МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Звернення до НАН України: прийшов час спитати

01/31/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Немало молодих науковців НАН України залишаються працювати в одній з її установ в м.Києві, сподіваючись на службове житло. Однак, навіть невеликі кількості службових квартир, про які постійно пошепки говорять претенденти, розподіляються кулуарно, породжуючи більше запитань, ніж відповідей. Не став винятком і останній розподіл 22 службових квартир, які були розподілені 11 грудня 2006 року. Тоді Бюро Президії НАН України спільно з Центральним комітетом профспілки працівників НАН України ухвалили постанову №335 “Про надання службового житла”, однак лише в січні місяці 2007 року всі зацікавлені взнали про її існування та змогли ознайомитися не на сайті НАН України, а через форум Майдану “Освіта та наука”. На жаль, через непрозорість діяльності НАН України нам до цього часу невідомо, чи одержали з 22 квартир “13 чи 14 квартир” мешканці гуртожитків НАНУ на вулицях Ежена Потьє і Доброхотова, про що повідомляв в середині грудня 2006 року в інтерв’ю газеті “Дзеркало тижня” керуючий справами НАНУ Валерій Арсенюк.

Саме щоб остаточно розставити всі крапки над “і” щодо підстав ухваленого рішення, сьогодні громадянином України було надіслано звернення Президенту НАН України Б.Є.Патону та Голові Центрального комітету профспілки працівників НАН України А.І.Широкову, які підписали згадану постанову. У зверненні, зокрема, говориться:
Прошу відповідно до ст.34, 40 Конституції України та Закону України “Про звернення громадян” у встановлений чинним законодавством термін надати мені відповіді на наступні запитання:
1. Ким і чому було прийняте рішення придбати 13 трикімнатних та 6 двокімнатних квартир, в той час як кількість однокімнатних квартир становить лише 3? Виходячи з вартості житла на ринку доцільнішим було б придбання лише однокімнатних квартир для задоволення більшої кількості працівників НАН України житлом. Яка будівельна компанія є переможцем тендерних торгів?
2. За якими адресами розташовані будинки, в яких надані службові квартири відповідно до згаданої Постанови? Яка точна вартість кожної з цих квартир?
3. Яка кількість осіб з числа тих, хто одержав службові квартири, на момент виходу Постанови проживала в гуртожитках НАН України, не маючи власного житла в м.Києві або за його межами?
4. Яких критеріїв відбору дотримувалася Комісія з розгляду клопотань при підготовці загаданої Постанови щодо надання службового житла співробітникам НАН України? На жаль, в “Положенні про порядок надання в НАН України службового житла і користування ним” така інформація відсутня.
5. Прошу пояснити значення наведених в Постанові термінів “талановита молодь”, “перспективні фахівці”, “провідні вчені вищої та найвищої кваліфікації”, та зазначити, яка кількість осіб з тих, що одержали службове житло, відноситься до кожної з цих категорій.


Нагадуємо, що зі змістом Постанови “Про надання службового житла” та з дотичними документами Ви можете ознайомитися через допис на форумі “Освіта та наука”: http://www2.maidan.org.ua/n/osvita/1168368011 Там же Ви можете залишити свої коментарі та пропозиції.

Відповіді

  • 2007.02.22 | Вячеслав Хаврусь

    HAH України: адміністрація і профспілка єдині (відповідь)

    Зараз наводжу скани відповіді "as is" за винятком особистих моментів, розгорнутий коментар дам через якийсь час.

    http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1172149921&att_id=7985&site=maidan&bn=maidan_foto

    http://maidanua.org/news/getfile.php3?key=1172149921&att_id=7986&site=maidan&bn=maidan_foto
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.22 | Вячеслав Хаврусь

      Kpyгова порука

      Текст відповіді "ні про що" говорить сам за себе. Сьогодні телефонував Широкову з намаганням остаточно вияснити лише 2 питання:
      1. Чому писали спільну відповідь Широков та Арсенюк, в той час як писалося 2 окремих звернення Патону та Широкову?
      2. Які критерії оцінки наукової діяльності існують при розгляді заяв?

      Відповідь по першому питанню: Ви написали 2 ідентичних звернення до Патона та голови профспілки, Патон на листи вже давно не відповідає, тому перенаправив до керуючого справами НАНУ Арсенюка. Нам зателефонували з Президії, запропонували підготувати відповідь, ми підготували, вони погодилися зі змістом і ми підписали спільну відповідь. Якщо Вам треба, я підпишу таку саму відповідь на бланку профспілки.

      Дитячий садочок! Профспілка існує лише для того, щоб давати відповіді на незручні питання, які надислають усілякі засранці типу мене в НАНУ!

      Відповідь скоромовкою по другому питанню з посиланням на те, що треба терміново їхати в Інститут електрозварювання, ніколи тут розводити багаточасові дискусії: Житло розподілялося серед найдостойніших з великим стажем роботи, тих, що мають наукові монографії, премії, відзнаки, в сім"ях яких кілька чоловік працює в НАНУ, а також з хворими дітками (з натяком на те, що Ви ж не маєте заперечувати проти такої "добродєтєлі"!). І взагалі, всього було 291 заява, якби ми дали будь-кому з першої сотні, то всі б були дуже достойними. І знайшлися б ображені. Мої спроби вставитися щодо інтернаціонального характеру науки з потребою публікацій у визнаних міжнародних журналах ні до чого не привели, профспілковий босс у своїй величі просто нічого не чув.


      Як наслідок, фактично без відповіді залишилися наступні питання зі звернення:
      1. Ким було прийняте рішення придбати 13 трикімнатних та 6 двокімнатних квартир, в той час як кількість однокімнатних квартир становить лише 3? Яка будівельна компанія є переможцем тендерних торгів?
      [...]
      3. Яка кількість осіб з числа тих, хто одержав службові квартири, на момент виходу Постанови проживала в гуртожитках НАН України, не маючи власного житла в м.Києві або за його межами?
      [...]
      5. Прошу пояснити значення наведених в Постанові термінів “талановита молодь”, “перспективні фахівці”, “провідні вчені вищої та найвищої кваліфікації”, та зазначити, яка кількість осіб з тих, що одержали службове житло, відноситься до кожної з цих категорій.


      Отже, висновки щодо НАНУ:
      1. Закон "Про звернення громадян" в НАНУ не діє, оскільки Президент НАНУ вважає нижчим своєї гідності давати відповіді на звернення громадян, і тим більше, співробітника НАНУ. Може в суд на нього подати?
      2. Для того, щоб одержати службове житло в НАНУ не обов"язково жити в гуртожитку, треба мати хворих дітей (а де нині є абсолютно здорові?), начіпляти на себе побільше містячкових нагород та написати побільше нікому не потрібних публікацій в "мурзілках". Рівень таких досліджень визначають "хвахівці" з НАНУ, і для цього зовсім не треба друкуватися за кордоном. "Запад нам не указ!"
      3. Профспілка в НАНУ існує лише для того, щоб прикривати дії адміністрації НАНУ та по команді з президії "фас!" виводити людей під стіни кабміну з вимогами "дайте гроЩі!"
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.24 | Кінік

        Re: Kpyгова порука

        Щоб дійти до висновків, які Ви зробили, можна було б навіть не звертатись до Президії. Все це очевидно
        Можу сказати більше (якщо це Вас втішить) - Президія херить навіть звернення народних депутатів та прокуратури
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.25 | AB

          Re: Kpyгова порука

          Добродии!!!!!!Ну когда до вас дойдет, шо вам никто ничего не должен! Ну устроили старые пердуны междусобойчик с 10 квартирами - и флаг им в руки: они на дороге к этому корыту всю жизнь положили. Если вам лично надо решить жилищные проблемы - едте на зароботки лет на 5-7 как поступили тысячи людей, возвращайтесь и работайте дальше. Если вы никому не нужны на западе и вам не нравится в НАНУ - увольняйтесь, ищите более достойное место под солнцем. Ну нет в НАНУ бабок на всех и не будет никогда!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.25 | Вячеслав Хаврусь

            Золоті слова

            AB пише:
            > Добродии!!!!!!Ну когда до вас дойдет, шо вам никто ничего не должен! Ну устроили старые пердуны междусобойчик с 10 квартирами - и флаг им в руки: они на дороге к этому корыту всю жизнь положили. Если вам лично надо решить жилищные проблемы - едте на зароботки лет на 5-7 как поступили тысячи людей, возвращайтесь и работайте дальше. Если вы никому не нужны на западе и вам не нравится в НАНУ - увольняйтесь, ищите более достойное место под солнцем. Ну нет в НАНУ бабок на всех и не будет никогда!
            Питання лиш в тому, як донести таку істину до якомога ширшого кола молодих осіб. Кожен думає: "це він невдаха, а от у мене все вийде!" А дехто цим вдало користується, розповідаючи для приманки іногородніх баєчки про турботу про молодь.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.25 | Далекосяжний

              Гіркі слова

              В Києві кожен рік роздають багатіям безкоштовно (навіть не продають за крадені раніше кошти) сотні (а може тисячі?) квартир. Це стосується не тільки НАН. А в якому законі нової ніби-то капіталістичної (олігархічної?) України записано, хто, де й як за державний кошт розподіляє житло? Наші депутати свідомо створили таку непрозору ситуацію. Доти, доки ця банда керує нещасним народом, доти не будуть створені й діяти закони на користь цього народу. Ясна річ, що давати квартири в НАН треба в першу чергу молодим талановитим науковцям. Але хто визначить міру талановитості? Ярослав Церковняк в 27 років -- професор Гарварда й має 1700 посилань на свої праці, які почали виходити лише з 2001 року (раніше він був ще надто маленький, щоб статті писати). А якби залишився в Києві, ніколи б квартиру не отримав. Натомість талановитим вченим офіційно визнана нашим рідним Президентом країни Віктором Андрієвичем співробітниця Інституті магнетизму НАН Горобець. А вона --(присудження премії звичайно ж зовсім не зв'язано з тим, шо її батько, колишній заступник міністра і нинішній заступник директора Інституту магнетизму) скільки має видатних праць? А чи наукова громадськість мала змогу прослідкувати за процесом присудження премій будь-якого гатунку? А кого раніше оберуть член-кором: дочку Горобця, сина Довгого, проффесора-члена Президії НАН чи талановитого молодого хлопця (дівчину) без зв'язків? Відповідь очевидна. Як казав ще не зовсім похований вождь пролетаріату, "Політикою треба займатися, політикою!" В разі перемоги через кілька років квартири всі громадяни, крім інвалідів й багатодітних, зможуть купити самі. А цим людям соціальне житло даватимуть в меріях.

              Щось це я забагато розп...атякався. До наступного повідомлення.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".