МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Наукові ступені та наукові звання в Німеччині

05/02/2007 | apolo
Тепер нема наукових ступеней в Німеччині (тобто дисертація (тепер єдина), в безпосередньому сенсі, не пишеться й не захищається). Є наукове звання – Професор, однак для подання на конкурсний розгляд для присудження цього наукового звання вимагається попередньій досвід викладання німецькою. Крім того, для конкурсу здобувач надає список друкованих робіт. Після цього він отримує задачу – наприклад, в термін напр. 1 місяць (точно не пам'ятаю)підготувати розширену доповідь на певну тему, яка ніяк не пов’язана абсолютно з його науковими здобутками (останнє спеціально й дуже ретельно (однак формально) простежується по публікаціях здобувача перед тим, як надати здобувачу цю тему). Дійсні, визнані фахівці по цій тематиці будуть присутніми у складі конкурсної комісії при заслуховуванні напр. за 1 місяць.

Звичайно, дуже особливо вітається наявність у здобувача книг, поряд зі статтями, адже він претендує на професійну "вчительську" посаду.

От таке, - настільки "КЕПСЬКІ" У НИХ ТАМ СПРАВИ...

Думаю, що все таки є ще й наукові звання типу асистента та доцента (але про них зараз конкретно нічого не знаю).

Якщо хтось може щось зауважити - то будь ласка (переказую просто розказане мені).

Відповіді

  • 2007.05.02 | Георгій

    У США є три "звання" (або три градації, "ranks")

    І в університетах, і в наукових центрах є три градації "старшинства" - "Assistant Professor" (в суто наукових центрах, де нема викладання - "Assistant Member"), "Associate Professor" (в наук. центрах "Associate Member"), і "Professor" (в наук. центрах "Member"). Ці градації приблизно відповідають традиційно-совєцькому "асистент," "доцент," і "професор" - хоча тільки приблизно, тому що , наприклад, Assitant Professor в американських університетах завжди викладає свій власний курс і повністю за нього відповідає, не будучи підзвітним доцентові чи професорові.

    Коли університет чи науковий центр бере до себе молодого викладача чи науковця, йому (їй) дають, як правило, градацію "Assistant Professor/Member" і "випробовувальний строк" ("tenure track") на кілька років (в різних закладах по-різному, в середньому 4-6 років); після цього, якщо він (вона) працює добре, підвищують до "Associate Professor/Member" і дають постійну роботу ("tenure").
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.04 | Георгій

      Може, це трохи оффтопік для "Освіти..."

      ... але взагалі було б, мабуть, добре, якби цей закон втілювався... Дякую за інфу.
  • 2007.05.07 | otalavera

    Re: Наукові ступені та наукові звання в Німеччині

    Не треба рівнятися на німецьку систему. Вона потребує реформ, які повільно, але відбуваються.
    Це дуже закрита система, де доступ іноземців дуже обмежений. Можна порахувати на пальцях іноземців, які мають свої кафедри. Так, звичайно, проблема - треба викладати німецькою... Але система не може продуктивно функціонувати без інтеракції з іншими системами.

    Як результат - маємо низькі місця німецьких вузів в міжнародних рейтингах. Наприклад, кращий німецький вуз в економіці Уні Бонн - тільки 67 в світі.
    http://www.le.ac.uk/economics/research/rankings/econ-rankings.html
    ці рейтинги базуються на публікаціях в міжнародних журналах.

    Раніше і в більшості випадків зараз, система не була/є орієнтована на досягнення. Зарплата зростає з кількістю років/жінок/дітей. Тобто не залежить від публікацій протягом року. Поступово все змінюється... Тепер для професору який на тарифі W, щоб отримати збільшення зарплати, вже треба публікації в міжнародних журналах.

    Кілька років тому ввели посаду Junior Prof., еквівалент американського Assistant Prof. Але все ж факультети діляться на кафедри.... Бізнес освіти як такої майже не існує. В мене часто викликає посмішку чергова реклама якогось украінсько-німецького бізнес закладу, де випускники отримують MBA.

    Стосовно наукових ступенів, то є доктор і доктор ґабілітований. Але суттєвої різниці я не відчуваю. Останній ступінь - це крок то професорського крісла, який вимагає біля 10 публікацій. Але відстань між цими ступінями не дуже велика. Інша справа в Украіні...

    ----
    talavera.rv.ua
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.05.12 | apolo

      otalavera

      Пане Талавера,
      от, скажімо у нас в Україні є:
      - асистент,
      - старший викладач,
      - доцент (як правило обовязково кандидат наук),
      - професор (обовязково доктор наук).

      Поясніть будь ласка, конкретно - як же у німців (якщо можете взнати).


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".