесноти” в “параметрах системи цінностей”. Добро etc. є цінностями, чи не так? А якщо так, то як розуміти “цінності в параметрах системі цінностей?”
Напевно пан Кремень вже дозрів до присудження йому премії Шевченка. Але його попередники є більш знаними та досвідченими софістами та “логіками”. Чекаємо.
Відповіді
2006.10.22 | igor
Та власне пріоритети якими були такими
і лишилися в тому самому колі людей. Якщо казати відверто, то це елементарний особистий чи родинний шкурний інтерес. Просто за останні роки він отримав чітке грошове забарвлення. Те саме "чего изволите?", але увідповідь все частіше відверте "бабки гони" .Змінилися не приорітети. Змінилося оточення, обстановка.
2006.10.25 | Василь Петрів
Re: Кремень як сучасне втіленння Августина Блаженного
Пробудилися, а homo sovieticus вже нема! Кому б це заспівати гімн? Хто у нас нині при владі? Грошові мішки! Егоїсти, для яких "різного роду словосполучення і слова — «третя сила», «правда», «закон», «свобода», «порятунок», «віра» тощо — порожні звуки, якщо за ними немає реальної сили капіталу"Хвала грошам і тим, хто вміє їх робити! Хай живе homo economicus! І до влади, згідно з новітнім баченням української науки, вони прийшли законно, і мета у них науково оправдана. І молодь, звичайно, розуміє і підтримує їх!
"Для молодого покоління, яке сьогодні впевнено входить у всі сфери суспільного життя, особливо зрозуміла значимість грошей. Зваби цивілізованого життя там, на Заході, і тут, у нас, — усе (разом із пільгами) можна придбати за гроші. Багатьом зрозумілий факт, що за верстатом, у полі, у школі, на простій виконавській роботі значних грошей не заробиш, вони «робляться», і, на жаль, багатьом для цього підходять різні — «добрі» і «погані», легальні і нелегальні — засоби."
Залишилася дрібниця: заставити тих самих вчителів (знову другосортний прошарок!) вбивати в молоді голови новітню економічну філософію.
А може все-таки звернути увагу, що гроші не роблять, а заробляють? А тих, хто намагається їх "робити", в цивілізованих країнах намагаються заховати за грати...
2006.10.26 | igor
За грати? Та що Ви таке кажете,
це еліта нашого суспільства. В економічній науці зроблено велике відкриття. У світовій економічній науці вважалося що джерелом багатства є праця. А виявляється, що так думають лише лохи.Маленьке зауваження. Не Homo economicus, а Homo banditos або Homo brigadicus. В найкращому розумінні цього слова . Просто потрібно докорінно переглянути правничу науку . Там надто мало толерантності.
А стосовно виховання молоді то варто порівняти європейські, американські фільми, серіали, з латиноамериканськими. В перших дійство більш чи менш перетинається із роботою. Принаймні можна визначити рід занять героїв. У других епоха комунізму. А що це таке, робота?