МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Всеукраїнська асоціація за європейські цінності в науці

01/31/2007 | Новини
http://www.ukrnauka.org.ua/news.htm

27 грудня 2006 р. відбулася зустріч членів Асоціації з Я. Яцьківим - співголовою робочої групи з розроблення концепції розвитку наукової сфери при Президенті України. Зустріч пройшла у форматі відвертої дискусії щодо шляхів реформування наукової сфери України. Під час зустрічі кожен з присутніх мав можливість задати низку запитань академіку Яцьківу щодо його особистого бачення шляхів розвитку фундаментальної та прикладної науки в Україні. Я.Яцьків окремо звернув увагу присутніх на те, що зараз є 44(!) головних розпорядників бюджетних коштів на фундаментальні дослідження, що фактично веде до абсолютно не ефективного використання бюджетних коштів. Варто наголосити, що в окремих питаннях було знайдено повне взаєморозуміння. Наприклад, Я.Яцьків також вважає, що основним результатом фундаментальних наукових досліджень мають бути публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором) та їхнє цитування іншими науковцями. Він також вважає, що велика частка коштів (до 30 відсотків), виділених на науку, повинна розподілятися на конкурсній основі. Більше того, за його словами, згадані відсотки зафіксовані у відповідному законі. Разом з тим, Ярослав Степанович, вважає, що розподіл великої кількості коштів (понад 400 млн. гривень лише в 2007 р.) на так звані цільові наукові програми НАН України здійснюється на конкурсній основі та ефективно використовуються, з чим категорично не погодилися члени Асоціації. Академік Яцьків також повідомив, що незважаючи на те, що за підсумками роботи очолюваної ним робочої групи було прийнято відповідний Указ Президента за №606 від 11.07.2006 р., фактично „ніхто нічого не робить". На закінчення, було домовлено про проведення наступної зустрічі-дискусії на наперед узгоджену конкретну тему.

27 грудня 2006 р. відбулося чергове засідання Координаційної ради Асоціації. На ньому було підбито проміжні підсумки щодо реакції державних органів та народних депутатів на документ „Пропозиції до проекту „Концепції розвитку наукової сфери України", який було їм офіційно надіслано Асоціацією. Офіційні відповіді було отримано від фракції „Наша Україна" у Верховній раді (за підписом голови фракції Р.Безсмертного), РНБО (за підписом заступника Секретаря РНБО В. Рогового), МОН України (за підписом директора департаменту науково-технологічного розвитку В. Свіженко). Решта адресатів, зокрема, низка народних депутатів, членів Комітету з питань науки і освіти Верховної ради, проігнорували надісланий їм документ. Було вирішено продовжити пошуки контактів з державними виконавчими органами, Верховною радою та ЗМІ з метою роз'яснення позиції Асоціації щодо необхідності реформування наукової сфери України. Координаційна рада також ухвалила провести чергові звітно-виборчі Збори Асоціації 2 лютого 2007 р.

Відповіді

  • 2007.01.31 | Новини

    Re: Всеукраїнська асоціація за європейські цінності в науці

    > Наприклад, Я.Яцьків також вважає, що основним результатом фундаментальних наукових досліджень мають бути публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором) та їхнє цитування іншими науковцями.

    Залишилось визначити, що таке фундаментальні дослідження.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.01 | Безробітний

      А також відповісти на запитання...

      Новини пише:
      > > Наприклад, Я.Яцьків також вважає, що основним результатом фундаментальних наукових досліджень мають бути публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором) та їхнє цитування іншими науковцями.
      >
      > Залишилось визначити, що таке фундаментальні дослідження.

      яку користь буде мати українське суспільство (пересічний українець)від такого офігєнного результату як "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)" та від "їхнього цитування іншими науковцями".

      Взагалі розщеплення свідомості абсолютної більшості так званих "колишніх радянських науковців" вражає. Спочатку вони з завзяттям, притаманним свині під дубом, руйнували систему власного життєзабезпечення.

      А потім, коли дуб вже всох (Україна перетворилась на державу третього світу), шукають виправдання своєму існуванню у вигляді "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)".

      Кому в Україні оті публікації потрібні, окрім самих науковців?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.03 | Shooter

        Re: А також відповісти на запитання...

        Безробітний пише:
        > Новини пише:
        > > > Наприклад, Я.Яцьків також вважає, що основним результатом фундаментальних наукових досліджень мають бути публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором) та їхнє цитування іншими науковцями.
        > >
        > > Залишилось визначити, що таке фундаментальні дослідження.
        >
        > яку користь буде мати українське суспільство (пересічний українець)від такого офігєнного результату як "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)" та від "їхнього цитування іншими науковцями".

        cебто від фундаментальної науки - жодної користи. правильно Вас розумію?

        > Взагалі розщеплення свідомості абсолютної більшості так званих "колишніх радянських науковців" вражає. Спочатку вони з завзяттям, притаманним свині під дубом, руйнували систему власного життєзабезпечення.
        >
        > А потім, коли дуб вже всох (Україна перетворилась на державу третього світу), шукають виправдання своєму існуванню у вигляді "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)".


        :) Взагалі Ваша щиро совіцько-сталінська свідомість не може не вражати. То, виявляється, абсолютно неконкуретна економіка Совіцького Союзу, яка стала головною причиною його смерти, - вина врєдітєлєй і врагов народа науковців.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.06 | Безробітний

          Не зрозуміли...

          Shooter пише:
          > Безробітний пише:
          > > Новини пише:
          > > > > Наприклад, Я.Яцьків також вважає, що основним результатом фундаментальних наукових досліджень мають бути публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором) та їхнє цитування іншими науковцями.
          > > >
          > > > Залишилось визначити, що таке фундаментальні дослідження.
          > >
          > > яку користь буде мати українське суспільство (пересічний українець)від такого офігєнного результату як "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)" та від "їхнього цитування іншими науковцями".
          >
          > cебто від фундаментальної науки - жодної користи. правильно Вас розумію?

          Фінансування фундаментальної науки в умовах країни третього світу означає тільки одне, Шутере...

          Означає те, що кусок хліба, вирваний з горла вчительки, передається у вигляді грошей "на дослідження" дебелому дяді, який прокламує себе науковцем...
          В найгіршому випадку ті гроші будуть вкрадені...Хоча, з верогідністю не більше 10%, може з"явитись стаття у "міжнародному журналі з високим імпакт-фактором".

          Щось на кшалт "Особливості побудови ядра атому гелія в умовах чорної дюрки"...

          Але якщо навіть то буде визначна стаття...Все одно всі ті результати будуть використані за межами України. Тобто фінансування науки в умовах країни третього світу в найкращому випадку перетворюється на непряме фінансування закордонних ТНК. Саме тому наука в країнах третього світу не процвітає.



          > > Взагалі розщеплення свідомості абсолютної більшості так званих "колишніх радянських науковців" вражає. Спочатку вони з завзяттям, притаманним свині під дубом, руйнували систему власного життєзабезпечення.
          > >
          > > А потім, коли дуб вже всох (Україна перетворилась на державу третього світу), шукають виправдання своєму існуванню у вигляді "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)".
          >
          >
          > :) Взагалі Ваша щиро совіцько-сталінська свідомість не може не вражати. То, виявляється, абсолютно неконкуретна економіка Совіцького Союзу, яка стала головною причиною його смерти, - вина врєдітєлєй і врагов народа науковців.

          Знаєте, Шутере, в одному з радянських фільмів є пісенька "Я тєбя лєпіла із того, што било..." Саме так Радянська Влада і ліпила "науковців"...

          Подивіться в дзеркало, Шутере... І побачите людину, якій загальний культурний рівень часто-густо не дозволяє без матюгів думку сформулювати...Куди там конкурувати...

          Тим не менш, навіть з таких культурних гігантів, як Ви, Шутере, Радянська Влада намагалась щось зробити...Тобто намагалась кулі відливати з геть невідповідній меті суміші природженого жлобства та нахабної самовпевненості.

          Я не здивуюсь тому факту, що Ви, Шутере, ще й в КПРС перебували.

          А щодо "абсолютно неконкуретна економіка Совіцького Союзу" - то наразі українська економіка ще років 10 буде долізати до рівня ВНП на капіту, який демонструвала економіка Радянської України у 1989 році, навіть з такими велетнями думки як Ви в ролі науковців...
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.06 | Shooter

            Та куди ж нам до видатних совіцьких бєзработних

            Безробітний пише:
            > Shooter пише:
            >> > > яку користь буде мати українське суспільство (пересічний українець)від такого офігєнного результату як "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)" та від "їхнього цитування іншими науковцями".
            > >
            > > cебто від фундаментальної науки - жодної користи. правильно Вас розумію?
            >
            > Фінансування фундаментальної науки в умовах країни третього світу означає тільки одне, Шутере...
            >
            > Означає те, що кусок хліба, вирваний з горла вчительки, передається у вигляді грошей "на дослідження" дебелому дяді, який прокламує себе науковцем...
            > В найгіршому випадку ті гроші будуть вкрадені...Хоча, з верогідністю не більше 10%, може з"явитись стаття у "міжнародному журналі з високим імпакт-фактором".
            >
            > Щось на кшалт "Особливості побудови ядра атому гелія в умовах чорної дюрки"...
            >
            > Але якщо навіть то буде визначна стаття...Все одно всі ті результати будуть використані за межами України. Тобто фінансування науки в умовах країни третього світу в найкращому випадку перетворюється на непряме фінансування закордонних ТНК. Саме тому наука в країнах третього світу не процвітає.

            Ага, тепер пойняв. Фінансування фундаментальної науки в країні третього світу, якою в середині семидесятих вже по всіх економічних показниках був Совіцький Союз (Верхня Вольта чи Північна Корея з ракетами є Верхньою Вольтою чи Північною Кореєю - і нічим більше), було видиранння куска хліба в прастова рабочєво народа і насильне його запихання в бездонні глотки теперішніх бєзработних. Дякую за детальне роз'яснення Вашої екзистенціальної ролі в Совіцькому Союзі.

            > > > Взагалі розщеплення свідомості абсолютної більшості так званих "колишніх радянських науковців" вражає. Спочатку вони з завзяттям, притаманним свині під дубом, руйнували систему власного життєзабезпечення.
            > > >
            > > > А потім, коли дуб вже всох (Україна перетворилась на державу третього світу), шукають виправдання своєму існуванню у вигляді "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)".
            > >
            > >
            > > :) Взагалі Ваша щиро совіцько-сталінська свідомість не може не вражати. То, виявляється, абсолютно неконкуретна економіка Совіцького Союзу, яка стала головною причиною його смерти, - вина врєдітєлєй і врагов народа науковців.
            >
            > Знаєте, Шутере, в одному з радянських фільмів є пісенька "Я тєбя лєпіла із того, што било..." Саме так Радянська Влада і ліпила "науковців"...

            :) Радянська влада все так робила, ув. тов. Бєработний. Тому зовсім не дивно, що відповідним чином і скінчила.

            > Подивіться в дзеркало, Шутере... І побачите людину, якій загальний культурний рівень часто-густо не дозволяє без матюгів думку сформулювати

            Ви однозначно моє дзеркало із Вашим плутаєте, ув. товаріщ Бєзработний.

            > Я не здивуюсь тому факту, що Ви, Шутере, ще й в КПРС перебували.

            Не дивуйтеся - на відміну від щиро совіцьких людей, уособлених у Вашій личині, я ніколи жодного пієтету щодо комунізьмів-соціалізьмів не мав і навіть перебуваючи ще в порівняно юному віку розумів історичну приреченість совіцького ладу.

            > А щодо "абсолютно неконкуретна економіка Совіцького Союзу" - то наразі українська економіка ще років 10 буде долізати до рівня ВНП на капіту, який демонструвала економіка Радянської України у 1989 році

            Та що Ви кажете - така була потужна та розвинута економіка, що наприкінці 80-х GDP 15 мільйонних Нідерландів був десь на рівні 65-70% GDP 225 млн Совіцького Союзу, не те, що УССР. І таке бурхливе економічне процвітання є прямим результатом внутрішньої природи совіцького ладу. Смерть же економіки совіцького гатунку, яка настала в 90-х, була цілком логічною - каліку вивели в світ, де він виявився абсолютно неконкурентно здатним. Але калікою його зробили саме укохані Вами совіти (хоча й це було далеко не найгірше їхнє звірство).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.07 | Безробітний

              Раз Ви у КПРС, Шутере, перебували...

              То і говорити з Вами треба трохи інакше...

              Я вважав, що Шутер- людина, яка має власні політичні переконання та діє згідно з ними.

              А виявилось, що Ви, Шутере, така ж політична хвойда, як і Ваш кумір пан Ющєнко...Ющєнко також у 23 роки до КПРС вступив...
              Гидко, Шутере...


              Shooter пише:
              > Безробітний пише:
              > > Shooter пише:
              > >> > > яку користь буде мати українське суспільство (пересічний українець)від такого офігєнного результату як "публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором)" та від "їхнього цитування іншими науковцями".
              > > >
              > > > cебто від фундаментальної науки - жодної користи. правильно Вас розумію?
              > >
              > > Фінансування фундаментальної науки в умовах країни третього світу означає тільки одне, Шутере...
              > >
              > > Означає те, що кусок хліба, вирваний з горла вчительки, передається у вигляді грошей "на дослідження" дебелому дяді, який прокламує себе науковцем...
              > > В найгіршому випадку ті гроші будуть вкрадені...Хоча, з верогідністю не більше 10%, може з"явитись стаття у "міжнародному журналі з високим імпакт-фактором".
              > >
              > > Щось на кшалт "Особливості побудови ядра атому гелія в умовах чорної дюрки"...
              > >
              > > Але якщо навіть то буде визначна стаття...Все одно всі ті результати будуть використані за межами України. Тобто фінансування науки в умовах країни третього світу в найкращому випадку перетворюється на непряме фінансування закордонних ТНК. Саме тому наука в країнах третього світу не процвітає.
              >
              > Ага, тепер пойняв. Фінансування фундаментальної науки в країні третього світу, якою в середині семидесятих вже по всіх економічних показниках був Совіцький Союз (Верхня Вольта чи Північна Корея з ракетами є Верхньою Вольтою чи Північною Кореєю - і нічим більше), було видиранння куска хліба в прастова рабочєво народа і насильне його запихання в бездонні глотки теперішніх бєзработних. Дякую за детальне роз'яснення Вашої екзистенціальної ролі в Совіцькому Союзі.

              Для того, щоб щось "пойняти", треба власні мізки мати, а не гойдатися, як навоз в ополонці, згідно з генеральною ідеологією правлячої партії.

              Радянський Союз, до Вашого відома, не був країною третього світу. Саме для того і були визначені "перший-другий світ" та "третій світ", щоб підкреслити неналежність розвинутих капіталістичних/соціалістичних країн до країн третього світу.

              Саме тому фінансування науки (прикладної та фундаментальної) було виправдано в Радянському Союзі...
              Саме радянські підприємства використовували наробки радянських вчених...


              > > Подивіться в дзеркало, Шутере... І побачите людину, якій загальний культурний рівень часто-густо не дозволяє без матюгів думку сформулювати
              >
              > Ви однозначно моє дзеркало із Вашим плутаєте, ув. товаріщ Бєзработний.

              Отакої??? Ви можете навести мої пости, де я в дискусії використовую ненормативну лексику, користуючись безкарністю та ображаючи опонента???


              > > Я не здивуюсь тому факту, що Ви, Шутере, ще й в КПРС перебували.
              >
              > Не дивуйтеся - на відміну від щиро совіцьких людей, уособлених у Вашій личині, я ніколи жодного пієтету щодо комунізьмів-соціалізьмів не мав і навіть перебуваючи ще в порівняно юному віку розумів історичну приреченість совіцького ладу.

              Розумів, але перебував...Тобто використовував партквиток замість хлібної картки...Розумію Сталіна, який таких "комуністів" як Шутер в Магадан гоняв...


              > > А щодо "абсолютно неконкуретна економіка Совіцького Союзу" - то наразі українська економіка ще років 10 буде долізати до рівня ВНП на капіту, який демонструвала економіка Радянської України у 1989 році
              >
              > Та що Ви кажете - така була потужна та розвинута економіка, що наприкінці 80-х GDP 15 мільйонних Нідерландів був десь на рівні 65-70% GDP 225 млн Совіцького Союзу, не те, що УССР. І таке бурхливе економічне процвітання є прямим результатом внутрішньої природи совіцького ладу. Смерть же економіки совіцького гатунку, яка настала в 90-х, була цілком логічною - каліку вивели в світ, де він виявився абсолютно неконкурентно здатним. Але калікою його зробили саме укохані Вами совіти (хоча й це було далеко не найгірше їхнє звірство).

              Цифри Ви, Шутере, вмієте приводити...От тільки завжди вони Вам боком вилазять у дискусії...
              Але все ж таки візьмемо до відома Вашу "інформацію"... Згідно з нею, ВНП на капіту Голандії в 10.5 разів перевищував відповідний показник Радянського Союзу наприкінці 80-х.

              Порівняємо ці показники Росії та Голандії зараз...
              Росія - 12000 доларів (практично рівень 1989)
              Нідерланди - 33000 доларів

              Отож ВНП Голандії, згідно з Вашими даними, за період 1989-2007 роки впав майже в чотири рази...

              Так що залишить Ваші цифри при собі - ціліші будете...
              Це по-перше...
              А по-друге...Раз Ви свідомо перебували в КПРС, то маєте нести свою частку відповідальності за "звірство" Совєтів.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.02.07 | Torr

                Безробітний versus Шутер

                Дві ліві рукавички сперичаються - хто з них права. :)

                Як на мене, шановні, то я б одного з вас наізнанку вивернув би - ну шоб була пара. :(
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.02.08 | Shooter

                  Re: Безробітний versus Шутер

                  Torr пише:
                  > Дві ліві рукавички сперичаються - хто з них права. :)

                  Гм....теза без сумніву глибока. Ще би хоч трохи графіків, чи що...
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.02.09 | Torr

                    Re: Безробітний Шутер

                    Shooter пише:
                    > Torr пише:
                    > > Дві ліві рукавички сперичаються - хто з них права. :)
                    >
                    > Гм....теза без сумніву глибока. Ще би хоч трохи графіків, чи що...

                    Графіків захтілось, Shooter? Та невже Вам надоїло на форумі Політика кожного дня мітингувать? :) Напевно ото і є вашою основною роботою, а от у науці, Shooter, саме Ви - БЕЗРОБІТНИЙ. :(
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.02.09 | Shooter

                      Re: Безробітний Шутер

                      Torr пише:
                      > Shooter пише:
                      > > Torr пише:
                      > > > Дві ліві рукавички сперичаються - хто з них права. :)
                      > >
                      > > Гм....теза без сумніву глибока. Ще би хоч трохи графіків, чи що...
                      >
                      > Графіків захтілось, Shooter? Та невже Вам надоїло на форумі Політика кожного дня мітингувать? :)

                      Роблю то у вільний від роботи час. За власний рахунок.

                      > Напевно ото і є вашою основною роботою, а от у науці, Shooter, саме Ви - БЕЗРОБІТНИЙ. :(

                      Ні, то не є моєю основною роботою - виключно зовом серця ;)

                      Щодо науки - в даний момент я не є активним науковцем (хоча й не думаю що мій персональний вклад в/для науки є меншим, ніж Ваш ;) ). Тому скоріше Бєзработним є Ви - по стилю попадання пальцем у небо. ;)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.02.10 | Torr

                        Re: Безробітний Шутер

                        Shooter пише:
                        > Роблю то у вільний від роботи час. За власний рахунок.
                        > Ні, то не є моєю основною роботою - виключно зовом серця ;)

                        Як маєте бажання на Майдані мітингувать - то я вам валянки вишлю ... американські! :love:

                        > Щодо науки - в даний момент я не є активним науковцем (хоча й не думаю що мій персональний вклад в/для науки є меншим, ніж Ваш ;) ).

                        Не сумніваюсь - на основній роботі Ви теж кожного божого дня публікуєтесь. :)

                        > Тому скоріше Бєзработним є Ви - по стилю попадання пальцем у небо. ;)

                        Ну нашо вам, Shooter, третій Безробітний? Захтілось "сообразить на трех"? ;)
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.02.10 | Shooter

                          Re: Безробітний Шутер

                          Torr пише:
                          > Shooter пише:
                          > > Роблю то у вільний від роботи час. За власний рахунок.
                          > >то не є моєю основною роботою - виключно зовом серця ;)
                          >
                          > Як маєте бажання на Майдані мітингувать - то я вам валянки вишлю ... американські! :love:

                          Краще апельсини...можуть бути навіть наколоті ;)

                          > > Щодо науки - в даний момент я не є активним науковцем (хоча й не думаю що мій персональний вклад в/для науки є меншим, ніж Ваш ;) ).
                          >
                          > Не сумніваюсь - на основній роботі Ви теж кожного божого дня публікуєтесь. :)

                          Гм...а Ви хіба ні? ;)

                          > > Тому скоріше Бєзработним є Ви - по стилю попадання пальцем у небо. ;)
                          >
                          > Ну нашо вам, Shooter, третій Безробітний? Захтілось "сообразить на трех"? ;)

                          Тут жодних побажань...лише констатація того, що Ви такий же ж самісінький рабоцяга як і я ;)
              • 2007.02.08 | Shooter

                ПальцьОм в їдне місце, тов. Бєзработний

                Ні в КПРС, ні в ніякі інші гімна я не вступав - через природню гидливість.

                Продовжувати ж далі дискусію на тему "якою казковою, крайньорозвинутою та могутньою державою був Совіцький Союз - проте прийшли кляті націоналюги та ліберали і його зруйнували , а поховали три алкоголіка в БП" мені просто нецікаво. Ніколи не любив дискутувати з передовицями Правди - сенсу немає.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.02.09 | Безробітний

                  Оце і є Ваш рівень культури...

                  З таким рівнем можна конкурувати? Чи запропонувати щось нове?

                  Підіть, шановний Шутере, та загніть опонентам матюги на так званому вільному форумі. У Вас це краще за все виходить.
    • 2007.02.03 | Shooter

      Re: Всеукраїнська асоціація за європейські цінності в науці

      Новини пише:
      > > Наприклад, Я.Яцьків також вважає, що основним результатом фундаментальних наукових досліджень мають бути публікації у міжнародних журналах (з відповідним імпакт-фактором) та їхнє цитування іншими науковцями.
      >
      > Залишилось визначити, що таке фундаментальні дослідження.

      Які не передбачають швидкої аплікації їх результатів?

      Як на мене, це досить нескладно.
  • 2007.02.05 | Новини

    2 лютого 2007 p. відбулися щорічні звітно-виборчі Збори

    2 лютого 2007 p. відбулися щорічні звітно-виборчі Збори Асоціації "За європейські цінності в науці". Після звіту Координаційної ради про діяльність Асоціації за 2006 р. та його детального обговорення Збори визнали її діяльність задовільною; ухвалили документ „Звернення Асоціації „За європейські цінності в науці" до наукової спільноти України"; внесли зміни до Основних засад Асоціації у частині критеріїв прийому до Асоціації та затвердили план роботи Асоціації на 2007 рік. Збори шляхом таємного голосування обрали Координаційну раду в оновленому складі. Склад Координаційної ради на 2007 рік такий: Ірина Бачерикова, Олег Величко, Олександр Габович, Валерій Зажигалов, Володимир Кузнєцов, Володимир Хоменко та Роман Черніга.

    http://www.ukrnauka.org.ua/news.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".