МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

07/02/2007 | National Science Foundation
Национальный Фонд Науки СШАNational Science Foundation подсчитал, что иммигрантами являются 16% (3,3 млн.) из 21,6 млн. американских ученых и инженеров.

Под "иммигрантом" Фонд понимает уроженца иной страны, который постоянно живет и работает в США - в том числе и тех иностранцев, которые уже получили американское гражданство. Все данные приведены по состоянию на 2003 год.

По информации Washington ProFilе, наибольшее количество умов поставили в США страны Азии. Индия - 515 тыс., Китай - 326 тыс., Филиппины - 304 тыс., Южная Корея и Тайвань - по 120 тыс. и т.д. Среди европейских государств вне конкуренции - Великобритания (122 тыс.) и Германия (73 тыс.). Из России в США переехали 63 тыс. ученых и технических специалистов, из Украины - 45 тыс. (примечание: подсчитаны только те ученые, которые назвали Украину и Россию в качестве своей родной страны, уроженцы СССР не учтены).

Для сравнения, Италия поставила в США 24 тыс. ученых и инженеров, Франция - 25 тыс., Аргентина - 54 тыс., Куба - 64 тыс., Иран - 87 тыс., Япония - 46 тыс.

Любопытно, что главной причиной переезда ученых в США являются "семейные обстоятельства" - такой ответ дали 37% опрошенных Фондом ученых-иммигрантов. На втором месте - 30% - "возможности для образования и повышения квалификации", на третьем - "работа или экономические возможности" (21%), на четвертом - "научная или профессиональная инфраструктура" (ее выбрали 5%).

http://www.korrespondent.net/main/196785/

Відповіді

  • 2007.07.02 | Цінний кадр

    Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

    Головне те, що в нас залишилися такі видатні вчені як Семічлененко, Кремень, Брюховецький, Литвин та інші корифеї. Під мудрим керівництвом кандидата бухгалтерських наук та професора економічних наук зі знанням англійською та під опікою мудрішого з наймудріших вічного президента НАНУ нас чекає нечуваний розквіт науки та освіти. Уре!!!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.02 | Стоеросов

      Читайте ежегодные отчеты

      НАН. Вы сможете убедиться, что у нас огромное перепроизводство научных идей и классных ученых. В этой связи перепроизведенные потихоньку переливаются в США по закону сообщающихся сосудов. И это правильно! Жаль только Б. Е. все еще не едет. А ведь американцы ждут.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.03 | Torr

        Правильной дорогой идёте, товарисчи!

        Один уедет,
        Другой родится,
        У нас в науковці
        ЛЮБОЙ годится!
        ;)
  • 2007.07.03 | Георгій

    А для чого це тут, і які висновки?

    Ну емігрували з України 45 тис. науковців - і що? Яка мета розміщення цього матеріалу на цьому форумі?

    Звісно, дуже багато людей переїхали до США і інших країн з колишнього СРСР, коли отримали змогу, в роки перебудови. Я теж виїхав, у травні 1990 р. Причина - подвійна; з одного боку побутові складності життя в Києві кінця 1980-х - початку 1990-х років (дитина народилася, стала рости, житла чортма, грошей теж, скрізь черги, тощо), з другого - амбіції наївної молодої честолюбної людини (типу "як так, я - і не видатний вчений, нікому не відомий, не друкую по двадцять статей в "Nature" і "Science" щороку? От переберуся до США, там мене одразу оцінять і все піде як треба").

    Чи шкодую, що емігрував? Іноді так, частіше ні. Чи хочу назад? Іноді думаю, так, якби тільки хтось запросив на викладацьку роботу в пристойному ВНЗ (у "чисту" дослідницьку роботу вже не хочу, попробувавши викладацьку і полюбивши її!) - пішов би. (Особливо коли приїду в Київ, як минулого червня, і походжу рідними вулицями.) Але частіше думаю тверезо, та ні, куди вже. Сімнадять років пройшло, Україна вже зовсім інша, все нове, все незнайоме, а я вже старію, скоро 50. Просто доживати вік на пенсії - може...

    Чи зараз молоді науковці так само мріють їхати у США з України, чи в інші краї, де живеться добре? Чи змінився цей "валізовий настрій?"
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.03 | Torr

      Re: А для чого це тут, і які висновки?

      Георгій пише:
      > Чи зараз молоді науковці так само мріють їхати у США з України, чи в інші краї, де живеться добре? Чи змінився цей "валізовий настрій?"

      Sorry, Георгій, але те що Ви написали - це ваша втома зі знаками питань.
      У молодих науковців іншої альтернативи НЕМАЄ. І трагедія не в тому що їдуть на захід працювати, а в тому що їм фактично не дозволено повертатись. Ті фахівці, хто набрався досвіду і публікуються в "Nature" і "Science", стають несумісні з існуючою в Україні авторитарною системою науки і освіти. Саме тому Вас ніколи і не запросять ні до якого ВНЗ, Ви занадто небезпечний для цієї абсолютно корумпованої системи.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.03 | Георгій

        Хоча я не маю публікацій ні в "Nature," ні в "Science"...

        ... а маю тільки в дуже другорозрядних імунологічних журналах, плюс одну книжку, надруковану в "McGraw-Hill" ("Schaum's Outlines: Theory and Problems of Immunology"), - може Ви і праві... і тоді це жахливо...

        Я дійсно, відверто кажучи, писав і в Могилянку, і в КДУ-ТГШ, і в деякі приватні університети України, що хотів би там працювати, і результат був неодмінно нуль, повний ігнор...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.03 | Torr

          Re: Хоча я не маю публікацій ні в "Nature," ні в "Science"...

          Георгій пише:
          > ... а маю тільки в дуже другорозрядних імунологічних журналах, плюс одну книжку, надруковану в "McGraw-Hill" ("Schaum's Outlines: Theory and Problems of Immunology"), - може Ви і праві... і тоді це жахливо...
          Та вже піздно виправдовуватись. Досить одного того, що Ви одну книжку надрукували на Заході. До речі, ні "Nature," ні "Science" у нас майже ніхто і не читає. Якщо колись якась статейка і була там опублікована - то краще про це забуть... ;)

          > Я дійсно, відверто кажучи, писав і в Могилянку, і в КДУ-ТГШ, і в деякі приватні університети України, що хотів би там працювати, і результат був неодмінно нуль, повний ігнор...

          Ви ПИСАЛИ листи?! Та в нас дуже не любять тих хто пише, бо не відомо куди і про що він(вона) будуть писать після найму на роботу! Може Ви ще скажете що надсилали листи із США?!!! І що мали думать про Вас ті люди, хто ці листи читав? :O
          Відверто кажучи, я був не дуже впевнений про те що я написав в попередньму пості, бо інколи буває і перебільшую. Але виявилось що таки прав ... на жаль. :(
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.03 | Георгій

            А цікаво, скільки не таких, як я?

            Скільки українських громадян відпрацювали в закордонній науці років з десять чи більше, і повернулися в Україну, і стали там "кимось" в українській науці?

            Я особисто знаю тільки один приклад - д-р Наталя Шульга, віце-президент НАУКМА, пробула у США 13 років, пройшла шлях від постдока до доцента (Associate Professor), зараз (поки що) в Україні. (Вона, до речі, єдине виключення - з усіх українських наукових "босів" тільки вона удостоїла мене певною - хоча й негативною - відповіддю на мої листи про роботу в Україні.) Більше таких не знаю - підкажіть, чи є ще?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.03 | Torr

              питання до Асоціації

              Георгій пише:
              > Скільки українських громадян відпрацювали в закордонній науці років з десять чи більше, і повернулися в Україну, і стали там "кимось" в українській науці?

              Це актуальне питання до Асоціації...
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.03 | Anti-Torr

                Re: питання до Асоціації

                Dear Torr:
                Будь ласка, складіть повний перелік Ваших запитань та запитань на можливі відповіді ad infinitum в Вашій улюбленій манері й надішліть його державній установі, яка збирає відповідну інформацію.
                Раджу звернутися з інформаційним запитом до НАНУ. Як не дивно, ця установа відповідає згідно з законом. Інша справа – яка відповідь.
                Забув, там потрібно вказати своє прізвище та адрес. Ви ж такий у нас питливий і сміливий. Все про інших цікавитесь, хто, де та інше.
                Потім, будь ласка, оприлюднить Ваш запит та відповідь на нього на цьому форумі.
            • 2007.07.04 | apolo

              Re: А цікаво, скільки не таких, як я?

              "Скільки українських громадян відпрацювали в закордонній науці років з десять чи більше, і повернулися в Україну, і стали там "кимось" в українській науці?

              Я особисто знаю тільки один приклад - д-р Наталя Шульга, віце-президент НАУКМА, пробула у США 13 років, пройшла шлях від постдока до доцента (Associate Professor), зараз (поки що) в Україні. (Вона, до речі, єдине виключення - з усіх українських наукових "босів" тільки вона удостоїла мене певною - хоча й негативною - відповіддю на мої листи про роботу в Україні.) Більше таких не знаю - підкажіть, чи є ще?"

              Наука - конкретно інститути НАНУ - не бажатимуть прийняти, бо там екс-працівник науки США буде досить таки "білою вороною" (що має Амер колег, ймовірно зв'язки, виходи на гроші, тощо). "Як же тоді виглядатимуть наші адміни науки поряд з такими?"

              Треба мабуть: 1) стати громадянином США 2)бажано б мати подвiйне громадянство 3) придивлятися до міжнародних фондацій та посольств в Україні. Це, мабуть, найбільш правильний шлях "вийти на Україну" - якщо звичайно, бажання чітке, однозначне й конкретне. (буде Україна+Західна зарплата+зароблена в США пенсія = дуже нормально)
            • 2007.07.04 | apolo

              Георгію : А цікаво, скільки не таких, як я?

              Cтосовно викладання, то мабуть лише Могилянка, - однак чи викладається там щось таке, в чому Ви визнаний фахівець.

              Може б варто звернутися якраз зараз до нового БОССА Могилянки (там взагалі дуже багато пристойних особистостей і прекрасних випускників).

              Я не чув, що там такі дисципліни викладають, як Ви вмієте.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.04 | Георгій

                Re: Георгію : А цікаво, скільки не таких, як я?

                apolo пише:
                > Cтосовно викладання, то мабуть лише Могилянка, - однак чи викладається там щось таке, в чому Ви визнаний фахівець.
                (ГП) Я можу викладати загальну біологію на будь-якому рівні, загальну генетику, генетику людини, медичну генетику, загальну мікробіологію (як для "мейджорів," так і для широкоі аудиторії), фізіологію людини, патофізіологію, мікробіологію патогенів, імунологію. В усіх цих дисциплінах маю практичний досвід викладання. Можу також вести лабораторний практикум з усіх цих дисциплін, плюс маю досвід викладання лабораторного практикуму з методів культивування клітин (у тому числі клітинної гібридизації і клонування).

                > Може б варто звернутися якраз зараз до нового БОССА Могилянки (там взагалі дуже багато пристойних особистостей і прекрасних випускників).
                (ГП) Так, дякую, я розумію.

                > Я не чув, що там такі дисципліни викладають, як Ви вмієте.
                (ГП) Наскільки я розумію, в НАУКМА кафедра біології та екології зараз має головним чином погодинників (а не штатних співробітників), яким доручають викладати будь-яку біологічну дисципліну, яку вони знають.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.04 | apolo

                  Re: Георгію : А цікаво, скільки не таких, як я?

                  ГП) Наскільки я розумію, в НАУКМА кафедра біології та екології зараз має головним чином погодинників (а не штатних співробітників), яким доручають викладати будь-яку біологічну дисципліну, яку вони знають.

                  То й погано, треба шукати не погодинне, а повністю, всю ставку

                  Крім Могилянки не можу уявити освітньої установи, де б взяли із закордону... Школа (навіть дуже добра школа) - це не проблема (й зарплата може виявитись більшою ніж у с.н.с. та й доцента теж). Але школа-це школа...
                • 2007.07.04 | apolo

                  Re: Георгію : А цікаво, скільки не таких, як я?

                  А можна ще в Штатах написати в фондацію Елтона Джона (що ти готовий долучитися за 400-500 доларів до праці в Україні на користь його фондації, що буде фінансово співпрацювати з нашим фондом АНТИ-СНІД).

                  Не будеш викладати, а фаховість твою однозначно відчують. Головне - не вимагати великої зарплати.
                • 2007.07.13 | igorg

                  Охо-хо! Таки Ви стали Американцем

                  Та нікого в нас не цікавить, що Ви вмієте і можете робити чи викладати :). Основне питання який Ви маєте ступінь і звання, а ще важливіше яке у Вас коло звязків. Опосередковано це визначається за тим які високі персони Вас рекомендували.
                  А стосовно викладання то нарід буде дуже здивований, якщо Ви скажете, що не можете викладати скажімо, економіку туризму чи менеджмент персоналу. Ви що, підручник не можете прочитати? І я це цілком серйозно. Це не жарт. Знаю навіть випадок коли к.х.н очолювала кафедру математики (звісно, що математики не знала).
                  Це вже тотально. В КПІ якась дівчина агітувала вступати на якусь чудну спеціальність, щось на зразок інформатики в хімії. Пояснює, що хімію там майже не вивчають, в основному вивчають компютерні науки. Але ж це все на факультеті хімії :). Чого не зробиш заради набору.
                  Тривалий час такої роботи розвиває повний ступор, коли й вам стає усе фіолетово. Бо потрібні години, від яких і залежить оплата. Тобто, будь-кого можна замінити будь-ким.
                  Правда, слід сказати, що всі ВНЗ вводять систему доплат. За ступінь, за звання, за педстаж, за те що ВНЗ національний і т.п. Ще є персональні надбавки, які роздає адміністрація (не скрізь) на власний розсуд. В силу того, що на чистий оклад ніхто працювати просто не буде (1200 доцент 1300 професор). Завдяки цим доплатам різниція в оплаті доцента й професора становить 1.5-2. Хоча це все одно мало. В київських ВНЗ, завдяки таким доплатам, з/п професора може доходити до 4000-5000 грн. Основна біда в тому, що все це жодним чином не завязано на якість чи результативність роботи. Просто нема сенсу працювать багато і добре. Значно вигідніше в різних місцях, потрошку й халтурно.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.13 | apolo

                    igorg

                    Погоджуюся повністю.
                    те, що Ви так довго описували - називається досить просто - БАРДАК.
                    Тому й усім і все фіолетово....
                    НА ЗАГАЛ - ПОГАНО. Може щось зміниться.
                  • 2007.07.13 | Георгій

                    Мабуть, трохи є гріх :)

            • 2007.07.04 | apolo

              Георгію: А цікаво, скільки не таких, як я?

              А попри ве, що я писав, уявыть себе с.н.с з зарплатою в 300 доларів (не думаю, що вам щось на старті в нашій науці вдасться випросити).

              Звичайно проекти - це додатковій прибуток (але ж якраз тут - у цих проектах - Ви (чисто політично) не є дуже бажаним fellow
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.04 | Георгій

                Re: Георгію: А цікаво, скільки не таких, як я?

                apolo пише:
                > А попри ве, що я писав, уявыть себе с.н.с з зарплатою в 300 доларів (не думаю, що вам щось на старті в нашій науці вдасться випросити).
                (ГП) Так, я знаю, мені сказали - 1400-1500 гривень на місяць. Звичайно, для Києва це дуже мало. Тому люди і влаштовуються на 2-3 місця одразу. Якість роботи при цьому, мабуть, страждає, і фізична втома страшна, але інкше просто неможливо.

                > Звичайно проекти - це додатковій прибуток (але ж якраз тут - у цих проектах - Ви (чисто політично) не є дуже бажаним fellow
                (ГП) Так.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.04 | Torr

                  to Георгій

                  Георгій пише:
                  >Звичайно, для Києва це дуже мало. Тому люди і влаштовуються на 2-3 місця одразу. Якість роботи при цьому, мабуть, страждає, і фізична втома страшна, але інкше просто неможливо.

                  Чому саме Київ? Спробуйте знайти місце у UK, знаю випадки коли люди вашої кваліфікації ставали професорами в Польщі. Навіть якщо і є місця, Ви overqualified бути викладачем в Україні.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.04 | apolo

                    Re: to Torr

                    інтересно, як можна в Польщі викладати щось Англійською. Це щось нове.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.07.05 | Torr

                      Re: to apolo

                      apolo пише:
                      > інтересно, як можна в Польщі викладати щось Англійською. Це щось нове.

                      невже польску так тяжко вивчити?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.07.05 | apolo

                        Re: Torr

                        apolo пише:
                        > інтересно, як можна в Польщі викладати щось Англійською. Це щось нове.


                        невже польску так тяжко вивчити?

                        (apolo) важко, бо йдеться про викладання (інколи й рідною мовою важко донести думку методично й правильно)
                • 2007.07.04 | apolo

                  Re: Георгію: А цікаво, скільки не таких, як я?

                  (ГП) Так, я знаю, мені сказали - 1400-1500 гривень на місяць. Звичайно, для Києва це дуже мало. Тому люди і влаштовуються на 2-3 місця одразу. Якість роботи при цьому, мабуть, страждає, і фізична втома страшна, але інкше просто неможливо.


                  Треба мати гарантовану нормальну пенсiю з США (хоча б баксиків 800)+ зачепитись тут за якусь роботу на всю ставку за фахом (якщо любиш лише фах).

                  Якщо хочете = можу непоганих декілька шкіл + Мед.Інститут ПРОЗОНДУВАТИ, якщо побачу знайомих. Думаю, що доцента зразу не дадуть ні в Могилянці ні в Мед_у (просто так і знайте собі - тут нічого не поробиш). Прийдеться щось типу старшого викладача хапати.

                  Стосовно шкіл, є перевага при пошуці - формально кадрів не звата, та й не дуже добрий рівень української мови в Києві. Можна зачепитись, й мабуть зарахують викладацький закордонний стаж як "+" (більше зарплата, бо вишою буде категорія).

                  Взагалі, якщо школою інтересуешся, то й попости тут на форумі освітянам (там їх по дискусії відчутно). Тут були непогані (я фахових освітян добре відчуваю). Просто треба найти те, що називають добрим ліцеєм (там батьки баксив по 70-100 платять пер манс, тому зарплата вчителя досить непогана (буде до 2000)).

                  А взагалі, (спочатку лише для понта) прийдеться придумати як захистити докторську (якщо не знищать другий ступінь). Це однозначно не завадить, бо в освітніх інститутах на 0.5 ст. можна зразу Професора взяти (вже так прийнято - не пропонувати 0.5 доцента докторові).
                • 2007.07.04 | apolo

                  : Георгію: А цікаво, скільки не таких, як я?

                  окрім того, не варто гребувати Інтернетом самої України. Вже досить багато тут і "освітніх" вакансій. От лише наукових не кладуть.
    • 2007.07.04 | проффесор

      Шоб гордитись, звiсно Re: А для чого це тут, і які висновки?

      Вчіться, маестро :)

      04.07.07 8:17
      Израиль – главный поставщик профессоров в США

      Новое исследование подтверждает: Израиль – ведущее государство по "утечке мозгов", главный поставщик профессоров в университеты США и Европы.

      Ведущие представители израильского академического мира предпочитают жить и работать за границей, так следует из результатов работы д-ра Дана Бен-Давида из тель-авивского университета.


      Так, в десятилетие 1995-2004 Израиль покинули ради работы за границей 7,83% университетских профессоров, тогда как среди врачей такой путь проделали 6,5%, среди ученых 3,2%, инженеров - 3,7%, учителей - 1,4%.

      Массовый отток преподавательского состава привел к тому, что Израиль стал ведущей страной с представительством своих профессоров в университетах США. Всего в Израиле менее 5000 профессоров, а в американских университетах – 1409 израильских профессоров.

      Автор исследования ввел такой показатель: число профессоров в США, выходцев из определенной страны, в расчете на 100.000 жителей этой страны. Израиль – рекордсмен, с показателем 23, на втором месте – Южная Корея – 15, на третьем - Канада – 13. У Франции и Германии показатель – 5.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.05 | Георгій

        Я все зрозумів, крім Вашого "вчіться, маестро"

        Чому саме Ви мені пропонуєте вчитися в ізраїльських професорів? :) :) :)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.08 | Roman-br

          to Georgii

          Uvazhaemii Georgii
          Prochital vsu posledovatelnost comments na forume posele vashego commenta i ne ponimaiu odnogo. Otkuda zhelanie vernutsya na Ukrainu?
          Ya rabotaiu v Sao Paulo (eto v Brazilii). Zdes, kak i vezde, nemalo sotrudnikov iz bivshego SNG vkluchaya Ukrainu i NI U KOGO net zhelaniya vernutsya. Chem vam tak Ukraina ponravilas?. Soskuchilis po burakratam, rasgovarivaiushim s doktorami nauk kak s bednimi rodstvennikami prosyashimi deneg v dolg, ili po studentam niznaiushim chto takoe teorema Pifagora i spisivaiushih vse podryad. Chto vi im budete chitat?
          Kakaya immunologiya? Ee skoro nikto ne budet v sostoyanii ponimat.
          V Ukraine net srednego urovnya studentov a redkie isklucheniya
          prisoedinyatsya v svoe vremya k vam v USA.
          Vi pishite

          "Чи зараз молоді науковці так само мріють їхати у США з України, чи в інші краї, де живеться добре? Чи змінився цей "валізовий настрій?""

          Ne znaiu mogu li ya predstavlyat molodih uchenih (mne 33, i 3 goda ya uzhe "za predelami"), no s zhelaniem vernutsya na Ukrainu u menya tak: neskolko raz videl odin i tot zhe son - chto ya rabotaiu v rodnom Dnepropetrovske - vo sne dumaiu - bozhe moi! chto ya opyat delaiu v etom sumashedshem dome - prosipaius v holodnom potu - aga vse v poryadke - ya doma v SP - zasipaiu snova. I izvinite, nikakoi nostalgii.
          Rasskazal etu istoriu moim priyatelyam (tozhe uchenim) v USA i Germanii - okozalos u nih vse tozhe.

          Da ya kstati kak i Vi, dazhe esli bi zahotel naiti rabotu v Ukraine, prosto bi ne nashel: u menya tozhe ochen mnogo nedostatkov takih kak
          publications in high impact journals, great number of citations to my papers etc... nu Vi znaete.

          Ya vspominaiu slova Nekrasova o tom chto v Ukraine "flora prekrasnya, no fauna...!!". Konechno ni vse v Ukraine tak mrachno viglyadyat, no te nemnogie isklucheniya kogo ya znaiu nahodyatsya
          pochti chto v izolyatsii, esli tak mozhno skazat.

          V obshem Vam neobhodimo porabotat semestr v Nashem VUZE i handru kak rukoi snimet - obeshaiu.
          Best regards
          Roma
          PS Vprochem Kiev vesnoi deistvitelno prekrasen - no eto tolko "flora" i arhitektura.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.08 | Георгій

            Re: to Georgii

            Доброго дня, панe Романe,

            Cкажу коротко: моя мотивація суто моральна. Хочeться щось робити для моєї батьківщини, народу. Я знаю, що ці слова дужe заяложeні і спохаблeні, алe цe самe отe. Мeні вжe скоро (в грудні) 50. Наукою як такою я вжe займаюся дужe мало, свої сили і час витрачаю майжe повністю на викладацьку роботу. I навчаю амeриканську молодь, а нe українську. Тобто іноді складається вражeння, що я від своєї зeмлі, свого народу всe тільки ВЗЯВ, і нічого назад нe віддаю.

            І особливо цe почуття туги посилюється, коли приїжджаю до Києва і іду на Поділ, до Контрактової площі і в напрямок Могилянки. Цe ж свята зeмля. Як кажуть, "бeз балди," свята зeмля для українця з вищою освітою і вмінням працювати викладачeм унівeрситeту. А в кишeні квиток на літака, назад, в Місісіпі. Такі діла. :(

            І щe в мeнe мама старeнька в Києві, і тeща старeнька в Луцьку.

            Вам бажаю всяких успіхів у Вашому Sао Пауло. Можe, колись всe-таки і Ваш Дніпропeтровськ, і мій Київ пeрeстанe нарeшті бути "сумасшeдшим домом..." :)
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.09 | apolo

              Re: to Georgii

              Cкажу коротко: моя мотивація суто моральна. Хочeться щось робити для моєї батьківщини, народу. Я знаю, що ці слова дужe заяложeні і спохаблeні, алe цe самe отe. Мeні вжe скоро (в грудні) 50. Наукою як такою я вжe займаюся дужe мало, свої сили і час витрачаю майжe повністю на викладацьку роботу. I навчаю амeриканську молодь, а нe українську. Тобто іноді складається вражeння, що я від своєї зeмлі, свого народу всe тільки ВЗЯВ, і нічого назад нe віддаю.

              І особливо цe почуття туги посилюється, коли приїжджаю до Києва і іду на Поділ, до Контрактової площі і в напрямок Могилянки. Цe ж свята зeмля. Як кажуть, "бeз балди," свята зeмля для українця з вищою освітою і вмінням працювати викладачeм унівeрситeту. А в кишeні квиток на літака, назад, в Місісіпі. Такі діла.

              І щe в мeнe мама старeнька в Києві, і тeща старeнька в Луцьку.

              Вам бажаю всяких успіхів у Вашому Sао Пауло. Можe, колись всe-таки і Ваш Дніпропeтровськ, і мій Київ пeрeстанe нарeшті бути "сумасшeдшим домом..."



              Георгію,

              я впевнений - ти знайдеш багато з того, що бажаєш в Україні (в Києві), але тут ще важче щось шукати з закордону (ніж у порівнянні з США, коли шукаєш з України). Треба завоювати вже якусь пенсію там й просто (!) тупо прибувати, от і все. Якби ти жив у Вашінгтоні чи Нью-Йорку (або Чікаго), то ще може б міг якось виходити на Українців з України (бо вони все таки туди приїздять у справах). Однак Колорадо-це прекрасно, та всеж - це не для пошуків України.

              Думаю, що наш Дніпропетровець з Бразилії трохи таки загустив краску щодо освітнього рівня в Україні (все ж в Києві він не такий вже і ганебний). Ну а проблеми праці, бюрократії etc. - вони завжди є - скрізь (і в Америці теж). Та й, крім того, 33-річний звичайно не повинен відчути серцем багато з того, що відчуваєш ти (стосовно України).
              (Це просто звичайно й навіть може й фізіологічно нормально).
              До речі, учора подивився електронний доступ до нашої бібліотеки ім. Вернадського (там є майже всі наші вчені (з іменами)). Так от, є напр. деякий академік віком 50 років - Директор Институту якоїсь там молеклярної ...(ну до тебе може мати відношення). Напиши і йому просто звідти (в листі вкажи прохання для нього дати цей лист комусь з співробітників для відповіді). Взагалі серійно пророби це - взагалі не завадить.
            • 2007.07.09 | Roman-br

              Re: to Georgii

              Uvazhaemii Georgii
              Ya dumaiu nashi otnosheniya k Kievu polnostiu sovpadaiut.
              No istoriya i sovremennost vse taki veshi raznie. Esli vi naidete dostoinuiu Vas professorskuiu positsiu v Ukraine, to ya deistvitelno ne prav i kak govorit Apolo "sgushaiu kraski".
              Iskrenne zhelaiu Vam uspeshnogo vozvrata v Ukrainu, a sebe - okazatsya nepravim.
              Roma
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.10 | apolo

                Re: to Roman и Георгий

                Uvazhaemii Georgii
                Ya dumaiu nashi otnosheniya k Kievu polnostiu sovpadaiut.
                No istoriya i sovremennost vse taki veshi raznie. Esli vi naidete dostoinuiu Vas professorskuiu positsiu v Ukraine, to ya deistvitelno ne prav i kak govorit Apolo "sgushaiu kraski".
                Iskrenne zhelaiu Vam uspeshnogo vozvrata v Ukrainu, a sebe - okazatsya nepravim.
                Roma

                Роман,
                не найдет Георгий (если искать из США) никакого Профессора здесь (именно в Киеве) - ибо:
                - - формально у него только Ph.D., а докторскую еще не защитил.
                - - это не та страна, где без особых связей и "разведки на месте" можно сразу впрыгнуть куда-то на нормальную достойную его позицию.
                Поэтому ему нужно просто постепенно стартовать (чтобы не начинать работать здесь в 60 с лихвой).


                А насчет общеобразовательного уровня в Киеве- ДА он ухудшился, но не совсем уж фатально и, кстати, ухудшился он не так сильно как в регионах (а напр. именно в Могилянке он по-прежнему очень и очень хорош).
  • 2007.07.03 | Iryna_

    Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

    Згідно легенді, підвищення зарплат вчених (з типу 30-40 доларів на місяць у 2000 р.) почалося після того, як Кучмі в кінці чи то 1999, чи то 2000 року (вже не пам'ятаю) поклали на стіл дані про те, що за рік з України виїхали 50% докторів наук віком до 50 років). Очевидно, що це не були історики з економістами. І хоча не зрозуміло, навіщо тому Кучмі були науковці,легенда каже, що він віддав наказ негайно подвоїти зарплату. Правда, він не уявляв реальну ситуацію і не думав, що від множення нуля на два великого толку не буде.

    Після того, права, підняли зарплату ще разів у 5. Але бюрократичні маразми збільшились у 20+ разів і грошей на все інше крім зарплати ніхто все одно не дає.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.07.03 | To Iryna

      Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

      Так, Кучма був же технарь та атеїст, а сучасний гарант – «бухгалтарий» та демонстративно релігійна людина. Здається, що він думає про молодих докторів, але не наук, а теології. Порівняйте кількість його відвідувань церковних храмів та науково-освітянських установ. Отож!
    • 2007.07.03 | Torr

      to Iryna

      Iryna_ пише:
      > Згідно легенді, підвищення зарплат вчених (з типу 30-40 доларів на місяць у 2000 р.) почалося після того, як Кучмі в кінці чи то 1999, чи то 2000 року (вже не пам'ятаю) поклали на стіл дані про те, що за рік з України виїхали 50% докторів наук віком до 50 років). Очевидно, що це не були історики з економістами. І хоча не зрозуміло, навіщо тому Кучмі були науковці,легенда каже, що він віддав наказ негайно подвоїти зарплату. Правда, він не уявляв реальну ситуацію і не думав, що від множення нуля на два великого толку не буде.
      >
      > Після того, права, підняли зарплату ще разів у 5. Але бюрократичні маразми збільшились у 20+ разів і грошей на все інше крім зарплати ніхто все одно не дає.

      "за рік з України виїхали 50% докторів наук віком до 50 років" - це мабуть перебільшення. А чи правда що кількість захистів кандидатських та докторських стрімко зростає?
      І що то за "бюрократичні маразми"? Як так знущяються, то чому люди не тікають?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.07.04 | Iryna_

        Re: to Iryna

        Torr пише:
        > "за рік з України виїхали 50% докторів наук віком до 50 років" - це мабуть перебільшення. А чи правда що кількість захистів кандидатських та докторських стрімко зростає?

        Може й перебільшення. Я ж не про статистику, а про народну легенду, яка пояснювала дуже дивне на той час подвоєння зарплати.

        Реальних цифр виїздів/захистів я звичайно не знаю. З нашого наукового напрямку виїхали за кордон (Польща/США) 70% докторів. Більше половини кандидатів просто пішли з науки/освіти. "На око" у природничих науках кількість захистів скорочується.

        > І що то за "бюрократичні маразми"? Як так знущяються, то чому люди не тікають?

        Про бюрократичні маразми я вже писала. Приклад: щоб купити пачку паперу за бюджетні або бюджетно-грантові кошти, треба спочатку списати її зі складу і надати до казначейства акт списання (при цьому паперу (чи картріджу) ще немає на тому складі). З маразмами 1) борються; 2) виконують вимоги, лаючись тихо чи вголос; 3) ігнорують, тобто тупо не виконують. Правда, іноді потім приходить КРУ і виникають проблеми.

        Люди тікають. Але не всі хочуть/можуть.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.07.05 | Torr

          to Iryna

          Iryna_ пише:
          > Реальних цифр виїздів/захистів я звичайно не знаю. З нашого наукового напрямку виїхали за кордон (Польща/США) 70% докторів. Більше половини кандидатів просто пішли з науки/освіти. "На око" у природничих науках кількість захистів скорочується.

          І шо, ніхто не повернувся? Може хто листи пише? Я декілька надіслав - не відповіли... А у вас теж без права переписки?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.07.05 | Iryna_

            Re: to Iryna

            Torr пише:
            > Iryna_ пише:
            > > Реальних цифр виїздів/захистів я звичайно не знаю. З нашого наукового напрямку виїхали за кордон (Польща/США) 70% докторів. Більше половини кандидатів просто пішли з науки/освіти. "На око" у природничих науках кількість захистів скорочується.
            >
            > І шо, ніхто не повернувся? Може хто листи пише? Я декілька надіслав - не відповіли... А у вас теж без права переписки?

            Молодь після постдоків в основному повертається (раніше квартиру можна було купити за декілька років постдоків). Зараз повертаються/навіть скорочують строки перебування одружені, чоловіки/дружини яких за кордон не хочуть (тут квартира/робота, а там що їм робити). Ті хто поїхав працювати не повернуться, бо втрачені навички життя тут, а без таких навичок жити тут дуже дорого/складно. Повернутися дуже важко.

            А чого ж не писати? Пишуть. І наукові контакти зберігаються.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.07.07 | Torr

              to Iryna

              Iryna_ пише:
              > Молодь після постдоків в основному повертається (раніше квартиру можна було купити за декілька років постдоків). Зараз повертаються/навіть скорочують строки перебування одружені, чоловіки/дружини яких за кордон не хочуть (тут квартира/робота, а там що їм робити). Ті хто поїхав працювати не повернуться, бо втрачені навички життя тут, а без таких навичок жити тут дуже дорого/складно. Повернутися дуже важко.

              Виходить нащі постдоки ненадійні - поматросять і кинуть, бо завжди excuse мають - дружина, діти... А про "навички життя," вибачте, незрозумів. Що ви маєте на увазі?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.07.07 | Iryna_

                Re: to Iryna

                Torr пише:
                > А про "навички життя," вибачте, незрозумів. Що ви маєте на увазі?

                ну це томи писати треба...

                Наприклад, як одержати медичну допомогу, тобто вчасно роздати гроші-цукерки... це ж ціла наука. А щось купити на базарі так щоб якнайменше обдурили... А з майстрами різними спілкуватись - типу сантехніків. Без спеціальних навичок або буде дорого, або не буде нічого. І країна у нас дуже динамічна - навички навіть трирічної давнини не проходять... А просто у парадне зайти щоб потім настрій на день від того не зіпсувався..
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.07.07 | Torr

                  Re: to Iryna

                  Iryna_ пише:
                  > Наприклад, як одержати медичну допомогу, тобто вчасно роздати гроші-цукерки... це ж ціла наука. А щось купити на базарі так щоб якнайменше обдурили... А з майстрами різними спілкуватись - типу сантехніків. Без спеціальних навичок або буде дорого, або не буде нічого. І країна у нас дуже динамічна - навички навіть трирічної давнини не проходять...

                  Так це добра новина що країна динамічно розвивається. Щоб пацієнти докторам і медперсоналу цукерки дарували - таких дружніх стосунків на бездуховному заході бути не може. :( Тай коли зайдеш у тутешній супермаркет, то розумієш що сильно дурять, а на базар не підеш, бо такового просто нема. :)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.07.12 | stefan

                    в заграничних супермаркетах часто дурять. Чому?

                    Torr пише:

                    >
                    > Так це добра новина що країна динамічно розвивається. Щоб пацієнти докторам і медперсоналу цукерки дарували - таких дружніх стосунків на бездуховному заході бути не може. :( Тай коли зайдеш у тутешній супермаркет, то розумієш що сильно дурять, а на базар не підеш, бо такового просто нема. :)
                    ------------------
                    Мої знайомі підтверджують, що в заграничних супермаркетах часто дурять.
                    Чому?
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.07.12 | Anti-stefan

                      Re: в заграничних супермаркетах часто дурять. Чому?

                      Шановний!

                      Як там стосовно факультетів та кафедр разрекламованого Українського університету в Мюнхені???
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.07.13 | stefan

                        Anti-stefan! такого користувача не знайдено

                        Від спілкування з "привидами" задоволення не отримую.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.07.13 | Ghost Anti-Stefan to ghost Stefan

                          Re: Anti-stefan! такого користувача не знайдено

                          Ми тут всі привиді!

                          Але ця гра має сенс, коли ми відповідаємо на запитання інших привидів.

                          На жаль, Ви поповнюєте вже існуючий на цьому форумі клас дописувачів, які замість відповідей задають нові безглузді запитання.


                          Ще раз, привид Stefan!

                          Коли Ви дасте відповідь на запитання стосовно Українського університету в Мюнхені, який Ви так рекламуєте як закордонну альтернативу Університету сучасних знань.

                          ЯКІ ФАКУЛЬТЕТИ та КАФЕДРИ має зараз ця, безумовно, достойна установа?
    • 2008.03.31 | apolo

      to: Iryna

      Прізвище Шлапак (звати мабуть Алла). Вона (в команді Л.Черновецького) робить (або лише виголошує) політику Черновецького стосовно правильності забудов У Києві, та необхідності боротьби з тими, хто "неправильно забудовує". РАджу негайно виключно до неї наблизитися з усіма Вашими напрацюваннями.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.01 | Iryna_

        Re: to: Iryna

        apolo пише:
        > Прізвище Шлапак (звати мабуть Алла). Вона (в команді Л.Черновецького) робить (або лише виголошує) політику Черновецького стосовно правильності забудов У Києві, та необхідності боротьби з тими, хто "неправильно забудовує". Раджу негайно виключно до неї наблизитися з усіма Вашими напрацюваннями.

        Якщо Ви про боротьбу з будівництвом, наша пробелма в тому, що "наших" забудовників явно і відкрито підтримує сам Черновецький.
        Алла Шлапак (давня знайома деяких мешканців) та ще одна баришня з КМДА з блоку Черновецького яка живе у нас в провулку до якогось моменту (десь до кінця літа) допомагали, а потім різко змінили точку зору. Шлапак просто відморозилася і як кажуть її знайомі відмовляється від будь-яких контактів, а інша баришня активно рвала дупу за забудовників, навіть колись в робочий час приїздила, ледь з мешканцями не билася щоб дати можливість забудовниками техніку завезти. За даними розвідки крім безпосередньо Кременя там ще й Балога підтримує.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.01 | apolo

          Re: to: Iryna

          Всього кілька днів тому була заява пані Шлапак - типу закиду у бік групи В.Кличка щодо сумнівних забудов та боротьбу Черновецького з відповідними забудовниками.

          Тому я подумав, точніше, згадав, про Вас.

          "Відмерзання" (як Ви написали) могло бути до певного часу в минулому -а от зараз (ці 2 місяці) в принципі багато чого може й вдасться розморозити. Запевняю Вас.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2008.04.02 | Iryna_

            Re: to: Iryna

            apolo пише:
            > Всього кілька днів тому була заява пані Шлапак - типу закиду у бік групи В.Кличка щодо сумнівних забудов та боротьбу Черновецького з відповідними забудовниками.
            >
            > Тому я подумав, точніше, згадав, про Вас.
            >
            > "Відмерзання" (як Ви написали) могло бути до певного часу в минулому -а от зараз (ці 2 місяці) в принципі багато чого може й вдасться розморозити. Запевняю Вас.

            Відморожування з боку Шлапак і активне сприяння забудовникам з боку Черновецького продовжується. Думаємо що робити. Очевидно що зараз є таки момент це припинити.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2008.04.02 | apolo

              Re: to: Iryna


              > Відморожування з боку Шлапак і активне сприяння забудовникам з боку Черновецького продовжується. Думаємо що робити. Очевидно що зараз є таки момент це припинити.

              (apolo)
              Іра, не думайте довго, лише 2 місяці для добрих справ є у "здобувачів" - далі знову м.б. дерибан... Тож ухватіться зараз за стратегічно важливе.
  • 2007.07.08 | cеня

    Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

    "постоянно живет и работает в США" - это уже есть green card? Если да, то 45k - не полная цифра: большинство 5-8 лет здесь работают на временных визах, потом получают green card. Думаю, тысяч сто с Украины сюда легко уехало.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2008.04.02 | sama

      Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

      З випускників Львівського фіз-мат ліцею, які захистилися і працюють за кордоном можна було б наново сформувати Західний науковий центр. Значна частина з них хотіла б повернутися ( менталітет, знаєте). Але, на жаль, це поки що нікому не вдалося з вказаних авторами цієї гілки причин.
      Справа навіть не в грошах. Дибілізм в організації всього суспільного життя ВДРУГЕ не приживається.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2008.04.02 | Iryna_

        Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

        sama пише:
        > З випускників Львівського фіз-мат ліцею, які захистилися і працюють за кордоном можна було б наново сформувати Західний науковий центр. Значна частина з них хотіла б повернутися ( менталітет, знаєте). Але на жаль це поки що нікому не вдалося з вказаних авторами цієї гілки причин.
        > Справа навіть не в грошах. Дибілізм в організації всього суспільного життя ВДРУГЕ не приживається.

        і це основне
        навіть гроші - вже похідне

        багато наших маразмів після тривалого відпочинку від них перенести вже неможливо
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2008.04.02 | Георгій

          Re: 45 тысяч украинских ученых иммигрировали в США

          Iryna_ пише:
          > багато наших маразмів після тривалого відпочинку від них перенести вже неможливо
          (ГП) На жаль, думаю, Ви і п. Cама кажeтe чистісіньку правду. Я нeдавно був дійсно вражeний, що навіть один дужe знамeнитий науковeць, який посідає однe з пeрших місць за цитованістю і який повeрнувся зі CША нe просто так, а на посаду Віцe-Прeзидeнта одного із найпрeстижніших ВНЗ України, і паралeльно отримав у цьому ВНЗ власну кафeдру - всe рівно нe зміг пeрeнeсти цих маразмів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".