МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

01/09/2007 | Вячеслав Хаврусь
Сьогодні, нарешті, після місячних відфутболювань в президії НАНУ я одержав копію постанови бюро Президії НАНУ, якої так довго чекали багато молодих в надії одержати одну з 22 службових квартир. Наводжу дані, як є. Про критерії розподілу нічого не знаю (ну це як завжди). Хто є хто в списку "переможців" майже нічого не можу сказати хіба з винятком Бахонського, який курує поруч з В.Д.Походенком питання молоді в НАНУ. Для довідки наводжу також дані розподілу житта в 2003 році разом з Положенням про розподіл та склад комісії. Багато чого цікавого там можна прочитати... В мене лише невелике питання у присутніх тут: хтось щось може сказати про людей, яким пощастило одержати службове житло? Невже всі вони є молодими науковцями та щонайменше останні 17 років проживають в гуртожитку?


1 та 2 сторінки з постанови про розподіл службового житла:
http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7350&site=maidan&bn=maidan_foto

http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7351&site=maidan&bn=maidan_foto


Аналогічна постанова про розподіл службового житла в 2003 році:
http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7344&site=maidan&bn=maidan_foto

http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7345&site=maidan&bn=maidan_foto


Положення про порядок надання службового житла (варто прочитати, море вражень!):
http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7346&site=maidan&bn=maidan_foto

http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7347&site=maidan&bn=maidan_foto

http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7348&site=maidan&bn=maidan_foto


Склад комісії по розподілу житла:
http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1168355427&att_id=7349&site=maidan&bn=maidan_foto

Відповіді

  • 2007.01.09 | Reader

    Співчуття - порада



    Якщо б я був молодим науковцем та не мав б житла, я б зі шкіри ліз, щоб знайти відповідну моїм науковим доробкам посаду в іншій країні.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.10 | Iryna_

      Re: Співчуття - порада

      Reader пише:
      >
      >
      > Якщо б я був молодим науковцем та не мав б житла, я б зі шкіри ліз, щоб знайти відповідну моїм науковим доробкам посаду в іншій країні.

      От я теж не розумію чого народ взагалі чекав від академіків?
      Що ще з президією неясно?
    • 2008.03.11 | Сергій

      Re: Співчуття - порада

      Не всі такі як ви. Декому, чисто психологічно тяжко на чужині. Знаю таких. Сам такий.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.03.11 | Iryna_

        Re: Співчуття - порада

        Психологічно тяжко всім.
        Я ще встигла попрацювати і щось купити за несучасними цінами - десять років тому це було цілком реально.

        Мені зрозуміло, що а) за кордоном не легко б) житла тут нема і не буде.
        Але незрозуміло, чого можна сподіватись від академіків - очевидно ж що ненаближені нічого не матимуть. Треба або їхати за кордон, або йти з науки тут, або героїчно займатись наукою живучи в гуртожитку (ну комусь може повезе і знайде дружину/чоловіка з квартирою).

        Просто приймаючи рішення про планування життя, нмд не варто сподіватись на житло від НАНУ.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.03.11 | Сергій

          Re: Співчуття - порада

          Все вірно. Можу лише добавити, що особисто я міг емігрувати ще 10 років тому, але на той час не захотів. Не міг психологічно. А тепер, після народження сина, погляди кардинально змінюються. Від НАНУ годі чогось чекати в плані житла, фінансів, науки. Та й зміни, якщо настануть, то не раніше (як стверджував якось один чоловік на форумі "ДТ") не раніше ніж через 17 років. І я з ним згоден. А чекати на зміни ні в мене, ні в моєї сім'ї (дружина також науковець) немає часу.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.03.11 | Nobel

            Re: Співчуття - порада

            Ну вот и зря. А надо было бежать отсюда. Я не пойму чем в общаге плохо. Сиди и работай. Жена борщ сварит. Идилия.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.03.11 | Сергій

              Re: Співчуття - порада

              Я так розумію, що ви просто "стібаєтесь", тобто приколюєтесь. Але нічого смішного я не бачу. Скоро плакати доведеться, якщо буде кому. А я, мабуть поїду - сина жалко, та й самому хочеться наукою займатися, а не прислуговувати маразматичним старцям від науки. Одна знайома розказала анекдотичну історію, у неї керівник впав в маразм і став забувати на слідуючий день, яке завдання він давав вчора. При цьому, ще й страшно сварився. І от вони дійшли згоди, він пише розписку, що я, мол, даю завдання зробити те-то і те-то. А на слідуючий день вона його тикала мордою у власну розписку. І сміх і гріх. Але то так, навіяло.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2008.03.11 | Nobel

                Re: Співчуття - порада

                По-моему в общаге не так плохо. Я читал воспоминания академика Гнеденко. Он после окончания аспирантуры попал в армию и там в казармах написал значительную часть докторской диссертации. Не думаю, что там были условия лучше чем в общежитии на ул. Эжена Потье, 9, тем более когда рядом любимая жена и сын. Работайте. Пишите статьи в хорошие журналы, пишите диссертации. А академики старые, они не вечны. Будь-те к ним нисходительны. Еще один пример из истории. Анри Лебега долго не избирали академиком. Он создал более широкое понятие меры. Но Камил Жордан авторитетный математик, который уже создал свою меру не признавал открытий Лебега. Истинный интеллигент Лебег никогда и нигде слова плохого не сказал о старшем коллеге. И стал академиком после смерти Жордана. Не судите строго старших коллег, когда-то Вы тоже постареете.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2008.03.11 | Сергій

                  Re: Співчуття - порада

                  І далась вам ця общага! :) Проблема не стільки в общазі, стільки у відсутності наукового середовища як такого. Це колись можна було, образно кажучи, сидячи в общазі і спостерігаючи падаючий борщ зі столу, записати поправки до закону Н'ютона. Зараз, знаходячись на узбіччі від світової наукової дороги, в більшості випадків можна плодити нікому непотрібні статті в "мурзілках". Можу це говорити з впевненістю, так як є з чим порівнювати. Ви все згадуєте дні минулі, і бачення у вас якесь совєцько-ідеалістичне, в стилі Патона. Тому і роблю висновок, що вам десь в районі пенсії. Я пропоную відправляти науковців на пенсію, але це не означає, що їх треба викидати на вулицю. Ні! Просто скинути з насиджених адміністративних місць, і нехай ідуть знову науку рухати. А на їх місця прийдуть молодші, в яких є не лише ідеї, а ще й сили їх здійснити.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.11 | Nobel

                    Re: Співчуття - порада

                    Если есть идеи, то зачем Вам административные посты. Идите работайте. Административная работа тяготит настоящего ученого. Я согласен относительно мурзилок. Но согласитесь м Вы, для того чтобы писать в журналы с хорошим импакт-фактором необходимо эти журналы читать. Значит необходимо их выписывать, но так наз. независимое государство на это деньги не дает. Я также как и Вы могу смотреть только оглавления иностранных журналов. Большинство наших проблем от того, что украинской власти важнее попы и псевдонаука, чем наука. Это проблема, а не то у кого какие административные должности. Ученого до 40 админ должности не интересуют. Они их интересуют только если нужна квартира.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.11 | Сергій

                      Re: Співчуття - порада

                      Угу, є ідеї - ідіть працюйте. Типічна відмазка чиновників від науки. Це ще якось може стосуватись науковців-теоретиків, а що робити експериментаторам? Як працювати? Та й для того, щоб теоретику бути на вістрі досліджень - потрібно двічі на рік бувати на міжнародних конференція, спілкуватись вживу з колегами. А так, лише постфактум вичитувати з інету, що хтось щось уже зробив, та й то, як ви пишете, узнавати із заголовків журналів. А про житло можу лише запитати, яким чином ви можете наукову молодь втримати в Україні, якщо не надавати квартир? Згоден давати квартири - погано, бо тут маса зловживань, типу роздачі квартир діточкам академіків. Тоді платіть таку зарплату, щоб за неї можна було реально або винаймати житло, або взяти квартиру в кредит. По моїх підрахунках це мінімум 2000$ в місяць. Може це собі дозволити НАНУ? Ні! Отже - глухий кут та розпад НАНУ як організації в недалекому (10-15 років) майбутньому. Консервування НАНУ в такому вигляді як вона є зараз - це злочин перед майбутніми поколіннями. Бо нашим дітям тут світитиме лише бути напівосвіченими папуасами, що вкалуватимуть на примітивному сировинному чи хімічному виробництві.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.03.11 | Nobel

                        Re: Співчуття - порада

                        Консервирование НАНУ --- это хоть какая нибудь попытка сохранить образование в нашей стране. Ведь в вузах наука еще хуже. На порядок. Переписывание чужих плохих работ по педагогике --- вот основная кузня кадров для провинциальных вузов. Так мы хотя бы что-то сохраним. Виновата не Академия, а руховско-бандеровская средневекая идеология. Денег нужно давать не на т.н. национальне видродження, а на науку.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.03.11 | Вячеслав Хаврусь

                          Клас!

                          Nobel пише:
                          > Виновата не Академия, а руховско-бандеровская средневекая идеология.
                          Не знав я, не знав, що Патон, Литвин, Шпак, Семиноженко та вся верхівка НАНУ все життя були активними прихильниками "рухівсько-бандерівської ідеології". Ви хоча б самі зрозуміли, що написали?
                        • 2008.03.11 | Сергій

                          Re: Співчуття - порада

                          Цікаво, а за розвал науки в Росії теж винна "бандерівсько-рухівська сволочь"? Чи ви будете стверджувати, що там набагато краще. Та ні, м.н.с.-у в Москві 100 баксів на рило і живи як хочеш. Мій знайомий москвич, чомусь ввесь час соромився відповідати на пряме пританняскільки той отримує. Ввесь час відбувався жартами, та відповідями на кшалт, ой не питай, мол, менше ніж у вас. Основний дохід у нього - це поїздки за кордон.
                    • 2008.03.11 | Вячеслав Хаврусь

                      Це розуміти як наказ?

                      Nobel пише:
                      > Если есть идеи, то зачем Вам административные посты. Идите работайте.
                      Це розуміти як наказ? На якій підставі? Ви хоча б називали відкрито своє ім"я, якщо поширюєте тут свої листи до Патона, а не ховалися під гучними ніками. Он на Укр. Правді такий собі пан академік з ніком "Кр-к" постійно повчав всіх, як треба "займатися наукою" (http://narodna.pravda.com.ua/politics/47766f0410bbe/view_comments/)


                      > Административная работа тяготит настоящего ученого.
                      Не можу не погодитися.


                      > Я согласен относительно мурзилок. Но согласитесь м Вы, для того чтобы писать в журналы с хорошим импакт-фактором необходимо эти журналы читать. Значит необходимо их выписывать, но так наз. независимое государство на это деньги не дает.
                      А Ви хоча б знаєте про те, що бібліотека Вернадського вже пару років, як підписалася на електронні версії поважних журналів: http://www.nbuv.gov.ua/online-2008/ ???


                      > Я также как и Вы могу смотреть только оглавления иностранных журналов.
                      І що? А чому ж Ви не налагодите контакти, аби їздити за кордон та заодно читати передплачені там наукові видання?


                      > Большинство наших проблем от того, что украинской власти важнее попы и псевдонаука, чем наука. Это проблема, а не то у кого какие административные должности.
                      Ой, не скажіть, не скажіть. НАНУ є самоврядною організацією (Статут НАНУ читали?), тому всередині теж є можливості для покращення. Оце читали: http://maidan.org.ua/static/mai/1205258940.html ? А свою веб-сторінку пробували для початку створити? В Інтернеті для цього безліч можливостей.


                      > Ученого до 40 админ должности не интересуют. Они их интересуют только если нужна квартира.
                      Мені посади не потрібні. Але якщо квартири комусь розподіляють, то я разом з іншими науковцями б хотів знати, кому і за якими критеріями. Все-таки майже 19 років вже живу в общазі. Найкраще, аби вся ця інформація була розміщена на веб-сайті. Невже так важко? Чи Ви проти прозорості?
                    • 2008.03.11 | Советник в отставке

                      Nobel -- я Вас переоценил, Вы в науке как ... в апельсинах

                      "Значит необходимо их выписывать, но так наз. независимое государство на это деньги не дает"
                      Уже дает! ЦНБ ТРЕТИЙ ГОД подписывает электронные версии многих рейтинговых журналов. Где-то на миллион у.е.
                      Признаваясь публично в том, что Вы этого не знаете, Вы разоблачаете себя как полностью постороннего для украинской науки человека. Отвратительно плохо выполняющего заказ поиздеваться над украинской научной молодежью.
                      Может хватить трындеть языком?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2008.03.11 | Nobel

                        Re: Nobel -- я Вас переоценил, Вы в науке как ... в апельсинах

                        Проблем с ин. журналами у меня нет. Зав.отделом, кстати академик, достает по обмену. Он издает свой журнал и по обмену получает много иностранных журналов. В ЦНБ не знал, что есть журналы. Посмотрел, их там мало, не нашел ничего интересного.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2008.03.11 | Сергій

                          Re: Nobel -- я Вас переоценил, Вы в науке как ... в апельсинах

                          Фізикам простіше, бо у них є сервер препринтів arxiv.org. А в ЦНБ є підписка на журнали Американського фізичного товариства на всі роки, а от європейські досткпні лише починаючи з 2000-го року. Але це всеодно мало.
                        • 2008.03.12 | Советник в отставке

                          Re: Nobel -- я Вас переоценил, Вы в науке как ... в апельсинах

                          О таких, как Вы есть хорошая украинская пословица -- ты ему в очи ..., а он роса Божья.
                          Чтобы беспардонно врать, надо иметь хорошую память, чтобы самому себе не противоречить.
                          "Проблем с ин. журналами у меня нет (а раньше рыдали, что у Вас есть возможность знакомиться только с оглавлениями журналов). Зав.отделом, кстати академик, достает (!!!) по обмену. Он издает свой журнал (имитация мании величия, даже если он и академик со средним академическим доходом в 20 000 гривен, как он может содержать штат редакции даже мурзилки) и по обмену получает много иностранных журналов (то есть тупые натовцы шлют ему десяток, другой журналов с годовой подпиской кажлый в тысячи долларов за неизвестно что и с нулевым импакт-фактором?) В ЦНБ не знал (!!!), что есть (!!!) журналы (а Вы знаете, что такое ЦНБ, где оно/а находится?). Посмотрел, их там мало (30-40% количества авторитетных международных журналов -- это не мало -- все есть, наверное, только в библиотеке конгресса США), не нашел ничего (!!! конечно, там же буковки не кириллические) интересного".
                          Кстати, в середине прошлого года ЦНБ собирало информацию от институтов, какие журналы они считают необходимым подписывать. Ну то, что Вы не знаете, что есть подписка на электронные версии журналов в ЦНБ -- это Ваши проблемы и показатель Вашей «научности». Но то, что Ваш академик-демиург не знал об этом и не воспользовался возможностью подписать якобы нужные для Вас журналы -- это выписка еще одного смертельного диагноза и Вашему академику и самому института академиков. Но для этих ребят, как и для Вас -- ты ему в очи ..., а он роса Божья.
                • 2008.03.12 | Трясця

                  Цинізм

                  пан Нобеля вражає. Він нагадує поради Марії-Антуанети голодним французам їсти тістечка. Те, що Лебег спокійно чекав місця у Французькій академії, за членство в якій не платять грошей, не має нічого спільного з чеканням власної квартири в гуртожитку, навіть ( а може, саме тому), якщо поряд кохана жінка. Взагалі, любов пана Нобеля до нероб-академіків (працюючих академіків, котрих ніхто й не чіпає, захищати нема чого) і Росії симптоматична. Він нутром чує, що академіки і є Росія. Маю на увазі не справжніх російських науковців, яких я дуже поважаю, а Імперію. Так-от, доти, доки існує 6 "самоврядних" олігархічних держакадемій (НАНУ - краща з них), недолугий МОН, бандитсько-номенклатурна ВНЗ-система, Україна перебуватиме в стагнації. Ідеологія тут ні до чого. Псевдо-націоналісти, псевдо-путінці, псевдо-митці, псевдо-науковці, псевдо-юристи, врешті, псевдо-бізнесмени, і пасічник на чолі - це наше сьогодення. Тому треба боротися за свої права в будь-якій царині нашого життя, користуючись ФОРМАЛЬНОЮ належністю України до правових держав.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2008.03.12 | Nobel

                    Re: Цинізм

                    Какой бред. Украина --- правовое государство. Смешно. Свежо предание, да верится с трудом. Ваша Украина давно колония, а те кто стоял на майдане --- полные лохи. Вас развел тупой пасичнык, а вы в науку лезите. Сидите дома....
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2008.03.12 | Трясця

                      Re: Цинізм

                      Наша Україна - це наша країна. Так, вона ще не правова держава, але МИ (всі ми) поступово зробимо її такою. А ВАША Україна - колонія Російської імперії, і вона поступово зменшується до розміру Вашої голови.
                    • 2008.03.12 | Советник в отставке

                      А где находится Ваша родина, г-н Nobel?

                      "Ваша Украина давно колония" -- была, но перестает ею быть.

                      А каким специфическим евроазиатским акме прет от Nobel, которое выдает если не его формальное подданство соседней державы, то его самоидентификацию с ней. Сидел бы под Пу и его назначенцем и не высовывался. Боится, что Украина реализует шанс превратиться в нормальное государство, вот и бесится не бескорыстно. Тьфу!
  • 2007.01.11 | Нотап

    Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

    2 Ємельянови- це піск. Тобто сам собі розподілив, та ще й родичів не забуває.
    Порада - не там шукаєте. Наприклад, прізвище Широкова(Голови профспілки) не світиться. проте варто знати звідки цей кадр (з Луганщини) та звідки деякі щасливі власники квартир)))
    Те саме до прізвища Арсенюк.
    Є тут і особи, які працюють в НАНУ на 1/3 ставки, у попередні роки - повно не кандидатів
    Коротше - діліться враженнями. далі буде краще)))Щоправда багато хто все одно носить хабарі. Треба дати 3 тисячі уїв за право дати хабар і 10-15 - за отримання.
    А з Потьє все одно всіх, 17 не 17 років вони там жили, викинуть
    У Шпака, Арсенюка та Ємельянова ще купа родичів
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.03.09 | docent

      Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

      Той Ємельянов, що Г.І. не має відношення до того, що В.А. Але він отримав квартиру не через інститут, як пишеться в розпорядженні, а завдяки тому, що є заступником академіка-секретаря відділення загальної біології. В інституті цілий ряд молодих вчених, яким конче потрібне житло, то хай почекають, поки стануть заступниками академіків-секретарів.
  • 2007.01.11 | Кінік

    Все правильно

    В минулому році вже щось подібне обговорювалось - купка вчених там протестувала і т.д. Ну і що? У пацанів все зашибісь. І далі вас триматимуть за бидло
    То Нотап: А звідки інфа про розцінки чесності? Сказавши а, кажіть б - скільки, кому треба занести, які гарантії тощо
  • 2007.01.25 | кфмн

    Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

    Кстати, в Госбюджете на 2007 год статья 6541830 "Забезпечення житлом для вчених НАН Україні" вообще не предусмотрена. :( В 2006 году было 10 млн. грн., в 2005 - 18 млн. В вышеотсканированном постановлении Бюро Президиума НАНУ №335 от 11.12.2006 почему-то написано, что 22 квартиры были куплены за счет статьи бюджета 2005 г. (каковая статья, как сказано в том же постановлении, появилась впервые за последние годы, но там же указано, что этой статьей выделено 10 млн.). Непонятно, где еще 8 млн. за 2005 г. и где все 10 млн., выделенные на 2006? И почему на 2007 не дали ни копейки?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.25 | кфмн

      Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

      Добавлю, что из 18 млн., выделенных на 2005 г., освоили только 7.9475 млн., меньше половины (см. http://beta.nas.gov.ua/Ua/FrameNews/Doc/LO_060410_2.htm, http://beta.nas.gov.ua/ua/FrameNews/Doc/LO_060410_1.htm) - "У зв’язку зі значним недофінансуванням з державного бюджету загальна площа житла, яка була придбана для вчених НАН України у 2005 році, - 1,8 тис.кв.м. при запланованій - 3,9 тис.кв.м." Отчет за 2006 год я не нашел.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.26 | кфмн

        Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

        Вдогонку:
        "...окремими головними розпорядниками бюджетних коштів не забезпечено використання державних капітальних вкладень. Наприклад, ... Національною академією наук - із 9,9 млн. грн. на забезпечення житлом вчених академії використано 7,9 млн. грн. або 79,8 відс. до виділених та 44,2 відс. до річних призначень (18 млн. гривень)." http://www.ac-rada.gov.ua/achamber/control/uk/publish/article/main?art_id=651008&cat_id=412 Рахункова палата, "Висновки щодо виконання Державного бюджету України за 2005 рік".
  • 2008.03.09 | ba8

    Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

    Невже всі вони є молодими науковцями та щонайменше останні 17 років проживають в гуртожитку?

    Там навіть є вчений який прожив в гуртожитку на вул. Е. Потьє 25(!!!) років. Є доктор який трохи менше прожив в гуртожитку на вул. Доброхотова.
  • 2008.03.09 | ba8

    Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

    Вячеслав Хаврусь пише:
    > Сьогодні, нарешті, після місячних відфутболювань в президії НАНУ я одержав копію постанови бюро Президії НАНУ, якої так довго чекали багато молодих в надії одержати одну з 22 службових квартир
    >

    Пане Хаврусь!!! Всі ці папери мешканці гуртожитків НАНУ прочитали разом з дітьми ще у грудні 2006 року!!! Не ходіть коридорами Президії НАНУ, там нічого цікавого Вам не скажуть і не покажуть. Цікаво, а Вам розказали пани-академіки про долю службових квартир у місті Вишневому? А там якщо я не помиляюсь НАНУ кинули.
  • 2008.03.09 | Некто Я

    Re: Ось вам, молоді НАНУковці, й розподіл житла

    Черемных последние 17 лет проживает в общежитии! Звучит, как анекдот. Он-то ли зам.директора, то ли, ну короче, начальство Института космических исследований. Преподаёт, наверное, и сейчас. Где-точно не знаю, может в КПИ, может в НАУ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".