Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
07/17/2007 | Інформація для …
В червні автори інформаційного запиту щодо трактування понять видатний внесок, визначні здобутки, критеріїв відповідності рівня наукових досліджень НАНУ “світовому рівню”, тощо, одержали відповідь начальника відділу наукових і керівних кадрів НАНУ В.М.Палія. З текстом відповіді можна ознайомитися через наступне посилання
http://www.ukrnauka.org.ua/InfZap01Re.htm
http://www.ukrnauka.org.ua/InfZap01Re.htm
Відповіді
2007.07.17 | Iryna_
Супер! :)
2007.07.17 | Прохання до правників
Re: Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
Якщо в правовій державі при вирішенні ПРИНЦИПОВИХ питань (а обрання академіків та членів-кореспондентів безумовно належить до цієї категорії питань) посилаються не на правові норми, а на загальні словники, то це означає, що НАНУ – колос на цегляних ногах.
Шановні юристи!
Зробить фаховий ПРАВОВИЙ аналіз нормативних документів про науку та освіту! Наступні покоління будуть вам вдячні.
2007.07.19 | Знавець
Re: Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
Мені відома юридична фірма, яка може зробити такий аналіз. Але ж це приватна фірма … Потрібна якась дрібниця – до 5 000 у.е. Справжня ціна питання на декілька порядків більш.
2007.07.19 | Теж знавець академічної кухні
Re: Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
Я на місці академіків заплатив в десять разів більш – щоб такий аналіз не робився. Якщо він буде зроблений, та навіть приховані прибічники від A-o до T-r, які тут цю касту фактично захищають, не допоможуть.
2007.07.19 | Torr
Re: Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
Теж знавець академічної кухні пише:>
> Я на місці академіків заплатив в десять разів більш – щоб такий аналіз не робився. Якщо він буде зроблений, та навіть приховані прибічники від A-o до T-r, які тут цю касту фактично захищають, не допоможуть.
А потім шо, до лондонського суду?
2007.07.19 | Anti-Torr
Як завжди у Torr’а – імітація обговорення,
а на справді захист існуючого стану речей, тобто інтересів академічної мафії. Не чіпайте цей сакральний прошарок і все!
Шановний, до лондонського суду звертатися не потрібно, тому що у нього юрисдикція не та. Але можна звертатися до Європейського суду, перед чим потрібно пройти всі вітчизняні судові інстанції.
2007.07.19 | Torr
to "знавець академічної кухні"
> Але можна звертатися до Європейського суду, перед чим потрібно пройти всі вітчизняні судові інстанції.У чому сутність позиву до Європейського суду? Пошарпання прав людини на сакральний академічний глечик?
2007.07.19 | Знавець академічної кухні
Практичні поради любителю задавати ….. питання
Візьміть та уважно прочитайте:1) Конституцію України (вона ж не лише про розподіл влади) та
2) Правові акти щодо організації наукової діяльності.
Проаналізуйте чи існує відповідність між першої та другими.
А потім робить висновки, чи є підстави для звертання до правових механізмів виправлення невідповідності, чи ні.
Але для цього потрібно бути кваліфікованим та незаангажованим правником, а не правовою повією (1+1 = 1), корупціонером (власником багатьох квартир у центрі Києва) , особою, кревно зацікавленою у збереженні невідповідності (ох скільки їх!!!), чи «професіоналом» розмовного жанру, який чомусь вважає, що він все знає у тій галузі, де у нього тільки загальні та неповні знання, тобто є повним дилетантом.
До речі, правовий аналіз законодавчих актів – це відповідальне та творче дослідження, у результатах якого, в ідеалі, мають бути зацікавлені суб’єкти цих актів. Й перш за все ті, хто потерпає від цієї невідповідності та шукає кращої долі за кордоном.
Нагадаю Вам вельмішановний пане Torr, що існують державним коштом величезні інституції, співробітники яких отримають заробітну платню та всілякі довічні стипендії за те, щоб виконувати таку працю. Але вони щось мовчать.
Ви часом не знаєте чому?
2007.07.19 | Torr
to "Знавець академічної кухні"
Знавець академічної кухні пише:> До речі, правовий аналіз законодавчих актів – це відповідальне та творче дослідження, у результатах якого, в ідеалі, мають бути зацікавлені суб’єкти цих актів. Й перш за все ті, хто потерпає від цієї невідповідності та шукає кращої долі за кордоном.
> Нагадаю Вам вельмішановний пане Torr, що існують державним коштом величезні інституції, співробітники яких отримають заробітну платню та всілякі довічні стипендії за те, щоб виконувати таку працю. Але вони щось мовчать.
> Ви часом не знаєте чому?
Бо співробітники тих установ - правові фахівці, які добре усвідомлюють, що Україна не є правовою державою. Саме тому і мені приходиться шукать кращої долі за кордоном.
2007.07.19 | apolo
Re: Як завжди у Torr’а – імітація обговорення,
а на справді захист існуючого стану речей, тобто інтересів академічної мафії. Не чіпайте цей сакральний прошарок і все!Шановний, до лондонського суду звертатися не потрібно, тому що у нього юрисдикція не та. Але можна звертатися до Європейського суду, перед чим потрібно пройти всі вітчизняні судові інстанції.
(apolo)
от скажіть мені - Ви що реально збираєтесь кудись звертатися, чи просто бажаєте клавіатуру поганяти (щоб не замерзла влітку)..? На що, інтересно, ці дитячі пересмикування ?
Одне - це те, що ми всі просто знаємо поміж нас, а інше-це те, що є у Вас доказово базою (зовсім різні речі). І при чому тут apolo й Torr ?
2007.07.19 | Антон
Re: Як завжди у Torr’а – імітація обговорення,
В НАНУ -імітація наукової діяльності, на сайті "Майдану - імітація обговорення. Отак і живемо. "А Васька слушает, да ест".2007.07.19 | Ветеран академической науки
Re: Як завжди у Torr’а – імітація обговорення,
Вообще-то для любого, имеющего мало-мальское отношение к НАНУ, официальный ответ на информационный запрос предоставляет неограниченные возможности задать вопросы по существу АВТОРУ ОФИЦИАЛЬНОГО ОТВЕТА.
Однако стараниями Torr и Apolo обсуждение как всегда успешно уведено в сторону.
На месте Президиума НАНУ я бы им платил две академические стипендии сразу, если это, конечно не одно и то же лицо.
2007.07.20 | apolo
Ветерану академической науки
на мой взгляд все довольно просто:одна и та же самая проблема: платить или не платить Член-Корам и Академикам - поднимается совершенно с разных сторон.
Если бы не платили - то не было бы вопросов к НАНУ относительно трактовок типа "выдающийся вклад" и пр. Организация Акадекмиков и Член-Коров спокойно бы существовала и даже радовала нас.
Вот так коротко, просто и довольно понятно.
2007.07.20 | Ветеран академической науки
Re: Ветерану академической науки
А абсолютная власть при весьма относительных научных достижениях?А извращенная система мотивации?
А непотизм?
А бегство молодежи?
А их "научные" советы безграмотным державным поводырям?
2007.07.20 | Iryna_
Re: Ветерану академической науки
Ветеран академической науки пише:> А абсолютная власть при весьма относительных научных достижениях?
> А извращенная система мотивации?
> А непотизм?
> А бегство молодежи?
> А их "научные" советы безграмотным державным поводырям?
все це чистісінька правда.
Але - 1) які державні поводирі, такі й поради.
2) з такими державними поводирями найчудовіші академіки не вирішать перелічених Вами проблем. Але для проффесорів вони свої і тому принаймні вирішують проблему існування НАНУ і роботи для хоча б деяких справжніх науковців. А справжні науковці для проффесорів - чужаки, і їх розгонять без лобі з академіків наступного дня.
3) тому реальне вирішення проблеми лежить за межами академіків.
2007.07.20 | apolo
Re: Ветерану академической науки
А абсолютная власть при весьма относительных научных достижениях?А извращенная система мотивации?
А непотизм?
А бегство молодежи?
А их "научные" советы безграмотным державным поводырям?
(apolo)
Вот зто совсем другое. ДА. Надо этим заниматься.
А вот наличие Академиков и Член-Коров (как носителей супер-достижений) тут ни при чем. Пусть бы себе был элитный клуб (но без стипендий).
А до тех пор пока сотрудники будут бояться выбирать ведущие научные кадры реально на собраниях (а это так и есть) - толку не будет.
Насколько я знаю, пока что выбирают директоров только делегированные отделами сотрудники (ну а делегат такой предопределен мнением Зав. Отделом (а Зав. Отделом реально назначается Директором)). Круг такой замкнут давно и прочно. Пока что по-моему трудовой коллектив не выбирает (именно весь коллектив).
Хотя я могу быть и не правым. М.б. уже и изменили это.
2007.07.20 | Iryna_
Re: Ветерану академической науки
Я дозволю собі будівельну аналогію. Хай у дворі є дитячий майданчик, поганий, старий і не дуже безпечний для дітей.ЖЕКу регулярно скаржаться, але начальство краде гроші, виділені на ремонт. І ось створюється асоціація прогресивних мешканців "За європейські стандарти дитячих майданчиків", яка скаржиться на поганий ЖЕК. Начальника знімають, ставлять нового професійного молодого прогресивного але без зв'язків у владі. Старий начальник через друзів зберігав майданчик, бо це давало йому можливість красти гроші на ремонт і ділитись з начальством. Новий цього не робить. В результаті начальство не хоче прикривати небезпечний майданчик (вигоди воно з того більше не має), змінює статус території і на цьому місці будуть багатоповерхівку. Кому від цього краще?
У нас не "Ідеальна країна", де в результаті скарг ремонтують майданчик.
А в реальній країні краще 1)враховувати ситуацію (тобто не дозволяти дітям гратися без догляду) 2) якщо є можливість, щось поремонтувати самим.
Приблизно такого ж роду думки і висловлюю і щодо науки.
Я та мої колеги поки що успішно побудували та підтримуємо свій науковий дитячий майданчик своїми силами.
2007.07.21 | Torr
науковий дитячий майданчик
Iryna_ пише:> Я дозволю собі будівельну аналогію. Хай у дворі є дитячий майданчик, поганий, старий і не дуже безпечний для дітей.
...приблизно такого ж роду думки і висловлюю і щодо науки.
>
> Я та мої колеги поки що успішно побудували та підтримуємо свій науковий дитячий майданчик своїми силами.
І не стидно дядям і тьотям порсатись в пісочниці під наглядом дідусів-академіків?!
2007.07.21 | Anti-Torr
Re: науковий дитячий майданчик
Скандинавському богу українського походження, який спостерігає мабуть з Упсали чи Мальме за подіями в країні, де він народився.А щось конструктивне в змозі запропонувати?
І те не так, і то не те. А запропонувати щось так и щось те з погляду скандинавського досвіду, що буде корисно для нас?
2007.07.21 | Torr
Re: науковий дитячий майданчик
> І те не так, і то не те. А запропонувати щось так и щось те з погляду скандинавського досвіду, що буде корисно для нас?Те, що корисно для вас - шкідливе для науки.
2007.07.21 | Iryna_
Re: науковий дитячий майданчик
Torr пише:> > І те не так, і то не те. А запропонувати щось так и щось те з погляду скандинавського досвіду, що буде корисно для нас?
>
> Те, що корисно для вас - шкідливе для науки.
Я весь час намагаюсь пояснити, що для науки все це шкідливо у будь-якому випадку.
Так працюють хоча б окремі дитячі майданчики, хай і погані, а якщо розворушити цю купу і почати боротись за європейські стандарти дитячих майданчиків, ніяких майданчиків взагалі не буде.
До речі, саме таку ситуацію з майданчиком я знаю. Борці з ЖЕКом за ремонт майданчика одержали скасування статусу майданчика і перспективу багатоповерхівки.
2007.07.21 | Torr
Re: науковий дитячий майданчик
Iryna_ пише:> Torr пише:
> Я весь намагаюсь пояснити, що для науки шкідливо у будь-якому випадку.
Ірино,
Ви дуже влучно і відверто пояснили ситуацію у науковців в Україні. Розумію, дуже приємно бавитись у науку от так. Тим більш є excuse - в Європі в багатьох універах теж бавляться, навіть з більш коштовними іграшками. То можно з ними конкурувать у написанні статей, зрозуміло, на рівні modest student work. То заради чого оця імітація наукової діяльності?! Поясніть, please!
2007.07.22 | Iryna_
Re: науковий дитячий майданчик
Torr пише:> Iryna_ пише:
> > Torr пише:
> > Я весь намагаюсь пояснити, що для науки шкідливо у будь-якому випадку.
>
> Ірино,
> Ви дуже влучно і відверто пояснили ситуацію у науковців в Україні. Розумію, дуже приємно бавитись у науку от так. Тим більш є excuse - в Європі в багатьох універах теж бавляться, навіть з більш коштовними іграшками. То можно з ними конкурувать у написанні статей, зрозуміло, на рівні modest student work. То заради чого оця імітація наукової діяльності?! Поясніть, please!
У чому на Вашу думку різниця між "бавитись" і займатись наукою?
Чому Ви вважаєте що ми всі тут займаємось наукою на рівні modest student work? Хоча хтось тут говорив що Ви працюєте за кордоном, а на жаль, більшість тих хто виїхав вважають що ніякої науки в Україні бути не може.
2007.07.21 | Anti-Torr
Re: науковий дитячий майданчик
>Те, що корисно для вас - шкідливе для науки>.І це відповідь?
Правда, іншої й не чекав.
2007.07.21 | loup-garou
Re: науковий дитячий майданчик
Anti-Torr пише:> А щось конструктивне в змозі запропонувати?
> І те не так, і то не те. А запропонувати щось так и щось те з погляду скандинавського досвіду, що буде корисно для нас?
Дайош іще одну асоціацію! Або лист ще один напишіть - в Раду Європи, а краще напряму Йосипу Алоїзовичу Ратцінгеру. Іздєваюцца, панімаїш, зволочі, до словників за трактуваннями відсилають. І квартири в Києві вартістю під 100 кілобаксів не дають на шару. Нелюди, одним словом.
Також можна ще одну статтю в Nature забабахати. Або в черговий раз сісти і статті в академіків порахувать - як їм всім зразу соромно стане! Прямо як в анекдоті: "настаящый скынхэд - ай, баюс, баюс".
Насправді, як на мене, http://www.ukrnauka.org.ua/InfZap01Re.htm - достойна відповідь на ідіотський лист асоціянтів. А щодо конструктиву - погоджуюсь з дописом Ірини. Своїми силами робити свій майданчик і на ньому грати по своїх правилах.
2007.07.21 | Torr
Re: науковий дитячий майданчик
loup-garou пише:> Насправді, як на мене, http://www.ukrnauka.org.ua/InfZap01Re.htm - достойна відповідь на ідіотський лист асоціянтів. А щодо конструктиву - погоджуюсь з дописом Ірини. Своїми силами робити свій майданчик і на ньому грати по своїх правилах.
А манной каши не хош, play-boy?
2007.07.21 | to loup-garou
Re: науковий дитячий майданчик
Мсьє !Невже все Вас тішить в український науці та жодних незрозумілих для Вашого інтелекту «ідіотських» питань у Вас немає?
Так чи ні?
2007.07.21 | Iryna_
А можна, я теж відповім?
to loup-garou пише:> Мсьє !
> Невже все Вас тішить в український науці та жодних незрозумілих для Вашого інтелекту «ідіотських» питань у Вас немає?
> Так чи ні?
Мене багато чого "не тішить", про що я тут неодноразово писала. Але я намагаюсь зрозуміти, що можна виправити в існуючій ситуації, а що подібне до лікування головного болю гільотиною.
Якщо дуже хочеться писати листи, напишіть, наприклад, листа до Мінфіну щодо заборони відряджень у випадку, якщо немає грошей на добові. Це врегульоване листом Мінфіну, і Мінфін думаю реально може це скасувати, якщо багато науковців туди напишуть.
2007.07.21 | Torr
Re: А можна, я теж відповім?
Iryna_ пише:> Якщо дуже хочеться писати листи, напишіть, наприклад, листа до Мінфіну щодо заборони відряджень у випадку, якщо немає грошей на добові. Це врегульоване листом Мінфіну, і Мінфін думаю реально може це скасувати, якщо багато науковців туди напишуть.
Та які там листи до Мінфіну! Вам же не можна ні кроку від дитячого майданчику без дозволу дідуся-академіка. Тай після статті в Nature з вашим affiliation - тіки на курорт відпочивать.
2007.07.21 | Iryna_
Re: А можна, я теж відповім?
Torr пише:> Iryna_ пише:
> > Якщо дуже хочеться писати листи, напишіть, наприклад, листа до Мінфіну щодо заборони відряджень у випадку, якщо немає грошей на добові. Це врегульоване листом Мінфіну, і Мінфін думаю реально може це скасувати, якщо багато науковців туди напишуть.
>
> Та які там листи до Мінфіну! Вам же не можна ні кроку від дитячого майданчику без дозволу дідуся-академіка. Тай після статті в Nature з вашим affiliation - тіки на курорт відпочивать.
А хто Вам сказав, що ми в когось дозволу питаємо?
Я не пропоную питати дозволу, я пропоную щось конкретне будувати.
І про лист до Мінфіну я теж не пропоную питати дозволу. Бо академіки тих проблем не розуміють - для них добові є.
2007.07.21 | Torr
Re: А можна, я теж відповім?
Iryna_ пише:> А хто Вам сказав, що ми в когось дозволу питаємо?
Що, з роботи без дозвілу на тиждень? А проїзд за свій рахунок? А ночувать там у парку під кущем? Conference fees? Та може все простіше,Ірино, ваш чоловік - бізнюк-меценат?
> Я не пропоную питати дозволу, я пропоную щось конкретне будувати.
Що саме?
> І про лист до Мінфіну я теж не пропоную питати дозволу. Бо академіки тих проблем не розуміють - для них добові є.
Для них все є - навіть дубові...
2007.07.22 | Iryna_
Re: А можна, я теж відповім?
Torr пише:> Iryna_ пише:
> > А хто Вам сказав, що ми в когось дозволу питаємо?
> Що, з роботи без дозвілу на тиждень?
Чому без дозволу? Поки що без добових відпускають. А потім буду відпустку брати.
> А проїзд за свій рахунок? А ночувать там у парку під кущем? Conference fees? Та може все простіше,Ірино, ваш чоловік - бізнюк-меценат?
>
Я сама собі меценат. Життя так склалось, що за квиток раз на пару років заплатити можу. А за готелі і конференс фі все ж запрошуюча сторона платить. Бо в сумі це вже забагато.
> > Я не пропоную питати дозволу, я пропоную щось конкретне будувати.
> Що саме?
Дитячий майданчик. Можна спортивний. Або газон. З бажанням. Головне - будувати, а не лише скаржитись на життя і писати листи.
> > І про лист до Мінфіну я теж не пропоную питати дозволу. Бо академіки тих проблем не розуміють - для них добові є.
> Для них все є - навіть дубові...
2007.07.22 | Torr
Re: А можна, я теж відповім?
Iryna_ пише:> Я сама собі меценат. Життя так склалось, що за квиток раз на пару років заплатити можу. А за готелі і конференс фі все ж запрошуюча сторона платить. Бо в сумі це вже забагато.
лише раз на пару років?
> > > Я не пропоную питати дозволу, я пропоную щось конкретне будувати.
> > Що саме?
> Дитячий майданчик. Можна спортивний. Або газон. З бажанням. Головне - будувати, а не лише скаржитись на життя і писати листи.
Я все життя будував - і тут, і там. Тому дозвольте поскаржитись на життя і писать пости.
2007.07.22 | Iryna_
Re: А можна, я теж відповім?
Torr пише:> Iryna_ пише:
> > Я сама собі меценат. Життя так склалось, що за квиток раз на пару років заплатити можу. А за готелі і конференс фі все ж запрошуюча сторона платить. Бо в сумі це вже забагато.
> лише раз на пару років?
>
Конференції, 1) за участь в яких варто викласти певну суму, 2) в країнах, куди реально отримати візу, 3) куди квиток коштує не дуже дорого - бувають не так часто.
> > > > Я не пропоную питати дозволу, я пропоную щось конкретне будувати.
> > > Що саме?
> > Дитячий майданчик. Можна спортивний. Або газон. З бажанням. Головне - будувати, а не лише скаржитись на життя і писати листи.
> Я все життя будував - і тут, і там. Тому дозвольте поскаржитись на життя і писать пости.
А що Ви нам пропонуєте?
2007.07.22 | Torr
Re: А можна, я теж відповім?
Iryna_ пише:> Конференції, 1) за участь в яких варто викласти певну суму, 2) в країнах, куди реально отримати візу, 3) куди квиток коштує не дуже дорого - бувають не так часто.
п.2 - поясніть. Якщо є запрошення - то віза для вченого не є проблемою.
> А що Ви нам пропонуєте?
Зрозуміти, що є найсправді наука і яке місце в ній може знайтись для вас особисто. Тоді і будуйтеся, якщо воно того варте.
2007.07.22 | Iryna_
Re: А можна, я теж відповім?
Torr пише:> Iryna_ пише:
> > Конференції, 1) за участь в яких варто викласти певну суму, 2) в країнах, куди реально отримати візу, 3) куди квиток коштує не дуже дорого - бувають не так часто.
> п.2 - поясніть. Якщо є запрошення - то віза для вченого не є проблемою.
На жаль, це не так. Особливо для жінок. наприклад, і США, і Канада, і Великобританія відмовляють вченим, які їдуть на конференції. Знаю багато випадків реально вчених на реальні конференції. Можуть не відмовити, а просто призначити додаткове інтерв'ю на строк після конференції. Всі випадки - жінки. Це вони в телевізорі про рівність та демократію розповідають. І до того ж >100 доларів треба викинути незалежно від одержання візи. Або у посольство треба записуватись за 3-4 місяці, а в цей час ще нічого не відомо.
>
> > А що Ви нам пропонуєте?
> Зрозуміти, що є найсправді наука і яке місце в ній може знайтись для вас особисто. Тоді і будуйтеся, якщо воно того варте.
Та ніби зрозуміли. Правда, наука у нас не прикладна, і будь-хто може сказати, що це іграшки. Ну то таке.
2007.07.22 | Torr
що треба робить
Iryna_ пише:> На жаль, це не так. Особливо для жінок. наприклад, і США, і Канада, і Великобританія відмовляють вченим, які їдуть на конференції. Знаю багато випадків реально вчених на реальні конференції. Можуть не відмовити, а просто призначити додаткове інтерв'ю на строк після конференції. Всі випадки - жінки. Це вони в телевізорі про рівність та демократію розповідають. І до того ж >100 доларів треба викинути незалежно від одержання візи. Або у посольство треба записуватись за 3-4 місяці, а в цей час ще нічого не відомо.
> >
> Та ніби зрозуміли. Правда, наука у нас не прикладна, і будь-хто може сказати, що це іграшки. Ну то таке.
НАНУ давно вже треба розігнать: дідусів-академіків на пенсію, що не прикладне - до універів, що прикладне - то базіс high-tech industry.
2007.07.22 | Middle
Re: що треба робить
22-07-2007 20:46, Torr> НАНУ давно вже треба розігнать: дідусів-академіків на пенсію, що не прикладне - до універів, що прикладне - то базіс high-tech industry.
А может проще - финансирование на конкурсной основе с привлечением европейских экспертов ?
2007.07.22 | Torr
Re: що треба робить
Middle пише:> А может проще - финансирование на конкурсной основе с привлечением европейских экспертов ?
угу.. пограємось у конкурси аби нічого корисного не робить.
2007.07.22 | Middle
Re: що треба робить
22-07-2007 21:50, Torr пише:> Middle пише:
> А может проще - финансирование на конкурсной основе с привлечением европейских экспертов ?
> угу.. пограємось у конкурси аби нічого корисного не робить.
Исключительно добровольно, никакого принуждения. Поэтому не бойтесь.
2007.07.23 | Iryna_
Re: що треба робить
Torr пише:> НАНУ давно вже треба розігнать: дідусів-академіків на пенсію, що не прикладне - до універів, що прикладне - то базіс high-tech industry.
Для ідеальної країни підтримую на 100%. Але у нас країна реальна. Яка є, така є. Тому результатом реалізації подібної ідеї буде наступне: дідусям-академікам - академію зі збереженням стипендій і додаванням ще трохи молодших литвинів; інших вчених і працівників академії - на вулицю, або як хто сам влаштується. Я вже багато разів писала, чому навіть така наука як зараз в НАНУ, в університетах не можлива.
Коротко - завелике педнавантаження і загальна бюрократизація. Там точно без дозволу начальства не рипнешся, і від того що те начальство не є академіком і не одержує великої академічної стипендії - не легше.
Якщо лізти в теорію - вчені є за термінологією наприклад
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1183749128&first=&last=
"танунахами", тобто неієрархічними людьми, а наші університети є 100% ахтунгівськими (ієрархічними) системами (крім може Могилянки - це одна з причин того, чому на ту Могилянку так наїжджають). Нормальний вчений в системі "я начальник - ти дурак" не виживе. Або принаймні йому буде дуже погано. У нашій недосконалій НАНУ - суттєво легше.
Термінологія мені не подобається, але явно вже прижилась. Суть загальної проблеми з вченими мені давно вже була зрозуміла в такому ключі.
На заході система університетів зовсім інша, і вона побудована саме так, щоб полегшити існування в ній "танунахів". Ціллю тих університетів є освіта для майбутнього покоління, і там (явно або неявно) розуміють, що наука (разом з усіма атрибутами - спілкуванням, конференціями та ін.) - необхідна "фішка" для утримання "танунахів" (які краще справляються з навчанням і вихованням) в цій системі. Подумайте і Ви це самі побачите. Результати - це вже побічний продукт. З наших університетів для науки не буде ніякого толку, бо їхня природа зовсім інша і для науки не придатна.
2007.07.23 | apolo
Re: що треба робить
НАНУ давно вже треба розігнать: дідусів-академіків на пенсію, що не прикладне - до універів, що прикладне - то базіс high-tech industry.(apolo)
от щоб такого не сталося - НАНУ створила завчасно свій реформаторський пiдроздiл, яким формально керуе акад. Яцкiв (у них i сайт є свій).
http://www.ire.kharkov.ua/ysc/rus/news/lenta_investgazeta.html
тому перший ешелон оборони в них вже працює, звичайно вони теж цілком "ЗА Европейскi Цінності" , які можуть бути питання
2007.07.22 | loup-garou
Re: науковий дитячий майданчик
to loup-garou пише:> Мсьє !
> Невже все Вас тішить в український науці та жодних незрозумілих для Вашого інтелекту «ідіотських» питань у Вас немає?
> Так чи ні?
Тю. Ну, не тішить, і шо?
Щось після кількох років я не бачу результатів тяжкої роботи писунів-реформаторів, зате пафосу, надриву і істерики тільки приросло. Як там, до речі, поживає Institute for Advanced Studies, про який так красіво п... тобто розповідали Боярські з Кришталями перед виборами в академіки?
2007.07.22 | Middle
Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
22-07-2007 16:43, loup-garou> Щось після кількох років я не бачу результатів тяжкої роботи писунів-реформаторів, зате пафосу, надриву і істерики тільки приросло. Як там, до речі, поживає Institute for Advanced Studies, про який так красіво п... тобто розповідали Боярські з Кришталями перед виборами в академіки?
Письмо Ассоциации в НАНУ - проявление гражданского мужества, которого очень многим из нас не хватает.
Интересно, с кем согласован ответ ? Или Палий сам взял на себя ответственность ?
2007.07.22 | anti-loup-garou
Re: науковий дитячий майданчик
По ответу loup-garou видно, что его автор потомственный интеллигент в n–ом поколении, где n стремится к минус бесконечности.2007.07.22 | Iryna_
Re: науковий дитячий майданчик
1. А без особистих образ не можна обійтись?2. Я не розумію цих ad hoc - ніків: anti-хтось?
Невже фантазії не вистачає на нормальний постійний нік? Чи Ви чогось настільки боїтесь, що віддаєте перевагу "динамічному ніку"?
2007.07.23 | Torr
Re: науковий дитячий майданчик
Iryna_ пише:> Невже фантазії не вистачає на нормальний постійний нік? Чи Ви чогось настільки боїтесь, що віддаєте перевагу "динамічному ніку"?
Ситуація досить природня, людина має тінь, привід - ні.
2007.07.23 | loup-garou
Re: науковий дитячий майданчик
anti-loup-garou пише:> По ответу loup-garou видно, что его автор потомственный интеллигент в n–ом поколении, где n стремится к минус бесконечности.
Дружок, почитай оце, не лишнім буде:
http://www.toyota-club.net/files/07-01-10/07-01-10_lib_pol_intell.htm
або, з меншою кількістю букв:
http://www.lebed.com/2002/art3000.htm
А запитання я повторюю: що зроблено? Зокрема, з IAS. Крім, зрозуміло, відправлення куди-небудь якої-небудь писульки. Мене цей сюжет насправді дуже цікавить - єдина можливість повернутись і працювати в Україні, до того ж мені з аплікаціями в IASи вже двічі щастило
2007.07.23 | Iryna_
До речі, про дитячі майданчики
http://www2.pravda.com.ua/news/2007/7/23/61747.htmОсь так буде і з майном академії...
2007.07.17 | Співчуття членам НАНУ
Re: Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
Співчуття членам НАНУВсім нам потрібно співчувати академікам та членам експертних груп (вони ж напевно складаються з тих же академіків), які вирішують кого обрати академіком чи членом-кореспондентом.
Справа в тому, що згідно Словнику синонімів української мови (Київ: Наукова думка, 2006, том перший, стор.163), синонімом до слова ВИДАТНИЙ є слово ВИЗНАЧНИЙ.
Це ж можна з глузду з’їхати при голосуванні.
Ось такі колізії виникають, коли замість правових норм посилаються на загальні словники, які складають ВИДАТНІ мовознавці, але ж не ВИЗНАЧНІ юристи. Плутати мовні та правові норми – за це негайно мусять обирати до лав Академії правових наук. Там таких фахівців багато.
За академічною логікою у нас не ПРАВОВА держава, а СЛОВНИКОВА. Це ж наукове відкриття нобелівського рівня.
А в загалі така відповідь – це димова завіса.
Що ж за неї приховують?
2007.07.18 | apolo
про завісу
таки ! є видатні (чи "визначні") внески у дуже багатьох Академіків та Член-корів, ОДНАК - ОДНОНАЧНО (на всі 100%), що НЕ У ВСІХ(й марно було тратити час на оформлення запиту й очікування формальної відписки з Президії, щоб пересвідчитись у наявності "завіси").
Ще б пак.
2007.07.20 | Iryna_
Re: Офіційна відповідь на інфорзапит деяких членів ВУА ЗЄЦН
Я хочу подякувати за чудовий прикол з тим запитом і Асоціації, і НАНУ. І хочу пояснити свою точку зору щодо необхідності академіків. Їх головна функція зараз для діючих науковців - функція священних корів. Незалежно від їхніх стипендій та імпакт-факторів вони створили та підтримують певний віртуальний образ нашої науки в очах влади, а вже завдяки цьому віртуальному образу багато хороших науковців персонально (з їхніми високими ІЦ та ІФ разом) ще не на вулиці (або не за кордоном, або не викладачі у якомусь псевдовузі ...)Функція у них у нашій державі зовсім інша - створювати перед владою імідж власной потрібності і значущості. Їм не треба створювати цей образ перед міжнародною спільнотою, бо міжнародна спільнота не врятує наші інститути від закриття, а, навпаки, ще й допоможе закривати.
І оціювати їх потрібно виключно за виконання цієї функції.
Товарищі критики! Я приєднуюсь до справедливості вашої критики, але як зробити роботу переконання влади/народу у потрібності науки так само добре?
А гумору типу "НАНУ в рамках стандартів світової науки" я теж можу видати велику кількість. Але в державі, де з центру міста виганяють на вулицю академічні хори, бібліотеки, пункти газової аварійки, тому що вони "не перемогли в тендері на оренду приміщень", ці отримувачі високих стипендій поки що тримаються.
Давайте змінимо точку зору на НАНУ - це є просто лобісти науки в уряді. І саме за цей лобізм вони одержують зарплату (академічну стипендію). І завдяки цьому лобізму ми теж одержуємо зарплату та маємо відносно пристойний affiliation (я найбільше ціную саме це), що полегшує спілкування з іноземними колегами.
Сорі, але я не знаю, як пояснити нашому уряду/парламенту, що таке ІФ з ІЦ і навіщо це взагалі потрібно оплачувати з бюджету.
Ні, звичайно, я знаю як можна реформувати нашу науку, як оцінювати наукові досягнення, і навіщо для розбудови нашої країни потрібні ІФ з ІЦ. Проблема в тому, що мене ніхто не послухає. А академіків слухають.
2007.07.24 | Brunka
Офіційна відповідь -deyaki pidsumky
Tse ya, Brunka, zza kordonu, vybachte. Chomu zlyakalysya pany Torr i Apollo? Shcho NAN musyt' vidpovidaty za vbudovanyi idiotyzm? Tak, same na zahyst sotsial'no blyz'kykh pidnyalysya internet-khrobachky! Daremno the Asossiation vidpovidae tsym panam. Krashche spilkuvatysya z khazyayamy, nizh z naimytamy. Take zh laino, ale dialog napryamu.2007.07.24 | Iryna_
А де конкретно відповіді асоціації?
Щось я жодної не бачила. Все якісь анти-****.2007.07.24 | Torr
Re: А де конкретно відповіді асоціації?
Iryna_ пише:> Щось я жодної не бачила. Все якісь анти-****.
О-о-о, тут теж без відкритого листа до асоціації не обійтись.
2007.07.24 | To Torr
Re: А де конкретно відповіді асоціації?
Гарна ідея!Але ж потрібно підписатися та вказати адресу!
Ну що сміливець? Чи знову анонімка з лайками?
2007.07.24 | Можлива відповідь поруч
Re: А де конкретно відповіді асоціації?
http://maidanua.org/static/mai/1185222737.htmlНа мою думку, єдина відмінність між більшістю громадян України та їх політичними лідерами лише у тому, що останні у своїй жадобі наживи, суцільній брехні та лицемірстві не побоялися піти до кінця. Кажучи простіше, наша еліта складається з покидьків, але все-таки сміливих покидьків, а наше суспільство – зграя боягузів, які навіть бояться зізнатися собі, які вони нікчемні. Для того, щоб зрозуміти це, достатньо просто проїхатись пару зупинок у нашому громадському транспорті, або поспілкуватись у будь-якій установі (причому, як не дивно, незалежно від форми власності на неї) з її працівниками. Основними Вашими враженнями будуть хамство, неповага до особистості, підлабузництво перед сильним та зневага до слабкого. Наївні сподівання західноєвропейців, що приватна власність та бажання досягти особистого прибутку автоматично зробить з колишніх совків чесних та порядних людей, не справдилися. Тому що так насправді і невідомо, що первинне – свідомість чи матерія. І прийняття нами зовнішніх ознак європейської цивілізації у вигляді виборів, риночних цін та макдональдсів аж ніяк не призвело до трансформації несвідомої юрби у справді суспільство громадян. І ніколи не призведе, навіть якщо Америка чи Євросоюз вкладуть сюди всі свої гроші. Громадянське суспільство і демократію неможливо побудувати штучно, як зараз прийнято вважати у тій самій Америці чи Європі. Ілюзії, пов’язані з хвилею кольорових революцій, швидко розвіюються. Тому що насправді західні політичні експерти переплутали причину та наслідок. Не виборча система, не ринкова економіка призводить до громадянського суспільства і справжньої демократії, а навпаки, наявність критичної кількості свідомих відповідальних громадян неминуче призведе до виникнення демократичного устрою та ринкового способу господарювання. Нажаль, зараз у світі з легкої руки США прийнято сприймати парламентську демократію та ринкову економіку як деяку технологію, механізм, який автоматично робить всіх людей свідомими та відповідальними. На прикладі України добре видно, що це не так. І не може бути так, тому що це протирічить самій суті демократії. Якщо демократія – це влада народу, то тільки сам народ і може встановити цю владу. А от для цього вже треба мати свідомість та відчуття відповідальності перед своєю країною, інакше добровільно таку ношу на себе будь-яка людина у здоровому глузді не візьме. Нажаль, у більшості нас з вами такої відповідальності поки що і близько немає.
2007.07.25 | Iryna_
Re: А де конкретно відповіді асоціації?
А ось і відповідь на цю статтю. Досить релевантно і для всіх тих, хто любить звинувачувати усіх науковців, що не приєднуються до них, у рабстві та інших поганих рисах ....http://www2.maidanua.org/news/index.php3?bn=maidan_free&key=1185318444&action=view&trs=-1
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1185318575&first=&last=
2007.07.25 | Torr
Можлива відповідь
Можлива відповідь поруч пише:Тому що насправді західні політичні експерти переплутали причину та наслідок. Не виборча система, не ринкова економіка призводить до громадянського суспільства і справжньої демократії, а навпаки, наявність критичної кількості свідомих відповідальних громадян неминуче призведе до виникнення демократичного устрою та ринкового способу господарювання.
Ги-ги... Шо раніш появилось - курка чи яйце?
Довелось спостерігать наших несвідомих громодян за кордоном. Майже всі вони працюють і живуть достойно, але є і такі ледарі, що на вулицях жебракують. От саме такі "нищие духом" при владі і роблять політичну погоду на Україні.